News

#1180 Newsy z dnia 01.11.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Lagarde zaprasza do publicznych komentarzy na temat CBDC strefy euro; Szwajcarskie miasto wspiera firmy dotknięte przez COVID przy pomocy Tezos; Prawnik oszustów OneCoin stracił prawo do wykonywania zawodu; Ranking Kryptowalut Październik 2020 | Byki: Reaktywacja; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Lagarde zaprasza do publicznych komentarzy na temat CBDC strefy euro:

W dzisiejszym wątku na Twitterze Christine Lagarde, była dyrektor zarządzająca MFW i obecny prezes Europejskiego Banku Centralnego, zaprosiła do publicznego komentarza na temat potencjalnej waluty cyfrowej banku centralnego strefy euro (CBDC).

Wciąż jesteśmy na etapie przeglądu i rozważań, ale właśnie rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, aby konsumenci i Europejczycy mogli faktycznie wyrazić swoje preferencje i powiedzieć nam, czy byliby zadowoleni, gdyby użyli cyfrowego euro w taki sam sposób, w jaki używają monet lub banknotu euro, wiedząc, że są to pieniądze banku centralnego, które są dostępne i że mogą na nich polegać.

– powiedziała Lagarde w wideo z wątku.

Komentarze na temat ewentualnego CBDC były częścią większej serii refleksji na temat tego, co Lagarde określiła jako „trudny rok”.

Wśród omawianych tematów był wpływ koronawirusa i odpowiedź EBC, znaczenie zbadania, w jaki sposób polityka banku może przeciwdziałać zmianom klimatycznym oraz jak kryptowaluty mogą lepiej pasować do współczesnych wyborów stylu życia ze strony Europejczyków.

Ponieważ Europejczycy coraz częściej zwracają się ku cyfryzacji w zakresie sposobów wydawania, oszczędzania i inwestowania, powinniśmy być przygotowani do wydania cyfrowego euro, jeśli zajdzie taka potrzeba.

– napisała Lagarde.

  • Szwajcarskie miasto wspiera firmy dotknięte przez COVID przy pomocy Tezos:

Szwajcarskie miasto Wetzikon – niegdyś najbardziej znane ze swoich idyllicznych pastwisk i kościołów – uruchomiło oparty na technologii blockchain program wspierający małe i średnie lokalne firmy dotknięte pandemią koronawirusa.

Wyceniona na 250.000 franków szwajcarskich, początkowa wypłata pomocy zostanie sfinansowana z miejskiej linii kredytowej przeznaczonej na koronawirusa i zostanie przekazana około 25.000 mieszkańców Wetzikon w postaci e-kuponu o wartości 10 franków szwajcarskich.

Mieszkańcy mogą uzyskać dostęp do wypłaty za pośrednictwem aplikacji na smartfony „ecoo”, która będzie wykorzystywać program pomocowy jako próbę pilotażową swojej platformy.

Według ich strony internetowej, ecoo ma pomóc podmiotom takim jak rządy i organizatorzy wydarzeń w dystrybucji funduszy przeznaczonych na określony cel w postaci monet i punktów. Narzędzie zostało zbudowane na łańcuchu Tezos dzięki współpracy między szwajcarskimi firmami Papers AG i wieloma spółkami zależnymi Farner Consulting AG.

W aplikacji mieszkańcy będą mogli zamienić swoje kupony na „WetziKoins”, które później będą mogli wykorzystać do robienia zakupów w lokalnych firmach. Lokalni właściciele firm mogą następnie wymienić walutę z powrotem na franki szwajcarskie z administracji miasta, również za pośrednictwem aplikacji. 

 W obecnych okolicznościach konieczne jest, abyśmy działali na rzecz lokalnej gospodarki w sposób zrównoważony. Dzięki ecoo znaleźliśmy realne rozwiązanie, które zmotywuje mieszkańców Wetzikon do robienia zakupów w lokalnych sklepach, zamiast kupować w Internecie lub w hurtowniach poza naszym miastem.

– mówi burmistrz Wetzikon, Ruedi Rüfenacht.

  • Prawnik oszustów OneCoin stracił prawo do wykonywania zawodu:

W niedawnym posunięciu, które może przynieść trochę spokoju porzuconym inwestorom, składający się z pięciu sędziów panel z Nowego Jorku formalnie cofnął prawo do wykonywania zawodu Marka S. Scotta, byłego prawnika Locke Lord LLP i adwokata słynnej oszustki Ruji „Cryptoqueen” Ignatovej, po skazaniu go w listopadzie 2019 r. w sprawie zarzutów związanych z wartym wiele miliardów dolarów oszustwem OneCoin.

Scott, który został skazany za spisek mający na celu pranie brudnych pieniędzy oraz spiskowanie w celu popełnienia oszustwa bankowego, walczył z wykluczeniem, argumentując, że czeka go post-procesowy wniosek o uniewinnienie lub nowy proces.

Sędziowie z Trzeciego Zespołu Sądowego odrzucili te argumenty, stwierdzając, że „Jeżeli wniosek pozwanego lub potencjalna przyszła apelacja zostaną uwzględnione, 'może on zrezygnować z sankcji nałożonej przez ten sąd”.

Założona częściowo przez Ignatovę w połowie 2010 roku piramida OneCoin oferowała prowizje za rekrutację nowych inwestorów w czymś, co zapowiadało się być czołową kryptowalutą, jednak inwestycje były najczęściej kierowane bezpośrednio do kieszeni Ignatovy. Ignatova pozostaje na wolności.

Scott został skazany za pomoc w praniu prawie 400 mln dolarów dla Ignatovej, z czego zebrał ponad 50 mln  dolarów opłat. Według prokuratorów Scott chwalił się, że zarabiał „50 na 50”, odnosząc się do swojego wieku. Środki te wykorzystał na zakup samochodów, łodzi i wielu domów przy plaży.

Saga OneCoin i jej bohaterowie mają stać się tematem dużego filmu z Kate Winslet, a także programu telewizyjnego BBC.

Scott, który nie przebywa w więzieniu z powodów zdrowotnych, obecnie oczekuje na wyrok zaplanowany na grudzień 2020 r. Grozi mu do 50 lat więzienia.

  • Ranking Kryptowalut Październik 2020 | Byki: Reaktywacja:

Coś się w końcu zaczęło dziać. Październik zaserwował nam więcej emocji, niż ostatnie trzy miesiące razem wzięte. Co konkretnie działo się na rynku kryptowalut w ubiegłym miesiącu? Na co teraz warto zwrócić uwagę? Jak wygląda ranking aktywów cyfrowych o największym wolumenie obrotu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie właśnie tutaj. Zapraszamy na Ranking Kryptowalut Październik 2020.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach upłynęła spokojnie, bez znacznych zmian. Bitcoin notuje spadek o 0,4%, Ethereum o 0,2% a XRP o 0,7%. Wzrost notuje jedynie Bitcoin Cash – o 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 401.5 mld dolarów, a całkowity obrót 62.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button