News

#105 Aktualności z dn. 01.11.2017

Z środowych wydarzeń: Zakazy ze strony rządów nie powstrzymują rozwoju kryptowalut; Bank Centralny w Szwajcarii otwarty na kryptowaluty; Co to jest inteligentna umowa i jak działa; Bitcoin zyskuje, alty tracą.

• Zakazy ze strony rządów nie powstrzymują rozwoju kryptowalut:

Na początku września Chiny zakazały ICO, a tydzień później tamtejsze władze zlikwidowały giełdy kryptowalut. Obecnie w azjatyckim kraju, wiele osób wciąż martwi się przepisami ICO. Pomimo tych obaw, firmy upierają się, że nie mogą teraz zaprzestać kontynuacji projektów, zwłaszcza, gdy trend się rozpoczął. W zakresie technologii, pomimo zakazów, rynek powinien się w dalszym ciągu rozwijać. Wszyscy czekają na rozwój wydarzeń,

Wydaje się, że chiński zakaz długo trwać nie będzie. Kraje takie jak USA i Japonia szukają nowych przepisów, które pomogą zapewnić ochronę inwestorów na podstawie już istniejących praw papierów wartościowych. Nowe przepisy mogą otworzyć cały nowy rynek, pozwalając w przyszłości firmom na pozyskanie kapitału poprzez alternatywne metody.

Pomimo wprowadzenia zakazu, Chińczycy nabierają kreatywności i handlują cyfrowymi walutami za pośrednictwem WeChat, a nawet zwracają się do Telegramu, co dowodzi, że kryptowaluty są bardzo potrzebne i nadal mają przyszłość w Chinach. Tam gdzie jest wola, jest również jakiś sposób.

Atmatrix, firma zajmująca się sztuczną inteligencją i technologią Blockchain, która z powodzeniem pozyskała 50 milionów dolarów w ICO przed wprowadzeniem zakazu, zwracając następnie pieniądze inwestorom. Atmatrix pojawi się na BlockShow Asia, gdzie opowie szczegółowo o aktualnej sytuacji i przepisach ICO, a także wejdzie do programu BlockShow jako wystawcy i mówcy. Celem firmy jest m.in. zbudowanie światowej społeczności programistów i entuzjastów kryptowalut:

Firma zarejestrowana jest w Singapurze. Na początku zaczęliśmy jako międzynarodowy projekt Blockchain. Zrobiliśmy dobrą robotę w dbaniu o kwestie zgodności z wymaganiami chińskich organów regulacyjnych. Mamy plan, aby Atmatrix rozwijał się globalnie. Będziemy też  w pełni przestrzegać chińskiego rozporządzenia dotyczącego ICO.

Atmatrix i inne znaczące firmy Blockchain, takie jak Qtum, Achain, XAIN, Changelly, Bluzelle, Nebulas i wiele innych, będą obecne na głównej konferencji BlockShow w Singapurze w dniach 29-30 listopada.

• Bank Centralny w Szwajcarii otwarty na kryptowaluty:

Przemawiając na forum gospodarczym, szef CBS, Centralnego Banku Szwajcari, Majozi Sithole, opublikował optymistyczną notatkę o kryptowalutach. Choć nie wydał ostatecznych stwierdzeń, gubernator wskazał, że jest to temat do przestudiowania w Banku Centralnym, a urzędnicy mają nie utrudniać ewentualnej aktywności w innowacjach finansowych.

Nie warto rozstrzygać wirtualnych walut i jak się uczymy w CBS, my chcemy zaakceptować i wspierać innowacje. Jeśli kryptowaluty są innowacją, to nie chcemy jej tłumić – chcemy dowiedzieć się więcej.

– powiedział Sithole uczestnikom wydarzenia.

I chociaż jego komentarze są najważniejszymi uwagami Banku Centralnego na tematkryptowalut do tej pory, nie są to pierwsze przypadki, w których instytucja publicznie sygnalizowała zainteresowanie nimi. W wewnętrznym komunikacie prasowym, opublikowanym w sierpniu, Lindokuhle Sithole Shabangu, starszy oficer komunikacji Banku Centralnego, zaproponował krótki przegląd technologii i podkreślił badania prowadzone w tej dziedzinie:

W istocie Bank Centralny, zgodnie z jego oświadczeniem dot. emisji walut oraz promowania bezpiecznych i dostępnych systemów płatniczych, nadal ściśle monitoruje rozwój sytuacji w sektorze usług finansowych w celu zapewnienia, że ​​wszystko pozostanie w mocy prawnej.

• Co to jest inteligentna umowa i jak działa:

Inteligentna umowa jest protokołem regulującym umowy. Protokół ten ma na celu udział, weryfikację lub wdrożenie negocjacji lub realizacji umowy. Inteligentne umowy umożliwiają wykonywanie wiarygodnych transakcji bez osób trzecich. Transakcje te są śledzone i nieodwracalne. Inteligentne umowy zawierają wszystkie informacje o warunkach umowy i automatycznie wykonują wszystkie zaplanowane działania.

Jak pojawiły się inteligentne kontrakty?

Idea została pierwotnie opisana przez informatyka i kryptologa Nicka Szabo w 1994 roku. Określił on główne zasady pracy, ale w tamtym czasie nie było właściwego środowiska do ich realizacji. Wiele zmieniło się od czasu pojawienia się technologii Blockchain. Bitcoin stanowił podstawę do zawierania kontraktu na Blockchain. Jednak jego narzędzia nie mogły zaspokoić wszystkich potrzeb. Pojawienie się Ethereum wprowadziło inteligentne umowy do praktycznego działania dla każdego, dając dodatkowy impuls do podejmowania transakcji.

Jak działają inteligentne umowy?

Podstawową zasadę można porównać do pracy automatów. Wykonują tylko te instrukcje, które zostały im wcześniej podane. Początkowo majątek i warunki umowy są kodowane i umieszczane w bloku Blockchain. Ta umowa jest rozpowszechniana i kopiowana wielokrotnie pomiędzy węzłami platformy. Po wystąpieniu odpowiednich warunków kontrakt jest realizowany zgodnie z założeniami umowy i automatycznie sprawdza realizację zobowiązań.

Co muszę stworzyć inteligentny kontrakt?

Aby utworzyć inteligentną umowę, potrzebujesz: Przedmiot umowy (Program musi mieć dostęp do towarów lub usług w ramach umowy w celu automatycznego blokowania i odblokowywania). Cyfrowe podpisy (Wszyscy uczestnicy inicjują umowę, podpisując kontrakt z kluczem prywatnym). Warunki kontraktu (Warunki umowy inteligentnej przybierają formę dokładnej sekwencji operacji. Wszyscy uczestnicy muszą podpisać te warunki). Zdecentralizowana platforma (Umowa inteligentna jest wdrażana na platformę Blockchain i rozprowadzana między węzłami tej platformy).

Gdzie w prawdziwym życiu można stosować inteligentne kontrakty?

Inteligentne kontrakty mogą dotyczyć różnych pól. Na przykład: Wybory (Wyniki głosowania zostaną umieszczone w programie Blockchain i rozdzielone między węzły sieci. Wszystkie dane są zaszyfrowane i anonimowe. Ta metoda eliminuje możliwość manipulacji kartą głosową). Logistyka (Łańcuch dostaw jest na ogół długi i zawiera wiele powiązań. Każde łącze musi uzyskać potwierdzenie z poprzedniego, wstrzymać jego koniec i wysłać dalsze informacje. To zajmuje dużo czasu i jest bezproduktywne, a dzięki inteligentnej umowie każdy uczestnik może zobaczyć postęp i wykonać pracę na czas. Inteligentne kontrakty zapewniają przejrzystość w umowach, ochronę przed oszustwami. Mogą również zapewniać śledzenie przesyłek dzięki integracji Internetu rzeczy). Istnieją inne możliwe zastosowania, tj. W zarządzaniu, systemie bankowym, ubezpieczeniach, nieruchomościach, IoT i innych.

Jakie są zalety inteligentnych kontaktów?

Inteligentne umowy wykorzystują wszystkie zalety technologii Blockchain i zapewniają zapewniają: Bezpieczeństwo (Inteligentna umowa jest szyfrowana i dystrybuowana między węzłami.  Gwarantuje to, że nie zostanie utracona lub zmieniona bez Twojej zgody). Ekonomię i szybkość (Większość procesów jest zautomatyzowana, a większość pośredników jest eliminowana). Normalizację (W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych typów inteligentnych umów. Możesz wybrać taką, która najbardziej Ci odpowiada i zmienić ją zgodnie z własnymi potrzebami).

Czy istnieje ryzyko w korzystaniu z inteligentnych kontraktów?

Technologia, na której inteligentne umowy są tworzone, z natury jest bezpieczna. Natomiast narzędzia, które są na niej tworzone, czyli na przykład Inteligentne kontrakty, wcale nie muszą być doskonałe. Oto niektóre z zagrożeń, które mogą mieć inteligentne umowy: Czynnik ludzki (Kod jest napisany przez ludzi, którzy mogą popełniać błędy. Jeśli inteligentna umowa znajduje się w Blockchain, nie można jej już zmienić. Dobrym przykładem ludzkiego błędu jest DAO. Błędy programistów w kodzie były kosztowne dla użytkowników i firmy – niektórzy hakerzy wykorzystali błędy i ukradli z sieci około 60 milionów dolarów). Niepewny status prawny (Obecnie inteligentne umowy nie są regulowane przez żaden rząd. Jest więc potencjalny problem, jeśli instytucje rządowe zdecydują się stworzyć ramy prawne dla inteligentnych umów). Koszty wdrożenia (Inteligentne kontrakty nie mogą być realizowane bez programowania. Konieczne jest posiadanie doświadczonego programisty w dziale kadrowym, aby tworzyć odporne na awarie inteligentne kontrakty i przyjąć wewnętrzną strukturę firmy dla technologii Blockchain).

Gdzie mogę utworzyć inteligentną umowę?

Obecnie inteligentne kontrakty są wdrażane w większości projektów w różnym stopniu. Różnią się one ich możliwościami, różnorodnością szablonów zamówień inteligentnych, wymaganymi umiejętnościami programowania.

• Bitcoin zyskuje, alty tracą:

Rozpędzona maszyna w postaci Bitcoina nie może się zatrzymać. Cena za jednostkę wynosi aktualnie 6.753 dolarów, co daje wzrost o 1.9% w stosunku do ostatniej doby. Inne czołowe waluty, nieco obniżyły swoją wartość – Ethereum o 2,4%, a Litecoin o 1,7%. Większość altcoinów zanotowała korekty. Szczególnie boleśnie dzisiejszy dzień odczuli inwestorzy OmiseGo i Waves, których to ceny spadły kolejno o 9,1% i 10,7%. Vertcoin, który był królem giełd w ostatnich dniach, zanotował 8%-ową stratę. Z kolei bardzo dobrze ma się BitcoinCash, który to wzrósł od wczoraj aż o 12,1%. Kapitalizacja całego rynku powiększyła się o ponad 3 miliardy i wynosi 184,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button