News

#1272 Newsy z dnia 01.02.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: UBS: Stała podaż Bitcoina może spowodować spadek jego wartości; Szwajcaria: Pierwsza część regulacji krypto wchodzi w życie; Wall Street nie ma szans z krypto?; Australia: Microsoft wykorzystuje blockchain do inwestycji w węgiel; Gdzie odbędzie się kolejna pompa? XLM? Litecoin?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • UBS: Stała podaż Bitcoina może spowodować spadek jego wartości:

Główny ekonomista UBS, największego banku w Szwajcarii, twierdzi, że kryptowaluta ma fundamentalną wadę. Twierdzi, że stała podaż Bitcoina może spowodować załamanie jego wartości, co sprawi, że używanie go jako waluty będzie nieatrakcyjne.

Paul Donovan, główny ekonomista UBS Global Wealth Management, wyjaśnił w zeszłym tygodniu, dlaczego ludzie nie chcą używać BTC jako waluty:

Debata na temat Bitcoina i innych kryptowalut jest zwykle bardzo żarliwa. Zwolennicy kryptowalut mówią, że ekonomiści to tylko dinozaury, a ekonomiści twierdzą, że zwolennicy kryptowalut po prostu sprzedają bańkę.

Zwrócił on również uwagę, że BTC i inne kryptowaluty są niestabilne pod względem cen.

Jeśli spojrzymy obiektywnie na tę kwestię, myślę, że ważnym pytaniem jest to, czy Bitcoin i inne krypto mogą być walutami. Nie sadzę, że mogą.

– kontynuował główny ekonomista UBS, wyjaśniając:

Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest to, że waluta musi być stabilnym środkiem przechowywania wartości. Mając odpowiednią walutę, masz prawdziwą pewność, że dobra, które możesz dziś kupić, będzie takie same, jak towart, które możesz kupić jutro.

Jednak stwierdził też, że w przypadku Bitcoina i innych kryptowalut nie można mieć takiej pewności. Główny ekonomista UBS wyjaśnił:

Wszystko sprowadza się do dość fundamentalnej wady kryptowalut. Aby osiągnąć stabilną siłę i wartość, należy zachować równowagę podaży i popytu.

„Tak więc, jeśli popyt na odpowiednią walutę spadnie, bank centralny może zmniejszyć podaż, utrzymując równowagę, a tym samym utrzymując siłę nabywczą” stwierdził główny ekonomista UBS.

Donovan kontynuował:

Ale jeśli popyt na kryptowaluty spadnie, co w oczywisty sposób tak się dzieje, podaż nie może spaść. Tak więc wartość i siła nabywcza natychmiast się załamują.

Z drugiej strony wielu strategów finansowych przewiduje, że zmienność BTC spada wraz ze wzrostem adopcji. Fidelity zwrócił ostatnio uwagę, że zmienność Bitcoina spadła o około 50% w porównaniu z kilkoma latami. W lipcu zmienność osiągnęła najniższy od trzech lat poziom. Inwestor i miliarder Bill Miller powiedział, że BTC staje się mniej ryzykowny, im wyższa jest cena.

UBS niedawno opublikował wskazówki dotyczące inwestowania w Bitcoiny:

Jesteśmy również świadomi realnego ryzyka utraty całej inwestycji. Inwestorzy w kryptowaluty muszą zatem ograniczyć wielkość swoich inwestycji do kwoty, na utratę której mogą sobie pozwolić.

  • Szwajcaria: Pierwsza część regulacji krypto weszła w życie:

W poniedziałek weszła w życie pierwsza część szwajcarskiego prawa dotyczącego blockchain, obejmująca firmy. We wrześniu 2020 roku, parlament kraju przyjął rozszerzone ramy regulacyjne dotyczące technologii kryptograficznej i blockchain w tym kraju.

Według raportu Swissinfo, wdrożenie nowego paradygmatu regulacyjnego pomoże ulepszyć rozwijającą się szwajcarską scenę kryptowalut i blockchain. Rzeczywiście, interesariusze branżowi w kraju pochwalili rozszerzone reformy finansowe i korporacyjne zawarte w zmienionym ustawodawstwie przyjętym przez parlament we wrześniu 2020 roku.

Dla Hansa Kuhna, członka zarządu banku cyfrowego SEBA, prawo dotyczące blockchain ustanawia miejsce Szwajcarii w powstającej gospodarce cyfrowej. Według Kuhna regulowana emisja papierów wartościowych opartych na blockchain wskazuje, że kraj koncentruje się na promowaniu innowacji cyfrowych.

Również w poniedziałek Crypto Broker AG ogłosił, że uzyskał licencję od szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego, czyli FINMA. Dzięki tej licencji firma maklerska, która w zeszłym roku rozliczała transakcje o wartości ponad 1 mld dolarów, może teraz oferować swoim klientom tokenizowane papiery wartościowe.

Crypto Broker AG dołącza teraz do takich firm jak SEBA i Sygnum Bank jako posiadacz licencji FINMA. Ponieważ druga część szwajcarskiego prawa dotyczącego technologii blockchain ma wejść w życie latem, firmy będą starały się zdobyć znaczącą pozycję na rynku wymiany aktywów w zakresie regulowanego obrotu tymi kryptowalutami.

Część druga szwajcarskiego prawa dotyczącego technologii blockchain obejmie istotne ulepszenia infrastruktury rynku finansowego w kraju. Ta część ustawy o będzie stanowić podstawę prawną dla handlu kryptowalutami, a także dla innych operacji giełdowych krypto.

Szwajcaria dołącza teraz do Liechtensteinu jako jeden z nielicznych krajów, w których obowiązują przepisy dotyczące kryptografii i łańcucha bloków w pełnym spektrum, które uwzględniają wszystkie główne aspekty branży. Jednak w przeciwieństwie do szwajcarskiego podejścia, które zmieniło istniejące przepisy, aby dopasować je do rynku blockchain, Liechtenstein stworzył nowe ramy prawne dla swojego rynku kryptowalut i blockchain.

  • Wall Street nie ma szans z krypto?:

Mark Cuban, przedsiębiorca i właściciel Dallas Mavericks, odniósł się do niedawnego starcia między Wall Street, a społecznością Wallstreetbets Reddit.

Ci millenialsi lepiej rozumieją wartość zasobów cyfrowych, wychowali się w świecie, w którym muzyka była częściej udostępniana jako plik cyfrowy niż obiekt fizyczny.

Technologia blockchain, niezatarte tokeny i inteligentne kontrakty pozwalają teraz każdemu zasobowi, który można przedstawić cyfrowo, działać jako magazyn wartości, z możliwą do udowodnienia rzadkością i bez wielu wad fizycznych przedmiotów kolekcjonerskich:

To pokolenie wie, że inteligentny kontrakt i cyfrowe dobro, to lepsza inwestycja niż zastosowania starej szkoły, która musi zobaczyć, dotknąć lub poczuć.

Kubańczyk dalej zwraca uwagę, że akcje to po prostu kolejny cyfrowy magazyn wartości, a nowe pokolenie po prostu znalazło i wykorzystało nieefektywność istniejącego systemu giełdowego.

Zdali sobie sprawę, że pracując razem, minimalizują siłę Wall Street i ujawniają hipokryzję funduszy hedgingowych i domów maklerskich, wystawiając banknoty milionom klientów, jednocześnie płacząc okropnie, gdy subreddit robi to samo:

Gruby i szczęśliwy Wall Street stał się powolny, nieświeży i zestarzały, co czyni go celem łatwiejszym, niż ktokolwiek by się spodziewał.

W tym roku Kubańczyk okazał się większym zwolennikiem kryptowalut, niż wcześniej przyznał. Jakiś czas temu wybił kilka limitowanych edycji NFT na Rarible.

  • Australia: Microsoft wykorzystuje blockchain do inwestycji w węgiel:

Microsoft zastosował technologię blockchain do zakupu kredytów węglowych w glebie w Australii. W połączeniu z siecią Regen Network – zbudowaną na blockchainie Cosmos – kredyty CarbonPlus Grassland zostały początkowo przyznane dwóm ranczom w Nowej Południowej Walii.

Kredyty węglowe są wykorzystywane jako miara sekwestracji gleby, czyli procesu wychwytywania atmosferycznego dwutlenku węgla i magazynowania go w glebie. Osiąga się to dzięki technologii teledetekcji Regen Network i poobno pomaga w monitorowaniu dobrostanu zwierząt, gleby i ogólnego stanu ekosystemu.

W sumie 43.338 ton metrycznych uprawnień do emisji dwutlenku węgla zostało wydanych Wilmot Cattle w ramach inicjatywy firmy kapitałowej Impact AG, zanim Microsoft ją kupił. Farmerzy Wilmot podobno zwiększyli stężenie węgla organicznego w glebie w swoich gruntach do 4,5%. Stężenie-ideał gleby węgla organicznego, to od 4% do 6%.

Microsoft ogłosił w 2020 roku, że będzie dążył do zmniejszenia swojego śladu węglowego do zera do 2030 roku, co więcej, Microsoft dąży również do wyeliminowania ilości dwutlenku węgla, za który był odpowiedzialny od rozpoczęcia działalności w 1975 roku.

Dyrektor generalny Regen Network, Christian Shearer, pochwalił tę inicjatywę:

Nasza praca z Impact Ag i Wilmot Cattle daje nam większą nadzieję niż kiedykolwiek, że rolnicze i przyrodnicze rozwiązania zmiany klimatu są nie tylko rzeczywiste, ale mogą też szybko sekwestrować węgiel i zwiększyć odporność naszych systemów żywnościowych. Skala, w jakiej Microsoft kupuje kredyty węglowe, powinna dać nam wszystkim nadzieję, że biznes będzie katalizatorem zmian.

  • Gdzie odbędzie się kolejna pompa? XLM? Litecoin?:

Rajd ceny akcji GameStop, a także wystrzał dogecoina oraz bitcoina wzbudziły zainteresowanie traderów w Chinach tak samo jak w Stanach Zjednoczonych. Na Weibo, popularnej platformie mediów społecznościowych w Chinach, wysoce aktywna społeczność kryptowalut spekuluje, która kryptowaluta będzie następną, po tym, jak dogecoin i bitcoin wystrzeliły w ostatnich dniach.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 1,96%, Cardano o 3,22%, Litecoin o,88%, Bitcoin Cash o 1,94%, Litecoin o 0,73% i Stellar 4,12%. Korektę notuje Ethereum o -0,43%, Polkadot o -0,20%, XRP o -16,55% i Chainlink o -1,15%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 995.9 mld dolarów, a całkowity obrót 158.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.