News

#1040 Newsy z dnia 02.06.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Cena Bitcoina spadła o 14% w mniej niż 15 minut; Kanada przyznaje krypto firmom status prawny; Bank w Szwajcarii wprowadza handel kryptowalutami; Górnicy sprzedają więcej kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

Cena Bitcoina spadła o 14% w mniej niż 15 minut:

Cena Bitcoina gwałtownie spadła o 14% z 10.180 dolarów do 8.600 dolarów na BitMEX w ciągu mniej niż 15 minut.

Trzy główne czynniki, które spowodowały spadek cen, to długie kontrakty stanowiące przeważającą większość rynku Bitcoina, BTC reagujące na wieloletni opór na poziomie 10.500 dolarów oraz dumping wielorybów.

https://s3.cointelegraph.com/storage/uploads/view/8f6231391eabcf9b1169800416b15c3e.png
fot. TradingView.com

Zanim nastąpiła korekta ceny, stopa finansowania Bitcoina i Ethereum oscylowała na poziomie odpowiednio około 0,16% i 0,19%.

Termin stopa finansowania na rynku futures Bitcoina oznacza, że posiadacze kontraktów długoterminowych lub kontraktów krótkoterminowych muszą płacić swoim odpowiednikom, aby uzyskać równowagę na rynku.

Na przykład załóżmy, że cena Bitcoina rośnie, a stopa finansowania, która zwykle wynosi około 0,01%, wzrasta do 0,16%. Jeśli trader utrzymuje pozycję długą na 100.000 dolarów, musi on płacić 160 dolarów co osiem godzin innemu krótkiemu traderowi posiadającemu pozycję krótką w wysokości 100.000 dolarów. Mechanizm finansowania zapobiega kołysaniu się rynku na większość długich lub krótkich pozycji przez dłuższy czas.

Większość traderów spodziewała się wzrostu ceny Bitcoina i agresywnie stosowała longing. Nieuchronnie nastąpił „long squeeze”, upłynniając kontrakty o wartości około 120 mln dolarów.

Cena Bitcoina spadła również dokładnie w momencie otwarcia rynków amerykańskich. Sugeruje to, że rynek kontraktów futures na Bitcoiny CME był częściowo opóźniony w wyprzedaży Bitcoinów.

Awaria BTC – 1000 USD w ciągu 15 minut od otwarcia w USA (dokładnie te same czas i wielkości z dniem 20 maja i 21 maja.

– powiedział Inwestor kryptowalutowy PlanB.

Bitcoin przetestował poziom oporu w wysokości 10.500 dolarów trzy razy w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. Największa kryptowaluta wg. CoinMarketCap wzrosła do 10.500 dolarów w październiku 2019 r. W ciągu czterech tygodni spadła do 6.400 dolarów, osiągając najniższy poziom w ciągu sześciu tygodni. 

W lutym 2020 r. Bitcoin podjął kolejną próbę przekroczenia poziomu oporu 10.500 dolarów. Po gwałtownym odrzuceniu do 8.400 dolarów Bitcoin spadł do zaledwie 3.600 dolarów w ciągu następnych czterech tygodni. 

To trzeci raz, gdy Bitcoin testuje ten sam poziom w ostatnich trzech kwartałach i po raz trzeci spotka się z podobną reakcją.

Ponieważ Bitcoin nie odzyskał tego samego poziomu trzy razy z rzędu, zadawane przez inwestorów pytanie brzmi, czy Bitcoin jest gotowy się z niego wydostać i zainicjować właściwy trend byka w nadchodzących tygodniach.

Biorąc pod uwagę intensywność spadku i załamanie krótkoterminowej struktury rynku, prawdopodobieństwo testowania przez Bitcoina wyższych poziomów oporu w najbliższym okresie zmniejszyło się.

Kilka godzin przed spadkiem wieloryby przeniosły swoje fundusze do BitMEX i Binance.

Wiele znacznych wpływów BTC z Binance i BitMEX na kilka godzin przed spadkiem.

– powiedział Ki Young Ju, CEO CryptoQuant.

Kanada przyznaje krypto firmom status prawny:

Giełdy kryptowalut i procesory płatności są obecnie prawnie uznawane za firmy świadczące usługi pieniężne w Kanadzie.

1 czerwca wprowadzono poprawki do kanadyjskiej ustawy o dochodach z przestępczości i ustawy o finansowaniu terroryzmu, które zostały przyjęte w czerwcu 2019 r. w celu usunięcia dziur w istniejących wówczas ramach prawnych.

Firmy kryptograficzne z Kanady muszą teraz zgłaszać wszystkie transakcje przekraczające 10.000 dolarów kanadyjskich (7.403 USD) oraz rejestrować i przestrzegać Kanadyjskiego Centrum Analiz Transakcji i Raportów (FINTRAC).

29 maja CEO kanadyjskiej giełdy aktywów kryptograficznych BullBitcoin, Francis Pouliot, napisał:

Dzisiaj jest mój ostatni dzień jako nieuregulowanego dystrybutora wirtualnej waluty. Od 1 czerwca 2020 r. giełdy Bitcoinów i procesory płatności będą oficjalnie regulowane jako firmy świadczące usługi pieniężne w Kanadzie.

– czytamy.

Pouliot spędził ponad pół dekady walcząc o uzasadnione uznanie kanadyjskiego sektora kryptograficznego, dołączając do Bitcoin Foundation Canada jako dyrektor ds. publicznych w 2014 r.

Byłem ściśle zaangażowany w ten proces, począwszy od 2014 r., szczególnie współpracując z Ministerstwem Finansów i FINTRAC. Nasze stanowisko nigdy się nie zmieniło: Bitcoin to pieniądz, powinien być regulowany jak inne pieniądze, nie więcej, nie mniej.

– dodał.

Pouliot zauważa, że nowe regulacje będą miały głównie wpływ na firmy gotówkowe, takie jak operatorzy Bitomatów, dodając, że „większość firm Bitcoinowych już wprowadziła środki KYC […], ponieważ były do tego zobowiązane przez swoich partnerów bankowych.

Pouliot opisuje przedłużające się negocjacje polityczne, które doprowadziły do zeszłorocznej zmiany legislacyjnej, stwierdzając, że parlament Kanady pierwotnie postanowił uchwalić przepisy w 2014 r.

Bank w Szwajcarii wprowadza handel kryptowalutami:

Maerki Baumann, nienotowany na giełdzie rodzinny bank w Szwajcarii, rozszerza swoje usługi kryptowalutowe, wprowadzając przechowywanie i handel kryptowalutami.

Po zatwierdzeniu przez szwajcarski organ doradczy ds. rynku finansowego lub FINMA, Maerki Baumann będzie oferować swoim klientom obrót i opiekę nad kryptowalutami od czerwca 2020 r.

Ogłaszając wiadomości, prywatny bank z siedzibą w Zurychu powiedział, że wprowadzenie nowych funkcji kryptograficznych jest zgodne ze strategią kryptograficzną Maerki Baumann zapoczątkowaną na początku 2019 r. W ramach tej strategii Maerki Baumann oferuje konta biznesowe dla firm Blockchain, a także doradza startupom zajmującym się ICO i STO.

Wraz z uruchomieniem nowej usługi klienci Maerki Baumann będą mogli handlować pięcioma głównymi kryptowalutami, w tym Bitcoinem, Ethereum, XRP, Bitcoinem Cash i Litecoinem. Firma informuje również, że traderzy będą mogli handlować innymi aktywami cyfrowymi opartymi na ERC-20. 

W celu obsługi handlu kryptowalutami Maerki Baumann będzie współpracować z niektórymi z istniejących partnerów. Zlecenia handlowe złożone w banku będą przetwarzane za pośrednictwem firm takich jak bank transakcyjny InCore Bank AG dla profesjonalnych brokerów kryptograficznych i płynnych giełd kryptograficznych.

Zagwarantuje to, że transakcje będą mogły być szybko realizowane z wąskim spreadem handlowym. 

– dodał Maerki Baumann.

Nowe ruch ma na celu zbudowanie pomostu między tradycyjną bankowością prywatną a przemysłem kryptograficznym. Stephan Zwahlen, CEO Maerki Baumann, podkreślił, że nowa funkcja pozwoli inwestorom instytucjonalnym na nowe możliwości inwestycyjne.

Dzięki obrotowi i utrzymaniu aktywów cyfrowych nie tylko wchodzimy w nowy obszar działalności, ale także stwarzamy dodatkowe możliwości inwestycyjne dla naszej podstawowej działalności. Przyniesie to korzyści młodszym, zaawansowanym technologicznie segmentom klientów, a także klientom prywatnym i instytucjonalnym, którzy chcieliby szukać nowych źródeł zwrotu w sferze cyfrowej lub bardziej dywersyfikować swoje portfolio.

– powiedział.

Górnicy sprzedają więcej kryptowalut:

W ubiegłym tygodniu górnicy Bitcoina sprzedali o 11% więcej monet niż wygenerowali w tym samym okresie, sugerują dane z 1 czerwca z portalu ByteTree.

Według danych portalu, który śledzi adresy portfeli Bitcoina związanych z górnikami, w ciągu ostatnich siedmiu dni wygenerowano około 5.800 Bitcoinów, w porównaniu z ponad 6.500 transakcjami „first spend”.

„First spend” użyte do obliczeń to „pierwszy raz, gdy Bitcoin opuszcza portfel, w którym został wygenerowany”, wyjaśnił rzecznik ByteTree.

Portfel górników może być własnością osoby fizycznej, firmy lub puli wydobywczej. Kiedy monety są wydobywane przez górników i pojawiają się w portfelu górników, są liczone jako „generacja”. Monety te mogą następnie przebywać w odpowiednich portfelach górników przez dni, miesiące, lata lub na zawsze. Do kontrolera tego portfela należy decyzja, kiedy chce przenieść monety. Jeśli monety te są generowane przez pulę wydobywczą, zostaną one albo rozdzielone między subskrybentów puli, albo w pewnym momencie wysłane na giełdę w celu pokrycia kosztów operacyjnych.

– mówi rzecznik.

Komentator Conner Brown wykorzystał te dane, aby argumentować, że nieefektywni górnicy kapitulują, jednak niektórzy eksperci ostrzegają, że termin „kapitulacja” może mieć różne znaczenie.

Thomas Heller, dyrektor globalnego biznesu w F2Pool, powiedział, że nawet gdy kopanie za pomocą określonego sprzętu staje się nieopłacalne ze względu na zwiększone trudności, właściciele zwykle sprzedają swoje maszyny tam, gdzie prąd jest tańszy, zamiast wychodzić z gry.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach przeważają spadki. Bitcoin notuje spadek o 0,9%, Ethereum o 1,8%, XRP o 1,7% a Litecoin o 2,6%. Wzrosty widzimy przy Bitcoinie Cash i SV, kolejno o 1,5% i 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.8 mld dolarów wynosi obecnie 267.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 142.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button