News

#1276 Newsy z dnia 05.02.2021

Z piątkowych wydarzeń: CEO Twittera uruchomił węzeł BTC; Theta uruchomiła zdecentralizowaną giełdę blockchain; USA: Plany zniesienia zakazu marihuany. Jak wpłynie to na krypto?; Australijczyk oszukał inwestorów na 90 mln dolarów; Jaka jest rzeczywista wartość XRP?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO Twittera uruchomił węzeł BTC:

Założyciel i dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey uruchomił swój własny węzeł Bitcoin. 5 lutego miliarder opublikował zrzut ekranu oprogramowania węzła Bitcoin, gdzie Bitcoind działa na jego własnym komputerze, co oznacza, że ​​Dorsey pomaga teraz w sprawdzaniu transakcji Bitcoin.

Dorsey zamieścił zrzut ekranu wraz ze słowami Running #bitcoin. Zdjęcie przedstawia komputer Dorseya w trakcie synchronizacji z łańcuchem bloków BTC, co wymaga od użytkownika pobrania całej dotychczasowej historii łańcucha. W chwili redagowania tego newsa, łańcuch bloków Bitcoin ma około 325 GB.

Proces synchronizacji może zająć tygodnie, w zależności od komputera i szybkości Internetu, a zrzut ekranu Dorseya pokazuje, że jak dotąd udało mu się zsynchronizować tylko 2% łańcucha.

Zapytany, czy uruchamia węzeł na dedykowanym Raspberry Pi, Dorsey ujawnił, że skonfigurował go za pomocą chipa M1 Macbook, czyli najnowszego w linii procesorów Apple do laptopów. Dorsey napisał na Twitterze:

Zaczynając od zera, najpierw na M1.

Węzły Bitcoin różnią się od górników Bitcoin tym, że nie rywalizują o udział w nagrodach blokowych. Przeciwnie, każdy węzeł obsługuje kolejną niezmienną kopię łańcucha bloków, co pomaga zwiększyć ogólne bezpieczeństwo sieci. Według najnowszych danych liczba pełnych działających węzłów Bitcoin wahała się ostatnio między 7.000, a 11.000.

Liczba węzłów Bitcoina ostatnio wzrosła do rekordowego poziomu. Wg branżowych mediów, 11.613 węzłów BTC działało 20 stycznia. Liczba ta spadła do 7.260 w trakcie redagowania newsa.

  • Theta uruchomiła zdecentralizowaną giełdę blockchain:

Theta (THETA) uruchomiła ThetaSwap, pierwszą zdecentralizowaną giełdę blockchain, zgodnie z ogłoszeniem wydanym w piątek.

Użytkownicy ThetaSwap v1 podobno bedą mogli wymieniać tokeny TNT-20 oparte na Theta w podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku automatycznych usług animatorów rynku, takich jak Uniswap i SushiSwap, na tokeny ERC-20 w łańcuchu Ethereum.

Projekt przewiduje, że wraz z uruchomieniem ThetaSwap v1 użytkownicy będą zachęcani do interakcji ze standardem tokena TNT-20.

Oprócz tokenów TNT-20 i Theta Fuel (TFUEL) – gazowej monety Theta blockchain – przyszłe aktualizacje DEX będą również obsługiwały zapakowane tokeny. Theta ujawnił również, że niektóre projekty stablecoin również wyraziły zamiar stworzenia wersji swoich tokenów TNT-20 do użytku w ThetaSwap.

Zgodnie z zapowiedzią streamerzy muszą używać swojego rozszerzenia portfela Theta Chrome do wymiany tokenów na platformie DEX. Właściciele wersji internetowej mogą również migrować do rozszerzenia Chrome, używając swoich fraz inicjujących.

ThetaSwap podąża śladami modernizacji sieci głównej. W tym czasie projekt rozszerzył swoją sieć o obsługę danych inteligentnych kontraktów. Theta uruchomiła swój mainnet w maju 2020 roku i pozostaje jednym z ocalałych projektów z okresu bańki kryptograficznej 2017-2018.

Ogłoszenie ThetaSwap zbiega się również ze znaczącym wzrostem ceny tokena THETA. Według danych Coin360, kryptowaluta, która jest na 20. miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej wzrosła o około 17% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Rzeczywiście, THETA cieszyła się dodatnim wzrostem cen w 2020 roku, zyskując prawie 2000% w ciągu roku.

  • USA: Plany zniesienia zakazu marihuany. Jak wpłynie to na krypto?:

Niedawna deklaracja przywódcy Senatu Stanów Zjednoczonych Chucka Schumera dotycząca zakończenia federalnego zakazu konopi indyjskich może mieć efekt domina dla Bitcoina i branży kryptowalut.

Schumer i inni senatorowie Demokraci, tj. Ron Wyden i Cory Booker wydali wspólne oświadczenie 1 lutego, w którym zadeklarowali zamiar kompleksowej reformy federalnego ustawodawstwa dotyczącego konopi:

Wojna z narkotykami była wojną z ludźmi – szczególnie z kolorowymi. Zniesienie federalnego zakazu marihuany jest konieczne, aby naprawić krzywdy tej nieudanej wojny i położyć kres dekadom krzywd wyrządzanych kolorowym społecznościom w całym kraju.

Nawet w stanach, w których marihuana jest legalna, właściciele aptek nadal byli zmuszeni do działania poza tradycyjną sferą bankową. Federalny zakaz do tej pory oznaczał, że większość banków nie chce ryzykować prowadzenia interesów ze sklepami z konopiami indyjskimi, skutecznie zmuszając właścicieli do prowadzenia działalności gotówkowej.

Kryptowaluta i konopie indyjskie, szczególnie w odniesieniu do legalizacji w Stanach Zjednoczonych, osiągnęły pełnoletność w tej samej dekadzie. Oboje borykali się z wieloma takimi samymi trudnościami w uzyskaniu akceptacji społecznej, czy to ze strony ustawodawców i regulatorów, czy też ogółu społeczeństwa.

Być może nie powinno to być zaskoczeniem, że projekty krypto powstały, aby wypełnić pustkę, jaką banki pozostawiły w legalnej branży konopi. Oprócz narodzin wielu inspirowanych marihuaną tokenów kryptowalutowych i zwrócenia się ku technologii blockchain używanej do wstrząsania łańcuchem dostaw od nasion do sprzedaży, to pojawienie się kryptowalut w branży konopi indyjskich dało właścicielom aptek alternatywę dla płatności gotówkowych i sposób na przechowywanie majątku.

Jednak jeśli marihuana rzeczywiście miałaby zostać zalegalizowana na szczeblu federalnym, co stałoby się z rozwijającym się związkiem między marihuaną, a kryptowalutą?

Michael Wagner, dyrektor generalny Multichain Ventures, która dostarcza rozwiązania płatnicze typu blockchain dla branży konopi indyjskich, powiedział, że jest możliwe, iż akceptacja zwykłych banków może zniweczyć potrzebę korzystania z kryptowaluty przez właścicieli firm:

Jeśli chodzi o użyteczność kryptowalut, to gdyby tradycyjne centra finansowe otworzyły się na te biznesy, przyznam, że zmniejszyłoby to atrakcyjność rozwiązania opartego na blockchain.

Jednak wpływ takiego zdarzenia prawdopodobnie nie byłby odczuwalny, mówi Wagner, który twierdzi, że brak jasności prawnej dotyczącej kryptowalut utrudnia dotychczas użytkownikom konopi wejście na pokład.

Z mojego doświadczenia, z niezliczonych rozmów z operatorami konopi indyjskich wynika, że kryptowaluta nie jest powszechnie stosowana, pomimo tarć zainteresowanych w usługach finansowych. Brak jasności co do legalności kryptowalut, a także zrozumienia technologii, stanowiły poważną barierę do wejścia w biznes.

Dążenie do stworzenia cyfrowego systemu płatności dla branży konopi indyjskich, w którym Multichain Ventures współpracowało ze stanem Nevada nad pilotem opartym na blockchain, jest przykładem próby przełamania tej bariery, mówi Wagner.

Jednak niezależnie od statusu prawnego marihuany, Wagner twierdzi, że używanie kryptowaluty ma swoje własne korzyści, poza zwykłym sposobem przechowywania bogactwa.

Wagner mówi, że popiera wezwania do legalizacji marihuany i wierzy, że kryptowaluta wytyczy sobie ścieżkę bez względu na decyzje jakie zapadną w tej sprawie:

W pełni popieram większy dostęp dla biznesu konopnego poprzez ustawodawstwo, ale wierzę, że mimo wszystko znajdziemy atrakcyjne przykłady użycia aktywów krypto.

Szacowano, że legalna branża konopi indyjskich byłaby warta około 20 mld dolarów w 2020 roku, nawet w obliczu COVID-19. W kontekście szacuje się, że wartość marihuany sprzedawanej na czarnym rynku jest ponad 10 razy większa.

  • Australijczyk oszukał inwestorów na 90 mln dolarów:

Obywatel Australii przyznał się do oszukania inwestorów na kwotę ponad 90 mln dolarów, trwoniąc pieniądze, które zainwestowali w jego fundusze kryptowalutowe w Nowym Jorku.

Według biura prokuratora Stanów Zjednoczonych dla południowego okręgu Nowego Jorku, oszustwo miało miejsce w latach 2017-2020, kiedy Qin zarządzał funduszem Virgil Sigma. W oświadczeniu prokurator USA Audrey Strauss powiedziała:

Stefan He Qin wyczerpał prawie wszystkie aktywa z funduszu kryptowalut o wartości 90 mln dolarów, kradnąc pieniądze inwestorów, wydając je na potrzeby i inwestycje.

Dodała, że ​​Qin próbował następnie ukraść pieniądze z innego kontrolowanego przez siebie funduszu, zwanego VQR Multistrategy Fund, aby spełnić żądania oszukanych inwestorów w Virgil Sigma.

Wielu oszukanych inwestorów było obywatelami USA, a Qin może grozić do 20 lat więzienia.

Agent Homeland Security Investigations odpowiedzialny za dochodzenie, Peter Fitzhugh, powiedział, że dwa wielomilionowe fundusze inwestycyjne kryptowaluty z siedzibą w Nowym Jorku zostały wykorzystane jako fundusze na jego ekstrawagancki styl życia, dodając:

Qin organizował ten plan przestępczy przez wiele lat, składając fałszywe oświadczenia i fałszywe obietnice, które nakłaniały inwestorów do przelania milionów dolarów na fałszywe firmy kryptowalutowe, jednocześnie kradnąc ciężko zarobione pieniądze swoich inwestorów.

Virgil Sigma rzekomo stosuje strategię zarabiania na możliwościach arbitrażu na rynkach kryptowalut. Wykorzystał algorytm handlowy, aby następnie wykorzystać różnice cenowe dla wielu aktywów kryptograficznych, w tym Bitcoina, na aż 40 różnych giełdach na całym świecie, w tym trzech w USA.

  • Jaka jest rzeczywista wartość XRP?:

XRP doświadczyło odrodzenia, częściowo dzięki społeczności WallStreetsBets. Grupa inwestorów jest w pewnym sensie odpowiedzialna za wzrost XRP z około 0,25 USD 28 stycznia do lokalnego, najwyższego poziomu 0,75 USD 1 lutego. Jaka jest jednak rzeczywista wartość XRP?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Trwająca doba upływa nam pod znakiem wzrostów wśród najpopularniejszych kryptowalut. W górę idzie Bitcoin o 3,12%, Ethereum o 6,84%, XRP o 7,58%, Polkadot o 3,93%, Cardano o 19,04%, Chainlink o 7,77%, Litecoin o 4,40%, Bitcoin Cash o 2,42% i Stellar o 7,44%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.2 bln dolarów, a całkowity obrót 157.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.