News

#1033 Newsy z dnia 26.05.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Dostawca portfela Libra zmienia nazwę; Plotki o dacie emisji cyfrowego juana rozwiane; Tether prześciga XRP w kapitalizacji rynkowej; Samsung opracował własne rozwiązanie zabezpieczające transakcje; Aktualna sytuacja na giełdach.

Dostawca portfela Libra zmienia nazwę:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem dostawca portfela Libra, Calibra, został teraz przemianowany na Novi – z łacińskich słów „novus” co oznacza nowy, oraz „via” co oznacza sposób. Pierwszy produkt portfela firmy przeznaczony jest do przechowywania różnych cyfrowych walut Libry, gdy tylko rozpocznie się inicjatywa prowadzona przez Facebooka.

Chociaż zmieniliśmy nazwę z Calibra, nie zmieniliśmy naszego długoterminowego zobowiązania do pomagania ludziom na całym świecie w dostępie do przystępnych cenowo usług finansowych. Na wypadek, gdybyś się tym martwił.

stwierdził Novi w oświadczeniu.

Novi przedstawił również trochę wglądu w sposób działania produktu. Portfel cyfrowy będzie działał jako samodzielna aplikacja, a także zapewni interoperacyjność z aplikacjami Messenger i WhatsApp.

Dążąc do tego, aby wysyłanie środków do rodziny lub przyjaciół było „tak proste jak wysyłanie wiadomości”, zgodnie z ogłoszeniem, transakcje z Novi będą przychodzić natychmiast i nie będą zawierać „ukrytych opłat”. Novi nie podała żadnych szczegółów na temat jakichkolwiek standardowych opłat transakcyjnych.

Wszyscy klienci Novi będą musieli zostać zweryfikowani przy użyciu dokumentu tożsamości wydanego przez rząd, przy czym zostaną również wprowadzone „zabezpieczenia przed oszustwami”. Portfel zostanie początkowo wprowadzony w ograniczonej liczbie krajów.

Data premiery wciąż pozostaje niejasna, ale projekt ma nadzieję wprowadzić „wczesną wersję Novi, gdy sieć Libra będzie dostępna”.

Portfel i przyszłe usługi finansowe dla projektu będą teraz obsługiwane przez nowy podmiot, Novi Financial – spółkę zależną Facebooka, która, jak powiedział, będzie działać niezależnie od giganta mediów społecznościowych w siedzibie głównej Menlo Park w Kalifornii.

Plotki o dacie emisji cyfrowego juana rozwiane:

Chiński Bank Ludowy (PBoC) wyjaśnił, że nadal nie ma „harmonogramu” oficjalnego uruchomienia cyfrowego juana.

W wywiadzie opublikowanym dzisiaj na stronie internetowej banku centralnego, prezes PBoC, Yi Gang, został zapytany o oficjalną datę wprowadzenia waluty cyfrowej banku centralnego, na co odpowiedział:

Testy te są rutynową pracą badawczo-rozwojową (R&D) waluty cyfrowej. Nie ujawniono harmonogramu oficjalnej premiery.

Test pilotażowy, do którego odwołuje się Gang, został przeprowadzony w miastach Shenzhen, Suzhou, nowym rejonie Xiongan, Chengdu i przyszłym miejscu zimowych igrzysk olimpijskich.

Niedługo po opublikowaniu wywiadu Global Times, lokalny kontrolowany przez państwo ośrodek medialny, opublikował artykuł sugerujący, że Chiny mogą przyspieszyć wdrażanie swojego CBDC, aby odeprzeć potencjalne zagrożenia finansowe ze strony Stanów Zjednoczonych i zarządzać finansowaniem pomocy po kryzysie COVID-19.

Niedawny artykuł w gazecie cytuje Cao Yina, współzałożyciela firmy Blockchain Digital Renaissance, mówiąc:

Mimo że USA nie umieściły chińskich firm i instytucji finansowych na swojej liście podmiotów, Stany Zjednoczone mogą nadal stanowić powszechne zagrożenie dla chińskich instytucji i wpłynąć na pozycję juana w rozliczeniach międzynarodowych. W związku z tym chińska cyfrowa waluta państwowa może zostać wprowadzona wcześniej niż oczekiwano, aby przeciwdziałać możliwej blokadzie USA.

– powiedział.

Według Cao cyfrowa waluta kontrolowana przez bank centralny pozwoliłaby rządowi na śledzenie pieniędzy z pomocy i upewnienie się, że dotrą one do potrzebujących firm.

W ramach kontroli szkód gospodarczych wywołanych COVID-19 Chiny podobno zamierzają podnieść stosunek deficytu do PKB do ponad 3,6% i zaproponować obniżenie podatków o 2,5 bln juanów (353 mld dolarów) dla przedsiębiorstw w tym roku.

Tether prześciga XRP w kapitalizacji rynkowej:

Tether (USDT) wyprzedził XRP stając się trzecią co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, kiedy to Ripple nie zyskuje akceptacji wśród inwestorów detalicznych.

Jeśli chodzi o Ripple, był to wyścig na dno. Jego kapitalizacja rynkowa spadła z wysokiej wartości około 130 mld dolarów w styczniu 2018 r. do obecnej wartości poniżej 9 mld dolarów. W pewnym momencie XRP walczyło o pozycję numer dwa z Ethereum, jednak obecnie łączna kapitalizacja rynkowa XRP i USDT wciąż wynosi 5 mld dolarów za Ether.

Być może częścią problemu XRP jest brak trakcji wśród inwestorów detalicznych. Pod względem dziennego wolumenu obrotu USDT przyćmiewa XRP. Średni dzienny wolumen USDT w maju przekroczył wolumen XRP 25-krotnie.

Nie znaczy to jednak, że wyścig o trzecie miejsce dobiegł końca. Przy przyzwoitych wzrostach XRP może wyprzedzić swojego rywala, który nie może się poruszać w górę ani w dół o więcej niż kilka punktów procentowych.

Samsung opracował własne rozwiązanie zabezpieczające transakcje:

Południowokoreański gigant technologiczny Samsung ogłosił niezależne rozwiązanie, które zabezpiecza transakcje kryptowalutami na smartfonach i tabletach, zgodnie z opublikowanym dziś komunikatem prasowym.

Rozwiązanie składa się z układu Secure Element (SE) chip S3FV9RR i „ulepszonego” oprogramowania. Został zaprojektowany, aby zabezpieczyć proces uruchamiania, izolowane miejsce do przechowywania i płatności mobilne.

Nowy chip SE jest certyfikowany standardem bezpieczeństwa Common Criteria (CC) EAL 6+, który jest stosowany w aplikacjach o najbardziej rygorystycznych wymaganiach bezpieczeństwa, a mianowicie w paszportach elektronicznych i portfelach sprzętowych. Dzięki temu można go używać w dowolnym urządzeniu mobilnym i będzie działać niezależnie od głównego procesora urządzenia.

W komunikacie wspomniano o transakcjach kryptowalutowych jako jednym z głównych celów układu S3FV9RR, który ma być dostępny w trzecim kwartale 2020 r. Dongho Shin, starszy wiceprezes System LSI Marketing w Samsung Electronics, powiedział:

W dobie mobilności i interakcji zbliżeniowych oczekujemy, że nasze połączone urządzenia, takie jak smartfony lub tablety, będą bardzo bezpieczne, aby chronić dane osobowe i umożliwić działania fintech, takie jak bankowość mobilna, handel akcjami i transakcje kryptowalutowe.

Zainteresowanie Samsunga kryptowalutami i Blockchain jest dobrze znane, ponieważ korporacja zainwestowała w wiele startupów DLT i zintegrowała tę technologię z własnymi produktami.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niedużymi spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,3%, Ethereum o 1,5%, XRP o 0,4%, Bitcoin Cash o 1,5% a Bitcoin SV o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1 mld dolarów wynosi obecnie 246.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 96.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button