News

#1258 Newsy z dnia 18.01.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Biden ma kandydata do prowadzenia SEC; Australia: Krypto giełda oskarża banki o dyskryminację; Rosja: Livecoin ogłosiła całkowite zamkniecie; Kolejny gigant piłkarski wchodzi na blockchain; Paraboliczne wzrosty funduszu Bitcoin 3iQ; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Biden ma kandydata do prowadzenia SEC:

Zespół prezydenta elekta Bidena ujawnił niedawno personalia osób, które planuje nominować na różne stanowiska po środowej inauguracji nowej kadencji.

Jednym z kluczowych osób jest Gary Gensler, zaproponowany na stanowisko przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zgodnie z dzisiejszym oświadczeniem zespołu ds. transformacji prezydenta-elekta. 12 stycznia agencja Reuters poinformowała na podstawie informacji od anonimowego źródła, przewidując, że Biden wybierze Genslera. Dzisiejsze oświadczenie zespołu prezydenta-elekta potwierdza jego spodziewany wybór.

Gary Gensler pełnił funkcję przewodniczącego Amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi od 2009 do 2014 roku”

– czytamy w oświadczeniu.

Zaraz po kryzysie finansowym, kadencja Genslera w CFTC sprawiła, że ​​egzekwował przepisy powstającej ustawy Dodda-Franka na rynkach towarowych.

Formalna nominacja będzie musiała poczekać, aż Biden faktycznie obejmie urząd, a ponadto będzie wymagać potwierdzenia ze strony senatu USA. Jednak styczniowe wybory w Georgii zapewniły większość w senacie Demokratom.

Gensler prowadził również zajęcia z technologii blockchain i kryptowalut na MIT. Posiadanie kogoś znającego się na branży kryptowalut i blockchain na czele SEC może utorować drogę do dokładnych regulacji i wytycznych. SEC odegrała kluczową rolę w regulowaniu rynku pierwszej oferty monet, który ucichł znacznie od czasu, gdy komisja zaczęła traktować wiele ICO jako niezarejestrowane publiczne oferty papierów wartościowych.

  • Australia: Krypto giełda oskarża banki o dyskryminację:

Allan Flynn, właściciel krypo giełdy w Australii, złożył skargę przeciwko dwóm bankom komercyjnym w tym kraju – ANZ i Westpac – oskarżając oba o systematyczną dyskryminację. Według raportu Australian Financial Review, Flynn domaga się odszkodowania w wysokości 250.000 dolarów australijskich (około 192.000 dolarów).

Według Flynna, padł on ofiarą dyskryminacyjnych praktyk wobec banków, które rzekomo nadal zamykały jego konta. W rozmowie z AFR Flynn ubolewał, że nie mniej niż 20 banków zamknęło rachunki obsługiwane przez jego giełdę w ciągu ostatnich trzech lat, dodając:

Jak mam prowadzić legalną firmę, jeśli nie mogę mieć konta bankowego?

W przypadku Flynna zgłoszone zamknięcia kont pojawiają się pomimo faktu, że jego giełda kryptowalut jest zarejestrowana w australijskim Centrum Raportów Transakcyjnych i Analiz (AUSTRAC). Platforma Flynna obsługuje podobno ponad 450 klientów.

W 2020 roku Flynn złożył skargę do Australian Financial Complaints Authority. Jednak AFCA orzekła, że ​​Westpac – jeden z banków zaangażowanych w sprawę – postąpił zgodnie z określonymi przez nią warunkami.

W tym czasie Westpac zaoferował Flynnowi 250 dolarów australijskich jako rekompensatę za nagłe zamknięcie konta, o których skarżący twierdzi, że jeszcze ich nie otrzymał. Flynn mówi również, że Westpac wcześniej przypisywał zamknięcie swojego konta toczącym się dochodzeniom w sprawie oszustw kryptowalutowych. ANZ ze swojej strony twierdzi, że nie oferuje usług bankowych brokerom kryptowalut.

Nowa skarga Flynna, która została wniesiona do ACT Civil and Administrative Tribunal, zacznie byc rozpatrywana dopiero w marcu.

Giełdy oskarżające banki o dyskryminujące praktyki nie ograniczają się tylko do Australii. W marcu 2020 roku Sąd Najwyższy Indii uchylił zakaz banku centralnego wobec banków obsługujących firmy kryptograficzne. Jednak nadal pojawiały się doniesienia o zachowaniach „kryptofobicznych” wśród indyjskich banków, nawet po decyzji Sądu Najwyższego.

Podobna sytuacja ma miejsce również w Ameryce Łacińskiej, gdzie banki komercyjne nadal intensyfikują zamykanie kont ukierunkowanych na giełdy kryptowalut. W Brazylii dwie główne platformy również zostały zmuszone do zaprzestania działalności w wyniku rygorystycznych zasad przestrzegania przepisów podatkowych.

  • Rosja: Livecoin ogłosiła całkowite zamkniecie:

Rosyjska giełda kryptowalut Livecoin ogłosiła zamknięcie po nagłym wstrzymaniu operacji pod koniec grudnia 2020 roku.

Według strony Livecoin, giełda nie może kontynuować działalności z powodu szkód finansowych i technicznych spowodowanych rzekomym atakiem na jej serwery pod koniec 2020 roku. Livecoin ogłosił zamknięcie 16 stycznia na Twitterze.

Livecoin powiedział, że chce „wypłacić pozostałe środki” swoim klientom, prosząc użytkowników o skontaktowanie się z giełdą za pośrednictwem poczty elektronicznej w celu zakończenia weryfikacji. Aby rozpocząć procedurę, użytkownicy Livecoin muszą przesłać swoje nazwy użytkownika oraz datę rejestracji na platformie.

Giełda obiecała udzielić szczegółowych instrukcji w odpowiedzi, zauważając, że wnioski o zwrot kosztów będą przyjmowane do 17 marca 2021 roku.

Po tej dacie żadne nowe wnioski nie będą przyjmowane.

– zaznaczył Livecoin.

Giełda nie sprecyzowała, kiedy Livecoin zamierza spłacić swoich klientów.

Livecoin ostrzegł również użytkowników przed nieoficjalnymi grupami czatów Livecoin, które mogą rozpowszechniać fałszywe informacje i próbować oszukać użytkowników.

Uczestniczenie w tych grupach wiąże się z dużym ryzykiem, ponieważ [nie mamy] żadnych grup.

– napisał Livecoin, twierdząc, że jedynym źródłem oficjalnych informacji jest jego strona internetowa. Firma poinformowała również, że toczy się dochodzenie.

Jak wcześniej informowaliśmy, Livecoin wstrzymał działalność 24 grudnia, twierdząc, że giełda doznała „starannie zaplanowanego ataku”, który spowodował utratę kontroli nad wszystkimi swoimi serwerami.

W ramach incydentu hakerom udało się przejąć infrastrukturę Livecoin i zmodyfikować ceny na giełdzie do nienormalnie wysokich wartości. W związku z tym Livecoin podobno sprzedawał Bitcoin po cenie powyżej 300.000 dolarów, podczas gdy jego cena rynkowa wynosiła wówczas około 24.000 dolarów. Niektórzy użytkownicy zasugerowali następnie, że „hack” Livecoina może być oszustwem.

Podczas gdy Livecoin zachęca swoich użytkowników do trzymania się z dala od kanałów medialnych, jego domniemani klienci walczą o odzyskanie swoich funduszy za pomocą nieoficjalnej grupy Livecoin Telegram. Niektórzy zgłoszeni użytkownicy spekulowali, że ostatnie ogłoszenie Livecoin mogło zostać wydane przez hakerów, podczas gdy inni złożyli skargi do lokalnych postępowań egzekucyjnych.

Niektórzy użytkownicy odmówili przesłania swoich danych osobowych do Livecoin z powodu obaw o prywatność.

  • Kolejny gigant piłkarski wchodzi na blockchain:

Europejski gigant piłkarski AC Milan jest kolejnym klubem piłkarskim, który wskoczył na blockchain po tym, jak ogłosił zbliżającą się premierę tokena fanów $ ACM w łańcuchu blokowym Chiliz (CHZ).

Ponieważ premiera ma mieć miejscę w nadchodzących tygodniach, posiadacze tokenów ACM będą mogli używać ich do wymiany na różne ekskluzywne nagrody i brać udział w interaktywnych zajęciach z klubem i graczami.

Ruch ze strony AC Milan zwiększa liczbę organizacji sportowych w łańcuchu blokowym Chiliz do 20. Są to między innymi FC Barcelona, ​​Paris Saint-Germain, AS Roma i Atletico Madryt, a także różne drużyny e-sportowe i największa na świecie organizacja MMA, UFC.

W przeszłości fani piłki nożnej używali tokenów kryptowalut jako sposobu na zjednoczenie się ze swoimi ulubionymi drużynami na wiele sposobów. Przykładem mogą być fani cypryjskiego klubu Apollon FC, którzy wybierają pierwszego przeciwnika drużyny na mecz towarzyski, a nawet decydują o rozstawieniu klubu u siebie i na wyjeździe w sezonie 2020/2021.

Fani Barcelony użyli żetonów, aby głosować na umieszczenie zaprojektowanej przez fanów grafiki w szatni drużyny, podczas gdy fani Juventusu mieli coś do powiedzenia przy wyborze nowej piosenki klubu. Posiadacze tokenu kibica AS Roma mogli nawet zadawać pytania trenerowi zespołu podczas konferencji prasowej na żywo.

Tokeny Chiliz są dostępne za pośrednictwem aplikacji Socios.com, która podobno została pobrana 450.000 razy, generując sprzedaż tokenów przekraczającą 14 milionów.

Wiele tokenów Chiliz zostało od tego czasu notowanych na giełdzie kryptowalut Binance, która początkowo uruchomiła program obstawiania różnych tokenów, zanim otworzyła bezpośredni handel z Bitcoinem i Tether.

Casper Stylsvig, dyrektor finansowy AC Milan, powiedział, że decyzja o zastosowaniu technologii blockchain była częściowo motywowana chęcią dotarcia do 450 milionów fanów klubu na całym świecie, a zadanie to stało się jeszcze ważniejsze podczas pandemii COVID-19:

Cieszymy się, że możemy dołączyć do Socios.com i powitać ich w naszej rodzinie jako globalnego partnera. Dzięki tej współpracy możemy zapewnić naszym 450 milionom fanów na całym świecie kolejny ekscytujący sposób interakcji z AC Milan, co jest szczególnie ważne w obecnych okolicznościach wywołanych pandemią Covid-19.

Alexander Dreyfus, założyciel i dyrektor generalny Chiliz i Socios.com, powiedział, że ma nadzieję, że tokeny dla fanów staną się głównym narzędziem angażowania ich i oczekuje, że stanie się nowym źródłem przychodów na arenie sportowej:

Fani Rossoneri (AC Milan) będą mogli cieszyć się bezprecedensową interakcją ze swoją ulubioną drużyną, wpływając na klub za pomocą ankiet, uzyskując dostęp do nagród VIP, ekskluzywnych promocji, forów dyskusyjnych i wielu innych.

Socios twierdzi, że wygenerował 30 mln dolarów dochodu dla klubów i partnerów w niewiele ponad 12 miesięcy od czasu jego uruchomienia. Tokeny dla fanów FC Barcelona (BAR) zostały wyprzedane na kwotę 1.2 mln dolarów w zaledwie 2 godziny w czerwcu 2020 roku, podczas gdy wolumeny handlowe tokenów Juventus (JUV) i Paris Saint-Germain (PSG) przekroczyły 300 milionów dolarów w ciągu kilku dni.

  • Paraboliczne wzrosty funduszu Bitcoin 3iQ:

Kanadyjski regulowany fundusz zarządzający aktywami cyfrowymi 3iQ odnotował kolejny ogromny kamień milowy w rozwoju swojego publicznego funduszu Bitcoina. 14 stycznia Bitcoin Fund (QBTC) 3iQ osiągnął 1 miliard dolarów kapitalizacji rynkowej.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. W górę idzie XRP o 0,47%, Litecoin o 2,62% i Bitcoin Cash o 0,64%. Korektę notuje Bitcoin o -0,78%, Ethereum o -1,71%, Polkadot o -0,92%, Cardano o -2,32%, Chainlink o – 2,57% i Stellar o -1,53%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.01 bln dolarów, a całkowity obrót 111 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.