News

#1308 Newsy z dnia 09.03.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Główni szwajcarscy detaliści oferują Bitcoinowe karty podarunkowe; Bithumb zaostrza środki przeciwdziałające praniu pieniędzy; Bitmain oskarżony o nielegalne rekrutowanie inżynierów; Huobi i organy regulacyjne i Seszeli nie zgadzają się co do miejsca rejestracji giełdy; Private sale akcji Coinbase wycenia spółkę na 100 miliardów dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Główni szwajcarscy detaliści oferują Bitcoinowe karty podarunkowe:

Według szwajcarskiego dziennika Tages-Anzeiger, Manor – największa w kraju sieć domów towarowych – sprzedaje już Bitcoinowe karty w 59 swoich oddziałach. Tymczasem gigant handlu detalicznego Valora rozpocznie sprzedaż kart podarunkowych BTC w swoich kioskach w całym kraju od 1 kwietnia.

Nazwane „Cryptonow”, kupony Bitcoinowe pochodzą od Värdex Suisse, firmy świadczącej usługi finansowe zajmujące się kryptowalutami. Värdex jest również spółką zależną dużej szwajcarskiej giełdy kryptowalut Suisse.

Według Simona Grylki, szefa operacji w Värdex, Cryptonow oferuje prosty kanał wejściowy dla potencjalnych użytkowników kryptowalut, których odstraszają zwykłe sposoby pozyskiwania wirtualnej waluty. Dla Grylki kupon Cryptonow jest podobny do cyfrowych złotych monet.

Karty kuponów Cryptonow będą dostępne w trzech różnych wariantach, od 100 do 500 franków. Karta podarunkowa Värdex pojawia się w związku z ciągłym wzrostem w szwajcarskiej branży krypto i Blockchain.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami 50 największych firm Blockchain w Crypto Valley osiągnęło ponad 680% wzrost wartości od połowy 2020 roku.

Ponieważ akceptacja BTC przez handlowców wciąż rośnie, właściciele Cryptonow mają ograniczone możliwości wydawania swoich kart podarunkowych z Bitcoinem. Obecnie dostępne dla nich opcje to realizacja kuponów za pośrednictwem usługi wymiany lub sprzedaż kwoty BTC załadowanej na kartę za pomocą jednego z 70 Bitomatów obsługiwanych przez Värdex.

Jednak przy stałych i marginalnych opłatach pobieranych przez detalistów za nabycie kart, Cryptonow w swojej obecnej iteracji wydaje się być przede wszystkim nowatorskim sposobem zdobywania Bitcoinów.

  • Bithumb zaostrza środki przeciwdziałające praniu pieniędzy:

Południowokoreańska giełda kryptowalut Bithumb zaostrza swoje podejście do egzekwowania przepisów przeciwdziałania praniu pieniędzy za pomocą szeregu nowych środków, które obejmują ograniczenia handlowe, silniejsze kontrole KYC i wyspecjalizowane rozwiązania z zakresu analizy Blockchain.

Popularna giełda, która ma szacunkowo 1 milion użytkowników dziennie i dzienny wolumen transakcji wartych 4,4–6,2 mln dolarów, przeżyła ciężki rok 2020 r., będąc nękaną policyjnymi dochodzeniami w sprawie zarzutów oszustwa.

Po serii doniesień o negocjacjach z różnymi firmami w sprawie potencjalnego przejęcia, czołowy konglomerat gier Nexon zaprzeczył, że planował przejąć Bithumb na początku tego roku. Korean Herald powołuje się dziś na świeże plotki, że JPMorgan i CME Group mogą teraz rozważać zakup większościowych udziałów giełdy.

Lokalny komentator cytowany przez „Herald” sugeruje, że prezes Bithumb, Lee Jeong-hoon, może czekać, aż wartość korporacyjna giełdy „osiągnie co najmniej 1 bilion won” – jest to liczba podobna do odnotowanej wartości innej czołowej koreańskiej platformy Upbit.

Nowy, wzmocniony reżim Bithumb dotyczący przeciwdziałania praniu pieniędzy obejmuje nałożenie ograniczeń na konta zarejestrowane w krajach znajdujących się na liście „zwiększonego monitorowania” Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy za niewdrożenie środków w celu zwalczania przestępstw finansowych, a także w tych oznaczonych jako „jurysdykcje wysokiego ryzyka”.

Kraje na pierwszej liście to Mjanma, Barbados, Islandia i 15 innych, przy czym druga lista jest ograniczona do dwóch: Iran i Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna. Wszystkie istniejące konta w tych regionach zostaną zamrożone, a nowe konta zablokowane.

Ponadto Bithumb współpracuje z Octa Solution w celu wdrożenia narzędzi do zapobiegania praniu pieniędzy dla aktywów kryptograficznych, a także przy użyciu rozwiązań opracowanych przez Chainalysis i Dow Jones Risk & Compliance.

  • Bitmain oskarżony o nielegalne rekrutowanie inżynierów:

Prokuratorzy na Tajwanie oskarżyli Bitmain Technologies o nielegalne zrekrutowanie ponad 100 tajwańskich inżynierów.

Według raportu Nikkei Asia, uruchomiona została sonda w Nowym Tajpej i Hsinchu – tajwańskim centrum produkcji półprzewodników – w celu zbadania działalności chińskiego producenta chipów wydobywających kryptowaluty.

Biuro Prokuratorów Nowego Tajpej twierdzi, że w ramach nielegalnego czynu producent chipów miningowych rzekomo założył firmy fasadowe, które były wykorzystywane do nielegalnej rekrutacji, dodając:

Odkryliśmy, że Bitmain łapie tajwańskie talenty badawcze i rozwojowe, aby przyspieszyć swoje wysiłki w zakresie możliwości chipów sztucznej inteligencji, nielegalnie zakładając firmy na Tajwanie. Nowo utworzone firmy służyły celowi headhuntingu, a czas trwania tego, co zrobił Bitmain, sięga 2018 roku.

– czytamy.

Posunięcie tajwańskich urzędników ma miejsce, gdy Pekin podobno podnosi stawkę dla własnego przemysłu produkującego chipy. W istocie półprzewodniki będą podobno głównym tematem na Krajowym Kongresie Ludowym, który rozpocznie się 12 marca. 

Globalny niedobór chipów znalazł się na czele chińsko-amerykańskiej bójki gospodarczej, w której prezydent USA Joe Biden wezwał ostatnio do solidnego przeglądu amerykańskiego łańcucha dostaw półprzewodników.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami rosnący popyt na ograniczoną podaż półprzewodników spowodował, że górnicy Bitcoinów borykali się z niedoborami chipów. Sytuacja ta doprowadziła do znacznej podwyżki cen sprzętu do kopania kryptowalut, zarówno nowych, jak i używanych.

Tymczasem dochodzenie w sprawie rzekomego nielegalnego rekrutowania Bitmain może potencjalnie skierować się na takie kwestie, jak ujawnianie tajemnic handlowych i kradzież technologii.

Dochodzenie może również wpłynąć na relacje Bitmain z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company – największym producentem chipów na świecie.

  • Huobi i organy regulacyjne i Seszeli nie zgadzają się co do miejsca rejestracji giełdy:

Według organów regulacyjnych na Seszelach, pomimo twierdzenia, iż przestrzega lokalnych przepisów, Huobi nie zarejestrowała się we właściwych organach regulacyjnych.

Seychelles Financial Services Authority, czyli FSA, opublikował oficjalne oświadczenie mówiące, że Huobi Global Limited nie jest zarejestrowana w tym kraju, mimo że jest publicznie powiązaną z usługami kryptograficznymi Huobi.com International Business Company.

FSA stwierdził, że Huobi Global Limited nie posiada żadnej licencji wydanej przez regulatora na prowadzenie obrotu wirtualnymi aktywami.  „W związku z tym podmiot nie jest regulowany przez FSA ani nie był w przeszłości” – powiedzieli. Następnie władze wezwały inwestorów i opinię publiczną do zachowania czujności w odniesieniu do usług oferowanych przez Huobi Global Limited, a także „każdą inną firmę świadczącą takie usługi”.

Huobi Global Limited jest spółką zarejestrowaną na Seszelach w ramach Grupy Huobi. Świadczy usługi klientom na całym świecie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obecnie ściśle się komunikujemy się z FSA, aby wyjaśnić sytuację. Rozumiemy, że dany alert zostanie wkrótce cofnięty.

– mówi rzecznik Huobi zaprzeczając oświadczeniu.

Zgodnie z umową użytkownika na oficjalnej stronie Huobi Global, Huobi Global Limited jest spółką zarejestrowaną w Republice Seszeli zgodnie z prawem Republiki Seszeli.

Oficjalna strona internetowa Huobi w znacznym stopniu opiera się na przepisach Seszeli jako części warunków korzystania z usług, w tym na wielokrotnych wzmiankach o jurysdykcji w swoim oświadczeniu prawnym. „Niniejsza witryna internetowa ma na celu zapewnienie profesjonalnych, bezpiecznych i godnych zaufania usług w zakresie transakcji i zarządzania zasobami cyfrowymi […] bez naruszania odpowiednich przepisów ustawowych i wykonawczych Republiki Seszeli” – czytamy w oświadczeniu.

  • Private sale akcji Coinbase wycenia spółkę na 100 miliardów dolarów:

Jeszcze przed rozpoczęciem bezpośredniego notowania na Nasdaq, traderzy sprzedawali akcje Coinbase za prawie 375 USD, co może podnieść ich wycenę do 100 miliardów dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi wzrostami wśród wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 6,6%, Ethereum o 5,4%, Binance Coin o 17,6%, Cardano o 4,11% a Polkadot o 9,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.670 bln dolarów, a całkowity obrót 133,1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.