News

#1062 Newsy z dnia 27.06.2020

Z sobotnich wydarzeń: Rośnie niepokój społeczności krypto ws. Bitcoina; Compound bodźcem do zwiększenia konkurencyjności na rynku DeFi; Twórca Cardplanet skazany na 9 lat więzienia; Amerykańska firma blockchain inwestuje w najnowsze maszyny wydobywcze; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rośnie niepokój społeczności krypto ws. Bitcoina:

Z każdym dniem rośnie niepokój w społeczności kryptowalut. Brak zmian cen Bitcoina, handel między przedziałem od 9.000 dolarów do 9.500 dolarów, przez prawie dwa miesiące jest obecnie postrzegany nie jako cecha najsilniejszej kryptowaluty na świecie, a raczej jej powiązanie z większymi rynkami finansowymi.

Bitcoin, przez większą część tego roku, gdy pandemia zaczęła przestawiać rynki, działał wbrew sobie. Zgodnie ze statusem „nieskorelowanym”, kryptowaluta osiągała ogromne maksima, gdy zarówno rynek akcji, jak i rynek towarowy załamały się, tracąc miliony. Taka sytuacja ma miejsce pomimo tego, że Bitcoin stracił ponad 50% swojej wartości w ciągu jednego dnia w marcu i zwiększył swoją podaż o 50% w maju.

Jednak teraz, gdy cena i podaż się znormalizowały, niestabilny od samego początku składnik aktywów jest stabilny, a niektórzy członkowie społeczności kryptowalut sugerują, że przyczyną tego jest to, że nie oddzielił się jeszcze  od rynku akcji.

Ponieważ cena Bitcoina wyniosła nieco poniżej 9.200 dolarów, Mati Greenspan, założyciel Quantum Economics napisał w liście do inwestorów, że spadek ceny i altcoinów jest bardziej związany z tradycyjnymi rynkami:

Najnowszy slajd Bitcoina i altcoinów to nic innego jak efekt uboczny tradycyjnych rynków. Nie jesteśmy jeszcze odłączeni.

Bitcoiny i większy rynek kryptowalut, pomimo tego, że nazywane są „zdecentralizowanymi”, często wywierały wpływ na działania makroekonomiczne, zwykle wpływające na tradycyjne rynki. W ubiegłym roku, przy różnych odosobnionych okazjach, Bitcoin widział ruch na rynku złota, głównie ze względu na narrację o „bezpiecznej przystani” w czasach zawirowań gospodarczych lub politycznych.

Teraz ceny na giełdzie równoważą negatywne skutki wyhamowania światowych gospodarek przez pandemię i napływ płynności z banków centralnych. W tym czasie Bitcoin rzeczywiście porusza się zgodnie z najwyższym indeksem giełdowym, S & P500. Dane z rynków wskazują, że 1-miesięczna korelacja Bitcoinów z S & P500 jest najwyższa od ponad roku, a obecnie szacowana jest na ponad 42,6%

Ponieważ Bitcoin jest „sprzężony” z S & P500, w takiej sytuacji przedstawia się inny zestaw krótkoterminowych losów kryptowaluty w przyszłości. Biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo drugiego pakietu pomocy rządowej w Stanach Zjednoczonych, kolejny zastrzyk świeżo wybitych dolarów może znów pozytywnie wpłynąć na Bitcoina, tak jak to miało miejsce w maju. Inny scenariusz to druga fala przypadków COVID-19, która może spowodować kolejną szaleństwo likwidacji inwestycji.

  • Compound bodźcem do zwiększenia konkurencyjności na rynku DeFi:

Wydaje się, że ostatnie wydarzenia związane z uruchomieniem tokenu Compound, zostały zauważone przez wiele innych projektów w ekosystemie zdecentralizowanych finansów (DeFi). W jednym z wywiadów, współzałożyciel firmy Framework Ventures, Michael Anderson, powiedział, że sukces tokena może dać przykład do naśladowania dla innych projektów DeFi, które mogą zacząć angażować się w „wojny o plony”.

Wynikiem tego będzie większe zainteresowanie przestrzenią DeFi jako całością, argumentuje Anderson. Niektóre z tych efektów można już zobaczyć w gwałtownych wycenach dla innych tokenów, takich jak LEND Aave’a i SNX Synthetixa.

Anderson porównał Compound do „startupu w średnim etapie, który osiąga wzrost przychodów”, jednocześnie wzbudzając duże zainteresowanie tradycyjnym światem inwestycji:

Zakładasz, że operacje rosną, a infekcyjność tych dochodów rośnie, co oznacza, że ​​w końcu mogą stać się, jak wiesz, tak opłacalne, jak niektóre duże Google i Facebook, które przechodzą przez to przejście.

Według niego, inwestorzy Compound wierzą w „to, co może się zdarzyć” i w jaki sposób wzrost DeFi i rozpoznanie platformy mogą uczynić wartości rzędu 1 mld dolarów realistycznymi. To dodatkowo tworzy cykl dla inwestorów venture, którzy widzą początkowy udział Andreessen-Horowitz w wysokości 40 mln dolarów, pompując balon do wyceny 2,5 mld dolarów.

To, co ma zamiar zrobić, to zwrócenie uwagi na przestrzeń, wniesienie zasobów do przestrzeni DeFi.

– dodał Anderson.

Zdecentralizowana giełda Balancer uruchomiła już podobny program motywacyjny, a jego wycena gwałtownie wzrosła. Program ten był podobno wykorzystywany przez giełdę FTX, a projekt nieoficjalnie wprowadził zmianę w celu ograniczenia tych możliwości.

Ale pomimo tych problemów Anderson uważa, że inne projekty będą zgodne z tą strategią:

Zakładam, że token ma być czymś, co stymuluje wysokie RRSO do napędzania zasobów na platformie, założę się, że będziemy obserwować to przez następne sześć, dziewięć, dwanaście miesięcy.

Trwałość COMP zależy całkowicie od ceny tokena, który „ma długą drogę do [obniżenia]”, zanim stopy procentowe powrócą do wartości średnich. Jednocześnie konkurencja z podobnych platform takich jak Balancer „może być czymś, co odciąga aktywa od COMP”.

Kava, projekt DeFi, w którym zarówno dyrektor generalny Compound, Robert Leshner, jak i Framework, są inwestorami, wydaje się być przygotowany do wdrożenia podobnych systemów. Główny inżynier Kevin Davis powiedział, że chociaż unikanie nadmiernego uczestnictwa jest trudne, to „kilka czynników doprowadzi do ochłodzenia w tym cyklu rynkowym, a szalona akcja cenowa COMP nie będzie reprezentatywna dla wydajności rolniczej”.

Podczas gdy zachęty związane z nagrodami przyciągnęły wielu użytkowników w krótkim okresie, Davis nie jest pewien, czy wystarczająca liczba z nich będzie naprawdę zainteresowana aspektem zarządzania. Nie wiadomo również, ile osób pozostanie użytkownikami Compound w perspektywie długoterminowej, co zdaniem Davisa jest jednym z głównych celów inicjatywy.

Uważa on, że jest to również dobry przykład stopniowej decentralizacji platformy, to jest jeszcze za wcześnie, aby definitywnie nazwać ją wielkim sukcesem:

Dopiero okaże się, ile osiągnięto decentralizacji i czy protokół Compound (lub token COMP) ma dopasowanie do rynku produktowego w jego obecnej formie.

  • Twórca Cardplanet skazany na 9 lat więzienia:

Rosyjski haker Aleksiej Burkow, który był uważany za jednego z powierników Władymira Putina, został skazany na 9 lat więzienia przez amerykański sąd. Burkow został oskarżony o prowadzenie strony internetowej o nazwie Cardplanet, w której sprzedawane są informacje o kartach płatniczych:

Wiele numerów kart oferowanych do sprzedaży należało do obywateli USA. Skradzione dane kart kredytowych sprzedawane na stronie Burkova spowodowały ponad 20 mln dolarów strat, poprzez nieuczciwe zakupy dokonane przy użyciu kart kredytowych w USA.

Podobno Burkov prowadził także ekskluzywny klub tylko dla zaproszonych dla cyberprzestępców, w którym uczestnicy mogli reklamować skradzione towary i nielegalne usługi. Wymagana opłata członkowska w wysokości 5.000 dolarów została wykorzystana do odfiltrowania organów ścigania:

Aby uzyskać członkostwo w forum cyberprzestępczości Burkowa, potencjalni zainteresowani potrzebowali trzech istniejących członków, aby„poręczyć” za dobrą reputację wśród cyberprzestępców i zapewnić sumę pieniędzy, zwykle 5.000 dolarów. Środki te zostały wykorzystane do uniemożliwienia organom ścigania dostępu do forum cyberprzestępczości Burkowa i zagwarantowania, że członkowie forum będą honorować wszelkie transakcje zawarte podczas prowadzenia działalności na forum.

Burkov został aresztowany w 2015 roku w Izraelu. W październiku 2019 roku, Naama Issachar została aresztowana na moskiewskim lotnisku, gdy w jej bagażu znaleziono kilka gramów marihuany. Następnie została skazana na 7 i pół roku.

Według New York Times, rozmawiano o możliwej wymianie zdań między wysokimi rangą przedstawicielami Rosji i Izraela. Jednak izraelski Sąd Najwyższy zdecydował już o ekstradycji Burkowa do USA, pozostawiając izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu minimalne pole manewru. Ostatecznie nastąpiła wymiana, ale zamiast oddać Burkowa, Izrael przekazał Aleksandra Dziedziniecowa, który należał do rosyjskiego imperium.

Kryminalne przedsiębiorstwo Burkova rozpoczęło działalność, zanim Bitcoin stał się popularny. Pierwotnie zajmował się wirtualnymi walutami, takimi jak Liberty Reserve, WebMoney, a nawet Western Union. Philip Osborne, były śledczy ds. Cyberprzestępczości w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych, potwierdził, że te formy płatności dominowały we wczesnych dniach cyberprzestępczości. Zauważył również, że scentralizowany charakter tych mechanizmów płatności znacznie ułatwił pracę śledczym.

  • Amerykańska firma blockchain inwestuje w najnowsze maszyny wydobywcze:

Amerykański dostawca hostingu blockchain, Core Scientific, podpisał umowę na zakup maszyn górniczych Bitcoin nowej generacji, od głównego chińskiego producenta sprzętu górniczego Bitmain. Amerykanie zakupią ponad 17.000 Antminerów S19 od Bitmain dla swoich klientów oraz na własny użytek. Według Core Scientific będzie to największa liczba maszyn S19 zakupionych przez jedną firmę hostingową z branży blockchain.

Kevin Turner, prezes i dyrektor generalny Core Scientific i jednocześnie były dyrektor operacyjny Microsoftu, powiedział:

Core Scientific rozpoczął testowanie pierwszego z najnowszych wydobywaczy ASIC firmy Bitmain i odniósł znaczący sukces w zwiększaniu istniejącej szybkości mieszania, osiągając 110 TH / s ± 3%.

W październiku ubiegłego roku Bitmain otworzył „największy na świecie” zakład wydobywania Bitcoinów w Rockdale w Teksasie. W styczniu poinformowano, że SBI i GMO, dwie japońskie firmy powiązane z blockchain, podpisały umowę z filią Whinstone na przetwarzanie transakcji kryptowalutowych w ich placówce w Rockdale.

Russell Cann, dyrektor ds. Obsługi klienta Core Scientific, potwierdził rosnące zainteresowanie zwiększenie szybkości mieszania poprzez operacje wydobywcze w Ameryce Północnej i wyjaśnił:

Naszym zdaniem ten wzrost zainteresowania oraz wzrost alokacji kapitału i inwestycji, można przypisać rosnącej akceptacji aktywów kryptograficznych i / lub cyfrowych jako klasy aktywów inwestycyjnych, a także odpowiednią atmosferą inwestycyjną w Ameryce Północnej; w szczególności stabilne środowisko geopolityczne i regulacyjne, odpowiednie warunki klimatyczne i liczne źródła energii.

Według Canna, przepisy dotyczące górnictwa w innych jurysdykcjach były „przerzucane”, co powodowało niepewność dla inwestorów górniczych. Natomiast hosting obiektów górniczych w Ameryce Północnej jest korzystny ze względu na „stabilność systemu elektroenergetycznego, a także otoczenie regulacyjne wokół własności ziemi”.

Ponadto powiedział, że niedawne załamanie cen energii sprawia, że ​​region Ameryki Północnej jest bardziej atrakcyjny:

Co ważne, wraz z załamaniem cen energii, obszary o niższych kosztach w USA i Kanadzie, stwarzają wyjątkowe możliwości projektowe dla górników na dużą skalę.

Nie oznacza to jednak, że inwestorzy rezygnują z innych operacji wydobywczych w krajach takich jak Chiny. Cann zasugerował, że inwestorzy chcą zdywersyfikować swoje inwestycje na całym świecie.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś, podobnie jak minionej doby, na giełdach dominuje czerwony kolor. Korekty notują Bitcoin o 0,44%, Ethereum o 1,54%, XRP o 1,18%, Bitcoin Cash o 1,30% i Bitcoin SV o 0,10%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 260 mld dolarów, a całkowity obrót 51,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, ambcrypto.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button