News

#717 Newsy z dnia 07.07.2019

Z niedzielnych wydarzeń: CEO Circle: Libra może mieć pozytywny wpływ na regulacje; USA pracuje nad zablokowaniem miningu w Iranie; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO Circle: Libra może mieć pozytywny wpływ na regulacje:

Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy płatniczej Circle, podczas wywiadu z Bloombergiem powiedział, że Libra będzie działała w ramach systemu zezwoleń w zamkniętej pętli, który ma własne wymogi regulacyjne.

Podczas wywiadu Allaire zwrócił uwagę, że istnieją różne implementacje stablecoinów, różniące się w podejściu regulacyjnym.

Istnieje naprawdę kluczowa różnica między stablecoinami, które działają na zasadzie schematów zezwoleń w zamkniętej pętli – w ten sposób Libra jest dziś proponowana, przynajmniej w jej początkowym wcieleniu – a stablecoinami, które mogą działać w publicznym Internecie.

– wyjaśnił.

Allaire określił również, że to drugie jest podejściem USDCoina, stablecoina wspólnie wydanego przez Circle i amerykańską giełdę kryptowalut Coinbase. Zauważył również, iż ma nadzieję, że Libra uruchomi rozwój krajowych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych.

Naszym zdaniem, krypto i Blockchain stanowią rodzaj struktury gospodarki XXI wieku i istnieje możliwość wprowadzenia przepisów, które pozwolą nam rozwijać się na ogromną skalę w taki sam sposób, w jaki internet rozkwitł w połowie i pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a przepisy były naprawdę niezbędne, aby to umożliwić.

– powiedział.

Już w maju, Allaire zauważył, że przestrzeń kryptowalut wymaga pewności regulacyjnej, a obecna definicja kryptowaluty jest zbyt szeroka. Powiedział również podczas wywiadu, że spodziewa się masowego przyjęcia cyfrowych środków tezauryzacji, takich jak Bitcoin, ale przewiduje również, że nastąpi wzrost przy przyjmowaniu stablecoinów.

USA pracuje nad zablokowaniem miningu w Iranie:

Saeed Zarandi, irański asystent ministra przemysłu, handlu i dostaw, powiedział, że Kongres USA pracuje nad powstrzymaniem dostępu Iranu do kryptowalut i wydobywania Bitcoinów, jak donosi miejscowy serwis informacyjny Al-Fars.

Według Zarandiego, Kongres uważa kryptowalutę za narzędzie do unikania sankcji i do prania pieniędzy, a zatem próbuje uchwalić ustawę przeciwko dostępowi Iranu do nich, komplikując krajowe ustawodawstwo. 

Komentując, że kwestia kryptowalut pozostała nierozstrzygnięta w Iranie, Zarandi podobno powiedział, że irańskie ministerstwa współpracują z Centralnym Bankiem Iranu w celu uregulowania kwestii kryptowalut i ich wykorzystania w kraju.

W grudniu 2018 r. Izba i Senat wprowadziły projekty ustaw skierowanych przeciwko nielegalnemu finansowaniu Iranu, w tym krypto, jak donosił wówczas Cointelegraph. Do tej pory żadna z nich nie została uchwalona.

Pod koniec stycznia irański bank centralny ogłosił plany utworzenia krajowej kryptowaluty na konferencji w Teheranie. Choć teoretycznie podobna do Petro w Wenezueli, ta nowa waluta, PayMon, najwyraźniej nie nabrała dużego znaczenia.

Ostatnie wiadomości sugerują, że rząd Iranu sam jest ambiwalentny wobec miningu. Pod koniec czerwca władze irańskie skonfiskowały około 1.000 maszyn wykorzystywanych do wydobywania Bitcoinów. Nastąpiło to po ogłoszeniu przez Ministerstwo Energii, że planowane jest odcięcie zasilania podejrzanym działaniom górniczym, korzystającym z subsydiowanej energii elektrycznej kraju.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy nieznaczne spadki. Bitcoin zmniejszył wartość o 2,8%, XRP o 2,4%, Litecoin o 1,7% a Bitcoin Cash o 2,8%. W czołówce kryptowalut jedynie Ethereum i TRON notują nieduży wzrost, kolejno o 0,2% i 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.8 mld dolarów i wynosi obecnie 331.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 57.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Komentarze

  1. Magnificent website. Plenty of useful info here. I’m
    sending it to several friends ans additionally sharing in delicious.

    And naturally, thank you on your effort!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.