News

#1152 Newsy z dnia 04.10.2020

Z niedzielnych wydarzeń: CEO KuCoin: zidentyfikowano podejrzanych o włamanie; Bank centralny Estonii rusza z badaniami nad cyfrową walutą; Dash nie powinien być uznawany za monetę prywatności; Blockchain Ripple stawia na dekarbonizację; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO KuCoin: zidentyfikowano podejrzanych o włamanie:

W czasie gdy konsekwencje włamania na platformę nadal są odczuwalne, KuCoin powiedział, że zidentyfikował podejrzanych i oficjalnie zaangażował organy ścigania w dochodzenie.

Dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu, napisał na Twitterze, że giełda ma teraz istotny dowód na to, kto dokonał włamania 26 września.

Lyu dodał, że od 1 października KuCoin zdołał zdobyć kolejne 64 mln dolarów w aktywach z podejrzanych adresów z pomocą swoich partnerów z branży. Daje to łączną wartość odzyskanych aktywów 204 mln dolarów.

Giełda również powoli wraca do pełnej funkcjonalności i ponownie otworzyła wpłaty i wypłaty dla 31 tokenów, powiedział Lyu. W dalszej kolejności będą dostępne usługi dla BTC, ETH i USDT.

Atak hakerski na KuCoin jest pierwszym poważnym przypadkiem, kiedy zdecentralizowana giełda została  wykorzystana do prania funduszy. Szacuje się, że skradziono aktywa o wartości około 200 mln dolarów, ale analitycy obawiają się, że mogło to obejmować większą ilość tokenów.

  • Bank centralny Estonii rusza z badaniami nad cyfrową walutą:

Estoński bank centralny Eesti Pank ogłosił uruchomienie programu badawczego mającego na celu zbadanie, jak zbudować infrastrukturę waluty cyfrowej.

Zgodnie z oświadczeniem, Eesti Pank przy projekcie badawczym współpracował z firmami technologicznymi SW7 Group i Guardtime. Celem jest sprawdzenie, czy rozwiązanie blockchain z infrastrukturą podpisu bez kluczy (KSI) może uruchomić owy program wirtualnej waluty. Estonia korzysta już z technologii blockchain KSI w swoich usługach e-administracji. Projekt banku zajmie się również nowymi rozwiązaniami płatniczymi, „które stają się możliwe dzięki wykorzystaniu elektronicznych identyfikatorów i innych estońskich rozwiązań e-administracji”.

Projekt nie będzie jednak określał, jakie technologie należy zastosować.

Projekt będzie składał się z kilku faz i będzie trwał około dwóch lat. Pierwsza faza będzie dotyczyła tworzenia skalowalnej, praktycznej i bezpiecznej platformy spełniającej wymagania funduszy cyfrowych. Jednocześnie platforma musi również zaznaczyć pola dotyczące szybkości, bezpieczeństwa, prywatności i odporności.

Jako mały bank centralny, Eesti Pank starannie wybiera projekty rozwojowe banków centralnych strefy euro, w których możemy wnieść znaczący wkład. Przez lata Estonia wypracowała unikalne know-how dotyczące utrzymywania bezpiecznego, prywatnego i wydajnego e-rządu. Wyjątkowe bogactwo doświadczeń Estonii stanowi dobry impuls do uruchomienia projektu z firmami technologicznymi SW7 i Guardtime w celu zbadania możliwości technologicznych. Ten ostatni jest długoterminowym partnerem Estonii we współpracy w dziedzinie blockchain i absolutnym czołowym graczem na świecie w tej dziedzinie.

powiedział Rainer Olt, szef Departamentu Systemów Płatniczych banku.

Bank podkreślił, że nieustannie dąży do rozwoju środowiska finansowego i systemu płatności, aby nadążał za duchem czasu i odpowiadał na potrzeby obywateli.

  • Dash nie powinien być uznawany za monetę prywatności:

Dash (DASH), niegdyś postrzegany jako jeden z najważniejszych aktywów w branży kryptograficznej zorientowanych na prywatność, nie działa już w tej klasyfikacji, jak twierdzi Dash Core Group, organ nadzorujący aktywa i jego rozwój.

Zapytany, czy Dash powinien pozostać w kategorii aktywa prywatności, Fernando Gutierrez, dyrektor ds. Marketingu w Dash Core Group, powiedział:

Nie, Dash to kryptowaluta płatności, która kładzie duży nacisk na użyteczność, która obejmuje szybkość, koszt, łatwość użycia i ochronę użytkownika dzięki opcjonalnej prywatności.

– czytamy.

Dash został wprowadzony na rynek jako rozwidlenie Bitcoina w 2014 r. Pierwotnie nazywany XCoin, zanim zmienił nazwę na Darkcoin, a następnie Dash, zasób stał się aktywem skoncentrowanym na prywatności.

Dash jest pierwszą kryptograficzną walutą skoncentrowaną na prywatności, opartą na pracach Satoshiego Nakamoto.

– napisano w białej księdze projektu.

Oprócz Dash, dwa inne główne aktywa rynkowe skoncentrowane na anonimowości, Monero i Zcash, powstały odpowiednio w 2014 i 2016 r.

Jak widać w komentarzu Gutierreza, Dash nie koncentruje się już głównie na prywatności, chociaż zasób nadal ma funkcję o nazwie PrivateSend, która daje użytkownikom możliwość większej anonimowości. „Technologia, którą Dash wykorzystuje w naszej funkcji PrivateSend to CoinJoin, czyli technika komplikowania transakcji do tego stopnia, że firmom analitycznym trudniej jest je analizować” – wyjaśnił.

Podejście CoinJoin pojawiło się na scenie w 2013 r., zasadniczo pozwalając użytkownikom Bitcoina mieszać swoje transakcje, aby utrudnić śledzenie. Dash zasadniczo przyjął to samo podejście i uczynił je wygodniejszą wbudowaną opcją dla nadawców Dasha.

W ostatnich dniach aktywa związane z prywatnością zostały poddane szczegółowej kontroli ze strony organów zarządzających, o czym świadczy nagroda IRS w wysokości 625.000 dolarów za złamanie Monero. „Dash Core Group nie zajmuje stanowiska w sprawie oferty IRS” – powiedział Gutierrez, dodając:

W żaden stosuje się do, ani nie zagraża Dashowi. Blockchain Dasha jest publiczny. Nie ma nic do zerwania, ponieważ podejście Dash do prywatności jest probabilistyczne, a nie oparte na szyfrowaniu. Pod tym względem nie różni się od łańcucha blockchian Bitcoina.

– czytamy.

  • Blockchain Ripple stawia na dekarbonizację:

Nowa platforma blockchain XRP Ledger zamierza ograniczyć emisję dwutlenku węgla wykorzystując oprogramowanie Energy Web Zero.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,6%, Ethereum o 0,3%, XRP o 3,2% a Binance Coin o 2,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 339.1. mld dolarów, a całkowity obrót 94.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button