News

#1299 Newsy z dnia 28.02.2021

Z niedzielnych wydarzeń: JPMorgan: Inwestorzy mogą przeznaczyć 1% swoich portfeli na Bitcoina; Kolejna amerykańska firma umożliwia płatności kryptowalutami; Protokół Furucombo zaatakowany – skradziono 14 mln dolarów; Bitcoin poniżej 44 000 USD. Koniec hossy czy zdrowa korekta?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • JPMorgan: Inwestorzy mogą przeznaczyć 1% swoich portfeli na Bitcoina:

JPMorgan Chase dostrzegł korzyści z dodania niewielkiego procentu Bitcoinów do portfela z wieloma aktywami. Globalny szef działu badań firmy, Joyce Chang, i wiceprezes ds. badań strategicznych, Amy Ho, napisali w liście do klientów:

W portfelu z wieloma aktywami inwestorzy mogą prawdopodobnie dodać do 1% swoich alokacji na kryptowaluty, aby osiągnąć jakikolwiek wzrost wydajności w ogólnych zwrotach portfela skorygowanych o ryzyko.

– czytamy.

Jednak stratedzy wyjaśnili: „Kryptowaluty to narzędzia inwestycyjne, a nie waluty finansowania. Dlatego też, chcąc zabezpieczyć zdarzenie makro walutą, zalecamy zabezpieczenie w postaci walut finansowania, takich jak jen lub dolar amerykański ”.

Chociaż wielu analityków uważa, że Bitcoin jest sposobem na zabezpieczenie się przed znacznymi wahaniami tradycyjnych klas aktywów, w tym akcji, obligacji i towarów, JPMorgan ma wątpliwości. W zeszłym tygodniu bank inwestycyjny stwierdził, że Bitcoin był „ekonomicznym pokazem”, dodając:

Aktywa kryptograficzne nadal są najgorszym zabezpieczeniem przed dużymi spadkami akcji, z wątpliwymi korzyściami z dywersyfikacji po cenach znacznie przekraczających koszty produkcji, podczas gdy korelacje z aktywami cyklicznymi rosną, w miarę jak własność kryptowalut jest włączana do głównego nurtu.

– stwierdziła firma.

  • Kolejna amerykańska firma umożliwia płatności kryptowalutami:

OLB Group (OLB), nowojorski dostawca usług handlu elektronicznego, umożliwia firmom przyjmowanie płatności w kryptowalutach.

Ponad 8500 sprzedawców OLB może teraz akceptować Bitcoina, Ethereum, USDC i DAI w punkcie sprzedaży poprzez platformę zarządzania biznesem OmniSoft firmy. Klienci, którzy chcą płacić kryptowalutą w sklepie lub przez telefon komórkowy, mogą po prostu zdecydować się na to za pomocą portfeli kryptowalut. Wszystkie płatności są przetwarzane za pośrednictwem SecurePay, bramki płatniczej, która uwierzytelnia transakcję, konwertuje kryptowalutę na dolary amerykańskie i zatwierdza ostateczną sprzedaż.

Decyzja o integracji płatności kryptowalutowych była częściowo spowodowana wzrostem liczby zamówień zbliżeniowych i internetowych podczas pandemii Covid-19. Ponieważ platforma OmniSoft już zapewnia sprzedawcom kilka opcji ułatwiających płatności, kryptowaluty były kolejnym logicznym krokiem.

Ronny Yakov, dyrektor generalny Grupy OLB, mówi, że bramka płatności i architektura punktu sprzedaży to „znane terytorium dla sprzedawców”, co ułatwia integrację kryptowalut za pośrednictwem takich kanałów.

Jeśli chodzi o płatności kryptowalutowe – obiecujący, ale niewykorzystany przypadek użycia w branży – Jakow uważa, że wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie wdrażania.

Jest bardzo wcześnie jeżeli chodzi o temat przyjęcia kryptowalut jako płatności, natomiast widzimy rosnące zainteresowanie sprzedawców badających tę opcję płatności jako sposobu na spotkanie z klientami jakkolwiek i gdziekolwiek zechcą.

– mówi Yakov.

Ponieważ prace rozwojowe nad skalowaniem i łańcuchami bocznymi są nadal w toku, okaże się jeszcze, czy kryptowaluty kiedykolwiek będą skutecznie działać jako systemy płatności.

  • Protokół Furucombo zaatakowany – skradziono 14 mln dolarów:

Najnowszy exploit „evil contract” wykradł dla hakera ponad 14 mln dolarów funduszy.

Furucombo, narzędzie zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom grupować transakcje i interakcje z wieloma zdecentralizowanymi protokołami finansowymi (DeFi) jednocześnie, padło ofiarą ataku, który skupił się na zatwierdzaniu tokenów przez użytkowników.

Adres atakującego zawiera obecnie 14 mln dolarów różnych kryptowalut, jednak atak wydaje się być większy.

Atak ten jest koncepcyjnie podobny do ataku „evil jar” wartego 20 mln dolarów, który uderzył w Pickle Finance w zeszłym roku, a także do ataku „evil spell” wartego 37 mln dolarów, który uderzył w Alpha Finance na początku tego miesiąca. W atakach tych atakujący tworzy kontrakt, który oszukuje protokół, aby uwierzył, że kontrakt tam należy, dając mu dostęp do funduszy protokołu.

W tym przypadku napastnik oszukał protokół Furucombo, który myślał, że ich kontrakt jest nową wersją Aave. Stamtąd, zamiast wysysać fundusze z protokołu, jak w poprzednich eksploitach, atakujący wykorzystał możliwość transferu środków każdego użytkownika, który udzielił protokołowi odpowiedniego pozwolenia.

Nieskończone uprawnienia oznaczają, że możesz wyczyścić wszystkich, którzy wchodzili w interakcję z Furucombo.

– powiedział współzałożyciel DeFi Italy Emiliano Bonassi.

Wydaje się, że ten rodzaj ataków staje się coraz bardziej popularny – w ciągu zaledwie kilku miesięcy wykradziono dzięki niemu 70 mln dolarów.

  • Bitcoin poniżej 44 000 USD. Koniec hossy czy zdrowa korekta?:

Bitcoin po raz trzeci w tym tygodniu testuje okolice 44 000 USD. Czy czeka nas kolejne załamanie? A może to idealna okazja, by kupić dołek?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się wyraźnymi spadkami. Bitcoin spadł o 7,9%, Ethereum o 9,5%, Cardano o 12,7%, Binance Coin o 11,9% a Polkadot o 8,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.320 bln dolarów, a całkowity obrót 135 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.