News

#1000 Newsy z dnia 23.04.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Kontrakty Ethereum wzrosły do rekordowego poziomu; Sony wprowadza blockchain dla branży transportowej; Rosną inwestycje w Bitcoina przed halvingiem; Bittrex Global: Visa dla kolejnych 125 krajów; Na giełdach nadal wzrosty.

Drodzy czytelnicy,

to już nasz 1000 news, przez co pragniemy Wam podziękować za to, że jesteście z nami,  dziękujemy za wszystkie konstruktywne uwagi i opinie. Niezmiernie się cieszymy, że tak chętnie czytacie nasze newsy. 

Z naszej strony obiecujemy, że nadal będziemy dawać z siebie jak najwięcej i będziemy kontynuować nasze działania, aby dać Wam jak najlepszy obraz aktualnej sytuacji na rynku kryptowalut.

Zespół BTCPolska

  • Kontrakty Ethereum wzrosły do rekordowego poziomu:

Inteligentne kontakty w Ethereum wzrosły do prawie 2 mln w porównaniu z poprzednim miesiącem, gdzie koszta wdrażania sieci nadal są niskie. W marcu sieć Ethereum osiągnęła 1.971,632 mln co oznacza wzrost o 75% względem lutego.

Warto zauważyć, że poziom ten zbiegł się jednocześnie z niskim kosztem wdrażania na Ethereum, gdzie deweloperzy wydali średnio 11,6 tys dolarów. Sugeruje to, że popularność platformy Ethereum rośnie, co oznacza silne wsparcie dla nadchodzącej aktualizacji do Ethereum 2.0.

Chociaż w marcu, wzrosła do rekordowej liczba inteligentnych umów, jednak nie odnotowano zauważalnego wzrostu liczby transakcji, co sugerować może, że wiele umów nie jest wykorzystywanych lub nie przekłada się na wzrost zaangażowania użytkowników.

Poprzedni rekordowy poziom miał miejsce w listopadzie 2018 roku, kiedy liczba wdrożonych umów osiągnęła prawie 1,5 miliona, po czym odnotowała spadek do średniej w wysokości 670 tys w 2019 roku.

Ethereum było często postrzegane jako stara platforma, która ma niewiele do zaoferowania w porównaniu z nowszymi blockchain, takimi jak EOS i Tron. Pod koniec 2019 roku, Samson Mow z Blockstream CSO, opisał blockchain jako „technologiczny ślepy zaułek”:

Ethereum to technologiczny ślepy zaułek. Im dłużej jest używany, tym szybciej umiera. Na szczęście USDt jest również dostępny w Liquid Network, który jest bardziej skalowalny, a później pozwoli na utworzenie Lightning Networks dla zasobów, takich jak Tether.

W mapie drogowej Ethereum 2.0, stworzonej przez założyciela Ethereum, Vitalika Buterina, sieć konfiguruje się do przejścia z protokołu Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Ten mechanizm może usunąć problem skalowalności, który obecnie zniechęca wielu programistów do wdrażania sieci. Ostatnie informacje dotyczące Ethereum 2.0, może okazać się siłą napędową, która tchnie nowe życie w popularną platformę blockchain.

  • Sony wprowadza blockchain dla branży transportowej:

Sony opracowało system blockchain do integracji usług i danych, który ma służyć do usprawnienia usług transportowych, takich jak pociągi, autobusy, taksówki, użytkowanie samochodów czy wypożyczanie rowerów. Rozwiązanie to zostało ogłoszone w dniu dzisiejszym.

Podczas gdy wiele gospodarek stoi w martwym punkcie z powodu pandemii COVID-19, pionierzy w dziedzinie technologii nadal rozwijają infrastrukturę na moment, gdy wszystko zacznie wracać do normalności. To rozwiązanie dla branży transportowej, zwane MaaS (Mobility as a Service), ma na celu dostarczanie ludziom danych dotyczących optymalnych tras do miejsc docelowych, w które podążają.

System ma na celu zastąpienie specyficznego dla typu segmentu interfejsu, w którym użytkownicy płacą i wybierają środki lokomocji poza szerszym pojęciem transportu miejskiego, np. za pomocą konkretnej aplikacji taxi lub kupowaniu biletów komunikacji miejskiej.

Nowa wspólna baza danych Blockchain BCBD firmy Sony dla MaaS, może przetwarzać dane od 7 milionów użytkowników dziennie oraz rejestrować, analizować i udostępniać historię podróży i alokację przychodów. Wszystko odbywa się anonimowo.

Sony zauważa, że BCDB nie ogranicza się do MaaS i może być wykorzystywany w różnych aplikacjach miejskich, z których dane muszą być w przejrzysty i bezpieczny sposób udostępniane w zdecentralizowanej sieci.

Według wcześniejszych informacji, najnowsze dane sugerują, że Sony wraz z 34 innymi międzynarodowymi korporacjami, takimi jak Microsoft, Walmart, Mastercard i Intel, złożyło wnioski do końca marca 2020 roku, o 212 patentów na blockchain.

W dzisiejszym komunikacie, Sony wskazało na rozwój technologii portfela sprzętowego w walucie cyfrowej oraz wykorzystanie blockchain do zarządzania prawami do treści cyfrowych, a także innych przygotowywanych projektów blockchain

  • Rosną inwestycje w Bitcoina przed zbliżającym się halvingiem:

Około 75.000 BTC jest dodawane codziennie do pozycji kontraktów długoterminowych, zgodnie z danymi pokazującymi zachowania inwestorów. Według tych, przedstawionych przez zasoby monitorujące Glassnode z dnia dzisiejszego, w tym miesiącu nastąpił znaczny wzrost pozycji Bitcoina.

Dane te pokazują, że długoterminowi inwestorzy tej kryptowaluty są w trybie niedźwiedzia, i starają się kupować monety po cenie, którą uważają za atrakcyjną.

W zeszłym roku, Adamant Capital stwierdził na swoim blogu:

Widzimy, że znaczne środki zostały wydane na hossowych rynkach Bitcoinów, a długoterminowi inwestorzy gromadzili nowe pozycje netto w fazie niedźwiedzia.

Przy obecnych stawkach, Bitcoinerzy dodają ponad 75.000 BTC do swoich pozycji każdego dnia. Tymczasem według Google Trends, wśród użytkowników internetu istnieje wyraźna świadomość na temat nadchodzącego halvingu Bitcoina, a także potencjalnego wzrostu cen, które mogą być tego skutkiem.

Wcześniej w tym tygodniu, giełda Coinbase poinformowała, że  odnotowała wzrost zakupów Bitcoinów w wysokości 1.200 dolarów. Przypominamy, że jest to kwota jaka została zawarta w czekach stymulacyjnych dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

  • Bittrex Global: Visa dla kolejnych 125 krajów:

Międzynarodowa giełda kryptograficzna z siedzibą w Liechtensteinie Bittrex Global wprowadziła obsługę kart kredytowych i debetowych w kolejnych 125 krajach. Pierwotnie, usługa byłą dostępna dla rezydentów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Holandii.

Oprócz możliwości dokonywania depozytów pieniężnych i handlu, bezpośrednio przy użyciu kart Visa, użytkownicy mogą teraz uzyskać dostęp do innych funkcji, takich jak zlecenia warunkowe i handel Euro za pomocą platformy Bittrex Euromarkets.

Stephen Stonberg, dyrektor finansowy i operacyjny Bittrex Global powiedział, że wsparcie to jest ważnym wydarzeniem dla inwestorów:

Podczas obecnej niestabilności rynku, coraz więcej osób szuka dywersyfikacji zasobów cyfrowych. Naszym celem jest zapewnienie im możliwości, które udowodniają, że handel kryptowalutami jest równie płynny, jak w przypadku tradycyjnych aktywów.

Bittrex Global, który został wprowadzony na rynek we wrześniu 2019 roku, a następnie zarejestrowany zgodnie z ustawą o blockchain w Liechtensteinie, podobno, planuje też wprowadzić w najbliższej przyszłości kolejne globalne wymiany walut fiat.

Binance, podobnie jak Bittrex, w ostatnich miesiącach starał się rozszerzyć swoje możliwości fiat, obsługując obecnie zakupy krypto kartami kredytowymi w ponad 50 jurysdykcjach.

Podobnie jak w przypadku niedawnej deklaracji Coinbase, o jej głównym członkostwie w Visa, niektórzy aktorzy z branży starają się wykroczyć poza bariery fiat Visa, tak aby móc dostarczyć karty debetowe przystosowane dla krypto.

  • Na giełdach nadal wzrosty:

Kolejny dzień na giełdach na zielono. Dziś wzrosty odnotował Bitcoin o 4,66%, Ethereum o 3,28%, XRP o 2,68%, Bitcoin Cash o 2,84%, Bitcoin SV o 2,70% i Litecoin o 2,44%.

Kapitalizacja całego rynku wyniosła 213,5 mld dolarów a całkowity obrót 147,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button