News

#1297 Newsy z dnia 26.02.2021

Z piątkowych wydarzeń: Plotki: SEC zbada tweety Muska dotyczące Dogecoin; Białoruś bada możliwość przejścia na kopanie krypto; Liderzy krypto popierają inicjatywę MIT mającą na celu wzmocnienie bezpieczeństwa sieci BTC; Australia: Więcej inwestycji w krypto niż w metale szlachetne; Fundusz z Dubaju sprzeda BTC warte 750 mln dolarów, aby kupić Cardano i Polkadot; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Plotki: SEC zbada tweety Muska dotyczące Dogecoin:

Pogłoski o możliwym dochodzeniu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w sprawie rzekomego wpływu prezesa Tesli, Elona Muska na ruchy cen Dogecoina, krążyły w mediach społecznościowych w ciągu ostatniego dnia.

Pomimo poprzednich starć Muska z SEC, CEO Tesli wydaje się być niewzruszony możliwością zbyt rzeczywisteych prawnych dewagacji wywołanych jego zamiłowaniem do kryptowaluty „memowej”. Wyznana miłość Muska do Dogecoin zachęciła go do wielokrotnego publikowania żartobliwych memów o kryptowalucie, ostatnio tego, który przedstawiał maskotkę DOGE „na prawdziwym księżycu”.

Podczas gdy żargon tradera określający stratosferyczną akcję cenową, może być interpretowany jako pewna forma poparcia. Musk publicznie powiedział, że pomimo całej swojej miłości do kryptowaluty, jest stronniczy w stosunku do Bitcoina, jeśli chodzi o strategiczne, osobiste i inwestycje korporacyjne. To nie powstrzymało go od tweetowania z przymruzeniem oka, np. Dogecoin Christmas 2020.

Musk ma aż nazbyt realny wpływ na zmiany cen obu kryptowalut, biorąc pod uwagę jego olbrzymie social media, co czyni poprzez rozpowszechnianie memów w sieci. Doradcy prawni już wcześniej wyrazili opinię, że prezes może zostać poddany kontroli ze strony SEC po jego udokumentowanym wpływie na ruchy cen Bitcoina w tym roku.

Zarówno perspektywa śledztwa SEC, jak i perspektywa przemiany DOGE w „prawdziwą walutę” pozostają na razie równoległymi memowymi i humorystycznymi ewentualnościami w wyobraźni prezesa. Poprzednie bitwy Muska z SEC w 2018 roku mogły mieć realne konsekwencje dla dyrektora generalnego, skutkując jego usunięciem z funkcji prezesa zarządu Tesli i obciążeniem karami finansowymi. Jednak wydaje się mało prawdopodobne to, aby zrezygnował z dotychczasowej formy aktywności na Twitterze.

  • Białoruś bada możliwość przejścia na kopanie krypto:

Państwo białoruskie bada branżę kryptowalut pod kątem potencjalnego przejścia do wydobywania cyfrowych monet, takich jak Bitcoin.

Ministerstwo Energii Republiki Białorusi oficjalnie ogłosiło w piątek, że aktywnie bada zalety i wady wydobywania kryptowalut. Minister Viktor Karankevich powiedział, że przemysł wydobywczy kryptowalut szybko rośnie na całym świecie w krajach takich jak Chiny, Stany Zjednoczone, Kanada i Rosja.

Minister dodał, że rząd rozważa wejście do przemysłu wydobywczego po zbadaniu potencjalnych zagrożeń i innych czynników:

To jest teraz dla nas nowy kierunek. To ciekawe, ale żeby zacząć, musimy przeprowadzić szczegółowe badanie tego zagadnienia, w tym ocenę możliwych zagrożeń związanych z tego typu działalnością. Zajmujemy się tym.

Białoruski rząd od jakiegoś czasu bada kwestię wydobywania kryptowalut. W kwietniu 2019 roku prezydent Aleksander Łukaszenka podobno zaproponował wykorzystanie nadwyżki energii z pierwszej elektrowni jądrowej w kraju do wydobywania kryptowalut i ich sprzedaży.

Białoruś w ostatnich latach stara się kreować siebie jako kraj przyjazny kryptowalutom. W 2017 roku Łukaszenka podpisał dekret o rozwoju gospodarki cyfrowej, legalizujący główne działania związane z kryptowalutami, takie jak wydobycie, kupno i sprzedaż oraz handel. W 2019 roku Belarusbank, największy bank na Białorusi twierdził, że rozważa założenie giełdy kryptowalut.

  • Liderzy krypto popierają inicjatywę MIT mającą na celu wzmocnienie bezpieczeństwa sieci BTC:

Inicjatywa Digital Currency Initiative Massachusetts Institute of Technology ujawniła nowy „Bitcoin Software and Security Effort” mający na celu wspieranie badań nad wzmocnieniem ochrony sieci Bitcoin.

Inicjatywa open source otrzymała wsparcie od zróżnicowanej grupy liderów branży kryptograficznej, w tym Camerona i Tylera Winklevossa z Gemini, dyrektora generalnego MicroStrategy Michaela Saylora, dyrektora generalnego Square Jack’a Dorsey’a oraz głównego europejskiego zarządcy aktywami cyfrowymi, CoinShares.

poście na blogu prezentującym projekt, DCI zaznczył, że przejście Bitcoina z „niejasnej kryptograficznej zabawki” do solidnej sieci, która „zabezpiecza wartość rzędu 1 bln dolarów”, było spowodowane milionami godzin zainwestowanych w budowę projektu przez programistów open source.

Coinshares ogłosił darowiznę w wysokości 500.000 dolarów na rzecz projektu, a dyrektor generalny Jean-Marie Mognetti zasugerował, że być może inne firmy kryptograficzne powinny postapić podobnie:

Jako beneficjent pracy setek programistów, którzy zabezpieczają, aktualizują i utrzymują protokoły open source, na których opiera się sieć Bitcoin i zbudowane na niej aplikacje, uważamy, że firmy nastawione na zysk w branży aktywów cyfrowych mają obowiązek finansowania niezależnych, neutralnych projektów rozwojowych i badań, które wspierają obopólne interesy wszystkich uczestników ekosystemu.

Czteroletni program badań i rozwoju DCI ma na celu „wzmocnienie sieci Bitcoin i zarządzanie zaangażowaniem branży w finansowanie oprogramowania open source”.

W poście na blogu zauważono, że „celem nowego programu DCI jest wniesienie neutralnych, eksperckich zasobów do poprawy niezawodności protokołu Bitcoin. Bezpieczeństwo Bitcoin jest podstawą ciągłej ewolucji technologii, która jest podstawą, jak również szerokiej realizacji obietnic dobra publicznego, jakie dają waluty cyfrowe.”

W poście wymieniono kilka kluczowych problemów, które bada MIT, w tym utrzymanie starszego zespołu programistów Bitcoina, badanie nowych języków programowania i prewencyjne dochodzenia dotyczące możliwych ataków.

MIT podkreślił również potrzebę wzrostu i wzmocnienia bezpieczeństwa sieci wraz z rosnącą adopcją, zwracając uwagę na wyzwanie związane z koordynacją zdecentralizowanej sieci:

W przeciwieństwie do tradycyjnych aktywów, Bitcoin to oprogramowanie działające w zdecentralizowanej sieci. Bezpieczeństwo Bitcoina opiera się na dokładności i solidności oprogramowania i sprzętu, na którym jest on uruchomiony, oraz na działaniach osób uczestniczących w sieci.

W lipcu 2020 roku badacz DCI James Lovejoy ostrzegł, że próby 51% ataków to próby przechwycenia większości węzłów, a tym samym kontroli nad siecią Bitcoin, mogą być bardziej prawdopodobne niż wcześniej sądzono.

Lovejoy podkreślił potrzebę aktywnego monitorowania łańcucha bloków w celu zidentyfikowania 51% ataków skierowanych na łańcuchy bloków typu proof-of-work, stwierdzając:

Potrzebujesz aktywnego obserwatora, aby monitorować sieć, by móc sprawdzić, czy atak ma miejsce.

Dodał też:

Do tej pory polegaliśmy na poszkodowanych, którzy zgłoszą nam, czy zostały zaatakowane. Jak można sobie wyobrazić, jeśli skutkuje to niewypłacalnością lub utratą środków użytkowników, ofiary często nie są zbyt zainteresowane ujawnieniem, kiedy miał miejsce atak.

  • Australia: Więcej inwestycji w krypto niż w metale szlachetne:

Badanie przeprowadzone wśród ponad 2.000 australijskich inwestorów wykazało, że ​​kryptowaluta jest bardziej popularną inwestycją niż złoto i srebro, ale wciąż ma przed sobą długą drogę, aby dogonić akcje.

Sondaż przeprowadzony w imieniu BTC Markets w lutym wykazał, że 12,6% australijskich inwestorów posiada Bitcoin lub inne kryptowaluty, w porównaniu do 12,1% posiadających metale szlachetne.

Jednak rynek akcji jest zdecydowanie preferowaną opcją dla inwestorów, ponieważ 63,6% posiada akcje bezpośrednio, a 28,8% inwestuje w fundusze giełdowe lub inne. Popularną inwestycją są również nieruchomości (25,8%), a 18,8% stwierdziło, że zainwestowało w „przedmioty kolekcjonerskie”.

Australijscy inwestorzy kryptowalut bardzo faworyzują Bitcoina i Ethereum, z 83,2% posiadającymi BTC i 42% ETH, następnie Ripple z 28,5%, Litecoin z 18% i Bitcoin Cash z 12%.

Badanie ujawniło, że prawie jedna trzecia inwestorów kryptowalutowych dokonała pierwszej inwestycji po krachu rynkowym wywołanym przez COVID-19 w marcu 2020 roku. Badania te są poparte innym sondażem z października 2020, które ujawniło, że 39% respondentów uważa Bitcoin za bardziej atrakcyjny po rozpoczęciu pandemii.

Pomimo wzrostu wielu kryptowalut do rekordowych poziomów w ostatnich miesiącach, 51% australijskich inwestorów stwierdziło, że nie ma zamiaru szybko sprzedawać swoich kryptowalut, a 31% planuje wyjść po co najmniej trzech latach utrzymywania. Z 49%, którzy chcą sprzedać lub odebrać zyski, jeden na pięciu inwestorów zamierza ponownie zainwestować kapitał w kryptowaluty.

Największa grupa demograficzna australijskich inwestorów kryptowalutowych (36,3%) w badaniu była w wieku od 25 do 34 lat, a następnie w wieku od 35 do 44 lat (30,1%). Mężczyźni stanowili 63% wszystkich inwestorów kryptowalutowych, a jeden na czterech zarabiał ponad 100.000 dolarów rocznie.

Prezes BTC Markets, Caroline Bowler, zauważyła, że ​​coraz więcej starszych Australijczyków inwestuje w kryptowaluty, a inwestorzy 60-plus podwoili liczbę w ciągu ostatnich kilku lat, stanowiąc 10% bazy klientów.

Badanie jest zasadniczo zgodne z innymi sondażami, w tym z grudniowym, które wykazało, że ​​prawie co piąty dorosły Australijczyk posiadał kryptowaluty w 2020 roku.

  • Fundusz z Dubaju sprzeda BTC warte 750 mln dolarów, aby kupić Cardano i Polkadot:

Fundusz kryptowalutowy FD7 Ventures z siedzibą w Dubaju poinformował, że sprzeda w przyszłym miesiącu bitcoiny o wartości ponad 750 milionów dolarów, aby zamiast tego kupić Cardano i Polkadot.

Fundusz deklaruje, że posiada aktywa netto o wartości ponad 1 miliarda dolarów, z czego większość w bitcoinach. Jednak jego dyrektorzy twierdzą, że o ile król kryptowalut spełnił swoje zadanie, nowsze łańcuchy bloków są lepszym rozwiązaniem.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba upływa nam pod znakiem spadków wśród prawie wszystkich najpopularniejszych krypto. Korektę notuje Bitcoin o -6,37%, Ethereum o -5,48%, Polkadot o -4,62%, XRP o -5,71%, Litecoin o -10,68%, Chainlink o 5,42%, Bitcoin Cash o -7,50% i Stellar o -6,17%. W górę idzie Cardano o 4,32%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.47 bln dolarów, a całkowity obrót 1.48 bln dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.