News

#1130 Newsy z dnia 03.09.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Binance dołącza do Blockchain for Europe; Dania chce wykorzystać blockchain do walki z korupcją; Gubernator Banku Anglii nie jest przekonany do Bitcoina; Mieszkańcy Crypto Valley będą mogli płacić rachunki w BTC i ETH; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Binance dołącza do Blockchain for Europe:

Blockchain for Europe, główne europejskie stowarzyszenie opowiadające się za zrównoważonymi regulacjami branży blockchain, z zadowoleniem przyjęło największą na świecie giełdę kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotów, Binance. Wchodząc do grupy, giełda podąża za głównymi firmami branżowymi, takimi jak, Ripple, deweloper EOS Block.one, Fetch.ai i Blockseed Ventures. Oprócz powitania nowego członka stowarzyszenia, Blockchain for Europe wyznaczył szefa operacji Binance w Wielkiej Brytanii, Teanę Baker-Taylor, na nowego prezesa zarządu.

Założony pod koniec 2018 roku, Blockchain for Europe jest głównym stowarzyszeniem blockchain w Europie, którego celem jest promowanie edukacji i proaktywnej regulacji blockchain na całym kontynencie. Na początku stowarzyszenie składało się z czterech firm członkowskich, w tym Ripple, Fundacji NEM, firmy Fetch.AI zajmującej się rozwojem inteligentnej księgi oraz start-up’u związanego z Cardano, Emurgo.

Według najnowszych zapowiedzi Blockchain for Europe, stowarzyszenie koncentruje się obecnie na reagowaniu na plan działania Unii Europejskiej w sprawie zwalczania prania pieniędzy, konsultacji publicznych oraz ustawy Services Digital  w sprawie inteligentnych umów. Grupa bierze również udział w trwających dyskusjach na temat proponowanych unijnych ram dotyczących rynków w zakresie konsultacji w zakresie aktywów kryptograficznych, przeprowadzonych w grudniu 2019 roku.

Binance dołączył do szeregu grup regulacyjnych w 2020 roku. Pod koniec sierpnia brytyjskie ramię giełdy dołączyło do samoregulującego się stowarzyszenia branżowego CryptoUK jako członek wykonawczy. Wraz z nowym członkostwem Binance.UK będzie współpracować z decydentami rządowymi w celu opracowania ram regulacyjnych dla aktywów cyfrowych w kraju wraz z głównymi firmami, takimi jak Coinbase, CryptoCompare i Ripple.

W czerwcu 2020, Binance dołączył również do komitetu wymiany aktywów cyfrowych Internet and Mobile Association of India, aby przyczynić się do rozwoju kryptowalut w tym kraju.

  • Dania chce wykorzystać blockchain do walki z korupcją:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii opublikowało raport wyjaśniający wykorzystanie technologii i usług IT, w tym blockchain, e-governance, big data i crowdsourcing do zwalczania korupcji administracyjnej, tej codziennej, a także politycznej. Raport zaprezentowany podczas Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej (IACC), podkreśla wykorzystanie technologii blockchain jako technologii, która zbuduje bardziej przejrzysty system zarządzania i transakcji, dodając ponadto, że da to również jednostkom większe prawa do ich własnych danych.

Według raportu, blockchain może być wykorzystywany jako potencjalne narzędzie antykorupcyjne, ponieważ ma możliwość niezmiennego i przejrzystego przechowywania danych. Publiczna baza danych, taka jak blockchain, zapewnia również każdemu równy dostęp do danych przechowywanych w archiwach, umożliwiając osobom fizycznym dochodzenie swoich praw do pomocy, ziemi i pieniędzy bez uzależnienia od pośredników. W raporcie czytamy, że blockchain „ogranicza lub eliminuje potrzebę istnienia instytucji”, takich jak banki, rejestry gruntów, rejestr urodzeń i zgonów oraz rejestracja pojazdów, których głównym zadaniem jest weryfikacja transakcji.

Technologia ta pomogłaby podmiotom w efektywnym i bezpiecznym udostępnianiu zasobów osobom bez formalnej tożsamości lub kont bankowych, czytamy dalej. Sektor publiczny może również wykorzystywać blockchain do zabezpieczania zapisów i certyfikatów przed wszelkimi zmianami oraz wykorzystywać zdolność tej technologii do śledzenia wszystkich działań, aby zmniejszyć ryzyko korupcji.

Raport wyjaśnia jednak, że zdolność technologii blockchain do walki z korupcją byłaby możliwa tylko wtedy, gdyby dane były poprawnie rejestrowane:

Rozwiązania blockchain są tylko tak dobre, jak wprowadzone do nich dane. Danych wprowadzonych do łańcucha bloków nie można usunąć, dlatego błędne dane mogą mieć ogromne konsekwencje dla jednostki.

  • Naczelnik Banku Anglii nie jest przekonany do Bitcoina:

Podczas wirtualnej konferencji zorganizowanej przez Brookings Institute Andrew Bailey, gubernator Banku Anglii (BoE), podkreślił, że aktywa kryptograficzne są po prostu „nieodpowiednie dla świata płatności”.

W przygotowanych uwagach na temat przyszłości kryptowalut i stablecoinów Bailey zakwalifikował Bitcoina jako składnik aktywów, który „nie ma żadnego związku z pieniędzmi”. Okazał się również niechętny, aby wierzyć, że aktywa kryptograficzne są odpowiednią okazją do inwestycji, ponieważ „ich wartość może się dość, szeroko i nieoczekiwanie zmieniać”.

Takie właśnie uwagi wypowiedział Bailey, mówiąc o przyśpieszeniu tempa innowacji w płatnościach. Jednak w przypadku stablecoinów naczelnik stwierdził, że może przynieść pewne „przydatne korzyści”, takie jak zmniejszenie tarcia w płatnościach, jednocześnie ostrzegając:

Jeśli stablecoiny mają być powszechnie stosowane jako środek płatniczy, muszą mieć standardy równoważne z tymi, które obowiązują obecnie dla innych form płatności i form przekazu pieniężnego za ich pośrednictwem.

W przemówieniu podkreślono również, że niektóre propozycje stablecoinów nie obejmują roszczeń prawnych dla posiadaczy kryptowalut, ponieważ Bailey uważa, że stablecoiny:

(…) muszą oferować posiadaczom monet solidne roszczenie, wraz z mechanizmami pomocniczymi i zabezpieczeniami, aby zapewnić możliwość ich wykupienia w dowolnym momencie 1 -do-1 na walutę fiducjarną.

Gubernator dodał, że punkt wyjścia do dyskusji o globalnym stablecoinie powinien być oparty na pojedynczych walutach, ale niekoniecznie wykluczył pomysł stablecoina wielowalutowego:

Globalny stablecoin jest zjawiskiem transgranicznym. Może być obsługiwany w jednej jurysdykcji, denominowany w innej walucie i używany przez konsumentów w trzeciej. Odpowiedzi regulacyjne muszą się do tego dopasować. […] Globalne kwestie wymagają globalnej reakcji, w szczególności dla wielowalutowych stablecoinów przeznaczonych do transakcji transgranicznych.

W czerwcu firma L3COS z siedzibą w Wielkiej Brytanii złożyła do Banku Anglii (BoE) propozycję dotyczącą systemu operacyjnego opartego na blockchain, który miałby zasilać walutę cyfrową emitowaną przez bank centralny. Ponadto w marcu BoE opublikowało dogłębną dyskusję poświęconą CBDC, w której przeanalizowano szybko zmieniający się krajobraz płatności i potencjalną rolę, jaką mogą odgrywać CBDC we wspieraniu zadań banku w zakresie zarządzania stabilnością monetarną i finansową.

  • Mieszkańcy Crypto Valley będą mogli płacić rachunki w BTC i ETH:

Szwajcarski Zug ułatwia wyobrażenie sobie świata, w którym użytkownicy kryptowalut są zdecydowanie w głównym nurcie.

Zug, który zyskał przydomek „Crypto Valley” ze względu na swoje pozytywne nastawienie do kryptowalut, od przyszłego roku zacznie zezwalać obywatelom na płacenie podatków za pomocą Bitcoina i Ethereum. Według Bloomberga, „rozliczenie podatku za pomocą kryptowaluty będzie dostępne zarówno dla firm, jak i osób prywatnych do kwoty 100.000 franków szwajcarskich czyli ponad 109.600 dolarów”.

W regionie mieszka około 127.000 osób, które wcześniej podjęły kroki w celu zaakceptowania płatności Bitcoin za wybrane usługi rządowe. Nowy, znacznie szerszy ruch mający na celu przyjmowania podatków w kryptowalutach został możliwy dzięki partnerstwu między kantonem a brokerem kryptograficznym Bitcoin Suisse AG z siedzibą w Zug.

Bitcoin Suisse wcześniej współpracował z władzami szwajcarskimi w Zermatt, aby umożliwić podatnikom w tym regionie korzystanie z Bitcoin jako środka płatniczego.

Założyciel Bitcoin Suisse, Niklas Nikolajsen, powiedział dziennikarzom, że „nie ma już prawie nic kontrowersyjnego w handlu Bitcoinem. To jest całkowicie mainstreamowe. ” Jego zdaniem silny wzrost wartości Bitcoina podczas pandemii koronawirusa prawdopodobnie wzmocni argumenty za odpornością i długowiecznością waluty w szybko zmieniającym się krajobrazie gospodarczym.

Szwajcarski rząd federalny niedawno odrzucił prośbę o 100 mln franków złożoną przez kanton Zug, mającą na celu pomoc w utrzymaniu lokalnych firm kryptograficznych na powierzchni.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba mija pod znakiem wyraźnych korekt. W dół poszedł Bitcoin o -5,90%, Ethereum o -8,06%, XRP o -4,42%, Chainlink o -9,43%, Bitcoin Cash o -8,72% i Litecoin o -8,62%. W górę poszedł zaś Polkadot o 5,62%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 349.6 mld dolarów, a całkowity obrót 129.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button