News

#1202 Newsy z dnia 23.11.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Gnosis przedstawia nowy DAO; CEO PayPal: Nasza platforma usprawni adopcję zasobów cyfrowych; Bithumb zamyka swoje biura z powodu pandemii; CCB wycofuje obligacje blockchain o wartości 3 mld dolarów; Xi Jinping: Wykorzystajmy potencjał gospodarki cyfrowej; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO PayPal: Nasza platforma usprawni adopcję zasobów cyfrowych:

Dyrektor generalny PayPal uważa, że ​​kryptowaluty są u progu powszechnego przyjęcia, ponieważ coraz więcej firm i konsumentów korzysta z „płatności cyfrowych i cyfrowych form waluty”. W wywiadzie dla CNBC, dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, powiedział, że pandemia COVID-19 przyspieszyła przejście na cyfrowe formy płatności. PayPal chce być liderem w trwającej transformacji cyfrowej.

Schulman powiedział, że „zużycie gotówki gwałtownie spadło” w czasie pandemii, dodając, że „40 do 70% konsumentów nie chce już mieć do czynienia z gotówką”.

PayPal nie tylko ułatwia ludziom kupowanie i przechowywanie kryptowalut; usługa zostanie zintegrowana z istniejącymi platformami płatności akceptantów, umożliwiając firmom akceptowanie cyfrowych form płatności.

Dyrektor PayPal powiedział:

Jedną z rzeczy, na które pozwoliliśmy, jest nie tylko ułatwienie kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut, ale, co bardzo ważne, na początku przyszłego roku pozwolimy kryptowalutom być źródłem finansowania każdej transakcji dla wszystkich 28 milionów naszych kupców. A to znacznie zwiększy użyteczność kryptowalut.

PayPal skonsultował się z globalnymi regulatorami i bankami centralnymi przed uruchomieniem swojej usługi kryptograficznej. Schulman powiedział, że to tylko kwestia czasu, zanim te władze monetarne wydadzą własne waluty cyfrowe banku centralnego lub CBDC:

To nie kwestia, czy, ale kiedy i jak zaczniemy widzieć coraz więcej banków centralnych emitujących waluty cyfrowe. Myślę, że będziesz mieć coraz więcej użyteczności w przypadku kryptowalut.

PayPal uruchomił swoje usługi handlu kryptowalutami w USA na początku tego miesiąca, zaledwie kilka tygodni po pierwszym ogłoszeniu nowej inicjatywy. Usługi zostaną wprowadzone na całym świecie na początku przyszłego roku.

Globalny sprzedawca płatności, który ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników, w szybkim tempie kupuje Bitcoina i inne kryptowaluty. PayPal kupił prawie 70% wszystkich nowych Bitcoinów w obiegu. Niedobór dostaw został wymieniony jako główny powód szybkiego wzrostu wartości Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca.

Niektórzy z najbardziej zagorzałych krytyków Bitcoina twierdzą, że wirtualna waluta nie ma wartości. Na to Schulman powiedział:

Wszystkie formy pieniądza opierają się na zaufaniu i ustalonych wartościach, które pochodzą własnie z tego zaufania.

  • Gnosis przedstawia nowy DAO:

Gnosis, platforma oparta na Ethereum, która ułatwia obstawianie zakładów na wydarzenia i inne opcje, ujawniła plany własnej zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO), zwanej GnosisDAO.

Będzie to skutkowało stopniową decentralizacją Gnosis jako projektu wykorzystującego natywne ramy zarządzania zasilane przez ich tokenową ekonomię, wprowadzając zarządzanie do nadchodzącego internetu wartości.

– czytamy w poniedziałkowym publicznym oświadczeniu.

Oprócz swojego skrzydła rynków prognoz, Gnosis ma platformę do przechowywania zasobów cyfrowych opartą na wielu podpisach lub multisig, opartą na Ethereum. GnosisDAO obejmuje rynki predykcyjne Gnosis i jego operacje portfela „multisig”.

Zasadniczo DAO uruchamiają ekosystemy automatycznie, w oparciu o zestaw reguł. Szereg podmiotów, w które zainwestowano, zarządza systemem, głosując nad zmianami reguł i innymi aspektami, z pewnymi kontrolami i równowagą.

Oświadczenie szczegółowe GnosisDAO:

Rynki prognoz zostaną utworzone przy użyciu nowego Gnosis Safe Multisig, początkowo finansowanego z 1.000 ETH i 20.000 GNO ze skarbca Gnosis. Ostatecznie GnosisDAO ma mieć efektywną kontrolę nad 150.000 ETH i 8 milionami GNO. W ten sposób Gnosis zamierza odegrać kluczową rolę w decentralizacji warstw technicznych i zarządzania produktami w ekosystemie web3.

Gnosis zbudował swój DAO z koncepcjami zaczerpniętymi ze szkoły myślenia znanej jako Futarchia, czytamy w oświadczeniu. Robin Hanson, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie George’a Masona, przedstawił koncepcję jako alternatywne ramy rządowe.

W futarchii głosowalibyśmy na wartości, ale stawiamy na przekonania. Wybrani przedstawiciele formalnie określaliby i zarządzali pomiarem dobrobytu narodowego po fakcie, podczas gdy spekulanci rynkowi mówiliby, które polityki spodziewają się podnieść dobrobyt narodowy.

– powiedział Hanson w swoim manifeście Futarchy.

  • Bithumb zamyka swoje biura z powodu pandemii:

Bithumb, największa giełda kryptowalut w Korei Południowej, przygotowuje się do zamknięcia niektórych swoich biur z powodu trwającej pandemii COVID-19.

Według oficjalnego ogłoszenia z 23 listopada Bithumb tymczasowo zawiesi swoje centrum wsparcia offline w Gangnam, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Bithumb zauważył, że wzrosła liczba potwierdzonych w kraju przypadków koronawirusa, co skłoniło lokalne władze do podjęcia bardziej zapobiegawczych działań.

Centrum wsparcia Bithumb w Seulu będzie zamknięte 24 listopada do odwołania. W międzyczasie Bithumb będzie prowadził internetowe centrum obsługi klienta.

Bithumb aktywnie publikował na swoim blogu w ostatnich miesiącach, ale żadne z zapowiedzi nie dotyczyło doniesienia o dochodzeniu wymierzonym w jego kierownictwo. Jak informowaliśmy, południowokoreańska policja przeprowadziła co najmniej dwa naloty na biura Bithumb w związku z domniemanym oszustwem, podczas gdy prezes firmy Lee Jung-hoon został podobno wezwany na przesłuchanie.

Pandemia miała jak dotąd duży wpływ na branżę blockchain i kryptowalut, najwyraźniej będąc jednym z głównych powodów parabolicznego wzrostu Bitcoina w 2020 roku. Według niektórych dyrektorów branży, COVID-19 nie wpłynął negatywnie wpływają na branżę blockchain, ale zwiększają popyt na innowacje i wdrażanie technologii blockchain.

  • CCB wycofuje obligacje blockchain o wartości 3 mld dolarów:

Po początkowym opóźnieniu wycofano podobno 3 – miliardową obligację China Construction Bank. Fusang Exchange, malezyjska giełda kryptowalut, która miała być odpowiedzialna za notowanie obligacji, poinformowała, że ​​została wycofana na wniosek emitenta. Według agencji Reuters, 23 listopada oddział CCB w Labuan poinformował 20 listopada Fusang Exchange, że emisja obligacji nie zostanie przeprowadzona.

Obligacja oparta na blockchain miała zostać wyemitowana przez Longbond Ltd, platformę specjalnego przeznaczenia przeznaczoną wyłącznie do emitowania obligacji cyfrowych i deponowania wpływów w CCB Labuan.

13 listopada, w dniu, w którym obligacja miała być przedmiotem obrotu, Fusang Exchange oficjalnie ogłosiła, że 3 mld dolarów obligacji blockchain zostało opóźnione „na żądanie emitenta”. Według najnowszego raportu, Fusang Exchange otrzymała pismo od CCB Labuan w imieniu Longbond, odraczające notowanie.

Jak wcześniej informowaliśmy, CCB, jeden z największych banków na świecie, planował zebrać do 3 miliardów dolarów z obligacji, z początkową transzą w wysokości 58 mln dolarów w momencie uruchomienia.

Wstępne raporty sugerowały, że skoro obligacja byłaby tokenizowana i sprzedawana na giełdzie kryptowalut, zainteresowani kupujący mogliby handlować Bitcoinem i innymi kryptowalutami na obligację. Od tego czasu roszczenie to zostało zakwestionowane przez CCB.

  • Xi Jinping: Wykorzystajmy potencjał gospodarki cyfrowej:

Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping zwrócił się do krajów G20 o wsparcie powstawania walut cyfrowych banków centralnych (CBDC).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam zauważalny wzrost XRP o 22,18%. Do góry poszedł też Bitcoin Cash o 11,88%, Ethereum o 9,97%, Chainlink o 3,20%, Litecoin o 5,75% i Polkadot o 4,43%. Korektę notuje Bitcoin o -0,07%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 547.4 mld dolarów, a całkowity obrót 220 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button