News

#1201 Newsy z dnia 22.11.2020

Z niedzielnych wydarzeń: KuCoin przywraca usługi wpłat i wypłat wszystkich tokenów; Van Eck: Bitcoin jest mniej niestabilny niż wiele akcji; Cyberprzestępcy atakują kolejne platformy kryptowalut; Bitcoin spadł o 2400 USD w ciągu jednej minuty; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • KuCoin przywraca usługi wpłat i wypłat wszystkich tokenów:

W ostatnim kroku w kierunku pełnej regeneracji po niszczycielskim ataku hakerskim we wrześniu, giełda kryptowalut KuCoin ogłosiła dziś w poście na blogu, że „przywróciła usługi wpłat i wypłat wszystkich tokenów”.

Ogłoszenie nastąpiło po częściowym ponownym otwarciu, które miało miejsce w październiku, gdzie użytkownicy mogli przenieść z giełdy swoje BTC, ETH i USDT. Najnowszy krok otwiera wypłaty i depozyty dla wszystkich monet i tokenów, chociaż niektóre tokeny mogą mieć limity wypłat z powodu „toczących się postępowań sądowych”.

Ponowne otwarcie jest obiecującym krokiem w kierunku normalności po paraliżującym włamaniu 26 września. Giełda początkowo podawała, że straty wyniosły 150 mln dolarów, jednak gigant kryptoanalityki Chainalysis oszacował tę liczbę na bliższą 275 mln dolarów.

Włamanie zmobilizowało masową reakcję w całym świecie kryptowalut. Wiele projektów zdecydowało się na zamrożenie swoich tokenów, odzyskanie ich od hakerów, a nawet zainicjowanie hard forków, aby pomóc giełdzie odzyskać fundusze użytkowników.

Giełda ponadto stwierdziła, że do 1 października zarówno zidentyfikowała podejrzanego napastnika, jak i odzyskała ponad 200 mln dolarów skradzionych środków.

  • Van Eck: Bitcoin jest mniej niestabilny niż wiele akcji:

Firma zarządzająca inwestycjami Van Eck opublikowała nowe badanie wskazujące, że ruchy cen Bitcoina są mniej zmienne niż między jedną czwartą a jedną trzecią akcji notowanych na S&P 500.

W opublikowanym poście niemiecki emitent produktów notowanych na giełdzie powiedział, że chociaż Bitcoin od dawna uważany jest za „rodzący się i niestabilny składnik aktywów znajdujący się poza tradycyjnymi rynkami akcji i kapitałowymi”, rzeczywistość pokazuje, że największe na świecie transakcje kryptowalutowe charakteryzują się zmiennością porównywalną ze zmiennością niektórych największych firm na świecie.

W ujęciu rocznym 29% akcji S&P 500 doświadczyło bardziej niestabilnych wahań cen niż Bitcoin, podczas gdy 22% doświadczyło tego samego w ciągu 90 dni, powiedział Van Eck.

Badanie jest godne uwagi, biorąc pod uwagę, że flagowe oferty Van Eck są w dużej mierze zawarte w klasie aktywów od dawna uważanej za konkurenta dla Bitcoina: złocie. 

Pomimo tego, że kładą nacisk na złoto, Van Eck nigdy nie wstydził się badać Bitcoina. Firma obecnie oferuje inwestorom instytucjonalnym produkt będący Bitcoinowym przedmiotem obrotu giełdowego, a wcześniej wysłała wnioski do SEC, aby zaoferować Bitcoinowe instrumenty ETF.

Biorąc pod uwagę przeszkody regulacyjne, które Van Eck napotkał podczas swojego ostatniego przedsięwzięcia Bitcoinowych ETF, najnowsze badanie może mieć na celu bardziej złagodzenie obaw SEC niż inwestorów, którzy do tej pory wykazują niezwykły apetyt na papiery wartościowe zabezpieczone Bitcoinem.

  • Cyberprzestępcy atakują kolejne platformy kryptowalut:

Wczoraj badacz bezpieczeństwa KrebsOnSecurity poinformował, że kilka platform kryptowalut hostowanych przez popularnego dostawcę usług hostingowych Godaddy w ciągu ostatniego tygodnia zostało zaatakowanych.

Według KrebsOnSecurity, ataki rozpoczęły się około 13 listopada na platformie handlu kryptowalutami liquid.com.

Prezes Liquid, Mike Kayamori, powiedział, że GoDaddy nieprawidłowo przekazał kontrolę nad kontem i domeną stronie trzeciej.

Kayamori dodał, że posunięcie to umożliwiło hakerowi zmianę rekordów DNS, a tym samym przejęcie kontroli nad wieloma wewnętrznymi kontami e-mail. Ponadto haker był w stanie częściowo spenetrować infrastrukturę liquid.com i uzyskać dostęp do dokumentów.

Drugą ofiarą była usługa wyszukiwania kryptowalut NiceHash, która 18 listopada odkryła, że niektóre ustawienia jej zapisów rejestracji domeny w GoDaddy zostały zmienione bez autoryzacji, przekierowując na krótko ruch internetowy  i pocztę e-mail w witrynie.

NiceHash natychmiast zamroził środki wszystkich klientów na 24 godziny, aby uniemożliwić atakującym transfer środków, a także zweryfikować, czy przywrócili oryginalne ustawienia domeny.  Firma doradzała swoim klientom zmianę haseł i aktywację zabezpieczeń 2FA.

Socjotechnika, w której osoba atakująca podszywa się pod użytkowników, aby oszukać administratorów, okazała się popularnym narzędziem dla przestępców chcących kraść kryptowaluty. Włamanie do Twittera, w którym napastnicy przejęli kontrolę nad kontami użytkowników takich jak Barack Obama, również przeprowadzono przy użyciu socjotechnik.

  • Bitcoin spadł o 2400 USD w ciągu jednej minuty:

Bitcoin spadł o około 2000 € (2400 USD) w ciągu jednej minuty na parze BTC / EUR na jednej z największych giełd kryptowalut – Bitstamp.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się mieszanymi ruchami. Wśród największych kryptowalut, wzrosty notuje Ethereum – o 2,5%, XRP – o 7% i Cardano – o 5,2%. Spadki natomiast widzimy przy Bitcoinie, Chainlink i Litecoinie, kolejno o 1,5%, 2,9% i 1,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 535.2 mld dolarów, a całkowity obrót 204.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button