News

#1304 Newsy z dnia 05.03.2021

Z piątkowych wydarzeń: Bybit zawiesza swoje usługi w Wielkiej Brytanii; MicroStrategy: Kolejne 10 mln dolarów w BTC; CEO Ripple: Ekspansja w Azji nie ma wpływu na pozew SEC; Vincent Lau dołącza do Huobi Global; Square przejmuje większość udziałów w Tidal, aby wprowadzić kryptowaluty do mas; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bybit zawiesza swoje usługi w Wielkiej Brytanii:

Singapurska giełda kryptowalut Bybit ogłosiła w piątek, że zawiesi usługi dla swoich klientów w Wielkiej Brytanii. Bybit oferuje szereg wysokiej klasy produktów handlowych dla kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Litecoin i nie tylko.

Posunięcie to następuje po całkowitym zakazie handlu detalicznego instrumentami pochodnymi kryptowalut przez Financial Conduct Authority, a klienci z Wielkiej Brytanii będą mieli czas do 31 marca na zamknięcie pozycji i wypłatę środków z platformy, zgodnie z oświadczeniem firmy.

W komunikacie potwierdzono zamiar firmy do kontynuowania dialogu z regulatorami w nadziei ponownego otwarcia handlu w Wielkiej Brytanii.

Prosimy o niezwłoczną współpracę w tej sprawie. Żałujemy tej sytuacji i będziemy poszukiwać dialogu z organami regulacyjnymi w celu zbadania możliwości ponownego otwarcia. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zasłużyć na ten przywilej.

– głosi ogłoszenie.

W przyszłości nowe rejestracje na giełdzie przy użyciu brytyjskich numerów telefonów komórkowych lub adresów IP będą automatycznie odrzucane.

W październiku 2020 roku FCA wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że wszelki handel związany z krypto, w tym produkty, takie jak opcje, kontrakty terminowe i obligacje notowane na giełdzie, zostanie zakazany. Zakaz wszedł w życie na początku stycznia 2021 roku.

Co ciekawe, decyzja FCA o zakazie tych produktów była sprzeczna z opiniami otrzymanymi od konsultantów branżowych. FCA zebrała opinie organizacji branżowych, władz krajowych, giełd i przedstawicieli prawnych, przy czym 97% respondentów sprzeciwiło się perspektywie wprowadzenia zakazu.

  • MicroStrategy: Kolejne 10 mln dolarów w BTC:

MicroStrategy, firma programistyczna, która trafia na pierwsze strony gazet dzięki agresywnej ekspansji na BTC, dokonała kolejnego zakupu za 10 mln dolarów po czwartkowej niepewności rynkowej.

Jak ogłosił dyrektor generalny Michael Saylora, firma zakupiła kolejne 205 BTC po średniej cenie 48.888 dolarów, wydając na to 10 milionów USD w gotówce. Daje to łączne zasoby Bitcoinów firmy na poziomie 91.064 BTC o wartości 4.3 mld dolarów.

Najnowszy zakup Bitcoinów przez MicroStrategy jest jednym z wielu „symbolicznych” zakupów, w ramach których firma ładuje kilka milionów BTC więcej po każdym spadku kryptowaluty. Podczas gdy firma programistyczna zaczęła umieszczać swoje istniejące aktywa w BTC w 2020 roku, kiedy Bitcoin kosztował około 10.000 dolarów, jej ostatnie zakupy jeszcze się nie zwróciły.

Ostatni duży zakup, sfinansowany z oferty obligacji w wysokości 900 mln USD, został dokonany po średniej cenie 52.700 dolarów za BTC. Cena Bitcoina wahała się od tamtego czasu w związku z pogarszającymi się perspektywami dla ryzykownych aktywów na Wall Street.

Czwartkowy zakup zbiegł się z okresem wzmożonego napięcia na rynkach, gdy prezes Fed Jerome Powell zasygnalizował, że bankowcy nie sądzą, aby obecne warunki wymagały dodatkowej interwencji. Rentowność obligacji systematycznie i silnie rosła w ostatnich tygodniach, co tradycyjnie sygnalizuje ożywienie po recesji i podwyższone oczekiwania inflacyjne. Zwykle powinno to dobrze odzwierciedlać akcje i ryzykowne aktywa, ale narracja stojąca za niepowstrzymanym wzrostem w 2020 roku w dużym stopniu opierała się na niskich dochodach obligacji i ciągłej interwencji Fed jako uzasadnienia podwyższonych wycen.

Wydaje się, że napięcie na Wall Street ma pewien wpływ na Bitcoina, chociaż wydaje się, że MicroStrategy chce kontynuować swoją poprzednią drogę. Czwartkowy zakup jest w dużej mierze symboliczny, ale ważniejszym wskaźnikiem jest to, że MicroStrategy nie sprzedała się, mimo że cena jej akcji spadła o 50% od najwyższych poziomów w lutym.

  • CEO Ripple: Ekspansja w Azji nie ma wpływu na pozew SEC:

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, mówi, że na działalność firmy w regionie Azji i Pacyfiku nie miała wpływu obecne problemy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych.

Pomimo tego, że toczy się proces o wartości 1.3 mld dolarów przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, wydaje się, że Ripple nadal działa normalnie.

W powiedział Garlinghouse w rozmowie z Reuters w piątek:

To (pozew) utrudniło działalność w Stanach Zjednoczonych, ale tak naprawdę nie wpłynęło na to, co dzieje się z nami w regionie Azji i Pacyfiku.

W grudniu 2020 roku SEC oskarżyła Ripple i jego głównych dowodzących o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych przy sprzedaży tokenów XRP od 2013 roku.

Garlinghouse przypisał brak jakichkolwiek skutków ubocznych dobrej pozycji firmy w kontaktach z organami regulacyjnymi w regionie, stwierdzając:

Mogliśmy nadal rozwijać działalność w Azji i Japonii, ponieważ mieliśmy jasność regulacyjną na tych rynkach.

Rzeczywiście, Japonia i inne kraje APAC sprzyjały XRP. Ripple jest nawet częścią joint venture z japońskim konglomeratem SBI Holdings mając na celu utworzenie SBI Ripple. Firma JV jest w centrum wielu projektów dążących do stworzenia korytarza płatniczego opartego na Ripple w Azji.

W marcu 2020 roku firma zajmująca się płatnościami blockchain rozszerzyła się na Azję Południowo-Wschodnią, nawiązując współpracę z DeeMoney, tajską firmą fintech.

Garlinghouse ograniczył również skutki wycofania z giełdy w USA, a co za tym idzie wstrzymania handlu tokenami XRP. Według dyrektora generalnego Ripple, ponad 200 platform na całym świecie zawiera listę par handlowych XRP.

Oprócz giełd kryptowalut w USA, zarządzający aktywami i fundusze kryptowalutowe, takie jak Bitwise i Grayscale, również zlikwidowały swoje udziały w XRP.

W grudniu szef Ripple ujawnił, że tylko 5% klientów firmy zamieszkuje w Stanach Zjednoczonych. Garlinghouse stwierdził nawet wcześniej, że firma rozważa przeniesienie się poza USA, jeśli otoczenie regulacyjne nie ulegnie poprawie.

W międzyczasie, zarówno Garlinghouse, jak i prezes wykonawczy Ripple, Chris Larsen, złożyli oddzielne wnioski o oddalenie sprawy. Adwokaci dyrektorów twierdzą, że sieć Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu wcześniej klasyfikowała XRP jako walutę wirtualną.

  • Vincent Lau dołącza do Huobi Global:

Huobi Global, jedna z największych giełd kryptowalut pod względem wielkości transakcji, ogłosiła powołanie weterana branży blockchain, Vincenta Lau, na nowego dyrektora zarządzającego firmy.

Lau wcześniej pracował jako dyrektor wykonawczy na głównych giełdach kryptowalut Bitfinex i OKEx, a także pracował dla globalnych korporacji spoza sektora blockchain, w tym rynku e-commerce Groupon i firmy marketingowej Iclick Interactive.

W Huobi Global Lau będzie miał za zadanie nadzorowanie międzynarodowej ekspansji firmy, rozwoju strategicznego i lokalnych operacji. Huobi ma nadzieję na zdobycie kluczowych rynków w Azji Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Unii Europejskiej.

Lau powiedział, że był podekscytowany dołączeniem do Huobi w czasie, gdy adopcja zasobów cyfrowych zbliżała się do masy krytycznej:

Huobi ma dobrą pozycję, aby stać się globalnym graczem dzięki swojemu podejściu do przestrzegania zasad i bezpieczeństwa. Chociaż Huobi ma już ugruntowane miejsce w regionie Azji i Pacyfiku, to nadal istnieje wiele niewykorzystanych możliwości dla marki zarówno w kraju, jak i za granicą. Huobi rozszerzy się na cały świat i pomoże zapewnić dostęp finansowy i możliwości wszystkim społecznościom.

Nowy dyrektor zarządzający będzie również nadzorował wejście Huobi do DeFi oraz będzie kierował rozwojem zagranicznej platformy inteligentnych kontraktów firmy, Huobi ECO Chain, a także będzie pracować nad promowaniem przyjęcia jej H-tokenów.

Tokeny H Huobi to aktywa wyemitowane na Ethereum, które są „wspierane przez kryptowaluty z innych łańcuchów bloków”. Huobi stwierdził, że tokeny służą jako „pomost między scentralizowanym rynkiem a rynkiem DeFi”.

Wczoraj media informowały, że spółka zależna giełdy, Huobi Technology Holdings, została zatwierdzona przez Hong Kong Securities and Futures Commission do uruchomienia portfela do zarządzania aktywami kryptograficznymi. Huobi Asset Management zamierza uruchomić trzy fundusze, oczekując na dalsze zatwierdzenie przez organy regulacyjne.

  • Square przejmuje większość udziałów w Tidal, aby wprowadzić kryptowaluty do mas:

Reuters poinformował, że Square, założone i kierowane przez dyrektora generalnego Twittera Jacka Dorseya, zamierza kupić duży udział w usłudze strumieniowego przesyłania muzyki Tidal, należącej w większości do rapera Jay-Z.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba znów przynosi nam spadki najpopularniejszych krypto. Korektę notuje Bitcoin o -4,11%, Ethereum o -6,22%, Cardano o -0,64%, Polkadot o -9,94%, XRP o -2,26%, Litecoin o -5,65%, Chainlink o -6.06%, Bitcoin Cash o -4,64% i Stellar o -4,53%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.44 bln dolarów, a całkowity obrót 130.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.