News

#1049 Newsy z dnia 11.06.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Narzędzie Microsoft przechodzi beta testy w sieci Bitcoina; Libra ogłasza zmiany w szefostwie; Europol zamyka nielegalny biznes; Japoński sędzia podtrzymuje zarzuty przeciwko CEO Mt. Gox; Aktualna sytuacja na giełdach.

Narzędzie Microsoft przechodzi beta testy w sieci Bitcoina:

Zdecentralizowana sieć tożsamości Microsoft ION, po raz pierwszy ogłoszona w maju, przechodzi do testów beta w sieci Bitcoina.

W poście na blogu Daniel Buchner, menedżer programu dla zespołu Microsoft Identity, powiedział, że sieć layer 2 i open-source Identity Overlay Network (ION) została uruchomiona. Celem jest zapewnienie użytkownikom zdecentralizowanego identyfikatora (DID), który mógłby zastąpić potrzebę podania nazw użytkowników.

We współpracy z Decentralized Identity Foundation, ION opracowany został jako zdecentralizowana sieć działająca samodzielnie, która nie opiera się na „specjalnych tokenach narzędziowych, zaufanych węzłach weryfikujących lub dodatkowych mechanizmach konsensusu”.

Główną obietnicą technologii DID jest wzmocnienie pozycji wszystkich osób i podmiotów posiadających własność i kontrolę nad ich tożsamością, co dobrze wpisuje się w naszą misję polegającą na umożliwieniu każdej osobie pracy, zabawy i osiągania więcej. Aby spełnić tę obietnicę, wybraliśmy inną ścieżkę niż niektóre bardziej scentralizowane podejścia do technologii DID – i wierzymy, że ION stanowi przykład tego wyboru.

– powiedział Buchner.

Microsoft nie określił jeszcze daty wydania ostatecznej wersji, ale powiedział, że będzie pracował nad zaostrzeniem protokołu i ulepszeniem implementacji referencji ION w nadchodzących miesiącach.

Libra ogłasza zmiany w szefostwie:

Libra Association, grupa odpowiedzialna za cyfrowe zasoby Facebooka, ujawniła zmiany w swoim szefostwie. Stowarzyszenie ogłosiło Sterlinga Dainesa jako głównego dyrektora ds. zgodności. Daines opuści swoje stanowisko w Credit Suisse w pewnym momencie w 2020 r., aby objąć swoją nową funkcję.

Z przyjemnością dołączam do Libra Association, które działa na rzecz przekształcenia cyfrowej przestrzeni płatniczej w celu wzmocnienia pozycji miliardów ludzi. Kluczowym elementem realizacji tej misji jest zapewnienie, że budujemy bezpieczną, zgodną i niezawodną platformę dla wszystkich użytkowników, do której z niecierpliwością oczekuję wniesienia znaczącego wkładu.

– powiedział Daines w oświadczeniu.

Według oświadczenia Daines posiada wcześniejsze doświadczenie w finansach i zgodności z praktykami przeciwdziałania praniu pieniędzy, jednocześnie zapobiegając oszustwom i innym nielegalnym praktykom. Daines ma doświadczenie w pracy dla giganta usług finansowych Credit Suisse jako globalny szef firmy ds. zgodności, a także dyrektor zarządzający.

Europol zamyka nielegalny biznes:

W niedawnym dochodzeniu europejska policja zatrzymała działalność dużej nielegalnej firmy zajmującą się streamingiem online, która podobno działała przez ostatnie pięć lat.

Bloomberg poinformował, że policja przeprowadziła 15 przeszukań domów, aresztując 11 osób, skutecznie zdejmując 50 serwerów w dziewięciu krajach.

Europejska agencja ścigania Europol twierdziła, że znalazła kryptowaluty, nieruchomości, biżuterię, luksusowe samochody i gotówkę o łącznej wartości 5.4 mln dolarów.  Europol stwierdził, że dodatkowe 1.25 mln dolarów zostało zamrożone na kilku rachunkach bankowych.

Szajka transmisji strumieniowej, która działała głównie poza Hiszpanią, była wysoce zorganizowaną nielegalną firmą świadczącą usługi dla ponad 2 mln klientów. Firma szczyciła się także ekskluzywnym zespołem obsługi klienta i wysokimi standardami kontroli jakości.

Według Europolu grupa oferowała ponad 40.000 kanałów, filmów, filmów dokumentalnych i innych form treści. W ciągu pięciu lat działalności otrzymali prawie 17 mln dolarów płatności za pośrednictwem PayPal, przelewów i kryptowalut.

W czasie gdy streaming mediów online dotyka nowych szczytów, dzieje się tak również z nielegalnym przesyłaniem strumieniowym i piractwem treści chronionych prawem autorskim. Według ABI Research prawie 17% światowej populacji strumieniujących treści online przesyła je nielegalnie.

Wynika to przede wszystkim z tego, że główne platformy transmisji strumieniowej mediów, takie jak Netflix i Walt Disney Co., pobierają opłaty premium za swoje usługi. Raport Bloomberga zauważa, że zagrożenie wzrośnie tylko wtedy, gdy firmy te „stopniowo podniosą ceny w nadchodzących latach, aby wykorzystać szybko rozwijające się bazy abonentów”.

Japoński sędzia podtrzymuje zarzuty przeciwko CEO Mt. Gox:

Japoński sędzia poparł zarzuty o manipulację danymi skierowane przeciwko Markowi Karpelesowi – CEO nieistniejącej już giełdy kryptograficznej Mt. Gox.

Pod koniec marca Karpeles odwołał się od wyroku skazującego pod zarzutem manipulacji danymi finansowymi, aby zaszkodzić swoim klientom. Teraz lokalny serwis informacyjny Nikkei poinformował, że sędzia Sądu Rejonowego w Tokio Mariko Goto postanowił utrzymać poprzednie orzeczenie.

Poprzedni wyrok skazał Karpelesa na dwa i pół roku więzienia za manipulowanie danymi Mt Gox przez okres od lutego do września 2013 r. i wpłacenie na jego konto 33.5 mln dolarów. Nie będzie musiał odbywać tego wyroku, chyba że popełni kolejne przestępstwo w ciągu czterech lat.

Karpeles twierdził, że zwiększenie salda jego konta nie było przestępstwem. Sędzia natomiast orzekł, że działanie to narusza warunki i postanowienia firmy oraz dodał, że saldo konta zostało udokumentowane w celu ukrycia fałszywych Bitcoinów przez firmę. 

Mt Gox była kiedyś największą i odnoszącą największe sukcesy giełdą kryptowalut na świecie. W momencie zamknięcia była to największa giełda kryptowalut, która zniknęła po włamaniu. W lutym 2014 r. firma poinformowała, że skradziono prawie 750.000 Bitcoinów jej klientów, a także 100.000 własnych Bitcoinów. 

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wyraźnymi spadkami. Bitcoin zmniejszył wartość o 4,9%, Ethereum o 4,8%, XRP o 5,5%, Bitcoin Cash o 6,4%, Bitcoin SV o 5,4% a Litecoin o 6,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 13.8 mld dolarów wynosi obecnie 263.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 104.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button