News

#1324 Newsy z dnia 25.03.2021

Z czwartkowych wydarzeń: Riot Blockchain i Bitcoin solidarnie lecą w dół; McAfee: Ochroniarz nie przyznaje się do scamu za 13 mln dolarów; SEC: Fidelity składa wniosek o fundusz ETF; Indie nakazują firmom ujawnienie swoich krypto; Czwarty halving Bitcoina i jego wpływ na cenę wg CEO Binance; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Riot Blockchain i Bitcoin solidarnie lecą w dół:

Akcje Riot Blockchain (RIOT) i innych górników gwałtownie spadły w czwartek, co jest kolejnym dowodem na siłę grawitacji Bitcoina, którego korekta pogłębia się.

RIOT spadł aż o 14,4% podczas czwartkowej sesji, wydłużając tę passę już do czterech dni. Cena akcji spadła w tym czasie o 29%, a jeśli mamy to porównać z lutowym rekordem wartości, to o ponad 44%.

W momencie redagowania tego tekstu, RIOT zmniejszył dzienną stratę, by zakończyć notowania na 43.00 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie niecałe 3 mld dolarów.

RIOT ostro skorygował swój rekord wszechczasów. Wykres za TradingView

RIOT nie był jedyną akcją skoncentrowaną na kryptowalutach, która spadła w czwartek. Akcje Marathon Digital Holdings (MARA), Hive Blockchain (HIVE) i Hut 8 (HUT) również odnotowały straty..

Wyprzedaż ze strony górników kryptowalut zbiega się z ostrą korektą ceny Bitcoina. Czołowa kryptowaluta miała trudności ze znalezieniem wsparcia pomimo wzrostowych wiadomości branżowych. Cena BTC osiągnęła dziś poziom 50.360 dolarów, zgodnie z danymi TradingView. Od tego czasu Bitcoin odzyskał poziom 51.000 USD, spadając o ponad 9% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Jak niedawno informowaliśmy, umacniający się dolar amerykański mógł wyrwać żagle ze statku BTC po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasugerował, że bodziec fiat może zostać wycofany ze względu na widoczny rozruch gospodarki.

Spółki notowane na giełdzie, takie jak Riot Blockchain, zapewniają inwestorom dostęp do aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin. Koncentrując się na wydobywaniu BTC, zasoby Riot odzwierciedlają popyt na walutę cyfrową.

Inwestorzy mogą również uzyskać ekspozycję na Riot za pośrednictwem JPMorgan Chase, nowego instrumentu, który składa się z 11 spółek notowanych na giełdzie w USA. Riot jest wymieniany między innymi obok MicroStrategy, Square i Nvidii.

Kurs akcji Riot wzrósł wraz z Bitcoinem w pierwszym kwartale, a firma ogłosiła, że ​​spodziewa się osiągnąć swój współczynnik hash w roku kalendarzowym.

  • McAfee: Ochroniarz nie przyznaje się do scamu za 13 mln dolarów:

Walka między władzami USA a Johnem McAfee trwa nadal, gdy jego współpracownik Jimmy Watson złożył apelację. Ochroniarz byłego potentata antywirusowego nie przyznał się do domniemanego oszustwa związanego z kryptowalutą.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, Jimmy Gale Watson Jr. złożył pozew przed sędzią pokoju Kevinem Foxem w południowym dystrykcie Nowego Jorku.

Watson Jr., były żołnierz marynarki wojennej, został aresztowany w Teksasie na początku miesiąca, gdy władze oskarżyły go o pranie pieniędzy i oszustwa związane z papierami wartościowymi. Organy ścigania stwierdziły, że zarówno McAfee, jak i Watson rzekomo „zgarnęli ponad 13 mln dolarów” od inwestorów krypto.

W komunikacie DoJ opublikowanym 5 marca, szczegółowo przedstawiono zarzuty postawione obu osobom:

Spisek w celu popełnienia oszustwa w zakresie towarów i papierów wartościowych, spisek w celu popełnienia oszustwa związanego z papierami wartościowymi, spisek dotyczący oszustwa elektronicznego oraz przestępstwa spiskowe dotyczące prania pieniędzy wynikające z dwóch programów związanych z fałszywą promocją wśród inwestorów kryptowalut kwalifikujących się na mocy prawa federalnego jako towary lub papiery wartościowe.

Ponadto, według władz amerykańskich, zarówno McAfee, jak i Watson Jr. rzekomo wykorzystali Twitter McAfee do promowania aktywów cyfrowych w celu podniesienia ich cen przed ich sprzedażą, a co za tym idzie skorzystaniem z opcji „wypuść i zrzuć”.

Obecnie McAfee przebywa w więzieniu w Hiszpanii, gdzie tamtejsze władze aresztowały go za zarzuty unikania płacenia podatków. Byłego potentata antywirusowego czekają też kłopoty prawne w Ameryce Północnej. Rząd USA pracuje nad jego ekstradycją, ponieważ rzekomo nie złożył zeznań podatkowych.

Jeśli McAfee zostanie skazany w kontekście takich zarzutów, może spędzić ponad pięć lat w więzieniu. Aresztowany również boryka się z problemami prawnymi ze strony Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towar (CFTC), która wniosła przeciwko niemu osobne zarzuty.

  • SEC: Fidelity składa wniosek o fundusz ETF:

Fidelity złożyła w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o uruchomienie funduszu typu ETF. Ma on śledzić cenę Bitcoina, mierzoną wynikami indeksu Fidelity Bitcoin.

FD Funds Management, spółka zależna Fidelity, ujawniła, że ​​planuje zapewnić wsparcie finansowe dla ETF Bitcoin o nazwie Wise Origin Bitcoin Trust, podał CNBC. W środę spółka złożyła w SEC formularz S-1, wstępne oświadczenie o rejestracji funduszu.

W zgłoszeniu wyjaśniono, że Wise Origin Bitcoin Trust „jest funduszem giełdowym, który emituje akcje zwykłe”, który będzie handlował na giełdzie, dodając:

Celem inwestycyjnym Trust jest próba śledzenia wyników Bitcoina, mierzonych na podstawie rezultatów Fidelity Bitcoin Index PR (…) skorygowanych o wydatki i inne zobowiązania Trustu.

Sponsorem ETF jest FD Funds Management, podczas gdy Delaware Trust Company jest powiernikiem. Fidelity Digital Asset Services LLC (FDAS) jest powiernikiem Trust i będzie przechowywać w jego imieniu wszystkie BTC, jak opisano w zgłoszeniu.

Według CNBC, Fidelity potwierdziło, że złożyło wniosek w celu sponsorowania Bitcoin ETF. Jednak firma powstrzymała się od przedstawienia dalszych uwag ze względu na wstępny charakter zgłoszenia.

W oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną Fidelity napisał, że coraz większa liczba inwestorów poszukujących dostępu do BTC podkreśliła potrzebę bardziej zdywersyfikowanego zestawu produktów oferujących ekspozycję na aktywa cyfrowe, wyjaśniając:

Ekosystem aktywów cyfrowych znacznie się rozwinął w ostatnich latach, tworząc jeszcze bardziej stabilny rynek dla inwestorów, przyspieszając popyt wśród instytucji.

  • Indie nakazują firmom ujawnienie swoich krypto:

Podczas gdy status prawny kryptowalut pozostaje w Indiach nieuregulowany, firmy w kraju zaangażowane w aktywa wirtualne muszą zgłaszać swoją działalność w swoich raportach finansowych. Zmiana jest wynikiem wprowadzenia poprawek przez Ministerstwo Spraw Korporacyjnych do załącznika III ustawy o spółkach z 2013 roku.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym w środę, indyjskie firmy, które zainwestowały lub handlowały kryptowalutami w ciągu roku, muszą ujawnić swoje zyski lub straty.

Inne ujawnienia związane z kryptowalutą obejmują kwotę krypto posiadanej przez firmę na dzień sprawozdania, a także dodatkowe depozyty złożone przez klientów w celu inwestycji. Zmiany w ustawie o spółkach z 2013 roku wejdą w życie z początkiem kwietnia.

Firmy, które muszą ujawniać swoje zasoby kryptowalut, to kolejne doniesienia po tym, że indyjskie organy regulacyjne papierów wartościowych były skłonne do uniemożliwienia podmiotom pierwszych ofert publicznych na rynku krypto.

Rzeczywiście, niektórzy promotorzy IPO już podobno wydają oświadczenia stwierdzające, że zlikwidują wszystkie swoje zasoby wirtualnej waluty, jeśli rząd zabroni kryptowalut.

W międzyczasie, pomimo spekulacji na temat zbliżającego się całkowitego zakazu w Indiach, minister finansów tego kraju powiedział, że rząd opowiada się za bardziej skalibrowanym podejściem do krypto. Według informacji The Economic Times, Shaktikanta Das, prezes Reserve Bank of India, powiedział, że zarówno RBI, jak i ministerstwo finansów mają te same poglądy na temat kryptowalut.

Das powiedział w przemówieniu w Times Network India Economic Conclave:

Waluta cyfrowa banku centralnego to jedno. Kryptowaluty, którymi handluje się na rynku, to coś innego. Zarówno RBI, jak i rząd dbają o stabilność finansową. Zgłosiliśmy pewne obawy dotyczące tych kryptowalut, którymi handluje się na rynku. Zgłosiliśmy rządowi pewne poważne obawy.

Kilku interesariuszy z branży nadal ostrzega przed wprowadzeniem ogólnego zakazu dla kryptowalut w Indiach.

  • Czwarty halving Bitcoina i jego wpływ na cenę wg CEO Binance:

Dyrektor generalny giełdy Binance, Changpeng Zhao, uważa, że w miarę zbliżania się sieci do kolejnego, czwartego halvingu, będzie pojawiało się coraz więcej osób kwestionujących jakiekolwiek zwyżkowe ruchy ceny Bitcoina…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba przynosi nam wyraźne spadki. Korektę notuje Bitcoin o -7,74%, Ethereum o -6,33%, Binance Coin o -10,49%, Polkadot o -14,12%, XRP o -8,50%, Litecoin o -10,12%, Chainlink o -4,95% i Bitcoin Cash o -8,53%. W górę idzie Cardano o 0,90%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.60 bln dolarów, a całkowity obrót 168.1 mld dolarów.

źródło: bitcoin.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button