News

#1171 Newsy z dnia 23.10.2020

Z piątkowych wydarzeń: DeFi: Wartość zabezpieczeń krypto osiągnęła nowy rekord; CBDC: Rosja nie musi być liderem; WordPress i łańcuch bloków Ethereum; Quantstamp przeprowadzi audyt na Polkadot; PayPal kupuje BitGo?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • DeFi: Wartość zabezpieczeń krypto osiągnęła nowy rekord:

Po sześciotygodniowym okresie karencji dla większości zdecentralizowanych protokołów finansowych, byki DeFi wróciły do akcji. Zabezpieczenie kryptograficzne zablokowane w protokołach zdecentralizowanych finansów wzrosło do rekordowego poziomu. Według DeFi Pulse, ilość zabezpieczeń kryptograficznych zablokowanych w różnych protokołach DeFi osiągnęła nowy rekord wszech czasów, wynoszący 12.3 mld dolarów.

W ciągu zaledwie 48 godzin do rekordowej sumy dodano ponad 1 mld dolarów, choć dokładne dane różnią się w zależności od innych platform analitycznych, takich jak Coingecko i Coinmarketcap.

TVL na trackerze Coingecko podaje, że wynosi około 11.6 mld dolarów. Wzrost nastąpił po osiągnięciu przez Bitcoin nowego szczytu w 2020 roku, wynoszącego 13.200 dolarów w dniu 21 października, co zostało zainicjowane przez informacje o płatnościach kryptograficznych PayPal. Coingecko informuje, że całkowita kapitalizacja rynkowa DeFi – w odróżnieniu od TVL – dla wszystkich tokenów, w tym sąsiadującego z DeFi Chainlink, wynosi 14.3 mld dolarów. To wzrost o 2 mld dolarów w kapitalizacji rynkowej DeFi w ciągu ostatnich 48 godzin.

Szef DTC Capital, Spencer Noon, twierdzi, że hossa dla zdecentralizowanych finansów wkrótce wejdzie w drugą rundę. Noon skomentował, że wielu rolników uprawiających plony po prostu wróciło do BTC po miesiącach solidnych zysków, a on przechylił wybory jako katalizator drugiego boomu DeFi:

Prawdopodobnym punktem zwrotnym fazy 2 DeFi Bull są wybory, w których istnieje wiele wyników korzystnych dla aktywów ryzykownych.

Wiadomości PayPal i ogólne ożywienie na rynkach kryptowalut zaowocowały licznymi tokenami DeFi, które w ciągu ostatnich 24 godzin osiągnęły solidne zyski, w tym Airswap, Aave, Synthetix i Curve.

Czynnikiem napędzającym TVL jest wzrost cen tokenów DeFi używanych do obstawiania, w tym Ethereum, ponieważ wiele pul płynności jest opartych na ETH. W ciągu ostatnich 48 godzin ceny Ethereum wzrosły o 12%, osiągając najwyższy od sześciu tygodni poziom 415 dolarów.

Ale według indeksu DeFi Returns Index Messari, który mierzy wyniki 46 najważniejszych aktywów DeFi, wiele tokenów nadal leci w dół o ponad 40% w ciągu ostatniego miesiąca. Największymi przegranymi są tokeny z Meta, bZx, Augur, SushiSwap, Swerve i Curve.

  • CBDC: Rosja nie musi być liderem:

Rosyjski urzędnik przekonywał, że kraj ten powinien był rozpocząć badania nad cyfrową walutą banku centralnego cztery lata temu, aby zdobyć pozycję lidera w tej dziedzinie. Jednak zdaniem Dmitrija Pieskowa, specjalnego przedstawiciela Prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. Rozwoju cyfrowego i technologicznego, przewaga wynikająca z pierwszeństwa niesie ze sobą również szereg zagrożeń dla stabilności finansowej.

Według serwisu informacyjnego RBC 23 października Pieskow powiedział, że szybka druga strategia w opracowaniu CBDC może być bardziej wydajna niż zostanie pierwszym emitentem na świecie, stwierdzając:

Ryzyko finansowe jest tak duże, że wydaje mi się, że szybka druga strategia jest znacznie bardziej skuteczna niż próba bycia pierwszą. Zobaczmy, co może zrobić lider i jakie przeszkody napotka.

Pieskow stwierdził, że rosyjski CBDC – cyfrowy rubel – może stać się rzeczywistością w ciągu trzech do siedmiu lat, jeśli rozwój rozpocznie się teraz.

Anatolij Aksakowa, członek rosyjskiej Dumy i przedstawiciel kluczowych projektów kryptograficznych związanych z ustawodawstwem rosyjskim, twierdził, że waluta cyfrowa wejdzie w fazę pilotażową w pierwszej połowie 2021 roku. Aksakov jest przekonany, że nadchodzący cyfrowy rubel „to przyszłość”, podczas gdy zdecentralizowane tokeny kryptograficzne, takie jak Bitcoin, nie mają już przyszłości.

Eksperci finansowi z innych krajów również ostrożnie podchodzą do CBDC. 19 października Jerome Powell z Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych stwierdził, że lepiej zrobić to dobrze, niż być pierwszym. Bank centralny Nowej Zelandii wyraził podobne stanowisko, twierdząc, że „jest dużo do zrobienia” na obszarze CBDC przed wydaniem krajowej waluty cyfrowej.

  • WordPress i łańcuch bloków Ethereum:

Wtyczka do platformy WordPress daje możliwość użytkownikom umieszczanie sygnatur czasowych treści w łańcuchu blokowym Ethereum. Wtyczka może pomóc w kwestiach związanych z prawami autorskimi, udowodnić, kto stworzył daną treść i zapewnić czytelników, że nie została zmieniona. Obecnie WordPress obsługuje około 37% wszystkich witryn internetowych i ma 60% udział w rynku CMS.

Firma WordProof z siedzibą w Amsterdamie ogłosiła to podczas konferencji wirtualnego łańcucha bloków 3D w Londynie BlockDown 2020.

Znacznik czasu jest ważny, ponieważ zapewnia unikalny odcisk palca lub skrót dla najnowszej wersji treści, która została dodana do łańcucha bloków. Stanowi to dowód, że właściciel treści utworzył ją i nie została ona zmodyfikowana ani zmieniona. Ponadto witryna posiada potwierdzenie czasu publikacji, które można wykorzystać w przypadku potencjalnych konfliktów związanych z prawami autorskimi.

Szef produktu w WordProof, Jelle van der Schoot, stwierdził, że wizją firmy jest bycie najbardziej przyjaznym dla użytkownika narzędziem do oznaczania czasu we wszystkich systemach zarządzania treścią i platformach e-commerce. WordProof obsługuje również EOS i Telos.

Dodanie wsparcia dla Ethereum to ważny krok w kierunku osiągnięcia tego celu, dlatego cieszymy się, że możemy powitać społeczność Ethereum!

Krypto jest coraz częściej integrowane z WordPress. W kwietniu 2020 roku inkubator startupów blockchain o nazwie Draper Goren Holm zaprezentował pierwszą wtyczkę DEX dla platformy CMS. Wtyczka umożliwia właścicielom witryn korzystanie z wbudowanego DEX, który umożliwia z kolei użytkownikom wymianę między tokenami kryptograficznymi a stablecoinami.

Sama oficjalna witryna WordPress ma już trzy strony wtyczek sklasyfikowanych jako krypto. Do najpopularniejszych należą portal płatności kryptograficznych z ponad 10.000 aktywnych instalacji oraz widget cen kryptowalut z ponad 7.000 aktywnych instalacji.

  • Quantstamp przeprowadzi audyt na Polkadot:

Jeden z pierwszych audytów zdecentralizowanego projektu finansowego związanego z blockchain Polkadot ma zostać przeprowadzony przez firmę Quantstamp zajmującą się bezpieczeństwem blockchain.

Projekt Equilibrium po raz pierwszy ogłosił swoje plany opracowania interoperacyjnego protokołu na Polkadot latem tego roku. W celu przejścia do Polkadot, w ramach projektu opracowywano nowe produkty dla swojego zdecentralizowanego, międzyłańcuchowego rynku pieniężnego, takie jak interoperacyjne stablecoiny, platforma aktywów syntetycznych i zdecentralizowana giełda.

Equilibrium podkreślił, że audyt bezpieczeństwa Quantstamp będzie znacznie dalej idący niż typowe audyty, które koncentrują się na wykrywaniu błędów tylko w inteligentnych kontraktach. Dzieje się tak, ponieważ Polkadot dostarcza projektom takim jak Equilibrium z modułową strukturą zwaną Polkadot Substrate, której mogą używać do uruchamiania samodzielnych, niestandardowych łańcuchów bloków, które później zostaną połączone z Polkadot jako Parachain. Zamiast przeprowadzać audyt inteligentnych kontraktów, które działają w izolowanym środowisku, Quantstamp będzie musiał przeprowadzić audyt wszystkich głównych komponentów Equilibirum.

Zakres audytu Quantstamp będzie obejmował kod, który zarządza „logiką biznesową dotyczącą sald, jego modułami ryzyka i cen” oraz mechaniką „ratowania”, jak wyjaśnia Equilibrium. Twórcy projektu zidentyfikowali kilka kluczowych, dostosowanych do potrzeb klienta komponentów i innowacji, które ich zdaniem wymagają szczególnej staranności, na przykład stosowanie podpisów elektronicznych dla pośredników spoza łańcucha i roszczeń. Equilibrium wyjaśnił znaczenie audytu w następujący sposób:

Audyt Quantstamp ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości wydajności Equilibrium. Głównym powodem jest to, że dostosowujesz środowisko wykonawcze łańcucha bloków podczas budowania na Substracie. Jeśli błąd wpływana Substrate, łańcuch bloków jako całość może się zatrzymać.

Quantstamp był audytorem pierwszego stablecoina Binance i był proaktywny w identyfikowaniu kluczowych problemów z atakowanym protokołem DeFi SushiSwap. W swoich komentarzach na konferencji cyfrowej Unitize tego lata Ma podkreślił, że bezpieczeństwo pozostaje kluczowym wyzwaniem, z którym należy się zmierzyć w ekosystemie DeFi.

  • PayPal kupuje BitGo?:

W chwili, gdy bitcoin testował 13 000 USD po raz trzeci, za kulisami pojawiły się plotki, jakoby PayPal zamierzał przejąć jednego z największych depozytariuszy aktywów cyfrowych w branży, BitGO.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. Do góry poszedł Bitcoin o 0,22%, Ethereum o 0,28% i Polkadot o 1,23% i Chainlink o 4,59%. Korekty notuje XRP o -1,89% i Bitcoin Cash o -0,25%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 393.1 mld dolarów, a całkowity obrót 100.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.combithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button