News

#1074 Newsy z dnia 09.07.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Coinbase przygotowuje się do notowania na giełdzie; Dwie czołowe firmy zbudują wspólnie nowy krypto portfel; Były radca Facebooka dołącza do Coinbase; Władze USA ujawniają tożsamość poszukiwanego hakera; Aktualna sytuacja na giełdach.

Coinbase przygotowuje się do notowania na giełdzie:

Według publikacji Reuters Coinbase, Inc. przygotowuje się do notowania na giełdzie w USA, które może nadejść w tym roku.

Źródła Reuters podają, iż trwają przygotowania do notowania, ale nadal potrzebne jest zielone światło od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jeśli wszystko się powiedzie, będzie to pierwszy raz, kiedy giełda kryptowalut będzie notowana na tradycyjnych rynkach.

Niektóre firmy miningowe przeprowadziły lub przygotowują się do IPO, co uczynił Canaan pod koniec ubiegłego roku.

Nie jest jeszcze jasne, czy Coinbase zdecyduje się na IPO towarzyszące obrotowi giełdowemu. Chociaż pozyskanie dodatkowego kapitału często wiąże się z notowaniem, jego istniejące akcje mogłyby po prostu zostać udostępnione do obrotu bez dodatkowego finansowania.

Coinbase w swojej ostatniej rundzie prywatnej został wyceniony na ponad 8 mld dolarów.

Dwie czołowe firmy zbudują wspólnie nowy krypto portfel:

BitFlyer, największa giełda kryptograficzna w Japonii pod względem wolumenu obrotu, ogłosiła partnerstwo z Brave, przeglądarką chroniącą prywatność. Zgodnie z ogłoszeniem firmy te opracują „portfel zasobów kryptograficznych dla użytkowników przeglądarki Brave”.

Nie udostępniono żadnych dalszych szczegółów na temat nowego portfela kryptograficznego. Japońscy użytkownicy przeglądarki Brave otrzymują nagrodę w postaci Basic Attention Token Points (BAP), ze względu na przepisy, które uniemożliwiają im otrzymanie kryptowaluty BAT lub wymiany ich punktów na pieniądze na giełdach.

Ogłoszenie może podsycać spekulacje, że nowy portfel kryptograficzny może utorować drogę do umożliwienia japońskim użytkownikom otrzymywania BAT zamiast BAP lub konwersji między nimi.

W tym momencie używamy „punktów” do nagradzania użytkowników, ale są pewne ograniczenia. [Poprzez partnerstwo] uważamy, że można wyjść poza to.

– mówi rzecznik Brave.

BitFlyer wyjaśnił, że dalsze szczegóły dotyczące portfela kryptograficznego zostaną ujawnione podczas wydarzenia, które odbędzie się 30 lipca w Tokio, w którym weźmie udział Brendan Eich, założyciel Brave. Wydarzenie jest skierowane głównie do reklamodawców.

Były radca Facebooka dołącza do Coinbase:

Paul Grewal, były sędzia amerykański w Kalifornii i zastępca generalnego radcy prawnego w Facebooku, dołącza do zespołu prawnego giełdy Coinbase.

W opublikowanym oświadczeniu na blogu Coinbase giełda kryptograficzna powiedziała, że Grewal pomoże „utorować drogę do następnego etapu świadomości i przyjęcia kryptowalut”. Nowy dyrektor ds. prawnych będzie również kierował zespołem prawnym, w czasie gdy Coinbase współpracuje z organami nadzoru usług finansowych oraz opracowuje i wydaje nowe produkty i usługi.

Według Coinbase, Grewal nadzorował ponad tysiąc spraw w ciągu pięciu lat pracy jako sędzia i „odegrał znaczącą rolę” w sprawach Apple przeciwko Samsung i Oracle przeciwko Google, dwóm kluczowym sprawom prawnym dotyczącym technologii.

Ogłoszenie Coinbase następuje dwa miesiące po tym, jak jego były główny radca prawny, Brian P. Brooks, opuścił giełdę po dwóch latach. Obecnie jest szefem amerykańskiego urzędu kontrolera waluty, biura w Departamencie Skarbu.

Nie jest jasne, czy na decyzję o wyborze Grewala wpłynął niedawny pozew zbiorowy przeciwko Plaidowi „hydraulikowi danych” Coinbase, który złożony został po odejściu Brooksa. Powodowie twierdzą, że Plaid naruszył prywatność i ochronę danych, gromadząc i generując przychody z transakcji finansowych milionów użytkowników.

Władze USA ujawniają tożsamość poszukiwanego hakera:

Departament Sprawiedliwości USA (DoJ) oskarżył Andreya Turchina, znanego pod pseudonimem „fxmsp”, różnymi przestępstwami federalnymi. Turchin rzekomo założył grupę cyberprzestępczą, która atakowała sieci komputerowe kilku firm. Po kradzieży danych każdej firmy grupa Turchina rzekomo sprzedała dane w dark web.

Turczin, 37-letni obywatel Kazachstanu, jest dobrze znany w dark web jako „niewidzialny bóg sieci”. Podobno sprzedał dostęp do tysięcy sieci naruszonych przez jego ataki złośliwego oprogramowania, gromadząc fortunę kryptograficzną wartą milion dolarów w ciągu trzech lat.

Zachodni Dystrykt Waszyngtonu prowadzi obecnie postępowania karne w sprawie Turchina, oskarżonego o atakowanie firm z ponad 40 krajów.

Władze Kazachstanu i Wielkiej Brytanii również pomogły USA w doprowadzeniu do oskarżenia „fxmsp”.

Cyberprzestępczość nie zna granic międzynarodowych, a powstrzymanie tych zbrodni wymaga współpracy wielu różnych międzynarodowych partnerów. Pochwalam Kazachstan za pomoc w tym dochodzeniu. Mam nadzieję, że te istotne międzynarodowe partnerstwa między śledczymi w sprawie cyberprzestępczości doprowadzą do pociągnięcia do odpowiedzialności Andreya Turchina w sądzie.

– powiedział prokurator z USA Brian T. Moran. 

Chociaż w ogłoszeniu DoJ nie stwierdzono, że policja w Kazachstanie aresztowała już Turczina, FBI zidentyfikowała również nieujawnioną liczbę domniemanych współspiskowców. Akt oskarżenia nie wymienia ich tożsamości.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,6%, Ethreum o 1,7%, XRP o 1,2%, Bitcoin Cash o 2,2% a Bitcoin SV o 2,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się się o 3.6 mld dolarów wynosi obecnie 271.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 73.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button