News

#1024 #1025 Newsy z dni 17 – 18.05.2020

Z ostatnich wydarzeń: Robert Kiyosaki: Bitcoin za 3 lata będzie wart 75.000 dolarów; Opłaty transakcyjne Bitcoina wzrosły o 800% w miesiąc; Hakerzy wykorzystują superkomputery do miningu; Most Bitcoin – Ethereum zamknięty po 2 dniach; Aktualna sytuacja na giełdach.

Robert Kiyosaki: Bitcoin za 3 lata będzie wart 75.000 dolarów:

Robert Kiyosaki, biznesmen i autor książki Rich Dad, Poor Dad, ponownie odwiedził Twittera, aby ogłosić swoje zwyżkowe stanowisko do co Bitcoina.

Jego prognozy? Cena BTC wzrośnie do 75.000 dolarów za trzy lata.

W opublikowanym tweecie Kiyosaki stwierdza, że lęk przed umierającą gospodarką doprowadził go do zakupu większej ilości trzech aktywów, które uważa za wartościowe poza tradycyjnym systemem finansowym: złota, srebra i Bitcoinów.

Tweet autora opisuje, jak cenny według niego będzie każdy zasób w nadchodzących latach.

Kupiłem więcej złota srebra i Bitcoina. ZŁOTO [obecnie] w cenie 1.700 dolarów. Prognozuję 3000 dolarów w ciągu 1 roku. Srebro [obecnie] w cenie 17 dolarów. Przewiduję 40 dolarów za 5 lat. Bitcoin [obecnie] w cenie 9.800 dolarów. Przewiduję 75.000 dolarów za 3 lata.

– czytamy.

Pod względem liczbowym prognoza ta odzwierciedla oczekiwany roczny wzrost o około 76%, 19% i 97% odpowiednio dla złota, srebra i Bitcoinów. Wskazuje to, przynajmniej według obliczeń Kiyosakiego, że Bitcoin ma najkorzystniejszy potencjał zysku spośród trzech.

To nie pierwszy raz, kiedy Robert Kiyosaki wykorzystał swoją platformę do wyjaśnienia zalet Bitcoina i Blockchain. W ostatnich miesiącach biznesmen wielokrotnie mówił o swojej wierze w przyszłość tych technologii.

W kwietniowym wystąpieniu w podcaście Anthony’ego Pompliano Kiyosaki chwalił Bitcoina, mówiąc:

Powodem, dla którego popieram Bitcoina, to tylko jeden cholerny powód – nie jesteś częścią systemu.

– powiedział.

Zauważył również, że „złoto i srebro są pieniędzmi Boga, a Bitcoin to pieniądze ludzi open source”.

Opłaty transakcyjne Bitcoina wzrosły o 800% w miesiąc:

Od 11 kwietnia do 14 maja opłaty transakcyjne Bitcoina wzrosły o ponad 1.250% z 0,38 dolara do 5,16 dolara.

Chociaż od tego czasu opłaty transakcyjne spadły o 33,3% i wynoszą około 3,44 dolara, wzrosły ponownie o 36,5% od halvingu z 11 maja.

Średni koszt realizacji transakcji w sieci Bitcoina wzrósł o ponad 800% w ciągu zaledwie jednego miesiąca, przy czym w maju odnotowano najwyższe opłaty transakcyjne od lipca 2019 r.

Opłaty od halvingu wzrosły o ponad jedną trzecią, co spowodowało wzrost kosztów transakcji o 105% w ciągu trzech dni. Mimo że opłaty osiągają najwyższe poziomy od prawie roku, bieżące koszty transakcji stanowią mniej niż jedną dziesiątą rekordowych poziomów odnotowanych na koniec 2017 r.

Przed drugim halvingiem Bitcoina 9 lipca 2016 r. opłaty wzrosły o około 200% z 0,081 dolara w dniu 1 maja 2016 r., do szczytu wynoszącego około 0,24 dolara opublikowanego zarówno w połowie czerwca, jak i pod koniec lipca owego roku.

Pierwszy halving Bitcoina w dniu 28 listopada 2012 r. spowodował wzrost opłat o 300% od 26 listopada do 27 listopada, po czym nastąpił powrót do poziomów sprzed halvingu w ciągu dwóch dni od zmniejszenia nagród blokowych.

Hakerzy wykorzystują superkomputery do miningu:

W tym tygodniu hakerzy zaatakowali liczne superkomputery w całej Europie z zamiarem wydobywania kryptowalut. Superkomputery musiały zostać wyłączone w celu zbadania włamań, zgodnie z raportem prasowym ZDNet.

Incydenty naruszeń bezpieczeństwa zgłoszono w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwajcarii. Dodatkowo, według raportu, kolejny możliwy atak miał miejsce w zaawansowanym centrum komputerowym w Hiszpanii.

Wydaje się, że większość ataków była ukierunkowana na uniwersytety. University of Edinburgh, w którym działa superkomputer ARCHER, zgłosił pierwszy incydent w poniedziałek.

Następnie wysoko wydajne klastry obliczeniowe dużych uniwersytetów w Badenii-Wirtembergii w Niemczech ogłosiły również, że zostały zaatakowane w poniedziałek podobnymi incydentami związanymi z naruszeniem  zabezpieczeń i musiały zostać zamknięte.

Więcej ataków miało miejsce w instytucjach w innych częściach Niemiec, Hiszpanii i Szwajcarii. Klastry w Leibniz Computing Center lub LRZ, instytucie przy Bawarskiej Akademii Nauk, Julich Research Center w mieście Julich w Niemczech, Wydziale Fizyki Uniwersytetu Ludwig-Maximilians w Monachium, i szwajcarskim centrum obliczeń naukowych (CSCS) w Zurychu w Szwajcarii zostały zaliczone do ofiar.

Wiadomości pokazują, że próbki złośliwego oprogramowania wydane przez zespół reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem komputerowym zostały sprawdzone przez amerykańską firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego (CSIRT) to ogólnoeuropejska organizacja koordynująca badania nad superkomputerami w całej Europie.

Firma powiedziała, że napastnicy prawdopodobnie ukradli dane uwierzytelniające członków uniwersytetów SSH w Kanadzie, Chinach i Polsce w celu uzyskania dostępu do klastrów superkomputerów. Secure Shell (SSH) to kryptograficzny protokół sieciowy do bezpiecznego zarządzania usługami sieciowymi w niezabezpieczonej sieci.

Gdy atakujący uzyskali dostęp do węzła superkomputerowego, prawdopodobnie wykorzystali lukę w zabezpieczeniach CVE-2019-15666, aby uzyskać dostęp do konta root, a następnie wdrożyli aplikację, która wydobywała kryptowalutę Monero (XMR).

– wyjaśnia Chris Doman, współzałożyciel Cado Security.

Most Bitcoin – Ethereum zamknięty po 2 dniach:

Zespół odpowiedzialny za projekt tBTC, próbę przeniesienia Bitcoina do Ethereum za pośrednictwem zdecentralizowanych depozytariuszy, zamknął most zaledwie dwa dni po uruchomieniu.

Decyzję ujawnił dziś Matt Luongo, założyciel Thesis, firmy, która wspiera tBTC w ramach projektu Keep. TBTC został uruchomiony 16 maja w sieci Ethereum, operując zaledwie dwa dni przed wykonaniem operacji tymczasowego wyłączenia.

Chociaż zespół nie określił przyczyny wyłączenia protokołu, wydaje się prawdopodobne, że było to spowodowane błędem inteligentnej umowy odkrytym przez Antonio Salazara Cardozo, szefa inżynierii pracy.  Luongo wyjaśnił, że umowa była wielokrotnie sprawdzona, ale wydaje się, że to nie wystarczyło.

Zdecydowanie cieszę się, że złapaliśmy to tak wcześnie.

– podsumował.

Luongo podkreślił, że tBTC „znów powstanie”, prawdopodobnie po tym, jak zespół ponownie wdroży ustalone inteligentne kontrakty.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy mieszane nastroje. Bitcoin spadł o 1,1% a EOS o 0,6%. Ethereum, XRP, Bitcoin Cash i Bitcoin SV odnotowały wzrosty kolejno o 1,5%, 0,4%, 0,7% i 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 266 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 140.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button