News

#1140 Newsy z dnia 22.09.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Prezes EBC: Cyfrowe euro nie będzie substytutem gotówki; Pierwsza regulowana giełda Kanady uruchomiona; CEO Binance.US wzywa firmy do integracji kryptowalut; Indyjska policja prześwietla potencjalny scam; Użytkownikom Facebook’a grożą restrykcje; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Prezes EBC: Cyfrowe euro nie będzie substytutem gotówki:

Jakakolwiek waluta cyfrowa wypuszczona w Unii Europejskiej nie może w pełni zastąpić fiat – stwierdziła prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde.

Przemawiając na internetowym posiedzeniu francusko-niemieckiego Zgromadzenia Parlamentarnego, Lagarde stwierdziła, że bank analizuje „korzyści, ryzyko i wyzwania operacyjne” europejskiej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC), jednak waluta fiducjarna prawdopodobnie nadal będzie odgrywać rolę w tej cyfrowej przyszłości.

Cyfrowe euro mogłoby być uzupełnieniem gotówki, a nie jej substytutem. Mogłoby to stanowić alternatywę dla prywatnych walut cyfrowych i zapewnić, że suwerenne pieniądze pozostaną w centrum europejskich systemów płatności.

– stwierdziła Lagarde.

10 września prezes EBC powiedziała, że Eurosystem nie podjął jeszcze decyzji, czy wprowadzić cyfrowe euro, jednak powiedziała, że grupa zadaniowa utworzona do zbadania potencjalnego wpływu CBDC na Europę zostanie ogłoszona „w najbliższych tygodniach”.

Lagarde od dawna wspiera bank centralny w opracowaniu cyfrowego euro, aby sprostać krokom w kierunku cyfryzacji. We wrześniu ubiegłego roku, kiedy była szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego, prezes EBC zapowiedziała, że skupi się na zapewnieniu instytucjom UE dostosowania się do zmieniającego się otoczenia finansowego poprzez otwartość na kryptowaluty.

  • Pierwsza regulowana giełda Kanady uruchomiona:

Wealthsimple Crypto, pierwsza regulowana giełda kryptowalut w Kanadzie, udostępnia dziś publicznie swoją platformę handlową.

Od 22 września użytkownicy we wszystkich 13 prowincjach i terytoriach w Kanadzie będą mogli zarejestrować się  i rozpocząć wymianę kryptowalut.

W momencie premiery Wealthsimple Crypto umożliwi użytkownikom kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów i Ethereum za pośrednictwem aplikacji mobilnej platformy. Wpłaty i wypłaty można dokonywać wyłącznie w dolarach kanadyjskich.

Publiczne uruchomienie Wealthsimple Crypto nastąpiło wkrótce po tym, jak firma otrzymała zgodę regulacyjną od kanadyjskich organów regulacyjnych 7 sierpnia. Do chwili obecnej Wealthsimple Crypto jest jedyną platformą aktywów kryptograficznych, która została autoryzowana do działania w Kanadzie przez Canadian Securities Administration (CSA).

Przed publicznym uruchomieniem Wealthsimple Crypto było dostępne w wersji beta, umożliwiając Kanadyjczykom dołączenie do listy oczekujących. Według przedstawicieli Wealthsimple, do tej pory na liście oczekujących znalazło się ponad 130.000 Kanadyjczyków.

Wealthsimple nie będzie przechowywać żadnych kryptowalut we własnych portfelach typu hot lub cold. Blair Wiley, radca prawny Wealthsimple, mówi, że usługa przechowywania kryptowalut na Wealthsimple jest świadczona przez Gemini, platformę aktywów cyfrowych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, założoną przez Camerona Winklevossa i Tylera Winklevossa.

Według Wiley’a, współpraca z Gemini jest jednym z czynników, które przyczyniły się do uregulowania Wealthsimple Crypto w Kanadzie. Radca prawny powiedział również wcześniej, że próba oferowania zbyt wielu usług może być przeszkodą w uzyskaniu w pełni regulowanej giełdy, stwierdzając:

Prawdopodobnie najprostszym wyjaśnieniem jest to, że ludzie, którzy byli przed nami, próbowali zrobić wszystko – kupować i sprzedawać kryptowaluty dla klientów, obsługiwać giełdę, trzymać krypto, które kupują klienci […] Każda z tych czynności ma własną długą listę wymagań regulacyjnych. Jeśli jakaś firma próbuje to wszystko zrobić, uzyskanie zgody organu regulacyjnego jest o wiele trudniejsze.

– mówi.

Wealthsimple z siedzibą w Toronto to kanadyjska usługa zarządzania inwestycjami online skierowana do millenialsów. Firma ogłosiła swoje plany oferowania handlu kryptowalutami w lipcu 2020 r.

  • CEO Binance.US wzywa firmy do integracji kryptowalut:

Catherine Coley, dyrektor generalna oddziału giełdy kryptowalut Binance w Stanach Zjednoczonych, mówi, że przyjęcie kryptowalut może być jednym z jedynych sposobów, aby firmy były „odporne na pandemię” w przyszłości.

W wywiadzie udzielonym Joe Weisenthal i Tracy Alloway na podcascie Odd Lots Bloomberga, Coley powiedziała, że kryptowaluty mogą oferować „zastosowania wykraczające poza spekulacje”, w których inwestorzy mogą angażować się w transakcje e-commerce, prowadzić nowe firmy i inne rzeczywiste zastosowania, takie jak kredyty hipoteczne:

Jeśli zbudujesz firmę w ciągu najbliższych pięciu lat i nie traktujesz zasobów cyfrowych jako składnika, wkraczasz w to w sposób nieświadomy. To przypadek  odporny na pandemię.

– powiedziała.

Prezes kontynuowała, że w przyszłości firmy powinny czerpać inspirację z kryptowalut, które sprawiły, że rozmowy o pieniądzach są bardziej przyswajalne dla przeciętnego człowieka, ale także bardziej dostępne dla profesjonalistów zajmujących się tradycyjnymi finansami.

To branża, która dociera do znacznie innych odbiorców niż finanse. (…)  jest z tego tak wiele korzyści, których ludzie nie doceniają.

– mówi Coley.

Coley pełni funkcję CEO Binance.US od 2019 r. W zeszłym miesiącu giełda ogłosiła, że pokonała przeszkody regulacyjne, aby rozszerzyć swoją działalność na Florydę, Alabamę i Gruzję.

  • Indyjska policja prześwietla potencjalny scam:

Operator platformy kryptowalutowej Pluto Exchange z siedzibą w Delhi jest oskarżony o oszukanie 43 inwestorów na ponad 272.000 dolarów.

Lokalny serwis informacyjny Millennium Post poinformował, że Skrzydło ds. Przestępstw Gospodarczych (EOW) policji w Delhi wszczęło dochodzenie przeciwko operatorom giełdy Pluto po tym, jak 43 inwestorów złożyło skargę.

Bharat Verma, założyciel Pluto Exchange, i inne osoby zaangażowane w program inwestycyjny rzekomo zwabiły inwestorów, mówiąc, że prowadzą operacje handlu kryptowalutami i wydobywaniem kryptowalut pod firmą „F2poolminin”.

Joginder Kumar, jeden z 43 inwestorów, twierdził, że po raz pierwszy spotkał operatorów giełdy w Connaught Place w Delhi, gdzie powiedzieli mu o programie kryptowalut, który oferowałby zwrot w wysokości 20–30% każdego miesiąca.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez policję w Delhi, podejrzani obiecali Kumarowi dodatkową prowizję, jeśli sprowadzi więcej osób do zainwestowania w plan.

Po tym, jak nie uzyskał żadnych zwrotów z inwestycji wynoszącej ponad 6.500 dolarów, Kumar powiedział, że spotkał Bharata Vermę, który wyjaśnił, że zajęcie wielu rachunków bankowych firmy i gwałtownie spadająca cena Bitcoina zmusiły ich do niewypłacania zysków inwestorom.

Obecnie Pluto Exchange przeniosło swoje biura z Indii do Dubaju, a według Kumara, dyrektor firmy zarobił ponad 6.8 miliona dolarów na biznesie kryptowalutowym.

  • Użytkownikom Facebook’a grożą restrykcje:

Facebook wspomniał ostatnio, iż jeśli listopadowe wybory prezydenckie wpłyną na porządek społeczny, to platforma społecznościowa będzie bezpośrednio wpływać na ograniczenie obiegu treści.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy dalsze spadki. Bitcoin i Ethereum zmniejszyły wartość o 1,3%, XRP o 2,7%, Bitcoin Cash o 0,3%, Polkadot o 0,2% a Binance Coin o 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 331 mld dolarów, a całkowity obrót 88 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button