News

#1089 Newsy z dnia 24.07.2020

Z piątkowych wydarzeń: Międzynarodowa organizacja stablecoinów założona w Szwajcarii; Korea Płd. poszukuje sprawcy przecieku dot. krypto regulacji; Malezja planuje objęcie portfeli istniejącymi przepisami; Aktualna sytuacja na giełdach.

Międzynarodowa organizacja stablecoinów założona w Szwajcarii:

W związku z ogromnym wzrostem stablecoinów w 2020 r., społeczność kryptowalut założyła międzynarodową organizację w Szwajcarii.

Nazywana World Stablecoin Association lub WSA, organizacja z siedzibą w Genewie ma zostać uruchomiona przez giełdę kryptowalut VirgoX i firmę rynków kapitałowych Blockchain Global Digital Assets lub GDA Capital.

Adam Cai, dyrektor generalny VirgoX, podkreślił, że ostatecznym celem inicjatywy jest zbudowanie prawdziwego, bezstronnego globalnego stowarzyszenia składającego się ze wszystkich głównych projektów stablecoinów.

Według Cai, WSA prowadzi już rozmowy z głównymi dostawcami stablecoinów, takimi jak Tether, USD Coin, Dai i HUSD. Cai zauważył, że te firmy zamierzają dołączyć do WSA do końca 2020 r., podczas gdy stowarzyszenie inkubuje obecnie projekty stablecoinów na wczesnym etapie.

Cai podkreślił, że głównym wyzwaniem dla branży stablecoinów jest to, że pojawiające się inicjatywy wciąż nie są akceptowane.

Powinny to być nie tylko pary handlowe, ale także płatności globalne i przelewy transgraniczne. Ponadto, aby zachęcić użytkowników do trzymania stablecoinów jako środka tezauryzacji, potrzebne byłyby również projekty w celu znalezienia różnych aplikacji do generowania wartości, takich jak produkty oprocentowane, takie jak staking itp.

– powiedział.

Obecnie w skład członków WSA wchodzą dwie firmy założycielskie i BlockGeeks, firma Blockchain zapewniająca audyty inteligentnych kontraktów, audyty białej księgi i szkolenia edukacyjne dla klientów korporacyjnych. Międzynarodowe stowarzyszenie stablecoinów obejmuje również główne projekty stablecoinów, takie jak oparty na dolarach kanadyjskich QCAD i zdecentralizowany protokół finansowy wspierany przez Polychain, Ren. Według Cai, zaangażowane projekty stablecoinów będą uczestniczyć w comiesięcznych seminariach online i corocznych konferencjach odbywających się w Szwajcarii, aby omówić rozwój stablecoinów i zbadać możliwości współpracy z innymi projektami.

Korea Płd. poszukuje sprawcy przecieku dot. krypto regulacji:

Południowokoreańska policja wszczęła dochodzenie w sprawie źródła ujawnionych informacji o nowych zmianach prawnych rządu w zakresie podatku od kryptowalut. Użytkownicy mediów społecznościowych i prywatne blogi ujawniły szczegóły zmian, zanim zostały one oficjalnie ujawnione w tym tygodniu.

Według Kyunghyang Shinmun, pierwszy artykuł zawierający informacje, które wyciekły, został opublikowany w witrynie o tematyce państwowej, która szybko rozprzestrzeniła się po społecznościach kryptowalut i została przejęta przez inne media.

Metropolitan Investigation Team prowadzi poszukiwania, kto ujawnił pełne szczegóły planów Seulu. To nie pierwszy raz, kiedy władze lokalne mają do czynienia z wyciekiem zmian prawnych związanych z kryptowalutami.

W latach 2017-2018 lokalne media opublikowały serię artykułów ze szczegółami dotyczącymi planów regulacji sfery kryptograficznej w kraju. Policja dowiedziała się, że w wycieku byli zamieszani urzędnicy z Koreańskiej Służby Celnej oraz kierownicy ds. komunikacji z Kancelarii Premiera.

Po posiedzeniu Komitetu ds. Przeglądu Rozwoju Podatkowego, które odbyło się 22 lipca, Ministerstwo Gospodarki i Finansów opublikowało zmieniony kodeks podatkowy, szczegółowo opisujący nowe przepisy.

Ustawa zawiera propozycję ustalenia podatku w wysokości 20% od zarobków handlarzy kryptowalutami, jeśli przekroczyły 2.100 dolarów w ciągu roku podatkowego.

Handlowcy, których zarobki wyniosły mniej niż 2.100 dolarów, nie musieliby płacić podatku, zgodnie z ustawą. Inne proponowane zmiany obejmują klasyfikację kryptowalut jako „towarów”, a nie walut. 

Jeśli parlament zatwierdzi środki, wejdą one w życie w październiku 2021 r.

Malezja planuje objęcie portfeli istniejącymi przepisami:

Malezyjska Komisja Papierów Wartościowych (SC) planuje ramy regulacyjne dla dostawców portfeli, które zostaną wbudowane w istniejące przepisy dotyczące kryptowalut.

W opublikowanym ogłoszeniu, SC stwierdziło, że chce „uzupełnić” swoje istniejące ramy dot. giełd aktywów cyfrowych i IEO, włączając dostawców portfeli.

Chociaż komisja nie przedstawiła szczegółów, jak mogą wyglądać nowe ramy, takie podmioty odgrywają ważną rolę w ochronie aktywów cyfrowych w imieniu klientów, stwierdziła. Dostawcy usług portfeli aktywów cyfrowych lub osoby zainteresowane są zachęcane do skontaktowania się z komisją w celu omówienia bieżącej działalności biznesowej lub przekazania opinii na temat struktury. Zainteresowane strony powinny umówić się na spotkanie przed 14 sierpnia 2020 r.

Po dacie ostatecznej ramy prawne dotyczące dostawców portfeli zostaną dodane do krajowych wytycznych dotyczących aktywów cyfrowych.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą spadków. Wśród czołowych kryptowalut jedynie Ethereum notuje wynik dodatni – o 1,6%. Bitcoin, XRP, Bitcoin Cash i Bitcoin SV notują spadki, kolejno o 0,1%, 2,2%, 1,5% i 1,8%

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się się o 0.8 mld dolarów wynosi obecnie 286.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 63.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button