News

#1213 Newsy z dnia 04.12.2020

Z piątkowych wydarzeń: Bank Szwajcarii bada korzyści CBDC przy użyciu blockchain; Polkadot zawiera sojusz DeFi z Chainlink; 3.6 mld dolarów w BTC zostało przeniesione w łańcuchu; Hongkong: Ethereum OMG Network zostało przejęte przez Genesis Block; Czy stablecoiny będą nielegalne w USA?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bank Szwajcarii bada korzyści CBDC przy użyciu blockchain:

Bank Rozrachunków Międzynarodowych i Szwajcarski Bank Narodowy i badają korzyści płynące z wdrożenia cyfrowej waluty banku centralnego, przy użyciu technologii blockchain. Zgodnie z zapowiedzią z 3 grudnia BIS Innovation Hub Swiss Center (BISIH) z powodzeniem ukończyło dwie weryfikacje koncepcji, łącząc istniejące systemy płatności z rozproszoną księgą i rozliczając aktywa tokenizowane z hurtowym CBDC.

Nowa inicjatywa, znana jako „Project Helvetia”, jest wspólnym przedsięwzięciem BISIH, SNB i czołowej szwajcarskiej giełdy Six Group.

Giełda ta stwierdziła, że Project Helvetia zbadał technologiczną i prawną wykonalność przeniesienia aktywów cyfrowych poprzez wydanie hurtowego CBDC na zastrzeżoną platformę rozproszonych aktywów cyfrowych Six, Six Digital Exchange. Oczekuje się, że nowa platforma zostanie uruchomiona w najbliższej przyszłości, oferując emisję, handel, rozliczanie, zarządzanie i przechowywanie tokenizowanych aktywów.

Eksperyment nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że szwajcarski bank centralny wyemituje hurtowe CBDC – zauważyły ​​instytucje finansowe.

Andréa Maechler, członek zarządu SNB, podkreślił, że szwajcarski bank centralny nie chce przegapić okazji do ulepszenia systemu finansowego za pomocą nowych technologii:

Niezależnie od tego, jakie technologie przyjmą rynki finansowe jako następne, należy zachować bezpieczeństwo i niezawodność szwajcarskiej infrastruktury finansowej. Jeśli [technologia rozproszonej księgi] może przynieść znaczące usprawnienia w obrocie papierami wartościowymi, wówczas SNB będzie przygotowany.

Chociaż wydaje się, że Projekt Helvetia pokazuje, że DLT może być użytecznym narzędziem systemu finansowego w przyszłośc, nadal nie ma jasnego konsensusu co do tego, czy technologia jest niezbędna do uruchomienia CBDC. We wrześniu 2020 roku, kierownictwo SNB i Deutsche Bundesbank wydawało się zgadzać z tym, że globalne projekty detaliczne CBDC nie wymagają blockchain.

  • Polkadot zawiera sojusz DeFi z Chainlink:

Polkadot podejmuje kroki w celu rozszerzenia swojego ekosystemu, ogłaszając nowe DeFi Alliance wraz z nowym programem wsparcia dla walidatorów.

Sojusz, ogłoszony 3 grudnia, ma na celu przezwyciężenie zdecentralizowanego charakteru ekosystemu Polkadot, zapewniając społeczności platformę do dyskusji na temat korzystania z sieci Polkadot i stosowanej przez nią technologii Substrate dla DeFi.

Sieć Oracle Chainlink jest jednym z członków założycieli sojuszu. Globalny dyrektor ds. Rozwoju biznesowego firmy, Dan Kochis, powiedział:

Chainlink jest podekscytowany, mogąc pomóc ukierunkować rozwój rosnącego ekosystemu zdecentralizowanych aplikacji finansowych firmy Polkadot. Promując najlepsze praktyki programistów dotyczące protokołów DeFi, ekosystem Polkadot może stać się silniejszy niż kiedykolwiek.

Inni członkowie-założyciele to dostawca technologii drugiej warstwy, Plasm Network, zdecentralizowany rynek ubezpieczeń Tidal Finance i nieupoważniony zautomatyzowany animator rynku Polkaswap. Obecnie sojusz przyjmuje aplikacje od programistów tworzących na Polkadot Network lub Substrate.

Polkadot właśnie ogłosił również, że w tym miesiącu uruchomi program „tysiąc walidatorów”, który będzie oferował wsparcie i zachęty dla osób chcących uruchomić węzeł Polkadot w celu zwiększenia liczby jego walidatorów o 1000.

Program opiera się na tym samym, zapoczątkowanym w lutym, który został uruchomiony w siostrzanej sieci Polkadot i spadochronie Kusama w lutym. Podczas gdy liczba węzłów Kusamy zbliżała się do 180 w lutym, sieć ma teraz 700 aktywnych walidatorów, a kolejne 393 czeka.

  • 3.6 mld dolarów w BTC zostało przeniesione w łańcuchu:

Podczas listopadowego 42% wzrostu, około 185.600 BTC, które nie ruszyły się od co najmniej 12 miesięcy, zostało przeniesionych w łańcuchu. Listopadowy wzrost cen Bitcoina spowodował, że ponad 1% podaży BTC wyszło z długoterminowego przechowywania.

Zgodnie z „hodlwaves” Unchained Capital, który mierzy czas, jaki upłynął od przeniesienia Bitcoina do łańcucha, około 15% BTC, które nie były przenoszone od pięciu do siedmiu lat, zostało ostatecznie przeniesione w łańcuchu.

Co zaskakujące, krótkoterminowe transfery Bitcoina w łańcuchu spadły w listopadzie, a udział podaży, który ostatnio poruszał się między jednym dniem, a tygodniem, spadł z 3,72% na początku miesiąca do 2,94% 30 listopada. Największa zmiana w listopadzie nastąpiła w ciągu jednego tygodnia do jednego miesiąca, co pokazuje udział podaży BTC, który ostatnio poruszał się między 7 a 30 dniami. W listopadzie wzrósł z 6,28% do 8,20%.

Glassnode, agregator danych rynkowych kryptowalut, opublikował kolejny zwyżkowy wskaźnik, szacując, że w listopadzie było aktywnych prawie 19.6 miliona adresów Bitcoin. W związku z tym w listopadzie odnotowano drugą co do wielkości liczbę aktywnych portfeli w ciągu jednego miesiąca w historii Bitcoina, ustępując jedynie 21.6 milionom portfeli aktywnych w grudniu 2017 roku.

  • Hongkong: Ethereum OMG Network zostało przejęte przez Genesis Block:

Platforma skalowania OMG Network oparta na Ethereum została przejęta przez spółkę zależną Genesis Block z siedzibą w Hongkongu. Przejęcie zostało ogłoszone 3 grudnia, a Genesis Block Ventures ujawniło plany współpracy z OMG w celu zbudowania „platform pożyczkowych i handlowych” dla sektora DeFi.

Firma zamierza również wykorzystać swoje połączenia w azjatyckiej branży blockchain „w celu przyspieszenia rozwoju sieci OMG” i wspierać partnerstwa w całym regionie. Genesis Block powiedział, że w tym roku mocno zaangażował się w sektor DeFi i zbudował relacje z wiodącymi giełdami Binance i FTX.

Użytkownik Twittera „macro_diary” odpowiedział na tę wiadomość, opisując Genesis Block jako „cichego giganta” azjatyckiego sektora kryptowalut.

Sieć OMG została uruchomiona w 2017 roku jako OmiseGo i została przemianowana w czerwcu 2020 roku. Jest to platforma drugiej warstwy zdolna do wykonywania około 4000 transferów tokenów Ethereum na sekundę, czyli ponad 200 razy szybciej niż obecna sieć Ethereum.

W lipcu, Charles Yang z Genesis Block przekonywał, że chiński juan cyfrowy będzie walczył o wyparcie azjatyckiego popytu na Tether w Azji ze względu na bezgraniczny charakter USDT.

  • Czy stablecoiny będą nielegalne w USA?:

Stany Zjednoczone mogą wkrótce stać się jednym z pierwszych krajów, które doprowadzą do tego, że stablecoiny staną się nielegalne. Aby użytkownicy mogli z nich korzystać, giełdy kryptowalut i firmy musiałyby uzyskać zgodę rządu. Może to z pewnością mieć negatywny wpływ na rynek kryptowalut, który jest silnie uzależniony od stablecoinów, aby zmniejszyć ekspozycję inwestorów na wysoko zmienne aktywa cyfrowe.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem widocznych spadków na giełdach. Korekty notują XRP o -8,33%, Litecoin o -5,89%, Cardano o -5,74%, Chainlink o – 5,53%, Polkadot o -4,93%, Ethereum o -3,98%, Bitcoin o -1,90% i Bitcoin Cash o -1,40%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 563.4 mld dolarów, a całkowity obrót 136.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button