News

#1058 Newsy z dnia 23.06.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Włoskie Stowarzyszenie Bankowe gotowe na cyfrowe euro; Logo i nazwa i logo Bitcoin zarejestrowane w urzędzie ds. Patentów i Znaków towarowych; Były Wirecard dyrektor aresztowany; Wietnamczycy ostrzeżeni przed zbiórkami dla krypto firm; Aktualna sytuacja na giełdach.

Włoskie Stowarzyszenie Bankowe gotowe na cyfrowe euro:

Włoskie Stowarzyszenie Bankowe (ABI) ujawniło, że zechce wspierać wdrażanie cyfrowej waluty z Europejskiego Banku Centralnego.

Według informacji na stronie internetowej ABI, stowarzyszenie zatwierdziło wytyczne regulujące jego stanowisko w sprawie cyfrowej waluty i cyfrowych walut banku centralnego (CBDC).

ABI – reprezentująca grupę banków we Włoszech – oświadczyła, że jest gotowa „uczestniczyć w projektach i eksperymentach dotyczących waluty cyfrowej Europejskiego Banku Centralnego […] w celu przyspieszenia wdrożenia inicjatywy na poziomie europejskim”.

Obywatele muszą w pełni ufać pieniądzom cyfrowym. W tym celu niezbędne jest przestrzeganie najwyższych standardów zgodności z przepisami, bezpieczeństwa i nadzoru.

– stwierdziła grupa.

ABI wymieniło „stabilność monetarną” i przestrzeganie przepisów związanych z cyfrowym euro jako dwa główne priorytety.

Stowarzyszenie stwierdziło, że utworzenie europejskiego CBDC może pozwolić na większą liczbę transgranicznych transakcji P2P, zmniejszyć wpływ stóp procentowych i kursów walutowych i ogólnie po prostu zmniejszyć rozmiar biurokratycznego procesu płatności.

Według ABI opracowanie cyfrowej waluty w Unii Europejskiej może zastąpić popyt na kryptowaluty.

Istnienie [europejskiego CBDC] mogłoby jednocześnie zmniejszyć atrakcyjność instrumentów o porównywalnym zastosowaniu, ale wydawanych przez osoby prywatne lub (w przypadku całkowitej decentralizacji), których nie można zidentyfikować, charakteryzujących się wewnętrznie wyższym profilem ryzyka.

– czytamy.

Logo i nazwa i logo Bitcoin zarejestrowane w urzędzie ds. Patentów i Znaków towarowych:

Logo i nazwa i Bitcoin zostały zarejestrowane w Hiszpanii przez hiszpański Urząd Patentowy i Znaków Towarowych. Proces ten zakończył Ignacio Rubio Menéndez, ekspert ds. zgodności i prawnik specjalizujący się w prawie gospodarczym. Cointelegraph en Español rozmawiał bezpośrednio z klientem Menéndeza, który na razie decyduje się pozostać anonimowy.

Zarejestrowałem logo i słowo „Bitcoin” na poziomie krajowym w hiszpańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych. Każdy może uzyskać dostęp do rejestrów, ponieważ są one publikowane codziennie i dla wszystkich odbiorców.

– wyjaśnia osoba.

Zapytany, dlaczego podjął inicjatywę ochrony tej własności intelektualnej, odpowiedział: „Jestem sprzedawcą Bitcoinów, mam biuro kupna i sprzedaży, a pomysł polega na ochronie Bitcoinów, przynajmniej w Hiszpanii. Dlatego opowiadam się za marką i biorę odpowiedzialność za to, że każdy nowy użytkownik może czuć się w 100% bezpieczny, pracując ze mną i z dala od oszustw, które używają słowa „Bitcoin”.

Należy zauważyć, że zgłoszenie dotyczy logo zawierającego białą literę „B” w pomarańczowym kółku, które byłoby oficjalnym logo Bitcoin. „W tekście wielkie litery B odnoszą się do kodu, a małe litery b odnoszą się do krypto” – wyjaśnił.

Nie jestem fałszywym Satoshi, właśnie zarejestrowałem własność i legalne użycie logo i słowa. Jeśli ktoś użyje go nieprawidłowo, będę go bronić.

– dodał.

Były Wirecard dyrektor aresztowany:

Były dyrektor naczelny Wirecard, niemieckiej firmy fintech, został zatrzymany przez policję w Monachium po oskarżeniu o fałszywe przedstawianie bilansów firmy.

Jak donosi Reuters i wielu innych, Markus Braun, który kierował firmą przez prawie dwie dekady, został aresztowany przez policję w Monachium w Niemczech. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez prokuraturę jest on oskarżany o spiskowanie w celu zawyżenia aktywów i całkowitych dochodów poprzez fałszywe transakcje z „nabywcami zewnętrznymi”. Prokuratorzy twierdzą, że zrobiono to, aby firma wydawała się bardziej atrakcyjna dla inwestorów.

Podane fundusze o wartości 1.9 mld euro powinny być przechowywane na rachunku powierniczym w dwóch nieokreślonych bankach na Filipinach. W dniach 21–22 czerwca zarząd Wirecard wydał oświadczenie stwierdzające, że „z dużym prawdopodobieństwem” fundusze te nie istnieją.

Pieniądze stanowią ponad 32% deklarowanych aktywów Wirecard w wysokości 5.8 mld euro. Ponieważ problem w końcu wyszedł na jaw w ubiegłym tygodniu, Braun zrezygnował ze swojej roli.

Dziura w budżecie i trwające zawirowania rodzą pytania, czy firma będzie w stanie odzyskać siły i przetrwać w perspektywie długoterminowej. Wirecard jest głównym wydawcą wielu firm oferujących kryptowaluty, takich jak Crypto.com.

Prezes Crypto.com, Kris Marszalek, zauważył, że jego karty debetowe są w pełni zasilone, a rezerwy są przechowywane w oddzielnym banku w Wielkiej Brytanii, innym niż Wirecard.

W międzyczasie cena akcji Wirecard spadła o 84% do 16 dolarów, gdy wiadomości stały się znane. Długofalowe losy firmy pozostają nieznane, ale karty wydane Wirecard nadal działają normalnie.

Wietnamczycy ostrzeżeni przed zbiórkami dla krypto firm:

Były zastępca szefa wietnamskiej policji kryminalnej, Vu Hoang Kien, stwierdził, że kampanie mające na celu zbieranie pieniędzy dla firm zajmujących się kryptowalutami są nielegalne w tym kraju.

Kien ostrzegł wietnamskich obywateli, aby zachowali czujność i nie dali się wciągnąć żadną formą inwestycji w kryptowaluty, bez względu na to, jak wysokie są zyski.

Oprócz ryzyka inwestowania w takie programy podkreślił ponadto, że inwestycje w kryptowaluty i płatności dokonywane przy użyciu walut wirtualnych nie są prawnie uznawane w tym kraju. Dlatego inwestowanie w kryptowaluty lub ich używanie będzie również oznaczać łamanie wietnamskich przepisów.

Pomimo ostrzeżeń, w kraju nadal trwają inwestycje w krypto, powiedział Nguyen Nam Hao z Departamentu Policji ds. Korupcji, Przemytu i Przestępstw Gospodarczych. Dodał także, że aby ograniczyć oszustwa i zminimalizować inne negatywne skutki kryptowalut, Wietnam potrzebuje bardziej rygorystycznych i szczegółowych przepisów.

W sierpniu 2017 r., Wietnamski premier Nguyen Xuan Phuc nakazał bankowi centralnemu Wietnamu i Ministerstwu Finansów dokonanie przeglądu wirtualnych walut i ustanowienie ram prawnych dla ich regulowania.

Recenzja nie skutkowała jednak korzyściami dla kryptowalut. Już w następnym miesiącu bank centralny ogłosił, że użycie Bitcoina i innych kryptowalut jest nielegalne w tym kraju. W kwietniu 2018 r. kryptowaluty zostały oficjalnie zakazane jako środek płatniczy za towary i usługi.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin w stosunku do ostatniej doby zwiększył wartość o 1,5%, Ethereum o 1%, XRP o 0,3%, Bitcoin Cash o 1,4% a Bitcoin SV o 2,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.8 mld dolarów wynosi obecnie 274.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 67.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button