News

#1227 Newsy z dnia 18.12.2020

Z piątkowych wydarzeń: SEC: nadchodzi pierwsza oferta publiczna Coinbase nadchodzi; Rochard Pierre: Zatrzymać aukcję Bitcoinów przejętych od hakera Silk Road; Adwokat Vinnika odwołuje się od wyroku 5 lat więzienia; Niezmienny protokół prywatności Ethereum proponuje system zarządzania; Rok 2020 zaskoczył kolekcjonerów dzieł sztuki; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SEC: nadchodzi pierwsza oferta publiczna Coinbase nadchodzi:

Jedna z najbardziej oczekiwanych IPO w branży kryptowalut jest o krok bliżej.

Coinbase poinformowało, że firma przesłała projekt rejestracji oferty publicznej do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Oczekuje się, że formularz S-1 wejdzie w życie po zakończeniu przez SEC procesu przeglądu, z zastrzeżeniem warunków rynkowych i innych.

– pisze firma.

Według ostatniej wyceny Coinbase było warte 8 mld dolarów, jednak było to w 2018 r. W obecnej chwili firma jest jedną z największych w branży kryptowalut i cieszy się reputacją współpracującej z amerykańskimi organami regulacyjnymi. Są to dwa czynniki, które od dawna stawiają Coinbase jako jako jednego z liderów w wyścigu o jedno z największych IPO branży kryptowalut.

Omawiany S-1 jest jednak na razie poufny, więc informacje są ograniczone jedynie do bardzo krótkiego ogłoszenia sprawy przez Coinbase.

Chociaż projekt wciąż czeka na recenzję SEC, Coinbase od jakiegoś czasu przygląda się IPO. Rzeczywiście, cała branża kryptowalut czekała na działania którejkolwiek z głównych giełd, aby zobaczyć publiczny obrót. Jednak rygory rejestracji w SEC i bogaty ekosystem prywatnych inwestycji zatrzymały ten proces. Producent ASIC, Canaan Creative, jest być może najbardziej godną uwagi firmą kryptograficzną, która handluje publicznie, ale jej akcje odnotowały słabe wyniki od czasu debiutu giełdowego nieco ponad rok temu.

  • Rochard Pierre: Zatrzymać aukcję Bitcoinów przejętych od hakera Silk Road:

Pierre Rochard, Bitcoinowy influencer, wezwał prawodawców do zapobieżenia sprzedaży na aukcji przejętych Bitcoinów o wartości ponad 1.6 mld dolarów, proponując zamiast tego umieszczenie skonfiskowanych monet w strategicznej rezerwie BTC.

Rochard, maksymalista Bitcoinowy stojący za niedawnymi kontrowersjami dotyczącymi całkowitej podaży Ether, chce, aby ustawodawcy sporządzili i uchwalili projekt ustawy zawierającej poprawki do ustawy o sądownictwie z 1789 r., które pozwoliłyby United States Marshals Service zatrzymać każdego odzyskanego Bitcoina.

W opublikowanym na blogu poście Rochard ostrzegł przed sprzedażą 69370 Bitcoinów przejętych przez IRS w listopadzie od domniemanego hakera z Silk Road, zauważając, że Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych złożyło pozew cywilny o konfiskatę Bitcoinów. 

Rochard podkreślił „pilną” potrzebę aktualizacji przepisów, zapewniając, iż oczekuje, że US Marshals Service wygra sprawę konfiskaty i wylicytuje Bitcoiny „w ciągu najbliższych sześciu miesięcy”.

Musimy bardzo szybko wprowadzić to prawo, abyśmy mogli zatrzymać aukcję.

– powiedział.

Na swoim blogu Rochard podkreślił, że poprzednie aukcje ponad 144000 Bitcoinów w 2014 i 2015 roku wygenerowały tylko 122 mln dolarów, podczas gdy te same aktywa kryptograficzne przyniosłyby dziś ponad 3.32 mld dolarów.

Szybka licytacja przejętych Bitcoinów była moim zdaniem i patrząc z perspektywy czasu, błędem.

Chociaż monety skonfiskowane w listopadzie są dziś warte 1.6 mld dolarów, Rochard sugeruje, że Stany Zjednoczone uzyskają większą wartość, zatrzymując Bitcoiny przez dłuższy czas, wzywając ustawodawców, aby pozwolili „Kongresowi na rozważenie dysponowania tym wyjątkowym zasobem”.

  • Adwokat Vinnika odwołuje się od wyroku 5 lat więzienia:

Zespół obrońców Alexandra Vinnika, skazanego na pięć lat więzienia za pranie Bitcoinów, nie zgadza się z decyzją sądu.

Według raportu rosyjskiej agencji prasowej Kommersant, adwokat Vinnika Frederic Belot odwołał się od wyroku francuskiego sądu, argumentując, że pozwany nie brał udziału w żadnych operacjach prania pieniędzy.

Powołując się na wyrok z 6 grudnia, w którym oskarżono Vinnika o „pranie brudnych pieniędzy w ramach zorganizowanej grupy przestępczej”, Belot podkreślił, że żadna „grupa przestępcza” nie składa się z jednej osoby. „Sąd nie wymienił ani jednego nazwiska, nawet rzekomo należącego do tej grupy” – powiedział podobno Belot.

Według Belota Vinnik był raczej ofiarą swoich anonimowych „pracodawców” na nieistniejącej już giełdzie kryptowalut BTC-e, ponieważ jego zaangażowanie w zarządzanie platformą nie zostało udowodnione:

Vinnik był jedynie handlowcem na pełen etat i nie brał udziału, przynajmniej świadomie, w żadnych operacjach prania brudnych pieniędzy.

– oświadczył Belot.

Obrona Vinnika oczekuje, że sąd rozpatrzy apelację w cztery miesiące, zauważył Belot. Prawnicy argumentowali również, że wyrok sądu paryskiego został oparty na dochodzeniu, w którym mogło dość do ingerencji ze strony amerykańskich agencji wywiadowczych. Według raportu Vinnikowi grozi 50 lat więzienia w USA w przypadku potencjalnej ekstradycji.

Potocznie znany jako „Mr. Bitcoin”, Vinnik jest skazanym twórcą globalnego nielegalnego programu, w ramach którego wyprano przepływy kapitału o wartości ponad 4 mld dolarów za pośrednictwem BTC-e. Ponad trzy lata po jego aresztowaniu w Grecji proces Vinnika ostatecznie odbył się na początku grudnia 2020 r. Vinnik wcześniej zaprzeczył swojemu udziałowi w BTC-e, twierdząc, że był tylko pracownikiem firmy.

  • Niezmienny protokół prywatności Ethereum proponuje system zarządzania:

Tornado.Cash, usługa mieszania Ethereum, która na początku tego roku wdrożyła całkowicie niezmienne inteligentne kontrakty, zaproponowała system zarządzania oparty na własnych tokenach TORN.

Zgodnie z opublikowanym dziś postem, zaproponowany system odda zarządzanie protokołem w ręce społeczności użytkowników.

Wstępna dystrybucja 10 mln TORN zostanie podzielona między wczesnych użytkowników i programistów, skarbnicę DAO i górników anonimowości w ciągu najbliższych pięciu lat.

Górnicy anonimowości zwiększają wydajność usługi i działają, zapewniając płynność w podobnym tempie co górnicy płynności w zdecentralizowanych protokołach finansowych.

Ponieważ jednak standardowe badanie płynności ujawniłoby informacje o depozytach użytkownika w puli, wdrożono by dwustopniowy system zabezpieczeń w celu zachowania prywatności.

Użytkownicy gromadzą punkty anonimowości (AP) na koncie prywatnym, które będzie można przenieść do publicznego TORN, gdy zostanie zebrana wystarczająca ich ilość.

Aby umożliwić mining anonimowości, Tornado.Cash wymaga dodatkowych metadanych, takich jak numery bloków transakcji. Osiąga się to poprzez dodanie serwera proxy przed niezmienną inteligentną umową, która przechwytuje te dane.

Pełnomocnictwo to jest również metodą, za pomocą której propozycje zarządzania, po zatwierdzeniu w głosowaniu posiadaczy TORN, zmieniłyby którekolwiek z wewnętrznych parametrów protokołu. Chociaż inteligentne kontrakty są niezmienne, proxy pozwoliłoby na zastąpienie ich nową wersją, gdyby zdecydowała społeczność.

  • Rok 2020 zaskoczył kolekcjonerów dzieł sztuki:

Rynek dzieł sztuki w Polsce od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie. Hossa trwa, obrazy współczesnych twórców są coraz droższe, przyszłość również zapowiada się optymistycznie. Poprzedni kryzys pokazał, że rynek sztuki może być bezpieczną przystanią w trakcie zawirowań gospodarczych, a kolekcjonerzy dzieł sztuki mogą spać spokojnie.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się niewielkimi spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,1%, Ethereum o 4,7%, XRP o 10%, Litecoin o 2,9% a Bitcoin Cash o 6,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 646.1 mld dolarów, a całkowity obrót 212.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button