News

#1136 Newsy z dnia 18.09.2020

Z piątkowych wydarzeń: Dash staje się zdecentralizowaną chmurą; Nowy rekord transakcji dziennych Ethereum; Libra: Blockchain Capital nowym członkiem; Abchazja: Wydobycie krypto przyczyną kryzysu energetycznego; Ledger: Ważna aktualizacja bezpieczeństwa Coin Control; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Dash staje się zdecentralizowaną chmurą:

Dash przechodzi w zdecentralizowaną kryptowalutę w chmurze, udostępniając platformę, która obsługuje przechowywanie danych użytkowników zweryfikowanych za pomocą łańcucha bloków i zdecentralizowany interfejs API.

Kryptowaluta Dash zorientowana na płatności, zaczyna udostępniać wgląd w swoją nową platformę, która umożliwia przechowywanie danych w sieci w postaci zdecentralizowanej usługi w chmurze. Nadchodząca platforma Dash została opracowana na podstawie długotrwałych pomysłów na ewolucję funkcji kryptowaluty, sięgając do ogłoszenia „Dash Evolution” z 2015 roku.

Dash Platform będzie zawierać cztery funkcje: Dash Drive, zdecentralizowany interfejs API lub DAPI, warstwę nazwy użytkownika lub DPNS oraz protokół platformy Dash lub DPP.

Mark Mason nakreślił, co dokładnie firma ma na myśli, „zmieniając Dash w zdecentralizowaną chmurę”:

Dash Platform to platforma do tworzenia aplikacji, która wykorzystuje sieć masternodów Dash i łańcuch bloków, przekształcając sieć p2p w zdecentralizowaną chmur.

Klienci będą mogli zintegrować swoje aplikacje z Platformą Dash za pomocą rozproszonego, zdecentralizowanego interfejsu programowania aplikacji – DAPI. W międzyczasie Dash Drive zapewni wsparcie, umożliwiając tym klientom wysyłanie, przechowywanie i pobieranie danych aplikacji, a także wysyłanie zapytań do łańcucha bloków za pośrednictwem uproszczonego interfejsu.

Jedną z kluczowych zalet DAPI jest to, że zapewnia programistom taki sam dostęp i bezpieczeństwo, co pełny węzeł, bez kosztów utrzymania.

– powiedział Mason.

W swojej pierwszej wersji MVP Dash Platform będzie działać jako baza danych, jako usługa lub DBaaS. W tym celu użyje kontraktów danych z niestandardowymi strukturami danych zdefiniowanymi dla aplikacji, które przechowują swoje dane w sieci masternode Dash. Te dane zostaną z kolei poświadczone notarialnie za pośrednictwem łańcucha bloków Dasha.

Ryan Taylor, dyrektor generalny Dash Core Group, podsumował główną ideę stojącą za platformą jako połączenie „doświadczenia użytkownika scentralizowanego rozwiązania ze zdecentralizowanymi zaletami sieci bez uprawnień, takiej jak Dash”.

Funkcje chmury platformy oznaczają, że wszystkie dane w sieci będą synchronizowane na urządzeniach użytkowników, np. tabletach, komputerach stacjonarnych i smartfonach.

Nowe czytelne nazwy użytkowników, a nie alfanumeryczne adresy kryptograficzne, będą obsługiwane przez warstwę usługi Dash Platform Name Service lub DPNS. Użytkownicy platformy będą mogli tworzyć nazwy użytkowników w warstwie, „zaprzyjaźniać” innych użytkowników platformy i akceptować zaproszenia do znajomych, a także przeprowadzać transakcje DASH przy użyciu tych nazw użytkowników.

Dash wierzy, że odejście od złożonych identyfikatorów kryptograficznych zachęci więcej osób do przyjęcia kryptowaluty poprzez włączenie znanych interfejsów i procesów do jego zdecentralizowanego systemu.

Jak wcześniej informowaliśmy, kryptowalutą można już dokonywać transakcji z nazwami użytkowników w ramach wielu istniejących zamkniętych ekosystemów portfeli, chociaż Dash twierdzi, że jego usługa jest odrębna, ponieważ warstwa nazwy użytkownika działa natywnie w łańcuchu bloków.

  • Nowy rekord transakcji dziennych Ethereum:

Codzienne transakcje w łańcuchu blokowym Ethereum właśnie zanotowały nowy rekord wszechczasów. 17 września liczba dziennych transakcji w sieci Ethereum wyniosła 1.406,000, według danych z głównej przeglądarki Ethereum, Etherscan. To najwyższa liczba dziennych transakcji, jakie kiedykolwiek zarejestrowano w sieci Ethereum.

Według Etherscan, poprzedni rekord wszechczasów miał miejsce 4 stycznia 2018 roku, osiągając około 1.350,000 transakcji w ciągu dnia.

Nowy historyczny szczyt codziennych transakcji Ethereum pojawia się w związku z trwającym boomem w zdecentralizowanych finansach. Branża DeFi rozwijała się w szybkim tempie w 2020 roku, a całkowita wartość zablokowana na rynku osiągnęła 9 mld dolarów w sierpniu 2020 roku. Wśród widocznego szumu DeFi, wiele głównych światowych giełd, takich jak Binance i OKEx, spieszyło się, aby wymienić tokeny DeFi.

Ponieważ większość aplikacji DeFi jest do tej pory zbudowanych w sieci Ethereum, gwałtowny wzrost w branży DeFi spowodował znaczny poziom zatorów, a także spowodował problemy ze skalowalnością. W rezultacie prowizje sieciowe Ethereum lub opłaty za gaz odnotowały gwałtowny wzrost, w wyniku czego górnicy Ethereum zarobili rekordowe 500.000 dolarów opłat w ciągu jednej godziny 1 września.

Po uruchomieniu tokena UNI przez Uniswap, opłaty transakcyjne Ethereum wzrosły do prawie 1 mln dolarów za godzinę w dniu dzisiejszym. W związku z rosnącymi opłatami za gaz w sieci Ethereum, instytucjonalny oddział handlowy Coinbase, Coinbase Pro, zażądał od swoich klientów płacenia opłat za gaz i opłat za wypłaty.

  • Libra: Blockchain Capital nowym członkiem:

Zainicjowany przez Facebooka projekt blockchain, Libra, nadal się rozwija, GDYŻ jego organ zarządzający dodał nowego głównego partnera branżowego. Blockchain Capital, jedna z największych firm venture capital w branży blockchain, dołączyła do Stowarzyszenia Libra, zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem z 18 września.

Wraz z innymi 26 uczestnikami stowarzyszenia, Blockchain Capital będzie teraz pracować nad stworzeniem „bardziej sprawiedliwego systemu płatności” za pomocą Libry.

Bart Stephens, współzałożyciel i partner zarządzający w Blockchain Capital, powiedział:

Wykorzystanie technologii blockchain do poprawy dostępu finansowego i promowania innowacji było podstawą strategii portfela Blockchain Capital.

Stowarzyszenie Libra powstało w czerwcu 2018 roku po tym, jak Facebook pierwotnie opublikował białą księgę dla swojego projektu stablecoin, Libra. W momencie wydania stowarzyszenie miało wiele głównych światowych firm jako członków założycieli, w tym Mastercard, PayPal, Visa, Stripe, eBay, Coinbase, Andreessen Horowitz i Uber. Jednak wielu początkowych członków  opuściło stowarzyszenie w obliczu globalnej presji regulacyjnej.

Libra odnotowała w tym roku pewną rewitalizację, a Stowarzyszenie Libra dodało więcej członków, takich jak Checkout.com i Shopify. Jednak z 30 członkami do tej pory, organ zarządzający Libry jest nadal daleko od planowanych 100 członków .

Stowarzyszenie z siedzibą w Szwajcarii wyznaczyło również najlepszych ekspertów ds. usług finansowych w 2020 roku, m.in. weterana HSBC Jamesa Emmetta na stanowisko dyrektora zarządzającego Libra Networks LLC. Wcześniej stowarzyszenie ogłosiło, że pierwszym dyrektorem generalnym został Stuart Levey, były dyrektor prawny HSBC.

  • Abchazja: Wydobycie krypto przyczyną kryzysu energetycznego:

Abchazja, państwo na Kaukazie Południowym, nadal boryka się z kryzysem energetycznym. Szef regionalnego dostawcy energii, niedawno za problemy obwinił zwiększoną działalność wydobywczą kryptowalut. Według Jam News, rządowy zakaz wydobywania kryptowalut od lat nie był przestrzegany ani egzekwowany przez władze lokalne, a górnicy nadal korzystają z niskich kosztów energii w tym regionie.

Ruslan Kvarchia, dyrektor zarządzania operacyjnego i technologicznego Chernomorenergo, oficjalnego przedsiębiorstwa energetycznego Abchazji, powiedział:

Łączna moc sprzętu wydobywczego działającego w republice to co najmniej 40–45 megawatów. Ta moc, podlegająca całodobowemu zużyciu przez cały rok, jest w stanie zużywać około 400 milionów kilowatogodzin, co stanowi większość prognozowanego niedoboru energii elektrycznej w Abchazji. Prognozowany deficyt na pozostałe miesiące 2020 roku może wynieść 704 mln kilowatogodzin.

Jednak zamiast dalej dokręcać śruby górnikom kryptowalut, lokalni urzędnicy myślą o innym rozwiązaniu. Władze rozważają zniesienie zakazu i zezwolenie na wszelkie działania związane z wydobywaniem kryptowalut w całym regionie. Pozwolenie górnikom na działanie w świetle dziennym mogłoby, zdaniem rządu, poprawić komunikację między wszystkimi zaangażowanymi stronami: dostawcami energii, górnikami i władzami lokalnymi. Rząd uważa, że uchylenie zakazu pozwoli na ściślejszy nadzór nad obiektami górniczymi, a tym samym lepszą kontrolę dostaw energii elektrycznej.

Abchazja była świadkiem gwałtownego wzrostu wydobycia kryptowalut w 2020 roku mimo że działalność związana z kryptowalutą jest nielegalna od 2018 roku. Organy celne poinformowały, że sprzęt górniczy o wartości ponad 589.000 dolarów przekroczył granicę kraju w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

  • Ledger: Ważna aktualizacja bezpieczeństwa Coin Control:

Producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych Ledger zaktualizował swój pakiet oprogramowania, aby zapewnić większą prywatność i kontrolę nad transferami. Celem jest wyeliminowanie zagrożenia atakami typu dusting attack.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. Delikatne wzrosty notują Bitcoin o 0,46%, Ethereum o 0,48%, Bitcoin Cash o 0,76% i Binance Coin o 3,85%. Korekty notują XRP o -0,22% i Polkadot o -0,43%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 352.1 mld dolarów, a całkowity obrót 94 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button