News

#1289 Newsy z dnia 18.02.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Bill Gates o Bitcoinie: Przyjąłem neutralny pogląd; Kolejna firma krypto ukarana w USA; Szkocja: Rangers FC pozyskał sponsora ze świata krypto; Izraelska giełda cyfrowych papierów wartościowych wstępnie otrzymuje zielone światło; BlackRock rozważa inwestycję w Bitcoin; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bill Gates o Bitcoinie: Przyjąłem neutralny pogląd:

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, jest najświeższą znaną postacią ze świata technologii, która pozornie stara się trzymać z dala od kontrowersji, jeśli chodzi o pytania dotyczące adopcji Bitcoina.

W wywiadzie udzielonym dziś rano Squawk Box CNBC, Gates powiedział, że ani nie zainwestował w Bitcoina, ani nie chciał przewidywać ruchów cen.

Nie posiadam Bitcoina, nie brakuje mi Bitcoina, więc przyjąłem neutralne stanowisko.

Jednak współzałożyciel Microsoftu zdawał się sugerować, że wiele osób poza krajami rozwijającymi się używało cyfrowej waluty do „unikania opodatkowania lub nielegalnej działalności”. Powiedział też, że jego działalność filantropijna za pośrednictwem Fundacji Billa i Melindy Gatesów przenosi „pieniądze do bardziej cyfrowej formy”, z „całkowitą widocznością tego, kto co robi”.

Komentarze odzwierciedlają poprzednie wypowiedzi z 2018 Reddit AMA, w którym Gates skrytykował anonimowość transakcji kryptograficznych i powiązał je z osobami kupującymi narkotyki. Współzałożyciel Microsoftu określił ówczesną technologię jako „powodującą zgony w dość bezpośredni sposób”.

Chociaż od marca ubiegłego roku nie ma go już w zarządzie Microsoftu, to stanowisko Gatesa w kwestii kryptowalut i Bitcoina jest podobne do stanowiska firmy. Wczoraj prezes Microsoftu Brad Smith zasugerował, że firma nie planuje w najbliższym czasie inwestować w BTC.

  • Kolejna firma krypto ukarana w USA:

BitPay będzie musiał zapłacić Ministerstwu Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA ponad 0.5 mln dolarów za usługi kryptograficzne w regionach objętych sankcjami.

ogłoszeniu ugody z 18 lutego OFAC zaznaczył, że BitPay ułatwił „około 129.000 dolarów transakcji związanych z cyfrową walutą z klientami handlowymi BitPay” przez użytkowników z Krymu, Kuby, Korei Północnej, Iranu, Sudanu i Syrii, czyli w rzeczywistości zakres sankcji geograficznych wprowadzonych przez OFAC.

OFAC powtórzył, że firmy kryptograficzne muszą dostosować się do założeń sankcji, mówiąc:

Działanie to podkreśla, że ​​obowiązki OFAC dotyczą wszystkich osób w USA, w tym osób zaangażowanych w świadczenie usług w postaci cyfrowej waluty.

2102 transakcje, o których mówi OFAC, miały miejsce między 2013 a 2018 rokiem, w którym to czasie jak twierdzą, BitPay, który zapewnia transakcje z obsługą kryptowalut między klientami a sprzedawcami, sprawdzał tylko sprzedawców.

Pomimo dodania informacji o adresach IP klientów w 2017 roku, OFAC twierdzi, że BitPay nie analizował tych informacji w celu identyfikacji użytkowników w objętych sankcjami.

OFAC osiągnął podobne porozumienie z BitGo pod koniec 2020 roku. Chociaż żadne z nich nie było obciążone grzywnami, urząd, który nadzoruje wszystkie sankcje USA, wyraźnie wysyła wiadomość do świata kryptowalut.

Podczas gdy wiele objętych sankcjami jurysdykcji wyraziło zainteresowanie wykorzystaniem kryptowalut w celu uniknięcia ich, projekty takie jak token Petro rodem z Wenezueli, nie przyjęły się.

  • Szkocja: Rangers FC pozyskał sponsora ze świata krypto:

Marketing branży kryptowalut zrobił w tym tygodniu kolejny krok naprzód, gdyż najbardziej utytułowany klub piłkarski w Europie ogłosił współpracę z turecką platformą handlową BTC.

Rangers Football Club, legendarny klub piłkarski z Glasgow, będzie współpracował z turecką giełdą kryptowalut Bitci Technology. Współpraca potrwa do końca sezonu 2022–2023, a marka Bitci pojawi się na klubowych spodenkach. W ramach umowy klub uruchomi również własny token dla fanów.

Oficjalne konto klubu na Twitterze ogłosiło::

RangersFC z przyjemnością ogłasza ekscytujące nowe oficjalne partnerstwo z Bitci Technology (…) w ramach którego marka @bitcicom pojawi się na spodenkach Rangers First Team, aż do końca sezonu 2022/23.

Założony w 1872 roku, klub Rangers to jedna z najstarszych i odnoszących największe sukcesy drużyn piłkarskich w Europie. Chociaż klub gra w mniej znanej szkockiej Premiership, Rangers regularnie co tydzień przyciąga na swój stadion ponad 50.000 fanów. Fankluby Rangers pojawiły się m.in. Sudanie, Australii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych.

Dyrektor marketingu Rangers, James Bisgrove, świętował partnerstwo, zwracając uwagę na pozytywny wpływ, jaki ma ono na przychody, stwierdzając:

Będzie to miało natychmiastowy i pozytywny wpływ na dalszy wzrost przychodów handlowych.

Założyciel Bitci Technology, Çagdaş Çağlar, przewidział, że symbiotyczna relacja między kryptowalutą a przemysłem sportowym może przynieść korzyści obu stronom w dłuższej perspektywie:

Wierzymy, że technologie blockchain staną się kluczową częścią przemysłu sportowego w najbliższej przyszłości. Kluby sportowe, które są w stanie dziś dostrzec znaczenie tego trendu, osiągną wielką przewagę w przyszłości.

  • Izraelska giełda cyfrowych papierów wartościowych wstępnie otrzymuje zielone światło:

Izraelski start-up, który ma na celu akceptację cyfrowej giełdy papierów wartościowych w kraju. w oparciu o technologię cyfrowej księgi, otrzymał pierwsze, zachęcające zezwolenie od Israel Securities Authority.

We wniosku złożonym w niedzielę do organu regulacyjnego, Simetria zwróciła się o zgodę na obsługę tablicy z cyfrowym biuletynem jako wstępny krok na drodze do ostatecznego uruchomienia cyfrowej giełdy. W liście zwrócono uwagę na rosnącą integrację technologii DLT z infrastrukturami rynkowymi na całym świecie oraz ewolucję ram prawnych w celu uwzględnienia tej innowacji.

W przypadku Izraela w Memorandum of Securities Law opublikowanym przez ISA w 2020 roku zaproponowano przepisy, które ułatwiłyby tworzenie mniejszych, innowacyjnych giełd cyfrowych:

Ministerstwo Finansów pragnie promować działalność w zakresie obrotu papierami wartościowymi na platformach transakcyjnych, które nie działają na taką samą skalę jak giełda w Tel Awiwie i mają unikalne cechy lub określone cele, takie jak platformy handlowe przeznaczone dla zaawansowanych inwestorów (takich jak firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne i korporacje bankowe) lub platformy wykorzystujące nowatorskie technologie (takie jak technologia blockchain).

Simetria zwróciła się zatem do ISA o zatwierdzenie działania jednego z jej produktów: „cyfrowej tablicy ogłoszeń”, która będzie zawierała informacje o prywatnych firmach, które pozyskują kapitał na rynku pierwotnym, a także o papierach wartościowych oferowanych przez właścicieli (rynek wtórny). Na tablicy ogłoszeń potencjalni sprzedający i kupujący mogliby publikować różnego rodzaju wskazówki dotyczące sprzedaży i zakupu.

Według raportu opublikowanego w środę przez izraelską gazetę The Globes, ISA szybko zatwierdziła wniosek Simetrii o obsługę tablicy ogłoszeń. Współzałożyciel i dyrektor generalny Simetrii, Ziv Keinan, powiedział, że zatwierdzenie to zbliża Izrael do tych krajów, które są w czołówce globalnych innowacji w zakresie cyfrowych papierów wartościowych:

Decyzja ISA to widowiskowy krok w kierunku ustanowienia cyfrowej giełdy papierów wartościowych w Izraelu. […] Prywatne firmy wkrótce będą mogły oferować cyfrowe papiery wartościowe międzynarodowym inwestorom instytucjonalnym na platformie technologicznej Simetrii w sposób, który pozwoli im pozyskać kapitał i płynność.

W innych niedawnych zmianach regulacyjnych dotyczących kryptowalut w Izraelu, kilku prawodawców zaproponowało zmianę istniejących przepisów podatkowych, tak aby waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, nie podlegały podatkom od zysków kapitałowych, ale były traktowane bardziej jak waluty fiducjarne. Propozycja ta znacznie obniżyłaby podatki izraelskich inwestorów kryptowalutowych, gdyby była kontynuowana.

  • BlackRock rozważa inwestycję w Bitcoin:

Największy na świecie menedżer aktywów, BlackRock, dołączy do grona instytucji, które zainwestowały w Bitcoin?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin 1,58%, Ethereum o 5,81%, Cardano o 5,46%, Polkadot 0,54%, Chainlink o 1,26% i Stellar 1,10%. Korektę notuje XRP o -2,65% i Litecoin o -1,21%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.59 bln dolarów, a całkowity obrót 139.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.