News

#1006 Newsy z dnia 29.04.2020

Z środowych wydarzeń: Aplikacje TRON w Galaxy Store; Rośnie wartość Bitcoina przed halvingiem; Chiny zezwalają na 224 projekty blockchain; Atak hakerski na szpital w USA; Wyraźne wzrosty na giełdach.

  • Aplikacje TRON w Galaxy Store:

Współpraca między TRON a Samsung, która rozpoczęła się w 2019 roku, gdy Keystore zostało zintegrowane z technologią TRON, osiągnęła kolejny poziom. Ten ekosystem powiązany z blockchain będzie miał własną sekcję z aplikacjami zbudowanymi na jego sieci w sklepie Samsunga, Galaxy Store.

Od teraz, mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych posiadający urządzenia mobilne firmy Samsung, mogą korzystać z nowej generacji aplikacji opartych na technologii blockchain. W nowej sekcji aplikacji w sklepie Samsunga znajdziemy m.in. Blockchain Cuties, Meerkat Mining czy Timeloop. Już teraz TRON wyprzedził EOS pod względem ilości aplikacji, a wkrótce będzie ich jeszcze więcej w Galaxy Store:

Naprawdę spodobała nam się współpraca z firmą Samsung w zakresie integracji na poziomie technologii blockchain. Teraz w sklepie Samsung Galaxy przenosimy naszą współpracę na wyższy poziom, integrując oba ekosystemy razem. Jest to niesamowita okazja dla programistów do migracji i budowania platformy TRON i zaprezentowania swoich aplikacji użytkownikom Samsunga. Korzystanie z tej sieci przez użytkowników i programistów powinna wzrosnąć po tym ruchu.

– powiedział założyciel i dyrektor generalny TRON, Justin Sun.

Warto zwrócić uwagę na aktywny rozwój firmy w ostatnim czasie, gdzie popularna gra oparta na blockchain, mianowicie Kinght Story, została uruchomiona właśnie na tej platformie.

Inna ważna współpraca jaką możemy zaobserwować, to dodanie przez firmę Metal Pay, TRX na własną platformę. Konsorcjum zajmujące się cyfrowym transferem pieniędzy, dzięki temu ruchowi dało możliwość swoim użytkownikom kupienia kryptowaluty za pomocą pieniądza fiducjarnego, poprzez karty debetowe i kredytowe.

Dzięki tym zmianom, możemy obserwować wzrost wartości TRX w porównaniu z załamaniem jego wartości z połowy marca bieżącego roku. Przypomnijmy, że wtedy 1 Tronix osiągnął wartość zaledwie 0,0072 dolara. W chwili pisania tej wiadomości, waluta kosztowała 0,015 dolara, więc zaobserwowaliśmy podwojenie wartości.

  • Rośnie wartość Bitcoina przed halvingiem:

Cena Bitcoina właśnie osiągnęła poziom 7.863 dolarów, gdzie wszystko wskazuje na to, że obserwujemy scenariusz byka. Handlowcy dążą do przełamania bariery 8.000 dolarów, przed zbliżającym się halvingiem.

Pozostało zaledwie 13 dni do obniżenia nagród o połowę. Inwestorzy mają nadzieję, że kryptowaluta o najwyższej pozycji na CoinMarketCap może przekroczyć 100-dniową i 200-dniową średnią ruchomą, czyli 8.000 dolarów, tak aby przebić potem kolejny kluczowy poziom wartości, mianowicie 8.500 dolarów.

Niedawno jeden z handlowców krypto wyjaśnił, że:

[…] przełamanie bariery wartości 8.000 dolarów, będzie dużym wyzwaniem dla byków.

Obecnie, byki Bitcoina walczą o utrzymanie wartości na poziomie 7.800 dolarów, a pchnięcie powyżej 7.968 dolarów, spowodowałoby wzrost ceny o 61,8% zniesienia Fibonacciego oraz 100 i 200-dniową średnią ruchomą.

Taki ruch wydaje się, że nastąpi prawdopodobnie lada moment, jak twierdzi wielu analityków krypto na Twitterze. Jeden z nich, handlowiec kryptowalut Micheal van de Poppe, ostrzegł jednak, że:

Wydarzenie takie jak halving, może spowodować wzrost poziomu FOMO przez ludzi i media. Jednak gdy ludzie zdadzą sobie sprawę, że wydarzenie nie będzie miało krótkoterminowego wpływu, presja na sprzedaż również będzie silna. Zachowaj spokój i miej plan na połowę.

W momencie redagowania tej informacji, Altcoiny również wzrosły, wraz z Bitcoinem. XRP wzrósł o 8,51%, Litecoin ( LTC ) dodał 4,61%, a Tezos ( XTZ ) zyskał 2,31%. Całkowity pułap rynkowy kryptowaluty wynosi obecnie 225,6 mld dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wyniósł 63,7%.

od autora: W chwili publikacji całego Newsa, wartość Bitcoina przekroczyła 8.300 dolarów.

  • Chiny zezwalają na 224 projekty blockchain:

Chińskie Biuro Centralnej Komisji Spraw Cyberprzestrzeni (OCCAC) ogłosiło projekty blockchain, które otrzymają zgodę krajowych organów regulacyjnych. Do rejestru komisji dodano 224 przedsięwzięcia w zakresie tej technologii, w tym duże firmy technologiczne, takie jak Alibaba, Baidu i China Mobile.

Wygląda na to, że przeciek zaobserwowaliśmy na Twitterze, już 27 kwietnia, gdzie użytkownik AliceolaCrypto opublikował zrzut ekranu od OCCAC. Napisał też, że spośród 224 zatwierdzonych projektów, około 40% pochodzi z Pekinu. Mniej więcej jedna czwarta z nich będzie skierowana do sektora fintech.

Lista zatwierdzonych projektów obejmuje przedsięwzięcia kilku dużych korporacji, w tym Walmart China, którego inicjatywa śledzenia bezpieczeństwa żywności została oznaczona na zielono, oraz firm zaangażowanych w rozwój wspieranej przez państwo sieci blockchain, takich jak China Mobile, China Merchants Bank i Alibaba.

Niektórym podmiotom zezwolono na realizację wielu projektów DLT, a pięć przedsięwzięć blockchain z China Merchants Bank otrzymało już zgodę.

Natomiast 25 kwietnia Chiny ogłosiły komercyjne uruchomienie długo oczekiwanej Sieci Usług Blockchain (BSN). Rząd Chin ogłosił ponad 2000 programów zbudowanych na bazie BSN w ciągu sześciu miesięcy przed wydaniem wersji beta w październiku 2019 roku, w tym aplikacje mające na celu wsparcie w dystrybucji pomocy społecznej, śledzenie towarów i fakturowanie cyfrowe.

20 kwietnia miasto Ya’an w Syczuanie, wydało oświadczenie popierające skierowanie lokalnej energii wodnej na operacje wydobywania kryptowaluty, ogłaszając plany budowy tzw. strefy demonstracji zużycia energii wodnej.

  • Atak hakerski na szpital w USA:

Hakerzy zainfekowali infrastrukturę Parkview Medical Center – największego centrum zdrowia w hrabstwie Pueblo w stanie Kolorado – oprogramowaniem ransomware. Jeden z pracowników szpitala poinformował, że system przechowywania informacji o pacjentach w Centrum Medycznym Parkview, został zainfekowany oprogramowaniem ransomware i przestał działać. Szpital potwierdził incydent w oświadczeniu.

Warto wspomnieć, że mimo kryzysu z powodu COVID-19, ataki za pomocą oprogramowania ransomware nadal trwają, jednak ich liczba w tym okresie spadła. Zaatakowana niedawno placówka oświadczyła również, że przeszłą na papierowy system rejestracji pacjentów:

Po zapoznaniu się z tym incydentem, Parkview natychmiast zaangażował wiodących zewnętrznych ekspertów kryminalistycznych do zbadania sprawy i złagodzenia skutków ataku. Opieka nad pacjentem jest zawsze naszym priorytetem. Pacjenci nie zobaczą żadnego wpływu na poziom ani jakość świadczonej opieki.

Szkodliwe oprogramowanie ransomware szybko ewoluuje i przez wielu jest postrzegane jako poważne, jeśli nie największe zagrożenie cyberbezpieczeństwa. Podczas gdy prawie wszystkie dotychczas odkryte oprogramowania ransomware wymagają płatności czy “okupu” w kryptowalutach, firma Check Point, ujawniła niedawno nowy atak ransomware, w którym atakujący wymagają płatności kartą kredytową.

Warto wspomnieć, że wcześniej w tym miesiącu pojawił się kolejny innowacyjny rodzaj ransomware, gdzie obserwujemy zmianę z BTC na XMR, by chronić tożsamość hakera.

  • Wyraźne wzrosty na giełdach:

Dziś cała giełda na zielono. Wyraźne wzrosty odnotowują Bitcoin o 7,38%, Ethereum o 6,45%, XRP o 6,51%, Bitcoin Cash o 4,12% i Bitcoin SV o 5,17%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 237,4 mld dolarów, a całkowity obrót 160,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoin.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button