News

#817 Newsy z dnia 24.10.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Bakkt uruchomi regulowane umowy opcji na Bitcoina; SEC i CFTC dołączają do Global Financial Innovation Network; Visa nadal zainteresowana pracowaniem nad Librą z Facebookiem; Dogecoin trafi na Binance US; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bakkt uruchomi regulowane umowy opcji na Bitcoina:

Bakkt ogłosił w dniu dzisiejszym, że 9 grudnia uruchomi pierwsze regulowane umowy opcji na kontrakty terminowe na Bitcoiny.

Zgodnie z giełdą, kluczowe cechy kontraktu Bakkt Bitcoin Options obejmują efektywność kapitału, gotówkę lub fizyczne rozliczenie, opcje w stylu europejskim, niskie opłaty, a także komunikatory, transakcje blokowe i analitykę opcji.

Firma zauważyła, że opcja w stylu europejskim jest umową opcji, która ogranicza możliwość wcześniejszego wykonania i zmniejsza obciążenia operacyjne. Nowy produkt opcji opiera się na opiniach klientów, wyjaśnia CEO Kelly Loeffler i ma na celu zabezpieczenie lub zdobycie ekspozycji na Bitcoiny.

ICE Futures USA samodzielnie certyfikowało kontrakt z CFTC i cieszymy się, że możemy wykorzystać referencyjne ceny kontraktów futures i instytucjonalną opiekę, aby zaspokoić potrzeby kontraktu opcji regulowanych.

– dodaje Bakkt.

Jak zauważył w ogłoszeniu CEO Bakkt Kelly Loeffler, kontrakt Bakkt Bitcoin Options będzie oparty na umowie Bakkt Monthly Bitcoin Futures, która jest głównym rodzajem kontraktu futures na Bitcoina, zapoczątkowanym wraz z Bakkt Daily Bitcoin Futures 22 września.

Loeffler powiedział, że w Bakkt będzie pobierał 1,25 dolara za kontrakt opcyjny od stycznia 2020 r. po debiucie opcji ze zwolnieniem z opłat w grudniu.

Wiadomość pojawia się zaledwie dzień po tym, jak wolumeny Bitcoinowych kontraktów futures na Bakkt osiągnęły nowy rekord 452 kontraktów.  Również 23 października cena Bitcoinów gwałtownie spadła o 500 dolarów w zaledwie pięć minut po handlu na poziomie około 8.000 dolarów w przeciągu ostatniego tygodnia.

SEC i CFTC dołączają do Global Financial Innovation Network:

Global Financial Innovation Network (GFIN) – sojusz 50 organizacji mających na celu wspieranie innowacji finansowych – wprowadził do swojego grona szereg amerykańskich agencji regulacyjnych.

Według komunikatu prasowego opublikowanego przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), Urząd Kontrolera Waluty (OCC) oraz sam SEC dołączyli do GFIN.

Udział organów nadzorujących w inicjatywie ma na celu dalsze promowanie ich wiedzy specjalistycznej zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą, pomagając organom nadzoru finansowego reprezentować interesy i potrzeby kraju oraz interesariuszy usług finansowych.

Promując dzielenie się wiedzą na temat innowacji w usługach finansowych, amerykańscy członkowie GFIN będą dążyć do poprawy integralności finansowej i rynkowej, ochrony konsumentów i inwestorów, integracji finansowej, konkurencji i stabilności finansowej.

– czytamy.

GFIN został utworzony przez Urząd Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii w 2018 r. w celu usprawnienia współpracy w zakresie innowacji w branży fintech między organami nadzoru i firmami. GFIN ma na celu konsultacje dotyczące rozwoju technologii, takich jak technologia DLT i sztuczna inteligencja, a także regulacji papierów wartościowych i ICO.

Sojusz otrzymał pozytywną odpowiedź na swój dokument konsultacyjny od zainteresowanych stron z branży. „Odpowiedź przemysłu i innych międzynarodowych organów regulacyjnych była zdecydowanie pozytywna na korzyść ustanowienia GFIN w celu wprowadzenia nowej praktycznej metody współpracy regulacyjnej w zakresie innowacji i stworzenia środowiska dla testów transgranicznych”, napisała organizacja.

Na początku tego tygodnia sekretarz ekonomiczny do skarbu Wielkiej Brytanii, John Glen, odpowiedział na szereg pytań dotyczących rozwoju podejścia Wielkiej Brytanii do aktywów kryptograficznych, w tym ciągłego rozważania zakazu przez brytyjską FCA.

Ostateczna decyzja […] należy do Financial Conduct Authority (FCA), który jest operacyjnie niezależny od rządu.

– powiedział.

Visa nadal zainteresowana pracowaniem nad Librą z Facebookiem:

Alfred F. Kelly, CEO procesora płatności Visa, powiedział, że firma nadal prowadzi rozmowy z Facebookiem na temat projektu Libra.

W wywiadzie dla magazynu poświęconego finansom i ekonomii „Economic Value” Kelly zapewnił osobę przeprowadzającą wywiad, że Visa nadal utrzymuje bliskie stosunki z Facebookiem w tej sprawie, ponieważ uważa, że cyfrowe waluty zapewniają bezpieczniejsze płatności większej liczbie osób i miejsc.

Jako ciekawa i otwarta firma – i biorąc pod uwagę wiodącą pozycję w ekosystemie płatności – chcemy angażować się we wszystko w obszarze płatności, dopóki nie osiągniemy punktu, w którym będziemy uważać, że nasze zaangażowanie nie jest już pozytywne.

– powiedział.

Kelly kontynuował dalej, że projekt Libra potrzebuje więcej czasu na pełne wdrożenie, ponieważ jest to zaburzająca inicjatywa, a wniosek obejmuje spełnienie wymogów regulacyjnych. Zauważył także, że Libra nie jest scentralizowana i chociaż propozycja „została opracowana przez Facebooka, wszyscy członkowie Libra Association mają taką samą moc decyzyjną i kontrolę nad projektem”.

W rozmowach z Facebookiem Visa skupiła się na stworzeniu systemu płatności, który mógłby znaleźć rozwiązanie problemu integracji finansowej, biorąc pod uwagę, że według Kelly’iego 1,7 mld dorosłych na całym świecie pozostaje bez dostępu do usług bankowych.

W rozmowach, które przeprowadziliśmy z ludźmi z Facebooka, próbowaliśmy stworzyć coś, co mogłoby szybciej wprowadzić tych ludzi do systemu.

– dodał.

Facebook i projekt Libra budzą największe obawy zarówno globalnych organów regulacyjnych, jak i interesariuszy branżowych. Te pierwsze nadal są zaniepokojone potencjałem Libry do podważenia suwerenności walut narodowych, podczas gdy drudzy kwestionują odporność projektu w obliczu sprzeciwu regulatora.

Dogecoin trafi na Binance US:

Ulubiona w społeczności memowa kryptowaluta trafia na kolejną giełdę w USA.

Binance.US ogłosił dziś notowanie Dogecoina w ramach pary handlowej DOGE / USDT. Na ten moment są otwarte tylko depozyty, dopóki trading zostanie aktywowany o 1:00 UTC.

Moneta, po raz pierwszy wypuszczona na rynek w 2014 r., jest hołdem dla popularnych memów internetowych dotyczących rasy psów Shiba Inu. Według Messari kryptowaluta miała 24-godzinny wolumen transakcji wynoszący 7,85 mln dolarów.

Ogłoszenie Dogecoina zostało poprzedzone garścią innych notowań, w tym IOTA, Algorand (ALGO), Zcash (ZEC) i Dash (DASH).

Binance.US, amerykański oddział największej giełdy kryptowalut pod względem wolumenu, został zapowiedziany na początku tego roku po wprowadzeniu w czerwcu zakazu regulacyjnego dla klientów z USA. Wprowadzanie na rynek rozpoczęło się we wrześniu od sześciu początkowych notowań monet, w ty Bitcoina, Ethereum, XRP, Bitcoina Cash, Litecoina i Tether.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie 24h dominuje kolor zielony. Z czołowej dziesiątki jedynie sam Bitcoin notuje niewielki spadek – o 0,3%. Wartość Ethereum wzrosła o 2%, XRP o 4%, Bitcoina Cash o 4,6% a Litecoina o 2,1%. Na wyróżnienie zasługuje Bitcoin SV, którego wartość podskoczyła o 15,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.7 mld dolarów i wynosi obecnie 206.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 65.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button