News

#1348 Newsy z dnia 18.04.2021

Z niedzielnych wydarzeń: BitPay dołącza do Crypto Open Patent Alliance; Spadek hashrate BTC o ponad 49%; BTC Global: Sąd wzywa dwóch dyrektorów scamu MTI; Nasdaq: CEO Coinbase sprzedał 292 mln dolarów w akcjach podczas pierwszego dnia handlu; Bitcoin podbija social media; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • BitPay dołącza do Crypto Open Patent Alliance:

Bitpay, największy na świecie dostawca usług płatniczych w kryptowalutach, ogłosił, że dołącza do założonego przez Square projektu dotyczącego patentów kryptograficznych, Crypto Open Patent Alliance (COPA). Bitpay pracuje z produktami blockchain od 2011 roku, a firma będzie udostępniać projekty open source i korzystać ze wspólnej biblioteki patentowej z organizacją zajmującą się patentami kryptograficznymi.

Wiodący procesor płatności Bitcoin Bitpay dołącza do Crypto Patent Alliance COPA1 stycznia 2020 roku, firma z San Francisco, która była notowana na Nasdaq, Coinbase, również dołączyła do COPA. Założyciel i dyrektor generalny Bitpay, Stephen Pair, uważa, że ​​partnerstwo z COPA jest krokiem naprzód w kierunku innowacji.

Bitpay współpracuje i wspiera COPA, ponieważ wierzymy, że przestrzeń blockchain znajduje się w punkcie, w którym krypto staje się głównym nurtem na zawsze zmieniając sposób, w jaki firmy i konsumenci otrzymują i wydają fundusze, wyjaśnił Pair podczas ogłoszenia.

Założyciel Bitpay dodał:

Widzimy, że zarówno biznes, jak i konsumenci przyśpieszają w wyniku współpracy liderów branży COPA, aby rozwijać innowacje technologiczne. Dzięki temu łańcuch bloków jest łatwy w użyciu zarówno dla firm, jak i konsumentów.

Organizacja non-profit COPA składa się z Coinbase, Bitbank, Satoshi Labs, Ark.io, Blockchain Commons, Kraken, Stacks, Square, Microstrategy i Stakenet. Każdy może dołączyć do konsorcjum i skorzystać z sojuszu patentowego.

Niezależnie od tego, czy mają patenty, czy nie, organizacje mogą dołączyć do COPA. Przyznaje ona, że technologia kryptowalut jest oparta na wspólnych wysiłkach społeczności złożonej z programistów, inżynierów i projektantów.

Chcemy wyeliminować bariery dla innowacji, zamiast pozwolić, aby patenty stały się jednością. Witamy BitPay i ich wielki wkład w blockchain i przestrzeń płatności.

– podsumował podczas ogłoszenia Kirupa Pushparaj, przewodniczący zarządu COPA.

Niedawno COPA złożyła pozew cywilny przeciwko samozwańczemu wynalazcy Bitcoin, Craigowi Wrightowi, w związku z własnością białej księgi Bitcoina.

  • Spadek hashrate BTC o ponad 49%:

Od 15 kwietnia hashrate sieci Bitcoin spadł o ponad 49% po osiągnięciu rekordowego poziomu 218 eksahashów na sekundę. Tymczasem raporty regionalne odnotowały, iż w Chinach w sieci Xinjiang mają miejsce przerwy w dostawie energii i „kontrole bezpieczeństwa”.

W chwili redagowania tego artykułu hashrate sieci Bitcoin odnotował 49% spadek po dotknięciu historycznego maksimum (ATH). Dane pokazują, że 15 kwietnia hashrate BTC wzrósł do 218 eksahashów na sekundę (EH / s).

Spadek Hashrate Bitcoin o ponad 45%, obwiniane o zaniki sieci Xinjiang, spadki cen BTC o 10%

Niemal natychmiast po tym czasie hashrate sieci zaczął spadać. Regionalny reporter Colin Wu (wublockchain) napisał na Twitterze o awariach sieci elektrycznej w Chinach.

Hashrate gwałtownie spadł w ciągu 24 godzin. Antpool spadł o 24,5%, Btc.com spadł o 18,9%, Poolin spadł o 33%, a Binance spadła o 20%. Powodem jest to, że północno-zachodnie Chiny przechodzą całkowitą przerwę w kontroli bezpieczeństwa.

– napisał na Twitterze Wu.

Spadek Hashrate Bitcoin o ponad 45%, obwiniane o zaniki sieci Xinjiang, spadki cen BTC o 10%

Założyciel Primitive Crypto, Dovey Wan, również mówił o awariach następnego dnia. Poinformował, że Sinkiang stoi w obliczu poważnej przerwy w obliczu eksplozji w jednej z kopalni, dodając że hashrate BTC spada natychmiast o prawie 30%. Wan liczy na to że w ciągu tygodnia wszystko wróci do normy.

Współzałożyciel agregatora danych blockchain Coinmetrics.io, Nic Carter również napisał na Twitterze o sytuacji w Chinach i spadku hashratu, mówiąc, że spadająca siatka w Xinjiangu i jej wpływ na hashrate BTC ekonomiści nazywają„ naturalnym eksperymentem.

Carter dodał, że w przyszłym tygodniu spadek może pokazać, ile hashratu znajduje się w regionie. Powiedział:

Na podstawie danych z następnego tygodnia będziemy w stanie oszacować udział Xinjiang w sieci BTC (zakładając, że wiemy na pewno, że cała sieć nie działa).

W międzyczasie wiele osób stwierdziło, że spadek cen jest skorelowany ze spadkiem hashrate. Dyrektor badań w The Block Crypto, Larry Cermak nie zgadza się, że tak łatwo można obwinić utratę mocy mieszania:

Dla tych, którzy szukają jakiegoś wyjaśnienia, korekty są naturalne po masowych rozruchach. Weekendy z niską płynnością są idealne, jakiś głupi katalizator, który odstrasza traderów i idziemy w dół. Rynki były licytowane na Coinbase i to również zakończyło się rozczarowaniem. Nic dziwnego.

 

Spadek Hashrate Bitcoin o ponad 45%, obwiniane o zaniki sieci Xinjiang, spadki cen BTC o 10%

Rozmowa na temat hashrate BTC była popularnym tematem w mediach społecznościowych i na forach. Współzałożyciel i CBO w Compass Mining, Thomas Heller, również podzielił się źródłem wypadku w kopalni.

Farmy górnicze w Xinjiangu zostały dziś rano zamknięte z powodu inspekcji, a hashrate sieci z większości chińskich kopalni odnotowuje znaczny spadek. Jest to związane z wypadkiem w kopalni węgla Xinjiang na początku tygodnia.

– napisał Heller.

W sobotę cena Bitcoina spadła do najniższego poziomu 51.541 USD, ale odzyskała część strat podczas niedzielnych porannych sesji handlowych. W momencie redagowania, BTC spadł o 10%, a cała krypto-ekonomia straciła ponad 8% od 23:00 zeszłej nocy.

  • BTC Global: Sąd wzywa dwóch dyrektorów scamu MTI:

Wezwania do Sądu Najwyższego zostały wysłane do Clynton Marks, Cheri Marks i Andrew Caw w związku z oszustwem inwestycyjnym opartym na Bitcoinie o nazwie BTC Global, poinformował południowoafrykański serwis informacyjny Mybroadband.

Pozew sądowy był następstwem pozwu cywilnego złożonego przez 18 osób, domagających się odszkodowania w wysokości 2.5 miliona R2 (około 174.662 USD) plus 7% rocznych odsetek za straty, jakie ponieśli w wyniku oszustwa BTC Global. Ponadto zwrócono się do sądu o „dalsze i alternatywne zadośćuczynienie” oraz o pokrycie kosztów prawnych, które ponieśli w ramach procesu.

W dokumencie sądowym wyjaśniono, że w okresie od września 2017 roku do marca 2018 roku, oskarżeni „prowadzili działalność pod nazwą BTC Global. To oszustwo miało na celu umożliwienie klientom inwestowanie w pulę handlową zarządzaną przez „mistrza tradera” o imieniu Steven Twain.

Według publikacji nie ma dowodów na to, że Twain kiedykolwiek istniał. Ponadto, gdy inwestorzy nie mogli wycofać swoich środków z programu, zostali poinformowani, że Twain został zaatakowany w jego domu, a jego sprzęt został skradziony.

Twain zniknął na początku 2018 roku. Niektórzy twierdzą, że jego zniknięcie doprowadziło do upadku BTC Global. Ponad 27.000 osób zostało podobno oszukanych, w tym inwestorzy w RPA, USA i Australii.

Clynton Marks i Cheri Marks są również zaangażowani w większe oszustwo inwestycyjne związane z Bitcoinem, Mirror Trading International (MTI). W swoim najnowszym raporcie o przestępstwach kryptowalutowych, firma Chainalysis, zajmująca się analizą danych blockchain, nazwała MTI największym oszustwem kryptowalutowym w 2020 roku.

Serwis informacyjny wyjaśnił, że Clynton jest 50% udziałowcem MTI, podczas gdy Cheri była szefem komunikacji programu. Zauważył, że MTI i BTC Global mają „uderzające podobieństwa”, dodając, że obie obiecywały zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe zwroty z inwestycji i wykorzystały wielopoziomowy program marketingowy do rekrutacji nowych członków.

W publikacji twierdzono również, że widzieli notę ​​prawną podpisaną przez prawników Selzer Law, wskazującą, że Caw and the Marks zamierzają bronić się przed zarzutami BTC Global.

Caw powiedział wcześniej Mybroadband, że był tylko inwestorem w BTC Global i stracił znaczną sumę, gdy ten upadł.

Nie byłem jednak ani założycielem, ani liderem w BTC Global, chociaż później zostałem oskarżony o bycie jednym i drugim.

– powiedział, twierdząc, że nie był zaangażowany w MTI, ale na początku przedstawił propozycję, która umożliwiłaby MTI dostarczanie kryptograficznych dowód posiadania BTC.

Cheri Marks zaprzeczyła kontrolowaniu BTC Global. Zaprzeczyła również wykorzystywaniu tego schematu do kradzieży funduszy inwestorów, zakładania fałszywych profili dla Stevena Twaina lub świadomego promowania czegokolwiek nielegalnego. W oświadczeniu złożonym przez jej prawnika Marks powiedziała:

Steven Twain to prawdziwa osoba, a jego zniknięcie było szokiem.

W oświadczeniu dodano, że zaprzecza się, że Cheri była lub jest Stevenem Twainem.

  • Nasdaq: CEO Coinbase sprzedał 292 mln dolarów w akcjach podczas pierwszego dnia handlu:

Jak wynika z serii zgłoszeń złożonych w piątek w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, wtajemniczeni w Coinbase i pierwsi inwestorzy sprzedali łącznie około 5 mld dolarów w akcjach podczas pierwszego dnia handlu na giełdzie Nasdaq.

CEO Brian Armstrong sprzedał 749.999 akcji w trzech partiach po cenach od 381 do 410.40 USD za łączną kwotę 291.8 mln USD. Podczas gdy przedstawiciel Coinbase odmówił komentarza ze względu na to, że firma znajduje się w tak zwanym „spokojnym okresie”, oznaczałoby to, że Armstrong sprzedał około 1,5% swoich udziałów.

W innym zgłoszeniu SEC ujawniono, że dyrektor Coinbase i inwestor VC Fred Wilson sprzedał 4.70 miliona akcji za zysk w wysokości 1.82 mld dolarów. Union Square Ventures, firma VC kierowana przez Wilsona, sprzedała 4.70 miliona dolarów akcji ze swojego funduszu w 2012 roku za wpływy w wysokości 1.82 mld dolarów, według innego zgłoszenia. Fundusz jest również notowany jako 10% właściciel akcji Coinbase.

Łączna sprzedaż Wilsona i funduszu jego firmy stanowiła ponad dwie trzecie sprzedanych akcji o wartości 5 mld dolarów.

Inżynier oprogramowania i inwestor venture capital Marc Andreessen, który jest dyrektorem Coinbase, a także posiadaczem ponad 10% akcji giełdy, wraz ze swoją firmą Andreessen Horowitz i dwoma powiązanymi podmiotami sprzedał łącznie 1.18 mln akcji za 449.2 mln dolarów.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że transakcje te były w pewnym sensie głównym celem bezpośredniego wystawiania Coinbase na sprzedaż, skąd miały pochodzić akcje. Jedyną nowością jest to, kto dokładnie sprzedał, co i za ile.

W przeciwieństwie do pierwszej oferty publicznej, w której nowe akcje są emitowane przez spółkę, a wpływy trafiają do jej skarbca, w przypadku bezpośredniego notowania publicznie oferowane są tylko istniejące akcje, które są w posiadaniu osób mających dostęp do informacji poufnych.

Mimo że firma nie uzyskuje żadnych dochodów z bezpośredniego notowania, odnosi korzyści w inny sposób. Poza tym, że umożliwia osobom dostęp do informacji poufnych, notowanie bezpośrednie jest ogromnym wydarzeniem PR i, co bardziej namacalne, znacznie poszerza pulę klientów, jednocześnie umożliwiając firmie łatwiejsze pozyskiwanie kapitału w przyszłości.

Noelle Acheson, dyrektor ds. Badań w CoinDesk, ujął to tak dobrze:

Bezpośrednia notowanie na giełdzie to zdarzenie związane z płynnością, pierwsza oferta publiczna to wydarzenie zwiększające kapitał.

  • Bitcoin podbija social media:

Wprawdzie w zestawieniu z dzisiejszą pożogą na rynkach kryptowalut niniejsza informacja jest marnym pocieszeniem, ale spójrzmy prawdzie w oczy – co mogłoby stanowić pozytywną przeciwwagę dla spadku o 10% w dobę? No właśnie. A jeśli Bitcoin zyskuje rozpoznawalność wśród „niewtajemniczonych” w kryptowaluty, tym większa jest szansa na zwiększenie jego funkcjonalności jako środek płatności. Po Twitterze z pomocą przyszedł Instagram.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba upływa nam pod znakiem znaczących spadków. Korektę notuje Bitcoin o -9,65%, Ethereum o -11,62%, Binance Coin o -11,90%, XRP o -18,71%, Cardano o -12,84%, Polkadot o -17,70%, Litecoin o -18,31%, Bitcoin Cash o -18,58% i Chainlink o -13,89%. W górę idzie Dogecoin o 26,17%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.97 bln dolarów, a całkowity obrót 287.5 mld dolarów.

źródło: bitcoin.com, coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.