News

#1329 Newsy z dnia 30.03.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Kanada: Bitcoin przekracza podaż pieniądza M1; Władze Wielkiej Brytanii szykują regulacje dla stablecoinów; Zielone światło dla posiadaczy XRP w sprawie SEC vs. Ripple; CME Group uruchomi kontrakty futures na Micro Bitcoin; Woo: Sprzedawać Bitcoina teraz? To szaleństwo; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bitcoin przekracza podaż pieniądza M1:

Kolejny dzień zysków BTC był świadkiem, jak cena największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej przekroczyła 1.1 biliona dolarów.

Ten wzrost oznacza, że wielkość rynku Bitcoin przekroczyła podaż pieniądza M1 w Kanadzie, która wynosi 1,104 bln USD, według danych CEIC.

Na obecnym poziomie Bitcoina jest również większy niż podaż pieniądza M1 dolara australijskiego, który obecnie wynosi 1.079 bln USD. Przewyższając Australię i Kanadę, kapitalizacja rynkowa Bitcoina jest ponownie na tyle duża, że ​​BTC pojawia się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu.

M1 odnosi się do całkowitej podaży pieniądza fizycznego w obiegu, a także czeków i innych form depozytów na żądanie, przechowywanych między innymi przez instytucje pozabankowe, firmy publiczne i organizacje sektora prywatnego. Wejście Bitcoina do pierwszej dziesiątki światowych wykresów podaży pieniądza M1 stanowi kolejną wskazówkę co do tempa wzrostu BTC jako waluty. W listopadzie 2017 roku Bitcoin zajmował dopiero 32. miejsce.

Kapitalizacja rynkowa BTC przewyższająca podaż pieniądza M1 w Australii i Kanadzie oznacza, że ​​wartość każdego wydobytego do tej pory Bitcoina w dolarach amerykańskich jest wystarczająca, aby zastąpić obecny obieg waluty w każdym kraju.

Hiszpania i Włochy to jedyne dwa kraje powyżej Bitcoina, których podaż pieniądza M1 jest znaku 2 bilionów dolarów.

Przy obecnej całkowitej podaży BTC wynoszącej około 18.67 mln, cena aktywów będzie musiała osiągnąć 90.600 USD, aby przeskoczyć zarówno Hiszpanię, jak i Włochy w wykresie podaży pieniądza M1.

Bitcoin jest obecnie sprzedawany powyżej 59.000 USD, a PayPal niedawno ogłosił uruchomienie obsługi płatności kryptograficznych dla klientów z USA. Największe kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej wzrosły o ponad 100% od początku roku.

  • Władze Wielkiej Brytanii szykują regulacje dla stablecoinów:

Brytyjskie organy regulacyjne zidentyfikowały rynek stablecoin, jako swój główny cel w ramach starań o stworzenie ram prawnych dla walut wirtualnych w kraju.

John Glen, minister finansów Wielkiej Brytanii, powiedział, że stablecoiny będą głównym przedmiotem działalności regulacyjnej rządu w zakresie kryptowalut. Polityk przekazał te wiadomości podczas konferencji zorganizowanej przez City & Financial Global we wtorek, podał Reuters.

Dla Glena decyzja Wielkiej Brytanii o nadaniu priorytetu stablecoinom nad regulacją szerszego rynku finansowego wynika z obaw o monopole pojawiające się na rynku, w oparciu o ograniczoną liczbę uczestników oferujących usługi płatnicze w kryptowalutach fiducjarnych.

Niektóre firmy mają potencjał, by szybko osiągnąć dominację i wyprzeć innych graczy ze względu na ich zdolność do skalowania i podłączania się do istniejących usług online.

– zauważył Glen.

Rzeczywiście, argument ministra odzwierciedla opinie wyrażane przez organy nadzoru finansowego przeciwko projektowi Diem. Początkowo nazywanego Librą, organy regulacyjne w różnych krajach wskazywały na globalną obecność Facebooka jako istotny czynnik ryzyka dla suwerennej polityki pieniężnej związanej z planowanym projektem.

Diem ze swojej strony próbował załagodzić te wytyczne regulacyjne, wprowadzając zmiany w projekcie. Jednak nie otrzymał jeszcze niezbędnej zgody organów regulacyjnych, aby rozpocząć wprowadzanie stablecoina.

Komentarze Glena są kolejnym sygnałem, że rząd Wielkiej Brytanii koncentruje się na stablecoinach w ramach wysiłków na rzecz promowania nowatorskich innowacji w branży fintech. A to wszystko ma miejsce w związku z wystąpieniem kraju z Unii Europejskiej.

W listopadzie 2020 roku Rishi Sunak, zauważył, że Brexit stanowił punkt zwrotny dla brytyjskiej branży usług finansowych. W tym czasie Sunak ujawnił, że rząd będzie priorytetowo traktował wykorzystanie nowatorskich innowacji fintech, takich jak waluty cyfrowe banku centralnego i stablecoiny, aby udowodnić, że kraj nadąża za rozwojem powstającej gospodarki cyfrowej.

  • Zielone światło dla posiadaczy XRP w sprawie SEC vs. Ripple:

Sędzia federalny zaakceptował wnioski posiadaczy tokenów, którzy twierdzą, że ich interesy nie są odpowiednio reprezentowane w toczącym się procesie SEC przeciwko Ripple Labs.

Posiadacze tokenów XRP, którzy ubiegali się o prawo do interwencji w toczącej się sprawie przeciwko Ripple Labs prowadzonej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, otrzymali zielone światło od sędziego okręgowego Sądu Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Zgodnie z dokumentem złożonym przez sędzinę rejonową Annę Torres, interwenienci mają czas do 19 kwietnia na złożenie wniosku o interwencję. Z kolei terminy do połowy maja są wyznaczone na wniesienie sprzeciwu i odpowiedzi zarówno przez SEC, jak i samych oskarżonych.

Ich argument został poparty pismem złożonym w sądzie 26 marca przez prawników reprezentujących kierownictwo Ripple Labs, Brada Garlinghouse’a i Christiana Larsena. Obaj są oskarżani w sprawie SEC.

SEC, według oskarżonych, ma „dowody sugerujące, że XRP jest i był zabezpieczeniem”, co oznacza, że:

​​(…) każda oferta, sprzedaż lub transakcja z udziałem XRP podlega wachlarzowi wymogów regulacyjnych nałożonych przez federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Czytamy też o tym w piśmie złożonym 19 marca przez firmę Deaton w imieniu posiadaczy tokenów, że twierdzenie SEC, iż wszystkie XRP są papierami wartościowymi „od 2013 roku do chwili obecnej”, wydaje się sugerować, że „wszystkie XRP stanowią niezarejestrowane papiery wartościowe, w tym XRP na rachunkach posiadaczy XRP.”

W związku z tym posiadacze tokenów „doznali wielkich uprzedzeń…”, napisała Kancelaria Prawna Deaton. Ich prośba o interwencję opiera się także na staraniach, aby „orzekanie w tej sprawie uwzględniało pełen wachlarz interesów majątkowych, o które chodzi, a także „aby te interesy i prawa pokrewne były w pełni chronione”. Jak wcześniej zauważyli, działanie SEC spowodowało spadek wartości XRP o ponad 15 mld dolarów.

Oprócz powoływania się na fakt, że Kongres „ustawowo zakazał konsolidacji lub koordynacji roszczeń bez zgody SEC”, agencja argumentowała, że ​​odwołanie właścicieli zostało oparte na „niewłaściwej podstawie”.

  • CME Group uruchomi kontrakty futures na Micro Bitcoin:

Chicago Mercantile Exchange (CME) ujawniło plany wprowadzenia nowego produktu pochodnego BTC, który umożliwi inwestorom spekulacje na jednostkach flagowej waluty cyfrowej.

Kontrakt terminowy CME Group na Micro Bitcoin, który ma zostać uruchomiony 3 maja, do czasu zatwierdzenia przez organ regulacyjny będzie wart 0.1 BTC. Mniejszy kontrakt zapewnia uczestnikom rynku dodatkowe narzędzie do zabezpieczenia ryzyka cen Bitcoinów, ogłosił we wtorek CME. Obecna jednostka kontraktowa Bitcoina na CME to 5 BTC.

Tim McCourt, globalny szef indeksu akcji i alternatywnych produktów inwestycyjnych CME Group, wyjaśnia:

Wprowadzenie kontraktów futures na Micro Bitcoin jest bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie na mniejsze kontrakty ze strony szerokiego grona klientów. Zapewni to jeszcze większy wybór, w jaki to sposób uczestnicy mogą handlować regulowanymi kontraktami terminowymi Bitcoin, przejrzyście i efektywnie w CME Group.

CME uruchomił kontrakt futures na Bitcoin w grudniu 2017 roku. Chicago Board Options Exchange, większy rywal w okolicy, jako pierwszy wprowadził kontrakt na instrumenty pochodne w tym samym miesiącu, ale od tego czasu całkowicie zrezygnował z kontraktów terminowych na BTC.

CME odnotowuje stały wzrost handlu kryptowalutami od czasu pierwszego kontraktu futures na Bitcoinie, który został uruchomiony ponad trzy lata temu. Średnie dzienne wolumeny handlu kontraktami futures na BTC CME poszły w górę w styczniu o 57%. Zainteresowanie prawdopodobnie wzrośnie, gdy hossa Bitcoina przyciągnie nowych inwestorów.

  • Woo: Sprzedawać Bitcoina teraz? To szaleństwo:

Willy Woo obwieścił, że w tym roku będziemy świadkami „ostatniej eksplozji rajdu byka” w ramach trwającego od trzech lat bull-runu bitcoina (BTC). Słowa padły podczas podcastu „What Bitcoin Did”.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba upływa nam pod znakiem wzrostów. W górę idzie Bitcoin o 1,89%, Ethereum o 3,50%, Cardano o 0,89%, XRP o 1,97%, Litecoin o 1,61% i Chainlink o 2,20%. Korektę notuje Polkadot o -0,13%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.86 bln dolarów, a całkowity obrót 131.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.