News

#1204 Newsy z dnia 25.11.2020

Ze środowych wydarzeń: Amerykański wywiad: Cyfrowy juan zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego; CoinList: 6.700 inwestorów wzięło udział w losowaniu tokenów Oasis Network; VanEck uruchamia Bitcoin ETN na Deutsche Börse Xetra; Kolumbia: Giełda wykorzysta blockchain do handlu instrumentami pochodnymi OTC; Binance blokuje użytkowników z USA; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Amerykański wywiad: Cyfrowy juan zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego:

Aparat bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych ostrzega inne agencje o nadchodzącej walucie cyfrowej w Chinach. W środę gazeta Washington Examiner poinformowała o liście, który dyrektor National Intelligence John Ratcliffe wysłał na początku miesiąca do przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jaya Claytona.

Według raportu Ratcliffe zaproponował, że poinformuje Claytona o kwestiach bezpieczeństwa, które wynikają z dominacji Chin w wydobywaniu kryptowalut, a także z postępów kraju w digitalizacji juana. List Ratcliffe’a najwyraźniej popchnął Claytona do zapewnienia, że ​​amerykańskie firmy kryptograficzne pozostaną konkurencyjne.

Od czasu Bretton Woods w 1944 roku, Stany Zjednoczone mają uprzywilejowany status emitenta światowej waluty rezerwowej – dolara amerykańskiego. Do dziś prawie cały handel międzynarodowy rozliczany jest w dolarach, choć sytuacja się zmienia w krajach takich jak Rosja i Chiny, które podlegają rozległym sankcjom USA.

Specjalny status dolara zapewnia Rezerwie Federalnej dodatkową elastyczność w drukowaniu większej ilości dolarów bez popadania w hiperinflację, ponieważ istnieje ogromny popyt poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jest to również ten szczególny status, który pozwala sankcjom USA stać się tak użytecznymi instrumentami międzynarodowego wpływu.

Udany cyfrowy juan może podważyć status dolara w handlu międzynarodowym. Z drugiej strony jednak wielu postrzega cyfrowy juan jako narzędzie nadzoru Komunistycznej Partii Chin. Chociaż może to zmniejszyć popyt, ulepszony dostęp do informacji może być kolejnym czynnikiem, o który martwi się Ratcliffe.

  • CoinList: 6.700 inwestorów wzięło udział w losowaniu tokenów Oasis Network:

Platforma początkowej sprzedaży tokenów CoinList ujawniła, że ​​ponad 6.700 inwestorów wzięło udział w losowaniu tokenów Oasis Network „ROSE Garden”.

Zrzut tokenów ROSE Garden został zaprojektowany, aby zapewnić sprawiedliwą dystrybucję tokenów i przyciągnąć znaczący udział stakerów w uruchomieniu sieci głównej projektu. Pozwoliło to inwestorom zablokować do 2.000 USDT przed 18 listopada na okres jednego miesiąca, w zamian za rodzimy token ROSE firmy Oasis.

Oasis to sieć skupiająca się na prywatności, zaprojektowana do obsługi zdecentralizowanych aplikacji i poufnych procesów obliczeniowych. The ROSE Garden zgromadził teraz łączną wartość ponad 10.5 mln dolarów, co według DeFi Pulse plasuje go na 32. miejscu pod względem wielkości projektu DeFi zrealizowanego przez TVL.

Zablokowane stablecoiny zostaną zwrócone, a tokeny ROSE zostaną rozesłane 15 grudnia. Posiadacze ROSE będą mogli zablokować swoje tokeny, aby wziąć udział w programie stawek „ROSE Creativate” CoinList, który zakończy się 15 maja 2021 roku. CoinList pobierze opłatę w wysokości 10% na zwrotach z obstawiania. Program uprawy ROSE zgromadził ponad 3000 delegatów z ponad 100 krajów.

ROSE Garden to druga co do wielkości oferta CoinList pod względem liczby uczestników, po sprzedaży społeczności FLOW firmy Dapper Labs, która przyciągnęła ponad 12.500 inwestorów.

Sprzedaż społeczności FLOW dążyła do zapewnienia sprawiedliwego podziału tokena, oferując wszystkim osobom niepodlegającym im możliwość nabycia 1.000 dolarów wartych 0.10 dolara / 1 token. Sprzedaż społecznościowa Dappera przyniosła prawie 9 mln dolarów zysków i przebiegała równolegle z holenderską aukcją tokenów FLOW, która ustaliła 0.38 dolara za token i przyniosła kolejne 9.5 mln dolarów.

Sieć Oasis obchodziła swoją premierę w sieci mainnet 19 listopada, obiecując, że jej funkcje prywatności umożliwią między innymi weryfikację pod kątem niezabezpieczonych pożyczek DeFi i bezpieczną analizę danych genomowych.

  • VanEck uruchamia Bitcoin ETN na Deutsche Börse Xetra:

Po nieuzyskaniu zgody SEC w 2019 roku, firma zarządzająca inwestycjami w końcu otrzymuje Bitcoin ETP na rynek. VanEck po tym, jak większość 2019 roku spędził bezskutecznie na lobbowaniu w celu uzyskania aprobaty swojego funduszu giełdowego (ETF), zatwierdzonego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, fundusz zarządzania inwestycjami VanEck w końcu wprowadził na rynek produkt giełdowy oparty na Bitcoinie.

Jednak według tweeta z 25 listopada od stratega ds. Aktywów cyfrowych firmy, Gabor Gurbacs, produkt jest notą giełdową, a nie ETF i nie jest notowany na giełdzie amerykańskiej, ale w niemieckiej Deutsche Börse Xetra. Zamiast być funduszem wzajemnym, ETN jest zasadniczo instrumentem dłużnym śledzącym czasami trudno dostępny rynek, którym w tym przypadku jest Bitcoin.

VanEck Vector Bitcoin ETN jest w 100% zabezpieczony fizycznym Bitcoinem i oferuje inwestorom bezpośrednią ekspozycję na rynek Bitcoina w zaufanym formacie innych regulowanych produktów notowanych na giełdzie. Menedżer produktu Dominik Poiger wyjaśnił:

Nasz ETN Bitcoin jest w pełni zabezpieczony. Oznacza to, że pieniądze zainwestowane w ETN są faktycznie wykorzystywane do zakupu Bitcoinów. W ten sposób każdy ETN reprezentuje określoną ilość Bitcoinów.

Bitcoin zostanie zdeponowany i przechowywany w zamrażarce przez kryptowalutę banku Frick z siedzibą w Liechtensteinie.

VanEck włożył wiele wysiłku, aby przekonać SEC do zatwierdzenia swojego ETF Bitcoin przez pierwszą część 2019 roku, ale bezskutecznie. Chicago Board Options Exchange wycofała propozycję we wrześniu, na miesiąc przed ostateczną decyzją. Firma niedawno opublikowała badania pokazujące, że Bitcoin jest mniej zmienny niż wiele akcji notowanych na S&P 500.

  • Kolumbia: Giełda wykorzysta blockchain do handlu instrumentami pochodnymi OTC:

Wykorzystanie technologii blockchain na giełdach w Ameryce Łacińskiej rośnie. Giełda kolumbijska ogłosiła, że ​​przystąpi do Consorcio Colibrí, prywatnej inicjatywy promującej wdrażanie technologii blockchain w branży finansowej.

Jak poinformował Cointelegraph Español 18 listopada, Consorcio Colibrí zostało utworzone przez główne instytucje finansowe, takie jak między innymi Bancolombia, BBVA, Santander Caceis Colombia, Deceval, Contrato Marco, Porvenir i Skandia.

Dzięki partnerstwu z firmą członkowską Contrato Marco, CSE wykorzysta technologię blockchain platformy Colibrí do poprawy efektywności operacyjnej na rynku pozagiełdowych instrumentów pochodnych, który jest obecnie czasochłonny, drogi i trudny do pogodzenia z ustalonymi procedurami, zgodnie z CSE.

Prezes CSE Juan Pablo Córdoba powiedział, że blockchain usprawni rozliczanie i rozliczanie gwarancji operacyjnych. Jak informuje La República, umowa obejmuje strategię wdrażania inicjatyw z programu Fintech Connection firmy CSE i Sophos Solutions w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej w różnych branżach.

Porozumienie osiągnięte z CSE pozwoli nam pokazać rynkowi, że przyszłość infrastruktury finansowej leży w technologii blockchain.

– powiedział Juan Manuel López, dyrektor wykonawczy Contrato Marco.

Kolumbijska firma fintech ogłosiła w październiku 2019 roku, że zakończyła udany pilotaż, w którym wykorzystano technologię rozproszonej księgi w celu zmniejszenia ryzyka operacyjnego wśród uczestników rynku instrumentów pochodnych.

  • Binance blokuje użytkowników z USA:

Binance ponownie blokuje klientów z USA. I tym razem może to naprawdę znaczyć koniec ich egzystencji na najpopularniejszej giełdzie kryptowalut. Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance zaczęła wysyłać powiadomienia e-mail do użytkowników w Stanach Zjednoczonych, gdzie giełda nie ma żadnej regulacji prawnej, dając im 14 dni na zamknięcie konta i wypłacenie środków.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba to zdecydowanie uspokojenie sytuacji z ostatnich dni. Do góry poszedł XRP o 1,60% i Cardano o 0,17%. Korekty widzimy po stronie Bitcoina o -1,49%, Ethereum o -3,30%, Bitcoin Cash o -2,81%, Chainlink o -2,55%, Litecoin o -3,26% i Polkadot o -3,86%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 572.2 mld dolarów, a całkowity obrót 214 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button