News

#1095 Newsy z dnia 30.07.2020

Z czwartkowych wydarzeń: PlusToken: Aresztowano 27 członków zespołu; Japończycy będą mogli zdobyć darmowe BAT za oglądanie reklam; Delphi Digital uruchomiła fundusz venture capital; ASIC ostrzega przed oszustwami dotyczącymi Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • PlusToken: Aresztowano 27 członków zespołu:

Historia PlusToken, jednego z największych oszustw w branży kryptowalut, odsłania kolejną kartę, gdy pojawiły się doniesienia o  aresztowaniu prawie trzydziestu podejrzanych związanych ze sprawą. PlusToken wyłudził prawie 6 mld dolarów od inwestorów.

Aż 27 członków głównego zespołu PlusToken zostało aresztowanych przez chińską policję, według raportu lokalnego magazynu ChainNews z 30 lipca. Według raportu łączna kwota strat inwestorów w oszustwie PlusToken szacowana jest na 40 mld chińskich juanów co daje 5.7 mld dolarów. W raporcie wspomniano również, że śledczy aresztowali także innych 82 głównych członków systemu.

Dovey Wan, współzałożyciel firmy inwestycyjnej Primitive Ventures, opartej na blockchain, napisał na Twitterze, że klucz właściciela jest już „spalony”, więc technicznie rzecz biorąc, nie będzie w stanie popełnić oszustwa.

Mam szczerą nadzieję, że ta próba będzie dobrym doświadczeniem edukacyjnym dla chińskiej społeczności, aby rozpocząć skuteczną DAO (Zdecentralizowaną Organizację Autonomiczną).

– powiedziała Wan.

Jak informowaliśmy, schemat PlusToken okazał się jednym z największych oszustw w historii kryptowalut. Projekt był początkowo prezentowany jako giełda z siedzibą w Korei Południowej, oferująca wysokie zyski dla inwestorów. Ostatecznie cała operacja została ujawniona jako oszustwo po tym, jak kilka milionów zainteresowanych stwierdziło, że nie byli w stanie wycofać swojej inwestycji. Jak wcześniej informowaliśmy, oszacowano, że oszukano inwestorów na łączną kwotę około 5 mld dolarów.

  • Japończycy będą mogli zdobyć darmowe BAT za oglądanie reklam:

Japońscy użytkownicy wkrótce będą mogli zdobyć Basic Attention Token (BAT), oglądając reklamy Brave. 30 lipca duża japońska giełda kryptowalut BitFlyer nawiązała współpracę z Brave Software International SEZC, spółką zależną Brave Software – producenta przeglądarki Brave z obsługą kryptowalut.

W ramach partnerstwa, firmy wspólnie opracowały portfel aktywów kryptograficznych w przeglądarce Brave, który umożliwia japońskim użytkownikom otrzymywanie BAT wzamian za oglądanie reklam Brave. Japońscy użytkownicy Brave będą również mogli kupować lub sprzedawać BAT na BitFlyer, a także przekazywać BAT wydawcom i twórcom treści.

Podczas, gdy kilka giełd w Japonii obsługuje BAT – w tym BitFlyer – obecne przepisy blokują użytkownikom w kraju zarabianie na BAT poprzez oglądanie reklam. Zamiast tego japońscy użytkownicy mogą zdobywać punkty BAT, ale nie można ich wymienić na BAT, na inne kryptowaluty ani nawet jena japońskiego.

BitFlyer wyjaśnił, że nowy portfel pozwoli użytkownikom otrzymywać BAT, ponieważ giełda jest już podmiotem regulowanym w Japonii. Na początku tego miesiąca BitFlyer i Brave początkowo ogłosili, że opracują „portfel aktywów kryptograficznych dla użytkowników przeglądarki Brave”. Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, nowy portfel kryptowalut nosi nazwę „The Integrated Wallet” i ma zostać udostępniony w listopadzie 2020 roku.

Kumihiro Mine, prezes BitFlyer, powiedział, że partnerstwo „posłuży jako modelowy przykład do nowych możliwości dla kryptowalut, a nie tylko jako opcja inwestycyjna”.

Nawet ci, którzy nie mieli styczności z kryptowalutami, poczują się z nimi lepiej, zwiększając możliwości posiadania i używania kryptowaluty za pośrednictwem przeglądarki Brave.

– powiedział.

  • Delphi Digital uruchomiła fundusz venture capital:

Firma zajmująca się badaniem i konsultingiem aktywów cyfrowych Delphi Digital uruchomiła fundusz venture capital, skupiający się na pojawiających się projektach aktywów kryptograficznych.

W ogłoszeniu z 30 lipca opisano to posunięcie jako pozwalające Delphi „stać się bardziej aktywnymi uczestnikami” projektów, które według niego „wywrą istotny wpływ na przestrzeń”, otwierając jednocześnie nowe możliwości dla firmy poza uczestnictwem w przejęciach i pierwszych ofertach publicznych.

Skrzydło VC zostało sfinansowane głównie z kapitału wewnętrznego, a jego firma macierzysta została „w pełni uruchomiona” przez jego założycieli. Nowe ramię Delphi Ventures skoncentruje się na „projektach na wczesnym etapie, z których większość będzie miała element symboliczny”.

Strategia inwestycyjna firmy opiera się na przekonaniu, że technologia blockchain „ostatecznie wyeliminuje pośrednictwo w każdej branży, w której efekt sieci jest przechwytywany przez scentralizowaną jednostkę”

Uważamy, że jest to wielomiliardowa szansa, która będzie napędzać największe wydarzenie związane z transferem majątku w XXI wieku.

– dodała firma.

Oprócz wykorzystania kapitału, Delphi Ventures planuje wykorzystać „czas, wiedzę i sieci partnerów”, aby zmaksymalizować wydajność swoich inwestycji. Delphi Digital uruchomiła również 30 lipca nowo zaprojektowaną stronę internetową i portal dla członków.

Po modernizacji Delphi 2.0 oferowane są nowe produkty do analizy danych, w tym comiesięczne badania ekosystemu Ethereum, modeli tokenów i rynków aktywów kryptograficznych z perspektywy makro. Delphi powiększyła również swój zespół analityków, otwierając biuro w Londynie. Dodanie trzech pełnoetatowych pracowników w biurze europejskim zwiększa łączną liczbę analityków Delphi do 10.

  • ASIC ostrzega przed oszustwami dotyczącymi Bitcoina:

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) prosi ludzi o zachowanie ostrożności w stosunku do witryn z oszustwami dotyczącymi Bitcoina, promowanymi przez celebrytów .

Zgodnie z publicznym ostrzeżeniem komisji, australijski organ nadzorczy otrzymał szereg doniesień o fałszywych witrynach kryptograficznych, które rzekomo są promowane przez znane firmy, nowe witryny i agencje rządowe. Niektórzy nawet wydają się mieć poparcie narodowych celebrytów, takich jak Waleed Aly, Mike Baird, Dick Smith i Virginia Trioli.

ASIC przedstawił szereg przykładów, jako część swojego ostrzeżenia. Jeden z nich wspomina Bitcoin Evolution, jako fałszywy bot do handlu kryptowalutami. Witryna promująca scam została zgłoszona również przez inne kraje, w tym Filipiny i Maltę. Inne podobne oszustwa działają pod nazwami Bitcoin Revolution i Bitcoin Trader.

Te witryny są reklamowane przy użyciu fałszywych rekomendacji celebrytów, które pojawiają się w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter. Gdy inwestor klika artykuł lub reklamę, są one często wysyłane do „witryny lustrzanej” – fałszywej wersji legalnego serwisu informacyjnego, takiego jak ABC News.

ASIC wyjaśnił, że oszuści łączą wyszukiwane hasła online w celu generowania fałszywych artykułów informacyjnych i reklam w mediach społecznościowych, które zawierają fałszywe rekomendacje od celebrytów lub mediów.

Wyszukiwarki internetowe i serwisy informacyjne często ponownie publikują te artykuły lub reklamy, utrwalając podekscytowanie i zainteresowanie kryptowalutą. To prowadzi do szału zakupów, twierdzi ASIC, dodając:

W miarę jak coraz więcej osób kupuje kryptowalutę, jej wartość rośnie, a inni handlowcy chwytają się tego,co jeszcze bardziej podnosi jej cenę.Następnie oszuści sprzedają swój własny udział w zawyżonej wartości kryptowaluty. To powoduje, że jego wartość spada, a ofiary mają nadzieję na odzyskanie pierwotnej inwestycji.

Australijczycy niedawno zgłosili 1810 przypadków oszustw związanych z kryptowalutami w 2019 r.oku, o łącznej wartości ponad 21.6 mln dolarów australijskich (14.9 miliona dolarów).

Według badania przeprowadzonego przez Scamwatch, odłam Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów, młodsi Australijczycy w wieku od 25 do 34 lat byli najbardziej dotknięci oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dzisiejszym dniu na giełach dominuje kolor czerwony. Jako jedyny z czołówki najbardziej liczących się krypto, zanotował XRP o 1,44%. Korekty notują zaś Bitcoin o -1,74%, Ethereum o -0,33%, Bitcoin Cash o -0,29% i Bitcoin SV o -1,87%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 324,6 mld dolarów, a całkowity obrót 81,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button