News

#1340 Newsy z dnia 10.04.2021

Z sobotnich wydarzeń: Paxful zaprzecza doniesieniom o wycieku danych klientów; SEC zatwierdził portfel Exodus do emisji akcji; CTO Ripple: Stany Zjednoczone nie są przygotowane do regulowania branż, takich jak kryptowaluty; Ethereum odnotowało nowy rekord ceny; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Paxful zaprzecza doniesieniom o wycieku danych klientów:

Niedawno wykryto anonimowe źródło internetowe próbujące sprzedać prywatne dane klientów i pracowników rzekomo uzyskane z giełdy kryptowalut Paxful. Rzecznik firmy powiedział, że żadne dane klientów nie zostały jednak wykradzione.

Dane naszych klientów nie zostały w żaden sposób naruszone. Dane pracownika zostały pozyskane nielegalnie od zewnętrznego dostawcy, z którego usług wcześniej korzystała firma Paxful; Firma Paxful rozwiązała umowę z tym dostawcą we wrześniu 2020 r. Podjęliśmy środki, aby to wydarzenie nie miało wpływu na naszych pracowników i nadal aktywnie monitorujemy sytuację jako środek zapobiegawczy.

– powiedział rzecznik.

W piątek ktoś opublikował na rosyjskojęzycznym kanale Telegram wiadomość zatytułowaną „Wycieki informacji”, w której napisano: „Zrzut bazy danych zarejestrowanych użytkowników i pracowników platformy handlu kryptowalutami paxful.com P2P został wystawiony na sprzedaż na anglojęzycznym shadow forum.

Post mówił o numerach telefonów, nazwiskach i adresach, a także innych prywatnych informacjach, które rzekomo zostały przechwycone i udostępnione do zakupu w ramach „zrzutu”, który rzekomo miał ponad „4,8 miliona wpisów”.

  • SEC zatwierdził portfel Exodus do emisji akcji:

Dostawca usługi portfela kryptograficznego Exodus niedawno otrzymał zielone światło od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby sprzedać akcje swojej operacji.

Exodus Movement, Inc., korporacja ze stanu Delaware, która opracowała wiodącą platformę oprogramowania kryptowalutowego, która nie jest związana z powiernictwem, otrzymała zawiadomienie, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zakwalifikowała ofertę akcji zwykłych klasy A zgodnie z rozporządzeniem A.

stwierdza publiczne oświadczenie Exodus.

Akcje trafiły na rynek w USA zeszłej nocy i są dostępne za pośrednictwem samego portfela. Exodus istnieje od wielu lat jako portfel dla użytkowników kryptowalut na komputery stacjonarne, kompatybilny z szeregiem zasobów cyfrowych. Portfel zawiera również funkcję, która umożliwia użytkownikom wymianę między aktywami w portfelu. Teraz, zgodnie z oświadczeniem, użytkownicy mogą kupować akcje Exodus również za pośrednictwem aplikacji.

Exodus złożył w SEC wniosek o złożenie oferty zgodnie z rozporządzeniem A. Rozporządzenie A oferuje formę zwolnienia, w ramach której podmioty mogą sprzedawać niezarejestrowane akcje.

W oświadczeniu podano cenę 27,42 USD za sztukę akcji zwykłych klasy A. Kupujący mogą odebrać zaledwie jedną akcję lub nawet 2 733 229 akcji. „Wszyscy inwestorzy muszą być zarejestrowani u agenta transferowego Exodus Securitize”, zauważono w oświadczeniu, wskazując na dwie drogi rejestracji: poprzez Securitize lub w samym portfelu Exodus.

Akcje mogą kupować tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jednak osoby z Arizony, Florydy i Teksasu nie mogą w nim uczestniczyć.

Exodus bada obecnie partnerstwo z alternatywnymi systemami obrotu, które mogłyby potencjalnie zwiększyć dostępność akcji Exodus. Exodus zamierza udostępnić akcje zwykłe klasy A do obrotu na kilku ATS, w tym na tZERO ATS w ciągu dziewięciu miesięcy od tej oferty.

– czytamy.

  • CTO Ripple: Stany Zjednoczone nie są przygotowane do regulowania branż, takich jak kryptowaluty:

David Schwartz, dyrektor ds. Technologii w Ripple Labs, powiedział, że reakcja amerykańskich organów regulacyjnych na przemysł kryptograficzny może ostatecznie pomóc XRP, ale prawdopodobnie zaszkodzi również rozwijającym się firmom.

Dyrektor ds. Technologii Ripple powiedział, iż uważa, że wiele firm kryptograficznych i Blockchain rozważa rozpoczęcie działalności w Stanach Zjednoczonych lub przeprowadzkę z zagranicy, w obliczu odstraszającego otoczenia regulacyjnego. Opisał amerykańskie organy regulacyjne jako „nakładające się reżimy”, w których organy takie jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych i Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi mogą nie dojść do konsensusu co do tego, czym jest papier wartościowy w porównaniu z walutą pod względem aktywów cyfrowych.

Bardzo trudno jest ustalić, które przepisy mają zastosowanie i jakie mają zastosowanie do czegoś nowego. Tego na ogół nie widać w innych krajach – jest jakiś podmiot, który ustala zasady i przynajmniej wiesz, że rozmawiasz z właściwą stroną. Stany Zjednoczone są jednym z nielicznych krajów, w których istnieje bardzo namacalne ryzyko, że organy regulacyjne zwrócą się do Ciebie i powiedzą: ‚To, co robiłeś przez pięć lat, publicznie i w pełnym świetle dnia? Cóż, przez cały czas powinieneś był wiedzieć, że jest to nielegalne.

– powiedział Schwartz.

Komentarze Schwartza pojawiły się w czasie, gdy Ripple toczy postępowanie prawne ze strony SEC, która w grudniu 2020 r. złożyła pozew, zarzucając firmie, dyrektorowi generalnemu Bradowi Garlinghouse i współzałożycielowi Chrisowi Larsen, prowadzenie „niezarejestrowanej, ciągłej oferty papierów wartościowych aktywów cyfrowych” za pomocą sprzedaży tokena XRP. Dyrektor ds. technologii powiedział, że przeczuwał atak ze strony regulatorów jeszcze przed procesem sądowym, twierdząc, że każda firma w przestrzeni kryptograficznej ryzykowała pozornie arbitralne rozprawy.

  • Ethereum odnotowało nowy rekord ceny:

Dziś około godziny 6 rano, cena drugiej największej kryptowaluty świata osiągnęła nowy rekord ceny. Stało się to zapewne na fali impulsu wzrostowego bitcoina, który w przeciągu jednej godziny zyskał blisko 2000 USD.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy kolejny dzień wzrostów. Ze wszystkich czołowych kryptowalut na wyróżnienie zasługuje XRP, notując wynik dodatni na poziomie 24,7%. Bitcoin odnotował wzrost o 3,4%, Ethereum o 4,2% a Binance Coin o 7,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.052 bln dolarów, a całkowity obrót 144 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.