News

#1203 Newsy z dnia 24.11.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Bitcoin tylko raz w historii był wyższy niż teraz; Hossa Bitcoina i jej wpływ na zasoby sprzętowe górników; Pierwsza na świecie stacja TV krypto 24/7; Coinbase: Huśtawka cenowa XRP; Ethereum 2.0 osiąga wymagane minimum depozytowe dla proof of stake; Aktualna sytuacja na giełdach.

  •  Bitcoin tylko raz w historii był wyższy niz teraz:

Dziś obserwujemy, drugą najwyższą dzienną cenę Bitcoina w historii, a listopad jest już najlepszym miesiącem pod względem zysków. Bitcoin ma obecnie drugi pod względem wielkości dzień handlowy w historii, ponieważ BTC / USD osiąga nowy od wielu lat maksimum na poziomie 19.330 dolarów.

Dane z TradingView dają powód do świętowania 24 listopada po tym, jak Bitcoin pokonał opór 19,000 dolarów. W obliczu szybkich zysków i pokusy przełamania historycznych rekordów rzędu 20.000 dolarów, osiągnięcie nie pozostało niezauważone w liczbach BTC.

Ryan Selkis, założyciel zasobu danych Messari, zauważył, że tylko w jednym dniu jego istnienia obrót Bitcoinem przekroczył 19.000 dolarów. Dla porównania, największa kryptowaluta spędziła 283 dni powyżej 10.000 dolarów – w tym najdłuższy w historii okres w 2020 roku.

Źródło: TradingView

Tymczasem Bitcoin zyskał więcej w dolarach amerykańskich niż w jakikolwiek inny miesiąc w swojej historii, pokazują dane. W tweecie z 24 listopada analityk PlanB podkreślił, że ostatnie trzy i pół tygodnia nie przypominały żadnego innego okresu w życiu Bitcoina .

Największa kryptowaluta nadal rosła we wtorek po ponownym przetestowaniu 18.000 dolarów, dodając ponad 1.300 dolarów do swojej ceny w USD w ciągu 24 godzin.

Według PlanB wydajność wskazywała, że ​​Bitcoin nie tylko bije rekordy, ale przyniesie jeszcze większe zyski w najbliższej przyszłości. Było to spowodowane względnym indeksem siły (RSI), który zaczął wchodzić w strefę sygnalizującą przedłużający się wzrost cen Bitcoinów.

Powoli, ale z pewnością zaczyna to wyglądać na początek hossy. Najlepszy w historii miesiąc #Bitcoin w przeliczeniu na dolary (+ 5400 USD), a RSI zbliża się do poziomów hossy.

PlanB zauważył, że RSI był silny na początku listopada, nie sygnalizując, że Bitcoin został wykupiony pomimo wzrostu cen. W międzyczasie BTC / USD spadł o 2,4% od historycznych maksimów, co potwierdzają dane z głównej giełdy Bitstamp.

  •  Hossa Bitcoina i jej wpływ na zasoby sprzętowe górników:

Wydobywanie Bitcoinów nadal rośnie od czasu udanego halvingu z 11 maja, jednak rosnąca koncentracja przemysłu może osłabić „demokratyzację hashrate”, zgodnie z prezentacją panelową na tegorocznym Szczycie Górnictwa i Inwestycji.

Organizowany przez Matrixport i sponsorowany przez Bitmain, szczyt Mining and Investment Summit 2020 odbył się we wtorek rano, gromadząc „wiodące firmy w dziedzinie wydobywania kryptowalut i usług finansowych w zakresie aktywów cyfrowych”.

W prezentacji zatytułowanej „Przenoszenie wydobycia Bitcoinów na szerszy rynek”, Thomas Heller z HASHR8 przedstawił aktualne informacje na temat branży wydobywczej, w tym trendów w popycie na ASIC. Wskazał on, że rynek przeżywa obecnie „spadek podaży ASIC”, z „dużą grupą chętnych górników, którzy chcą kupować”. Wskazał, że dostawcy sprzętu Bitmain, MicroBT i Canaan przyjmują już zamówienia od marca do lipca 2021 roku.

Komentując tak zwany kryzys podaży Bitcoinów, prezentacja Hellera wskazała, iż północnoamerykańskie firmy publiczne i prywatne nadal gromadzą Bitcoiny, a także rozszerzają swoje operacje wydobywania ich. Prowadzi to do załamania dostaw samego BTC.

Pęd do gromadzenia Bitcoinów przez instytucje i korporacje przyczyniły się do wzrostu przychodów z górnictwa, które z kolei spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na nowych i nie tylko górników ASIC. Duzi górnicy zwiększają swoje działania w obliczu ograniczonej podaży Bitcoinów i chcą wprowadzić jak najwięcej hashrate w swoich granicach.

Tendencje te mogą odciągnąć przemysł od demokratyzacji w miarę kontynuacji dominacji Chin. Jak zauważa Heller, dwie trzecie udziału Bitcoina koncentruje się w chińskich farmach wydobywczych.

Powszechnie uważa się, że Chiny mają jeden z najniższych wskaźników rentowności dla górników na świecie. Od czerwca wydobycie jednego Bitcoina w Chinach kosztowało od 5.000 do 6.000 dolarów, przy założeniu 0,04 USD / kWh. Globalny wskaźnik rentowności wydobycia BTC może w niektórych jurysdykcjach sięgać nawet 8.500 dolarów.

Wydobywanie Bitcoinów jest ogólnie uważane za mniej dostępne dla poszczególnych górników ze względu na koszty i zasoby. Z biegiem lat przemysł wydobywczy stał się zdominowany przez pule ważone lub grupy górników kryptowalut, które łączą swoje zasoby obliczeniowe. Chociaż dystrybucja puli nie jest tak skoncentrowana jak wcześniej, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy trzy pule stanowiły 45,3% hashrate.

Lokalizacja i indywidualna własność hashrate to ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy rozważaniu decentralizacji, powiedział Heller we wtorek. HASHR8 niedawno ogłosił uruchomienie Compass, platformy, która łączy górników Bitcoina ze zweryfikowanymi obiektami hostingowymi. Celem Compass jest zdemokratyzowanie rentowności wydobycia i przyciągnięcie większej liczby drobnych górników.

  • Pierwsza na świecie stacja TV krypto 24/7:

Pierwsza na świecie platforma do transmisji na żywo poświęcona kryptowalutom zostanie uruchomiona w 2021 roku. Ran Neuner, gospodarz programu CNBC Crypto Trader, uruchomił pierwszy kanał medialny, poświęcony wyłącznie kryptowalutom. Nazwana Crypto Banter stacja zawiera mieszankę wiadomości, opinii, wywiadów i dyskusji na żywo z liderami branży.

Crypto Banter ma być pierwszą na świecie platformą do przesyłania strumieniowego opartą na kryptografii, dostępną 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Nowa usługa ma na celu zapewnienie widzom alternatywnego źródła „wiarygodnych informacji na żywo”, do których można uzyskać dostęp w dowolnym momencie bez konieczności zaglądania do króliczej nory Crypto Twitter.

W ekskluzywnym komunikacie prasowym, Neunuer mówi:

Banter ma na celu przeniesienie przekomarzania się z Crypto Twittera i Telegrama na wiarygodne, moderowane medium AV. Został on zaprojektowany do odfiltrowywania szumów i dostarczania informacji, którymi ludzie mogą handlować, do medium strumieniowego na żywo.

Crypto Banter, który jest dostępny na YouTube, jest opisywany jako mieszanka CNBC, Joe Rogan Experience i talk radio. Neuner edukuje opinię publiczną o kryptowalutach i blockchain od 2017 roku, kiedy po raz pierwszy uruchomił Crypto Trader w CNBC. Prowadził też debatę między Peter Schiffem i Anthonym Pompliano. W tym czasie Bitcoin był sprzedawany poniżej 10.000 dolarów. Flagowa kryptowaluta osiągnęła w zeszłym tygodniu ponad 18.800 dolarów, a obecnie ponad 19.000 dolarów.

Chociaż wahadło do przyjęcia kryptowalut najwyraźniej zmieniło się z inwestorów detalicznych na inwestorów instytucjonalnych, to platforma taka jak CryptoBanter stawia na rosnące zainteresowanie konsumentów aktywami cyfrowymi. Neuner zapytany o jego przemyślenia na temat adopcji kryptowalut w ciągu najbliższych kilku lat, powiedział:

Podczas gdy widzimy świetne przyjęcie Bitcoina jako środka wartościowego i zabezpieczenia przed drukowaniem w USD, rzeczywiste przyjęcie blockchain jeszcze się nie rozpoczęło i zajmie kilka lat.

Dodał:

Na razie będzie mnóstwo spekulacji na temat inwestycji w tej przestrzeni. Pieniądze zostaną zarobione i utracone w ciągu kilku minut, a najważniejsze są aktualne informacje. Dziś nie ma transmisji na żywo. […] CryptoBanter powstał aby wypełnić tę lukę!

  • Coinbase: Huśtawka cenowa XRP:

Cena XRP wzrosła do ponad 0,90 dolara na amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase w dniu dzisiejszym, po czym w ciągu zaledwie kilku sekund spadła o około 30%. Był to najwyższy poziom cen od maja 2018 roku.

Rajd był najwyraźniej napędzany przez użytkowników Coinbase, ponieważ cena XRP nie osiągnęła takiego samego wzrostu na innych giełdach. Na przykład Bitstamp i Binance odnotowały maksimum na poziomie zaledwie 0,79 dolara, podczas tego samego wzrostu.

CO CRAP – nowość w coinbase – i wszystkie moje transakcje XRP wpadły w stan zawieszenia, a potem w końcu pojawiły się dopiero po sięgnięciu dna, co spowodowało, że straciłem mnóstwo pieniędzy!

– napisał Mike Palagi w jednym z komentarzy do Downdetector.

Rajd mógł się rozpocząć pod koniec października, kiedy anonimowy wieloryb wysłał do Bitstamp XRP o wartości 50 mln dolarów. Od tego czasu XRP / USD odnotowuje silny paraboliczny trend wzrostowy, który w zeszłym tygodniu poszedł w górę o 137%, co daje najwyższy poziom od ponad dwóch lat.

Przed skokiem cen i natychmiastowym załamaniem popularny pseudonimowy trader „CryptoSqueeze” zauważył, że stopa finansowania XRP okazała się ujemna:

Negatywne finansowanie XRP USDT na FTX i OKeX. Co mogłoby pójść źle?

Przez cały okres wzrostu stopa finansowania kontraktu wieczystego swapu XRP na Binance pozostała na poziomie 0,01%. Oznaczało to równą równowagę między kupującymi, a sprzedającymi, ponieważ cena wzrosła o ponad 35% w ciągu jednego dnia.

Pomimo obecnego wzrostu, XRP nadal spadał o 78% w stosunku do rekordowego poziomu w styczniu 2018 roku. Pod względem Bitcoina, XRP spadł o 83% w stosunku do rekordowego poziomu, chociaż analiza techniczna sugeruje, że wieloletni trend spadkowy mógł zostać zmieniony w zeszłym tygodniu.

  • Ethereum 2.0 osiąga wymagane minimum depozytowe dla proof of stake:

Ethereum 2.0 potrzebowało co najmniej 16 384 walidatorów, którzy zablokowali łącznie 524 288 ETH w celu uruchomienia blockchaina w konsensusie proof of stake. Dziś rano, praktycznie na godzinę przed deadlinem, ten warunek został spełniony.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dniu dzisiejszym zauważamy znaczący wzrost XRP o 25,38%. Do góry poszedł też Bitcoin Cash o 13,39%, Cardano o 11,48%, Bitcoin o 5,18%, Ethereum o 2,74%, Chainlink o 6,07% i Litecoin o 4,31%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 577.6 mld dolarów, a całkowity obrót 282.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button