News

#1005 Newsy z dnia 28.04.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Tim Draper trzyma się swojej prognozy dla Bitcoina; Zhakowana platforma zwraca skradzione fundusze; Światowe Forum Ekonomiczne proponuje DLT do restartu gospodarki; Nowa współpraca wprowadzi Blockchain do gier na Steam; Aktualna sytuacja na giełdach.

Tim Draper trzyma się swojej prognozy dla Bitcoina:

Przemawiając na Virtual Blockchain Week, słynny inwestor venture capital Tim Draper potwierdził, że trzyma się swojej sześciocyfrowej prognozy cen Bitcoina.

W 2018 r. Tim Draper ogłosił publicznie, że cena Bitcoina osiągnie 250.000 dolarów do końca 2022 r. lub początku 2023 r.

To moja prognoza. Trzymam się tego. Jestem przekonany, że tak się stanie. To się dzieje. To trochę zabawne.

– powiedział.

Przytacza kilka głównych powodów, które mogą prowadzić do tego rodzaju działań cenowych. Draper uważa, że ogromny pakiet stymulacyjny rządu USA obniży wartość dolara i „wyśle ludzi do kryptografii”. Spodziewa się także, że w tym czasie Bitcoin zostanie przyjęty na całym świecie.

Nagle detaliści powiedzą: „Och, masz na myśli, że nie muszę płacić bankom 2,5-4 procent za każdym razem, gdy ktoś używa karty kredytowej?”

Draper mówi, że firma o nazwie OpenNode (w którą zainwestował 1.25 mln dolarów) może pomóc w osiągnięciu tego celu. OpenNode buduje bramę płatniczą Bitcoin w Lightning Network, znaną z niezwykle szybkich rozliczeń transakcji BTC.

Draper wierzy, że z czasem takie usługi udowodnią swoją przewagę konkurencyjną nad konwencjonalnymi graczami – kartami kredytowymi – i wykradną od nich udział w rynku w taki sam sposób, jak MasterCard i Visa odebrały udział w rynku dominującemu wówczas wówczas American Express.

Zhakowana platforma zwraca skradzione fundusze:

Cyfrowe aktywa skradzione podczas włamania na platformę dForce w zeszłym tygodniu zostały w całości zwrócone klientom.

W wyniku ataku na protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) kryptowaluty warte 25 mln dolarów opuściły portfele w ciągu trzech godzin w dniu 19 kwietnia. Co ciekawe, aktywa zostały zwrócone dwa dni później, z powodów, które nie zostały w pełni wyjaśnione.

Większość funduszy została teraz wykorzystana na spłatę wszystkich użytkowników, którzy stracili kryptowaluty podczas ataku.

Ponad 90 procent zasobów zostało przekazanych użytkownikom w czasie krótszym niż 24 godziny. 100 procent użytkowników otrzymało zwroty. Wkrótce ujawnimy więcej przyszłych działań.

– napisała firma w tweecie.

Dyrektor generalny Mindao Yang powiedział w blogu tydzień temu, że fundusze zostały „odzyskane dzięki wspólnym wysiłkom naszych partnerów, organów ścigania, inwestorów, społeczności i członków naszego zespołu”.

W innym poście firma wyjaśniła, w jaki sposób od 25 kwietnia przeprowadzała audyt danych dotyczących aktywów z podmiotem zewnętrznym i ustanowiła procedury zarządzania ryzykiem w celu redystrybucji funduszy klientów. 

Ponadto firma pracowała nad opracowaniem „Systemu odzyskiwania zasobów”, aby umożliwić płynne przejście zasobów użytkowników z powrotem do portfeli MetaMask.

Po zwrocie skradzionych środków wszystkie aktywa były przechowywane w zimnym portfelu. Fundusze są bezpieczne, a my chętnie je zwrócimy.

– powiedziała wówczas firma.

Światowe Forum Ekonomiczne proponuje DLT do restartu gospodarki: 

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało raport analizujący, w jaki sposób wdrożenie rozwiązań opartych na Blockchain może rozwiązać problem nieefektywności i awarii łańcucha dostaw, które zostały ujawnione przez pandemię COVID-19.

Wraz z raportem Forum wydało zestaw narzędzi do wdrażania Blockchain, który ma pomóc rządowi i przedsiębiorstwom w dostosowaniu ich łańcuchów dostaw do obecnej sytuacji gospodarczej i „przyspieszyć odbicie gospodarcze po COVID-19”.

Raport, opublikowany 28 kwietnia, potwierdza, że odporność prywatnych i publicznych łańcuchów dostaw została przetestowana wśród epidemii koronawirusa – powołując się na łańcuchy produktów farmaceutycznych, artykułów medycznych i żywności wśród sektorów, które zostały najbardziej dotknięte.

Raport argumentuje, że wydajność łańcuchów dostaw zależy od przejrzystości, opowiadając się za przyjęciem technologii DLT w celu stworzenia „wspólnej prawdy” wśród interesariuszy łańcucha dostaw.

Światowe Forum Ekonomiczne to szwajcarska organizacja pozarządowa, która została założona w 1971 r. w celu angażowania liderów biznesu, środowisk akademickich i polityki w kluczowe kwestie gospodarcze związane z rozwojem światowej gospodarki.

Aby pomóc liderom biznesowym i rządowym we wdrażaniu rozwiązań łańcucha dostaw opartych na Blockchain, WEF uruchomiła także „Redesigning Trust: Blockchain Deployment Toolkit” – który ma na celu umożliwienie „liderom maksymalizacji korzyści i zminimalizowania ryzyka” związanego z DLT.

Zestaw narzędzi był opracowywany przez ponad rok i otrzymał wkład od ponad 100 podmiotów publicznych i prywatnych z 50 krajów – w tym Deloitte, Maersk, Banku Światowego i Światowego Programu Żywnościowego.

Zestaw narzędzi do wdrażania Blockchain jest niezbędny do projektowania rozwiązań, które działają dla wielu podmiotów, w tym mniejszych graczy, którzy mogą nie mieć dostępu do zasobów wymaganych do odblokowania wartości technologii Blockchain.

– powiedziała Nadia Hewett, projekt Blockchain i waluty cyfrowej w WEF USA.

• Nowa współpraca wprowadzi Blockchain do gier na Steam:

Drugi najbardziej aktywny Blockchain, Telos, ogłosił dziś partnerstwo z trzema firmami oferującymi gry, wprowadzając funkcje Blockchain do gier na platformach Unity i Steam.

Współpraca Telos z Blockbastards sprawi, że sieć będzie gospodarzem nadchodzącej platformy Qudo firmy, a także zapewni wsparcie marketingowe i techniczne.

Qudo to oparty na tokenach mechanizm nagradzania oparty na „proof-of-gameplay”, który można zintegrować z dowolną grą zbudowaną na platformie Unity. Użytkownicy mogą być nagradzani za osiągnięcie określonych celów lub po prostu za poświęcenie godzin na granie. 

Według danych Unity ponad 3.3 mld urządzeń uruchomiło gry zbudowane na tej platformie w ubiegłym roku, więc Qudo może potencjalnie mieć ogromne grono odbiorców nagród kryptowalutowych.

Platforma pozwala programistom skoncentrować się na rozgrywce, dodając nagrody z kryptowalut bez konieczności wcześniejszego korzystania z Blockchain.

W tradycyjnych grach widzieliśmy, że systemy kredytowe w grach zwykle zarabiają najwięcej pieniędzy, a teraz możemy zaoferować to samo doświadczenie w sieci dzięki Qudo działającej w sieci Telos.

– mówi dyrektor zarządzający Blockbastards, João Abrantes.

Pozostałe dwa partnerstwa ogłoszone przez Telos dotyczą Farm Game i Area X. Platforma Farm Game umożliwia obstawianie gier takich jak Counter Strike, DOTA 2 i inne w serwisie Steam. Sponsorzy mogą również tworzyć mecze konkursowe online, oferując tokeny Telos (TLOS) jako nagrody. 

Od 2019 r. platforma Steam obsługuje ponad 34.000 gier i ponad 95 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Dyrektor generalny Telos Foundation, Suvi Rinkinen, wyraził chęć wspierania rozwoju gier opartych na Blockchain, stwierdzając:

Integracja technologii Blockchain z grami ma wiele zalet i cieszymy się na współpracę z Qudo, Area X i Farm Game, aby Telos pomógł im zmaksymalizować ich wydajność.

– powiedział.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 1%, Ethereum o 2%, XRP o 6,6%, Bitcoin Cash o 1,9% a Bitcoin SV o 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.4 mld dolarów wynosi obecnie 222.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 125.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalu

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button