News

#1165 Newsy z dnia 17.10.2020

Z sobotnich wydarzeń: Justin Sun: Filecoin to scam; Monero: Aktualizacja sieci Oxygen Orion; Cena Bitcoina to cisza przed burzą?; ScryptCube zapewnia tani crypto mining; OKEx: Czy ktoś podjął 96 mln dolarów z giełdy podczas blokady wypłat?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Justin Sun: Filecoin to scam:

Po uruchomieniu sieci głównej Filecoin, CEO fundacji Tron i BitTorrent Justin Sun oskarżyli twórców Filecoin o zastosowanie strategii oszustwa typu exit scam, sprzedając 1.5 mln ich tokenów FIL po wysokiej cenie 200 dolarów, bez zgody społeczności. Nie jest jasne, w jaki sposób Justin Sun obliczył wspomnianą cenę sprzedaży.

Justin Sun również poparł swoje twierdzenia, udostępniając zrzut ekranu konta założyciela Filecoin, który ukazał, że założyciel otrzymał 1.5 miliona FIL 15 października, czyli tego samego dnia, w którym pojawił się Filecoin.

Ale zrzut ekranu pokazuje również, że 800.000 tokenów FIL zostało później przesłanych na giełdę kryptograficzną Huobi, którą Sun uważał za główny powód spadku ceny tokenów FIL.

Dyrektor generalny poprosił inwestorów o pociągnięcie założyciela Filecoin do odpowiedzialności pisząc w tweecie:

Inwestorzy na giełdzie, zwłaszcza inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych, powinni upewnić się, że @Filecoin @juanbenet  ponosi za to odpowiedzialność.

Jak dotąd Filecoin nie opublikował żadnego oświadczenia dotyczącego zarzutów Suna. Chociaż te oskarżenia mogą wydawać się niezwykłe, firma Tron’s Sun była kilkakrotnie oskarżana o stosowanie „niekonwencjonalnych” chwytów marketingowych. Jeśli chodzi o jego roszczenia do Filecoina, nasuwa się pytanie, czy jest to kolejna szalona sztuczka marketingowa, czy nie.

  • Monero: Aktualizacja sieci Oxygen Orion:

W celu ulepszenia protokołu podstawowego, twórcy Monero, kryptowaluty skoncentrowanej na ochronie prywatności, ogłosili aktualizację sieci „Oxygen Orion”, która zaimplementuje nowe oprogramowanie. Mówi się, że nowa funkcja CLSAG zmniejsza średni „rozmiar” transakcji o około 25%, a także poprawia typową wydajność weryfikacji o 10%.

Podczas gdy nowe ulepszenie Monero jest postrzegane jako hard fork, łańcuch blokowy Monero nie zostanie podzielony, a także nie zostanie utworzona żadna nowa moneta. Jednak powstały hard fork będzie wymagał od wszystkich uczestników sieci Monero aktualizacji oprogramowania.

Oprócz twardego widelca Monero, wiadomości są następstwem wcześniejszego dzisiejszego ogłoszenia, w którym przekazano, że Monero Atomic Swap zaproponowane przez Community Crowdfunding System (CCS) zostały w pełni sfinansowane.

Ponieważ MAS umożliwia użytkownikom wymianę monet bezpośrednio między sobą, Monero wezwał ich do zbadania i dowiedzenia się więcej o pochodzeniu funduszy. Chociaż deweloperzy Monero wierzyli, że ten hard fork uczyni sieć bardziej „solidną”, mieli również nadzieję, że użytkownicy:

(…) rozpoznają użyteczność pozbawionej zaufania ścieżki o niskim oporze do konwersji ich bitcoinów na monero i zostań użytkownikami Monero.

  • Cena Bitcoina to cisza przed burzą?:

Cena Bitcoina oscyluje w wąskim przedziale od kilku miesięcy. Od lipca 2020 roku Bitcoin waha się od 10.200 do 11.800 dolarów, co stanowi 15%. Od dłuższego czasu odnotowuje stłumioną zmienność, z wyjątkiem kilku krótkich przypadków gwałtownego wzrostu zmienności.

Kiedy Bitcoin pozostaje stabilny przez długi czas w wąskim przedziale cenowym, zwykle następuje później poważny ruch cenowy. Nie ma pewności, czy wybicie nastąpi w najbliższym czasie, czy też nie. Ale jeśli tak się stanie, Mohit Sorout mówi, że osiągnięcie 20.000 dolarów dla BTC nie będzie problemem.

Opierając się na poprzednich cyklach cen, Bitcoin ma tendencję do szybkiego poruszania się po istniejącym długim zasięgu. W przeszłości wzorzec obejmował zarówno wybicia, jak i załamania. Od 1 maja do 20 lipca Bitcoin wahał się od 8.800 do 9.800 dolarów, stabilizując się na poziomie około 9.100 dolarów. Po dwóch miesiącach, BTC zajęło 12 dni, aby odnotować 32% wzrost do 12.123 dolarów na Binance.

Biorąc pod uwagę tendencję Bitcoina do obserwowania dużych skoków zmienności po dłuższych okresach konsolidacji, Sorout powiedział :

Cisza przed burzą. Gdyby $ BTC wybuchł dzisiaj, najprawdopodobniej osiągnąłby swój poprzedni ATH w wysokości 20.000 dolarów w ciągu 3 miesięcy.

Zapytany o uzasadnienie trzymiesięcznego okresu, Sorout powiedział, że opiera się on na obserwacji zmienności. Według niego wzrost ceny do 20.000 dolarów może nastąpić nawet wcześniej niż za trzy miesiące, mówiąc:

Obserwacja oparta na gwałtowności wzrostów po łagodnych okresach zmienności. Może nawet wcześniej.

Jedną z ważnych zmiennych, które należy wskazać, jest spadek otwartych pozycji kontraktów futures w porównaniu z poprzednimi rynkami byka. Szczególnie po obciążeniu BitMEX przez amerykańską Komisję ds. Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi, ogólne zainteresowanie kontraktami futures spadło. Może to prowadzić do bardziej stabilnego i stopniowego trendu wzrostowego dla Bitcoina, w przeciwieństwie do poprzednich cykli byków. Silna narracja wokół cyklu byka Bitcoin zmierzającego do 2021 roku pozostaje ostatnim wzrostem popytu instytucjonalnego.

17 października dyrektor generalny Grayscale, Barry Silbert, powiedział, że firma osiągnęła rekordowy poziom zarządzanych aktywów o wartości 6,4 miliarda dolarów. Silbert podkreślił, że firma odnotowała „duże wpływy w tym tygodniu”.

Instytucje, które nabyły Bitcoin, takie jak Square i MicroStrategy, stwierdziły, że postrzegają go jako potencjalny składnik aktywów skarbowych. Jeśli tak, może to oznaczać, że wielu inwestorów instytucjonalnych gromadzi BTC bez zamiaru sprzedaży w najbliższej przyszłości.

Cena Bitcoina utrzymywała się w październiku w stagnacji pomimo pozytywnych wiadomości na temat wpływów instytucjonalnych. Jednak twórca akcji z zapasów do przepływu (S2F) PlanB powiedział, że asymetryczne zyski prawdopodobnie pojawią się z czasem:

Dlaczego cena #bitcoin nie rośnie przy tych wszystkich zakupach instytucjonalnych? Kto sprzedaje? Cena BTC jest dokładnie tam, gdzie powinna być, utrzymując się mocno powyżej 10.000 dolarów, czekając na tę jedną chwilę… asymetryczne zwroty… cierpliwości!

  • ScryptCube zapewnia tani crypto mining:

Bitcoin i kryptowaluty stały się teraz popularnym trendem. Świat jest oczarowany powstającą technologią finansową i rozwijającą się branżą blockchain.

Częścią tego, co sprawia, że rynek kryptowalut jest tak interesujący i ekscytujący, jest łatwość dostępu, jaką oferuje. Zamiast spełniać wysokie wymagania inwestorów, aby uzyskać dostęp do tradycyjnych rynków, kryptowaluty pozwalają każdemu być własnym bankiem i korzystać z bezpłatnych możliwości inwestycyjnych.

Ale dla tych, którzy chcą zrobić coś więcej niż tylko inwestować, i tych, którzy chcą wnieść swój wkład w różne sieci kryptograficzne, takie jak Bitcoin i czerpać zyski, nie było lepszego sposobu na szybkie i łatwe wejście do przestrzeni wydobywczej teraz..

ScryptCube to pierwsza firma wydobywająca kryptowaluty w chmurze, która na pierwszym miejscu stawia dostępność do powszechnego zastosowania. Użytkownicy mogą wnosić wkład i dowiedzieć się więcej o swoich ulubionych sieciach kryptograficznych, a także mogą nadal odblokowywać zasoby cyfrowe, osiągając pasywny dochód dzięki potężnym, ale niedrogim kontraktom na wydobywanie w chmurze ScryptCube.

Dostępność zaczyna się od niskiego progu wejścia dla klientów – umowy 100GH / s i wyższe. Użytkownicy mogą zacząć od wyjątkowo niskiej inwestycji początkowej, a następnie zdecydować, czy ScryptCube jest dla nich odpowiedni. ScryptCube utrzymuje niskie ceny, wykorzystując specjalistyczną konfigurację sprzętu i korzystne ceny energii, dzięki czemu ekosystem BTC może się rozwijać, a adopcja kryptowalut może przyspieszyć.

Zespół ScryptCube zaprojektował przyjazny dla użytkownika pulpit nawigacyjny, który jest wygodny dla niedoświadczonych w kryptowalutach lub kopaniu w chmurze. Dostępne są również szczegółowe często zadawane pytania, aby pomóc użytkownikom w uzyskaniu odpowiedzi na pytania dotyczące usługi. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów zespół wsparcia jest dostępny przez całą dobę.

Firma oferuje również gwarantowany czas pracy, stałe opłaty, dzienne naliczenia i szczegółowe statystyki dotyczące wszystkich wskaźników wydobycia, wyświetlane i aktualizowane w czasie rzeczywistym ze strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

W przeszłości wydobywanie Bitcoinów wymagało ogromnych inwestycji w sprzęt, aby zmaksymalizować wydajność i całą pracę, która się z tym wiąże. Dziś ScryptCube sprawia, że wydobywanie BTC jest proste dla wszystkich, dodatkowo wiąże się z minimalnymi kosztami uruchomienia i łatwym w użyciu interfejsem stworzonym zarówno dla nowicjuszy, jak i profesjonalistów.

  • OKEx: Czy ktoś podjął 96 mln dolarów z giełdy podczas blokady wypłat?:

Wypłaty z OKEx wstrzymane bezterminowo. Użytkownicy śledzą doniesienia, które dość często okazują się niejasne lub nawet sprzeczne z dotychczasowymi. Przyjrzyjmy się dokładniej, o co chodzi. Kontynuujemy wątek sytuacji na jednej z największych giełd kryptowalut.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. Do góry poszedł Bitcoin o 0,08%, Ethereum o 0,2%, XRP o 0,76% i Polkadot o 0,4%. Korekty odnotowują Bitcoin Cash o -2,21% i Chainlink o -0,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 355.9 mld dolarów, a całkowity obrót 63.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl, bitcoinist.com, eng.ambcrypto.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button