News

#1031 #1032 Newsy z dni 24 – 25.05.2020

Z ostatnich wydarzeń: Wczesny górnik używa „adresów Wrighta” by nazwać go oszustem; Goldman Sachs będzie gospodarzem konferencji ds. krypto i inflacji; Telegram wbija ostatni gwóźdź do trumny GRAM; Szwajcaria odrzuca wniosek o ulgę dla Crypto Valley; Aktualna sytuacja na giełdach.

Wczesny górnik używa „adresów Wrighta” by nazwać go oszustem:

Wiadomość podpisana przez 145 portfeli zawierających Bitcoiny wydobyte w pierwszych latach nazywa Craiga Wrighta „kłamcą i oszustem”.

Wiadomość została opublikowana 25 maja wraz z listą 145 adresów i odpowiadających im podpisów. To pozornie dowodzi, że adresy te rzeczywiście należą do osoby wysyłającej wiadomość. Sama wiadomość brzmi:

Craig Steven Wright jest kłamcą i oszustem. Nie posiada kluczy używanych do podpisania tej wiadomości. Lightning Network to znaczące osiągnięcie. Musimy jednak kontynuować prace nad poprawą wydajności łańcucha. Niestety rozwiązaniem nie jest po prostu zmiana stałej w kodzie lub umożliwienie potężnym uczestnikom wyparcia innych.

– czytamy.

Cointelegraph był w stanie zweryfikować, że wszystkie adresy można znaleźć na liście tysięcy zgłoszonych przez Craiga Wrighta w sprawie przeciwko Irze Kleiman.

Wright już wielokrotnie nie potrafił przedstawić dowodu własności rzekomej fortuny Satoshiego Nakamoto, który, jak się uważa, wydobył ponad milion Bitcoinów. Prostym sposobem na dokonanie tego jest podpisanie wiadomości za pomocą kryptograficznego klucza prywatnego danego portfela, który można sprawdzić za pomocą klucza publicznego.

Biorąc pod uwagę, że Wright próbował uniknąć każdej okazji, w której byłby zmuszony do ostatecznego udowodnienia własności, wielu w społeczności wątpi, że jest właścicielem tych Bitcoinów – a zatem, że jest Satoshim Nakamoto.

Podpisana wiadomość ma pewne podobieństwo do wiadomości z 2015 r. pochodzącej z adresu e-mail Satoshiego, mówiącej: „Nie jestem Craig Wright. Wszyscy jesteśmy Satoshi.”

Podczas gdy pierwsza część nowego oświadczenia zmienia tę samą koncepcję, wiadomość wyraża opinię na temat debat, które spustoszyły Bitcoina, zanim Bitcoin Cash rozpadł się na swój własny łańcuch.

Bloki wydobyte przez tę nieznaną osobę nie mieszczą się w strukturze Patoshi, co jest podstawą twierdzenia, że Satoshi wydobył ponad 1 mln Bitcoinów. Niemniej jednak nie ma absolutnej pewności w określeniu, które bloki należą do Satoshiego, a które nie. Wydaje się prawdopodobne, że podobieństwo jest hołdem dla rzekomego przesłania Satoshiego.

Goldman Sachs będzie gospodarzem konferencji ds. krypto i inflacji:

Goldman Sachs będzie gospodarzem telekonferencji zatytułowanej „Perspektywy gospodarcze USA i implikacje bieżących polityk dotyczących inflacji, złota i Bitcoina”.

Mike Dundas, założyciel The Block, opublikował zrzut ekranu zaproszenia, pokazując, że gospodarzem wydarzenia będzie Sharmin Mossavar-Rahmani, CIO Goldman’s Investment Strategy Group, obok profesora ekonomii Harvarda Jasona Furmana i głównego ekonomisty Goldmana Sachsa, Jana Hatziusa.

Wiadomość została ogłoszona jako kamień milowy w instytucjonalnym przyjęciu aktywów kryptograficznych, co wydaje się oznaczać całkowitą zmianę u Mossovar-Rhami’ego – który stwierdził, że kryptowaluty zawodzą jako środki wymiany, środek tezauryzacji i jednostki miary, w sierpniu 2018 r.

Przez wiele lat społeczność kryptograficzna wydawała się wyczekiwać zaangażowania w kryptowaluty Goldmana Sachsa. Krążyły fałszywe plotki, że gigant finansowy planował otworzyć biuro handlowe BTC.

Telekonferencja Goldman Sachs pojawia się pośród innych sygnałów wskazujących, że wiele czołowych instytucji finansowych może przymierzać się do kryptowalut, jako że JPMorgan rozpoczął świadczenie usług bankowych dla amerykańskich giełd Coinbase i Gemini.

Na początku maja miliarder i założyciel funduszu hedgingowego, Paul Tudor Jones, ujawnił, że kupuje Bitcoina jako zabezpieczenie przed inflacją wywołaną drukiem pieniędzy.

Telegram wbija ostatni gwóźdź do trumny GRAM:

Zgodnie z dokumentami sądowymi Telegram wycofał apelację od nakazu sądu federalnego Stanów Zjednoczonych, który zamroził wydawanie i dystrybucję tokenów Gram.

Ruch ten wydaje się sugerować, że firma całkowicie zrezygnowała z planów TON. Na początku tego miesiąca CEO Telegramu, Pavel Durov, ogłosił, że „aktywne zaangażowanie” w projekt dobiegło końca, krytykując amerykańskie organy regulacyjne za przekroczenie uprawnień.

Ogłoszona w 2017 r. TON firmy Telegram to platforma Blockchain, której celem jest ułatwianie płatności za pomocą tokenów Gram i hosting zdecentralizowanych aplikacji na wysokim poziomie skalowalności. Po zebraniu prawie 1.7 mld dolarów w dwóch rundach prywatnej sprzedaży tokenów w kolejnym roku projekt zwrócił uwagę władz.

W październiku 2019 r. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uderzyła w Telegram w pozwie, oskarżając go o naruszenie amerykańskiego prawa dotyczącego papierów wartościowych poprzez niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych.

W marcu 2020 r. federalny sąd okręgowy w USA wydał nakaz przeciwko Telegramowi, uniemożliwiając firmie wydawanie tokenów. Krótko po tym Telegram złożył krótkie odwołanie do Sądu Apelacyjnego dla Drugiego Okręgu, który został teraz porzucony.

Ponieważ TON jest projektem typu open source, cały jego kod został opublikowany na Github. W ten sposób powstało wiele projektów opartych na TON, a mianowicie Free TON i NewTON.

Szwajcaria odrzuca wniosek o ulgę dla Crypto Valley:

Według szwajcarskiego dziennika Tages-Anzeiger szwajcarski rząd odrzucił prośbę kantonu Zug o 100 mln  franków na wykorzystanie ich do utrzymania lokalnych firm kryptograficznych. Dyrektor finansowy Zuga, Heinz Taennler, zainicjował wsparcie pakietu finansowego na początku kwietnia, aby wesprzeć lokalne firmy Blockchain dotknięte pandemią COVID-19, jednak odpowiedź nie jest taka, jakiej chciał.

Pomoc w Crypto Valley była podobno jedną z „około dwóch tuzinów” wniosków związanych z COVID, które zostały odrzucone przez rząd federalny. Lokalne firmy kryptograficzne będą musiały zadowolić się pożyczką w wysokości 15 mln franków szwajcarskich (15.4 mln dolarów) ogłoszoną dzisiaj przez kanton Zug. Najwyraźniej „ponad dwie trzecie” startupów kryptograficznych, które ubiegały się o szerszą federalną pożyczkę gwarancyjną COVID-19, nie otrzymały jej.

W ramach nowego programu startupy z Crypto Valley mogą ubiegać się o pożyczkę z dowolnego banku, która podobno zostanie objęta przez połączenie rządu federalnego (65%) i kantonu Zug (35%). Wnioski można składać od 27 maja 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. za pośrednictwem platformy federalnej. Wnioski zostaną następnie rozpatrzone przez rząd i „ekspertów spoza administracji”. 

Według wcześniejszych raportów prawie 80% firm działających w Dolinie Crypto stwierdziło, że nie przetrwa tego roku, ponieważ wielu inwestorów private equity wycofało swoje udziały z powodu globalnej niepewności gospodarczej.COVID-19 wywarł znaczący wpływ na lokalny ekosystem kryptowalutowy Doliny, ponieważ około 57% lokalnych firm zwolniło już niektórych swoich pracowników, a więcej osób pójdzie w ich ślady.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźne spadki. Bitcoin notuje spadek o 2%, Ethereum o 0,6%, XRP o 1% a Bitcoin SV o 2,7%. Niewielkie wzrosty widzimy przy Bitcoinie Cash i Litecoinie, kolejno o 0,8% i 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.9 mld dolarów wynosi obecnie 247.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 105.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button