News

#1247 Newsy z dnia 07.01.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Bitcoin notuje kolejny rekord, XRP w górę o 40%; Kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekracza 1 bilion dolarów; Korea Południowa wprowadzi 20% podatek od handlu kryptowalutami; PayPal i Coinbase inwestują w firmę automatyzującą krypto podatki; Kolejna hossa na Bitcoinie dopiero przed nami?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin notuje kolejny rekord, XRP w górę o 40%:

Bitcoin kontynuował dziś swój zwyczaj osiągania rekordowych szczytów niemal każdego dnia, kiedy to byki przeniosły największą kryptowalutę powyżej 38.000 dolarów.

Dane z Cointelegraph Markets, Coin360 i TradingView podążały za BTC / USD, kiedy para ta pokonała kolejną przeszkodę na drodze do znaczącego psychologicznie kamienia milowego 40.000 dolarów.

Zyski w dniu dzisiejszym przyspieszyły, a inwestorzy Bitcoinowi odnotowali 24-godzinne zwroty w wysokości 11,5%. Zaledwie tydzień temu na początku roku Bitcoin kosztował 28.000 dolarów.

Największa kryptowaluta, wraz z Ethereum i garstką innych altcoinów, stała się najlepszą grą inwestycyjną 2021 r,, pozostawiając daleko w tyle nawet akcje Tesli.

Następna korekta będzie absolutnie bolesna dla wszystkich kupujących #FOMO.

– ostrzega Michaël van de Poppe, analityk Cointelegraph Market.

W międzyczasie w altcoinach nastąpił ciekawy renesans bitewnej czwartej kryptowaluty XRP.

XRP, który wcześniej stracił znaczną część swojej wartości z powodu problemów prawnych głównego interesariusza Ripple, odnotował w tym tygodniu nagłe odrodzenie, wzrastając z 0,23 dolara do 0,35 dolara w ciągu jednego dnia.

  • Kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekracza 1 bilion dolarów:

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut – główna siła napędowa dla ogólnej kondycji klasy aktywów cyfrowych – po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion dolarów.

Mierzona kapitalizacją rynkową, klasa aktywów kryptograficznych praktycznie podwoiła się w ciągu ostatniego miesiąca, gdy Bitcoin osiągnął nowe maksima w historii, a Ethereum po raz pierwszy od trzech lat przekroczył próg 1.100 dolarów. Łącznie oba aktywa stanowią około dwóch trzecich całego rynku.

Wpływ BTC i Ethereum na rynek spowodowało, że dziesiątki, jeśli nie setki kryptowalut w zeszłym tygodniu odnotowały dwucyfrowe procentowe zwroty.

Kapitalizacja sięgająca biliona dolarów została osiągnięta zaledwie kilka dni po tym, jak rynek przekroczył maksima z hossy 2017-18. Według CoinMarketCap podczas ostatniego szczytu na początku 2018 roku łączna kapitalizacja rynkowa osiągnęła około 830 mld dolarów.

Wówczas altcoiny osiągnęły szczyt blisko 547 mld dolarów po tym, jak Bitcoin wycofał się z najwyższego poziomu z grudnia 2017 roku. Rynek altcoinów jest obecnie wart mniej niż połowę tej sumy, co podkreśla dotychczasową dominację Bitcoina w obecnym cyklu.

  • Korea Południowa wprowadzi 20% podatek od handlu kryptowalutami:

Rząd Korei Południowej wydał poprawkę wprowadzającą podatek od zysków z handlu kryptowalutami.

Po obwieszczeniu legislacyjnym trwającym do 21 stycznia, poprawka prawdopodobnie zostanie uchwalona w lutym, podaje Asia Today. Podatki od kryptowalut będą jednak pobierane dopiero w 2023 r.

Wniosek wprowadziłby szereg dodatkowych podatków od zysków kapitałowych, wraz z progresywnym harmonogramem opodatkowania zysków z akcji. W przypadku posiadaczy kryptowalut każdy, kto osiągnie roczny dochód w wysokości ponad 2.300 dolarów z zysków z kryptowalut, zostanie opodatkowany w wysokości 20%. Próg ten jest znacznie niższy niż w przypadku akcji, gdzie opodatkowane będą zyski powyżej 46.000 dolarów.

W przypadku kryptowalut posiadanych przed początkiem harmonogramu podatkowego władze wezmą pod uwagę najwyższą z ceny rynkowej bezpośrednio przed 2023 r. lub rzeczywistą cenę nabycia.

Proponowany reżim podatkowy był przewidywany i opóźniany kilka razy w 2020 r. Po lobbowaniu ze strony lokalnych zwolenników kryptowalut, rząd początkowo cofnął wdrożenie do 2022 r. Obecnie wydaje się, że rząd wyrył datę w kamieniu, choć uwzględnia dalsze opóźnienie.

Chociaż względna popularność kryptowalut w Korei spadła po bessie w 2018 roku, czego przykładem jest niepowodzenie w ugruntowaniu się Binance Korea, kraj ten pozostaje twierdzą adopcji kryptowalut.

Koreański rząd naciskał na różne inicjatywy oparte na technologii Blockchain w dziedzinie tożsamości cyfrowej i głosowania na Blockchain. Wyznaczył również miasto Pusan jako „miasto Blockchain”, choć niektóre doniesienia sugerują, że kategoryzacja jest pozbawiona treści.

  • PayPal i Coinbase inwestują w firmę automatyzującą krypto podatki:

TaxBit, firma dostarczająca oprogramowanie do automatyzacji podatków od kryptowalut, twierdzi, że zabezpieczyła inwestycje od ramion venture oddziałów PayPal i Coinbase, a także od swojego obecnego inwestora Winklevoss Capital.

W komunikacie nie została ujawniona wysokość inwestycji.

Wzmocnione zostaje znaczenie dostosowanych rozwiązań programowych, takich jak TaxBit, w napędzaniu powszechnego przyjęcia kryptowalut.

– powiedziała firma.

TaxBit automatyzuje złożone zadanie zgodności podatkowej kryptowalut dla konsumentów, firm i giełd za pośrednictwem dwóch głównych aplikacji.

Inwestycja PayPal może być znacząca, ponieważ eksperci mówili już, że nowi klienci firmy płatniczej, którzy dopiero zaczynają korzystać z kryptowalut, staną przed ogromnym kłopotem kiedy przyjdzie czas rozliczania podatków.

  •  Kolejna hossa na Bitcoinie dopiero przed nami?:

Pewien wskaźnik sugeruje, że nadchodzi kolejna hossa.

Opublikowane w najnowszym, cotygodniowym raporcie Stack Funds, dane stosunku wartości sieci Bitcoin do transakcji (NVT) nadal pozostają mocno zwyżkowe.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy kontynuację trwającej hossy. Bitcoin notuje wzrost o 13,5%, Ethereum o 6,8%, XRP o 41,3%, Litecoin o 7% a Cardano o 6,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.068.2 bln dolarów, a całkowity obrót 174.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.