News

#1071 Newsy z dnia 06.07.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Ekspert: Cyfrowy renminbi obiera za cel dolara a nie Bitcoina; Górnicy Bitcoina holdują coraz więcej; Białoruska platforma Blockchain otrzymuje licencję; CEO wielkiego scamu ogłasza bankructwo; Aktualna sytuacja na giełdach.

Ekspert: Cyfrowy renminbi obiera za cel dolara a nie Bitcoina:

Dowiedziawszy się, czego potrzebują od przestrzeni kryptowalut i Blockchain, Chiny będą dążyć do rywalizacji z dolarem amerykańskim, a nie z Bitcoinem, wykorzystując wysoce oczekiwanego juana cyfrowego.

Matthew Graham, weteran bankowości inwestycyjnej w Chinach i dyrektor generalny Sino Global Capital z siedzibą w Pekinie – przeanalizował to, co dotychczas wiadomo na temat nadchodzącej waluty cyfrowej i argumentował, że chiński rząd postrzega nowe technologie jako „szansę na skok”, aby oderwać się od hegemonii dolara.

Rozmawiając z założycielem Boxmining, Michaelem Gu na konferencji Unitize, Graham powiedział, że mimo iż Chinom bardzo trudno jest umiędzynarodowić renminbi:

Swift, CHIPS, Fedwire […] są przestarzałe, są drogie, są powolne. Jest rok 2020 i mamy transakcje, których rozliczenie zajmuje trzy dni i które są znacznie droższe niż powinny. Wszystkie te technologie, które stanowią podstawę globalnej gospodarki zorientowanej na dolara, naprawdę pokazują swój wiek.  To duża szansa [dla Chin].

– mówi.

Pekin używa akronimu DCEP w odniesieniu do nadchodzącego systemu płatności elektronicznych w walucie cyfrowej i, jak zauważył Matthew Gu, „pożycza wiele szczegółów technologicznych od Blockchain”, w tym takie koncepcje jak UTXO.

Jednak DCEP jest daleki od publicznych łańcuchów Blockchain, takich jak Bitcoin. Podobno zostanie wydany przez Ludowy Bank Chin i pozostanie pod pełną kontrolą i autorytetem banku centralnego, podobnie jak w przypadku innych istniejących krajowych walut fiducjarnych.

Górnicy Bitcoina holdują coraz więcej:

Od kilku tygodni górnicy Bitcoina hodują coraz więcej, w czasie gdy cena utrzymuje się powyżej 9.000 dolarów. Tymczasem wydobycie Bitcoina może stać się trudniejsze w przeciągu tygodnia.

Wygląda na to, że w czasie, gdy więcej górników Bitcoina włączało swoje maszyny, zwiększając hashrate lub moc obliczeniową sieci, holdują także więcej nowo wygenerowanych monet. Ich zapasy netto w ciągu ostatnich pięciu tygodni osiągnęły 344 BTC  (3.2 mln dolarów). Dla porównania, prawie trzy tygodnie temu, 16 czerwca, ta sama „kolekcja” wynosiła 27 Bitcoinów.

W konsekwencji pięciotygodniowe MRI spadło z 99,56% do 94,88%. Jeśli wskaźnik ten jest poniżej 100%, górnicy trzymają więcej Bitcoinów i poszerzają swoje zapasy, a powyżej 100% oznacza, że więcej wydają.

Tymczasem szacuje się, że trudność wydobywania Bitcoinów, które jest miarą pokazującą, jak trudno konkurować o nagrody z miningu, wzrośnie ponownie za siedem dni podczas następnej korekty trudności, zgodnie z czołową pulą wydobywczą Bitcoin BTC.com. Jeśli szacunki staną się rzeczywistością, podniosą wskaźnik o 6% do 16,74 T – nowy rekord wszech czasów. 

Trudność przekroczyła 16 T wcześniej tylko dwa razy: 16,10 T w maju i 16,55 T w marcu tego roku. Byłby to nie tylko nowy rekord, ale zbliżyłby go do nigdy wcześniej nie osiągniętego 17 T.

Jednak szacunki te najprawdopodobniej ulegną zmianie w miarę zbliżania się do daty korekty. Trudność wydobywania Bitcoinów jest dostosowywana co dwa tygodnie (a dokładniej co 2016 bloków), aby utrzymać normalny 10-minutowy czas blokowania. 

Białoruska platforma Blockchain otrzymuje licencję:

Gibraltar Financial Services Commission (GFSC) wydała dziś nową licencję technologii DLT dla białoruskiej platformy kryptowalutowej Currency.com.

Zgodnie z ogłoszeniem dzięki licencji udzielonej przez GFSC platforma będzie mogła wykorzystywać DLT do przechowywania lub przesyłania wartości należącej do innych osób w związku ze świadczeniem usług dealera i usług powierniczych.

Jonathan Squires, CEO Currency.com, przedstawił intencje firmy dotyczące licencji:

Nasze operacje na Gibraltarze są częścią naszego zaangażowania na rzecz ekspansji na całym świecie, oferując ściśle regulowaną i bezpieczną usługę opartą na Blockchain, która zapewnia klientom elastyczność, której szukali.

– powiedział.

Squires pochwalił wysiłki Gibraltaru na rzecz uregulowania kryptowalut oraz rygorystyczny proces składania wniosków przez firmy związane z kryptowalutami.

Nasza licencja na Gibraltarze jest ważnym wsparciem dla platformy i dodatkowo potwierdza nasze przestrzeganie najbardziej rygorystycznych norm, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony naszym handlowcom.

– dodał.

Gibraltar podjął ostatnio znaczące kroki w celu uregulowania środowiska kryptograficznego w kraju. Niektórzy uczestnicy przemysłu chwalą impet, jaki generuje Gibraltar, i uważają ten kraj za nowy „krypto-hotspot”.

CEO wielkiego scamu ogłasza bankructwo:

Willie Breedt, obywatel Afryki Południowej oskarżony o kradzież do 16.3 mln dolarów od około 2000 inwestorów za pośrednictwem swojego programu VaultAge Solutions, został rzekomo zmuszony do ogłoszenia bankructwa przez miejscowy sąd.

Według ostatniego raportu News24 sekwestr zainicjował 3 lipca Simon Dix – jeden z największych inwestorów VaultAge, który powierzył Breedtowi 7.5 mln rand południowoafrykańskich, czyli 440.000 dolarów.

VaultAge Solutions została założona w 2018 r., obiecując tygodniowe zwroty z depozytów klientów poprzez wydobywanie i handel kryptowalutami. Inwestorzy programu rzekomo otrzymali tylko 1% oczekiwanych zysków.

Przed ukryciem się około dwa tygodnie temu operator VaultAge wszczął sprawę o zastraszanie. Grupa komorników wynajętych przez rozgniewanych inwestorów wytropiła go w pensjonacie w Silver Lakes Estate w Pretorii, który zarezerwował pod fałszywym nazwiskiem. Poprzednie raporty sugerowały, że CEO VaultAge uciekł z kraju do Mozambiku w grudniu 2019 r.

Krótko po wydaniu nakazu sekwestracji Dyrekcja ds. Dochodzenia w sprawie Priorytetowych Przestępstw, RPA, znana jako „Jastrzębie”, dokonała nalotu na pensjonat, konfiskując laptopa i portfel Ledger Nano, który potencjalnie może zawierać część brakujących funduszy. Według News24 Breedt nie został aresztowany.

Ponadto południowoafrykański bank rezerwowy wyznaczył PwC do prowadzenia dochodzenia w sprawie VaultAge i wszystkich agentów, którzy mogli dokonywać transakcji w jego imieniu.

Rachunek bankowy Breedta, który wcześniej posiadał 3.15 mln dolarów, został podobno opróżniony na początku tego miesiąca.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazała wyraźne wzrosty wśród czołowych kryptowalut. Bitcoin zwiększył wartość o 2,7%, Ethreum o 5,6%, XRP o 5,9% a Bitcoin Cash o 8,2%. Wśród tłumu zdecydowanie wyróżnia się Bitcoin SV, który notuje wzrost aż o 24,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 9.8 mld dolarów wynosi obecnie 268.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 71.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button