News

#1364 Newsy z dnia 04.05.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Ebay eksploruje opcje płatności kryptograficznych i aukcje NFT; Dogecoin przekracza kapitalizację rynkową Tether po integracji eToro; Cena Ethereum osiągnęła rekord 3,5 tysiąca dolarów; Największy bank Singapuru odnotował 10x wzrost wolumenu kryptowalut; Zakład na milion dolarów o honor Dogecoina i twitterowa potyczka ważniaków; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ebay eksploruje opcje płatności kryptograficznych i aukcje NFT:

EBay będzie poszukiwał opcji płatności kryptograficznych dla swoich klientów, a także zbada sposoby wprowadzenia tokenów NFT na platformę.

W dzisiejszym wywiadzie dla CNBC CEO eBay, Jamie Iannone, powiedział, że firma będzie „nadal przyglądać się” opcjom płatności, takim jak kryptowaluty. Ponadto powiedział, że serwis eBay będzie „badał możliwości” włączenia tokenów NFT na platformie „w łatwy sposób”.

Jedną z największych zalet eBay jest to, że kiedy wyłania się nowy trend, po prostu pojawia się w serwisie eBay. Właśnie to obserwujemy w obszarach takich jak NFT, i zastanawiamy się, jak możemy to lepiej zbadać.

– powiedział Iannone.

Prezes powiedział, że część NFT „jest już przedmiotem transakcji” na platformie, ale eBay nie uprościł jeszcze tego procesu dla kupujących i sprzedających. Niektórzy użytkownicy mogą również wystawiać Bitcoiny na sprzedaż, pozornie bez specjalnego sankcjonowania takich aukcji przez eBay.

Kierownictwo firmy zasugerowało wcześniej, że eBay może być otwarty na przyjmowanie płatności kryptograficznych. Trzy lata temu starszy wiceprezes firmy powiedział, że eBay „poważnie rozważa” włączenie Bitcoina do swojej platformy jako metody płatności.

  • Dogecoin przekracza kapitalizację rynkową Tether po integracji eToro:

Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty Dogecoin (DOGE), wynosząca ponad 52 miliardy dolarów, przekroczyła już kapitalizację Twittera, amerykańskiego producenta samochodów Ford, a teraz Tether.

Według danych AssetDash kapitalizacja rynkowa Dogecoin wynosi 52,5 miliarda dolarów, czyli o ponad 400 milionów dolarów więcej niż Tether (USDT), który wynosi 52 miliardy dolarów. Token już przekroczył kapitalizację rynkową Forda i Twittera o odpowiednio 45,1 miliarda dolarów i 43,1 miliarda dolarów. Tygodniowy wzrost ceny DOGE jest następstwem ogłoszenia platformy handlowej eToro, która oświadczyła, że rozpocznie notowanie Dogecoina.

Przedstawiciel eToro powiedział, że platforma dodała DOGE „ze względu na duże zapotrzebowanie klientów”. 20 milionów użytkowników platformy będzie mogło teraz kupować i sprzedawać token.

Czy to z powodu integracji eToro, nacisków ze strony DOGE Army w mediach społecznościowych, czy też wzmianek od wybitnych zwolenników Dogecoina, takich jak dyrektora generalnego Tesli Elona Muska czy gwiazdy Shark Tank Marka Cuban, cena DOGE znacznie wzrosła w tym tygodniu. W momencie publikacji cena Dogecoina wynosiła 0,53 USD i wzrosła o ponad 94% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Niektórzy spekulują, że rajd może być spowodowany nadchodzącym występem Muska jako gospodarza Saturday Night Live, po tweecie Muska sugerującym, że weźmie udział w komediowym skeczu zatytułowanym „Dogefather”. Program przedstawiał już tokeny NFT w rapowym skeczu z Kate McKinnon jako sekretarzem skarbu USA Janet Yellen, w którym gość muzyczny Jack Harlow dostarczył zwięzłych informacji na temat technologii. Być może Miley Cyrus, która zaplanowała występ podczas odcinka, zrobi to samo dla DOGE.

  • Cena Ethereum osiągnęła rekord 3,5 tysiąca dolarów:

Ethereum osiągnął dziś poziom 3.500 dolarów, walcząc z z Dogecoinem o przewagę tygodniowych zwrotów.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i Tradingview podążały za ETH / USD, gdy para przekroczyła swoją najnowszą historyczną granicę i kontynuowała wspinaczkę.

W chwili pisania tego tekstu wartość największego altcoina wynosi 3.213 dolarów. Tydzień przyniósł już nowe codzienne maksima dla ceny Ethereum, z siedmiodniowymi wzrostami na poziomie 22,38%.

Zarówno wśród analityków, jak i handlowców tego dnia panowało podekscytowanie.

Przewidywałem 3.600 $ ETH od ponad miesiąca, ale myślę, że może wzrosnąć znacznie wyżej.

– powiedział Scott Melker obserwującym na Twitterze.

Krótkoterminowe cele cenowe stawiały na 5.000 USD, a oddalając się, 10.000 USD, a nawet 20.000 USD nie były niespotykane, ponieważ Ether w ciągu ostatniego roku pod względem zysków w dolarach osiągnął lepsze wyniki niż Bitcoin.

  • Największy bank Singapuru odnotował 10x wzrost wolumenu kryptowalut:

DBS Bank, największy bank detaliczny i komercyjny w Singapurze, ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał po uruchomieniu swojej instytucjonalnej giełdy kryptowalut w grudniu 2020 r.

Dyrektor finansowy DBS, Chng Sok Hui, powiedział, że bank osiągnął rekordowe wyniki – kwartalny zysk netto przekroczył 2 mld dolarów po raz pierwszy w historii, podwajając wynik w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Nowo uruchomiona platforma kryptograficzna DBS, DBS Digital Exchange, najwyraźniej odegrała znaczącą rolę w ostatnim kamieniu milowym banku, ponieważ odnotowała dziesięciokrotny wzrost dziennych obrotów, osiągając od 30 do 40 milionów dolarów, powiedział prezes DBS, Piyush Gupta.

Prezes ogłosił dalsze plany dotyczące nowo uruchomionej giełdy kryptowalut, w tym pierwszą ofertę tokenów security firmy zaplanowaną na drugi kwartał 2021 roku.

Gupta wspomniał również o współpracy firmy z amerykańskim bankiem inwestycyjnym JPMorgan Chase i firmą inwestycyjną Temasek ze stanu Singapuru w celu stworzenia nowego przedsięwzięcia typu Blockchain skoncentrowanego na globalnych transakcjach międzybankowych.

Gupta powiedział, że płatności transgraniczne oparte na Blockchainie DBS i JPMorgan będą obejmowały testy z udziałem dolara singapurskiego i dolara amerykańskiego.

Aktywnie wprowadzamy inne banki, aby euro, funt szterling, renminbi itp. stały się częścią systemu. A jeśli to zrobimy, będziemy ważną częścią rewolucyjnej infrastruktury płatności.

– powiedział.

  • Zakład na milion dolarów o honor Dogecoina i twitterowa potyczka ważniaków:

Twitter to bez wątpienia platforma, która stanowi ważny ośrodek dyskursu, także w temacie kryptowalut. Mark Cuban, znany z biznesowego programu telewizyjnego „Shark Tank” amerykański miliarder, oraz właściciel zespołu ligi NBA – Dallas Mavericks – ochoczo korzysta z „ćwierkacza”, na którym ostatnio pozytywnie wypowiada się o kryptowalutach. Za pośrednictwem tego serwisu zawarł zakład z założycielem firmy Creative Planning, zarządzającej majątkiem przekraczającym 50 miliardów dolarów, Peterem Malloukiem. Przedmiotem przyjaznego sporu ważniaków są wyniki kryptowalut w porównaniu z indeksem S&P 500, a stawka to milion dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy ruchy mieszane. Wśród czołowych kryptowalut, Bitcoin notuje spadek o 6,7%, Binance Coin o 7,8%, XRP o 12,7% a Cardano o 5,1%. Ethereum oraz Dogecoin zwiększyły swoją wartość, kolejno o 0,4% i 26,7%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.