News

#1098 #1099 Newsy z dni 02 – 03.08.2020

Z ostatnich wydarzeń: Kapitalizacja Bitcoina wyższa od Coca-Coli; YouTube usuwa kolejny krypto kanał; Amerykańska firma płaci hakerom 4.5 mln dolarów w Bitcoinie; Najstarszy producent wina w Chinach wykorzysta Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Kapitalizacja Bitcoina wyższa od Coca-Coli:

Wśród trendów zwyżkowych na rynkach kryptowalut, kapitalizacja rynkowa Bitcoina przewyższyła niektóre duże spółki notowane na giełdzie, takie jak Intel i Coca-Cola.

W następstwie hossy na rynku pod koniec lipca 2020 r. kapitalizacja rynkowa Bitcoina znacznie wzrosła, przekraczając próg 200 mld dolarów. Kapitalizacja rynkowa największej kryptowaluty wynosi obecnie ponad 211 mld dolarów.

W związku z tym, Bitcoin pod względem kapitalizacji rynkowej jest obecnie wart więcej niż akcje największych światowych firm, takich jak Intel i Coca-Cola. 31 lipca akcje Intela i Coca-Coli osiągnęły kapitalizację rynkową odpowiednio 203 mld dolarów i 202 mld dolarów, jak wynika z danych Macro Trends.

Intel odnotował w ostatnich dniach znaczny spadek udziału w rynku. Po tym, jak firma opublikowała 22 lipca rozczarowujące prognozy dotyczące zysków za trzeci kwartał, kapitalizacja rynkowa firmy spadła poniżej 259 mld dolarów, a następnie straciła aż 45 mld dolarów do 24 lipca, wynika z danych Macro Trends.

W obliczu niepewności wywołanej koronawirusem gigant napojów Coca-Cola doznał poważnej wyprzedaży na początku tego roku. W marcu 2020 r. Coca-Cola straciła ponad 90 mld dolarów kapitalizacji rynkowej w ciągu miesiąca w wyniku globalnej pandemii. Spadek ostatecznie doprowadził do największego spadku kwartalnych przychodów firmy od co najmniej 30 lat.

Dla kontrastu, Bitcoin odnotował w tym roku wiele wzrostów, które wyniosły ponad 80 mld dolarów, czyli około 40%, w kapitalizacji rynkowej w okresie od 1 stycznia 2020 r. 

YouTube usuwa kolejny krypto kanał:

Wydaje się, że kolejny kanał YouTube poświęcony kryptowalutom naruszył zasady społeczności platformy.

Według opublikowanego tweeta od członków społeczności kryptowalut i braci Aarona i Austina Arnoldów, ich kanał Altcoin Daily z 214.000 subskrybentami został zamknięty przez YouTube za „zachęcanie do nielegalnych działań”.

Jesteśmy kanałem informacyjnym / opiniotwórczym. Nigdy nie promowaliśmy niczego nielegalnego. Odwołanie zostało przesłane.

– powiedzieli obaj na Twitterze.

Bracia skontaktowali się z 27.700 obserwatorami Altcoin Daily na Twitterze, zachęcając ich do skontaktowania się z YouTube i zażądania przywrócenia, używając hashtagów, w tym #FreeAltcoinDaily.

Po ponad dwóch dniach, w których zawartość kanału była całkowicie niedostępna dla subskrybentów, Altcoin Daily poinformował 3 sierpnia, że YouTube cofnął zakaz.

YouTube agresywnie usuwał filmy z treściami związanymi z kryptowalutami w grudniu 2019 r. na kanałach z dziesiątkami tysięcy subskrybentów lub więcej, w tym filmy Chrisa Dunna, podczas gdy strona Crypto Beadles została całkowicie usunięta. YouTube nazwał jedno z tych usunięć „błędem” podczas procesu sprawdzania.

Amerykańska firma płaci hakerom 4.5 mln dolarów w Bitcoinie:

Firma CWT z siedzibą w USA zapłaciła 4.5 mln dolarów okupu w Bitcoinie hakerom, którzy ukradli poufne pliki z firmy.

Według raportu agencji Reuters, przedstawiciele CWT (dawniej Carlson Wagonlit Travel) 27 lipca zapłacili hakerom ransomware 414 Bitcoinów – ówcześnie wartych około 4.5 mln dolarów. Dane Blockchain pokazują, że przestępcy przelali środki na inny adres w ciągu godziny.

Atakujący powiedzieli, że wykorzystali ransomware Ragnar Locker do zablokowania dostępu do plików na 30.000 komputerach w firmie i kradzieży poufnych danych. Początkowo zażądali 10 mln dolarów, ale przyjęli mniej niż połowę po tym, jak przedstawiciel CWT stwierdził, że firma poniosła straty finansowe podczas pandemii.

W niezwykłym pokazie pozornie serdecznych negocjacji, biorąc pod uwagę naturę przestępstwa, przedstawiciel CWT i jeden z hakerów dyskutowali o cenie przywrócenia dostępu do komputerów w publicznie dostępnej grupie czatu online.

Atakujący początkowo stwierdzili, że taki okup byłby prawdopodobnie „znacznie tańszy” niż pozew. Na czacie zaoferowali nawet „bonus” w postaci zaleceń, w jaki sposób CWT mogłaby ulepszyć swoje środki bezpieczeństwa, gdyby zdecydowali się zapłacić.

Według zapisów czatu, niektóre rady grupy obejmowały aktualizowanie haseł co miesiąc, posiadanie co najmniej trzech administratorów systemu pracujących przez cały czas oraz sprawdzanie uprawnień użytkowników.

Po dokonaniu płatności przez CWT hakerzy zakończyli rozmowę stwierdzeniem, że „praca z profesjonalistami to przyjemność”.

Najstarszy producent wina w Chinach wykorzysta Blockchain:

Chiński gigant technologiczny Tencent ujawnił swój plan stworzenia opartej na Blockchain platformy identyfikowalności wina we współpracy z Changyu, największym i najstarszym chińskim producentem wina, jak podają lokalne wiadomości.

Według Changyu platforma ma na celu śledzenie każdego etapu procesu produkcji i sprzedaży wina, w tym sadzenia, warzenia, dystrybucji i zarządzania. Wydaje unikalny certyfikat identyfikowalny dla każdej wyprodukowanej butelki wina.

Cały proces zostanie zarejestrowany w sieci Blockchain. Możliwe do zeskanowania kody QR butelek firmy pozwoliłyby konsumentom zweryfikować autentyczność wina. Kod QR będzie również zawierał cały zestaw danych, takich jak informacje dotyczące plantacji, dotyczące rodzajów winogron, pochodzenia, poziomu opadów, informacji o temperaturze.

Sieć Blockchain podobno pomoże dystrybutorom i punktom sprzedaży w łapaniu podrobionych butelek i identyfikowaniu butelek, które nie przeszły testów kontroli jakości.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył wartość o 1,9%, Ethereum o 3,5%, XRP o 6,7%, Bitcoin Cash o 4,1% a Bitcoin SV o 5,1%

Kapitalizacja całego rynku wynosi obecnie 345.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 85.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.co


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button