News

#1084 Newsy z dnia 19.07.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Kanadyjski organ regulujący oskarża Coinsquare; Twitter wzmocni środki bezpieczeństwa; DOJ dokonuje ekstradycji cyber-oszusta; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kanadyjski organ regulujący oskarża Coinsquare:

Kanadyjski organ regulujący Ontario Securities Commission (OSC), oskarżył giełdę Coinsquare o manipulacje na rynku i wprowadzanie klientów w błąd co do wielkości obrotów.

OSC twierdzi, że Coinsquare, który został oskarżony o „wash-trading” i doniesienia o ataku hakerskim „zaangażował się w postępowanie sprzeczne z przepisami bezpieczeństwa w Ontario”. Regulator nazwał również jego założycieli Virgile’a Rostanda, CEO Cole’a Diamonda i dyrektora ds. Zgodności Felixa Mazera jako respondentów. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 21 lipca.

W swojej skardze OSC podało, że Diamond nakazał Rostand zawyżenie notowań w marcu 2018 roku. Następnie Rostand wymyślił rozwiązanie, które umożliwiło giełdzie rozpoczęcie handlu w trybie „wash”. ”Wash-trading” odnosi się do sztucznego zawyżania wolumenu transakcji poprzez wykonywanie dużych transakcji rynkowych w ramach własnych zleceń, więc wydaje się, że miały miejsce duże transakcje, ale żadne aktywa nie zmieniły właściciela. Od 17 lipca 2018 roku do 4 grudnia 2019 roku Coinsquare przeprowadził około 840.000 transakcji o łącznej wartości około 590.000 BTC, podał OSC. Stanowiły one ponad 90% wolumenu obrotu na giełdzie.

Pomimo obaw pracowników, Coinsquare kontynuował swoją działalność handlową w zakresie „wash-tradingu”, a tym samym manipulował rynkiem i konsumentami, powiedział OSC. Organ regulacyjny poprosił o informacje na temat działalności giełdowej, ale Coinsquare nie zgłosił żadnych nieprawidłowości i stwierdził, że „podejmuje kroki w celu zapobiegnięcia manipulacjom na rynku i podkreślił, że kontrole, które, jak twierdził, mogą pomóc w wykryciu takiego zachowania”. OSC powiedział również, że informacje o Coinsquare podał jeden z pracowników po tym, jak wyraził on obawy dotyczące „wash-tradingu”.

Użytkownicy Reddit stali się podejrzliwi wobec aktywności Coinsquare w dwóch różnych przypadkach. Vice poinformował również o wyciekających dokumentach, które wykazały zamawianie diamentów.

  • Twitter wzmocni środki bezpieczeństwa:

Twitter zamierza przeprowadzić więcej szkoleń oraz dodać więcej środków z zakresu bezpieczeństwa, w związku ze skutkiem szeroko zakrojonego „hacka” na platformie społecznościowej. Włodarze portalu nie chcą dopuścić do sytuacji z przed kilku dni, gdzie włamano się na ponad 130 kont użytkowników, w tym znanych osobistości.

Twitter ogłosił w oświadczeniu, że kontynuuje dochodzenie w sprawie włamań, jednocześnie starając się zapewnić więcej szkoleń z obszaru bezpieczeństwa w całej firmie, w zakresie taktyk inżynierii społecznej. Będzie to dodatek do szkolenia z cyberbezpieczeństwa, które odbędą się podczas wdrażania i trwających ćwiczeń phishingowych.

Około 130 kont zostało przejętych w środę, kiedy hakerzy włamali się konta znanych osobistości na Twitterze, dążąc do oszustwa związanego z Bitcoinem. Wśród poszkodowanych znaleźli się m.in.  Elon Musk, Kanye West, Bill Gates, były wiceprezes i obecny kandydat na prezydenta USA Joe Biden, a także kilka firm kryptograficznych, takich jak Binance, Coinbase, BitFinex i Gemini.

Jesteśmy doskonale świadomi naszej odpowiedzialności wobec ludzi korzystających z naszych usług i ogólnie wobec społeczeństwa. Jesteśmy zawstydzeni, rozczarowani, a przede wszystkim przepraszamy. Wiemy, że musimy pracować, aby odzyskać Twoje zaufanie i będziemy wspierać wszelkie wysiłki zmierzające do postawienia sprawców przed sądem. Mamy nadzieję, że nasza otwartość i przejrzystość w całym tym procesie oraz kroki i praca, które podejmiemy, aby zabezpieczyć się przed innymi atakami w przyszłości, będą początkiem naprawy tego.

– oświadczył Twitter.

Portal dodał, że hakerzy byli w stanie przeglądać dane osobowe, takie jak adresy e-mail i numery telefonów, chociaż platforma mediów społecznościowych zauważyła, że nie uzyskano dostępu do poprzednich haseł do kont. Mogły zostać również przejrzane dodatkowe informacje z kont przejętych przez hakerów. 

Twitter powiedział, że hakerzy atakowali pracowników, wykorzystując programy celowo manipulując nimi w celu wykonania określonych czynności i ujawnienia poufnych informacji. Atakujący wykorzystali dane uwierzytelniające pracowników Twittera, aby uzyskać dostęp do systemów wewnętrznych, dlatego nawet konta z ochroną dwuskładnikową zostały złamane. Dotyczyło to tylko 130 kont, ale hakerzy zmienili hasła do 45 z tych kont. Niektóre nazwy użytkowników mogły zostać sprzedane. The New York Times stwierdził, że hakerzy byli grupą młodych ludzi i to oni zaplanowali atak na serwerze niezgody.

Twitter powiedział, że śledztwo w sprawie włamania trwa, a firma w pełni współpracuje z organami ścigania. Warto dodać, że Twitter przed włamaniem szukał starszych inżynierów ds. Bezpieczeństwa.

Wydarzenie z środy zostało uznane za wezwanie do przebudzenia dla scentralizowanych platform. Niektórzy użytkownicy znaleźli nawet ukryte wiadomości, w niektórych transakcjach. Transakcje te prowadzą do portfeli powiązanych z Coinbase i BitPay.

  • DOJ dokonuje ekstradycji krypto-oszusta:

Departament Sprawiedliwości USA dokonał ekstradycji z Cypru dwóch domniemanych przestępców, jeden podejrzany o kradzież tysięcy Bitcoinów, a drugi o prającego pieniądze mającego powiązania z Hezbollahem. Jeden z podejrzanych jest poszukiwany w Gruzji i Arizonie za cyberinspiracje i wymuszenia, a drugi na Florydzie za pranie pieniędzy na rzecz Hezbollahu.

Joshua Polloso Epifaniou, obywatel Cypru, jest oskarżany o oszustwa elektroniczne, spisek w celu popełnienia oszustwa elektronicznego, spisek w celu popełnienia oszustwa komputerowego oraz kradzież tożsamości i wymuszenia. Departament Sprawiedliwości powiedział, że Epifaniou i konspiratorzy ukradli dane osobowe od wydawcy gier online w Kalifornii, firmy sprzętowej w Nowym Jorku, internetowej witryny z ofertami pracy w Wirginii i internetowej witryny sportowej należącej do Turner Broadcasting System od października 2014 roku do 2016 roku. Podobno włamał się do sieci i wyłudził 56.850 dolarów w Bitcoin. Przypuszcza się również, że Epifaniou zorganizował brutalny atak na Ripoff Report w 2016 roku, w którym trzymał swoją bazę danych pod okupem za 90.000 dolarów.

Drugim człowiekiem wydanym przez DOJ jest Ghassan Diab, obywatel Libanu oskarżony o pranie pieniędzy o wartości ponad 100.000 dolarów, spisek o pranie pieniędzy o takiej samej wartości i nielicencjonowane przekazywanie waluty. Departament Sprawiedliwości zidentyfikował Diaba jako domniemanego członka Hezbollahu. Departament Sprawiedliwości niedawno oskarżył hakera kryptograficznego, który rzekomo zgromadził miliony kryptowalut i sprzedał dostęp do poszkodowanych sieci.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba odwróciła trend wśród czołowych krypto. Tym razem cała „czołówka” na czerwono, a korekty notują Bitcoin o -0,89%, Ethereum o -0,76%, XRP o -1,43%, Bitcoin Cash o -1,17%, Cardano o -0,41% i Bitcoin SV o -2,10%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 270.3 mld dolarów, a całkowity obrót 45 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button