News

#1362 Newsy z dnia 02.05.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Turcja aktualizuje przepisy dotyczące kryptowalut; Adaptacja DeFi w Binance Smart Chain osiąga nowe szczyty; Luka w zabezpieczeniach  Spartan Protocol skutkuje stratą 30 mln dolarów; Kwant kontra Bitcoin | Andrew Fursman o przyszłości kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Turcja aktualizuje przepisy dotyczące kryptowalut:

Turecki rząd zaktualizował przepisy dotyczące kryptowalut w tym kraju po wprowadzeniu zakazu używania kryptowalut do płatności i skutkującym upadaniem giełd kryptowalut.

Nowy przepis, opublikowany w sobotę w Dzienniku Urzędowym, dodaje platformy handlu kryptowalutami do listy podmiotów objętych przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i zwalczania finansowania terroryzmu (CFT).

Dziennik Urzędowy stwierdza, że ostatnie rozszerzenie przepisów dotyczących transakcji kryptowalutowych w tym kraju ma skutek natychmiastowy. Dostawcy usług kryptograficznych muszą teraz przestrzegać istniejących przepisów.

Rząd zapowiedział wcześniej, że planuje utworzyć centralny bank powierniczy, aby między innymi wyeliminować ryzyko kontrahenta.

Bank centralny Turcji niedawno zakazał używania kryptowalut do płatności. Po zakazie dwie tureckie giełdy kryptowalut, Thodex i Vebitcoin, nagle wstrzymały handel i są obecnie badane pod kątem oszustw.

Sześć osób zostało uwięzionych w związku z dochodzeniem w sprawie oszustwa na giełdzie kryptowalut Thodex, której dyrektor generalny Faruk Fatih Ozer uciekł z kraju. Władze tureckie i Interpol szukają go w czterech krajach.

  • Adaptacja DeFi w Binance Smart Chain osiąga nowe szczyty:

Zdecentralizowane finanse (DeFi) poszły na zasłużoną przerwę od świateł reflektorów po tym, jak stały się jednym z najgorętszych sektorów na początku 2021 r., jednak niedawny wzrost na kilku czołowych platformach może wskazywać na kolejny okres wzmożonego zainteresowania DeFi w najbliższej przyszłości.

Podczas gdy projekty działające w sieci Ethereum nadal borykają się z dzikimi wahaniami opłat i czasem transakcji, kilka działających w ramach Binance Smart Chain (BSC) odnotowało wzrost aktywności protokołów i wartości tokenów w ciągu ostatniego tygodnia.

Trzy projekty na BSC, które odnotowały wzrost wolumenu obrotu, ceny i aktywności w ramach ich protokołów DeFi to Venus (XVS), PancakeSwap (CAKE) i Linear Finance (LINA).

Protokół Venus to algorytmiczny protokół rynku pieniężnego i syntetyczny protokół stablecoinów, który zapewnia rozwiązanie pożyczkowe dla DeFi na BSC. Niedawne zainteresowanie projektem zaczęło pojawiać się około 20 kwietnia, kiedy ujawniono, że złożono wniosek o dodanie Dogecoin (DOGE) do rynku pieniężnego Venus.

Po początkowym wzroście cen i wycofaniu, dynamika i aktywność cenowa projektu odnotowały kolejny wzrost 29 kwietnia po ogłoszeniu zrzutów Venus Reward Token (VRT) i Venus nonfungible token (NFT).

PancakeSwap jest opartym na BSC automatycznym animatorem rynku podobnym do Uniswap, który umożliwia użytkownikom wymianę tokenów i zarabianie części opłat poprzez yield farming.

Dane z TradingView pokazują, że cena CAKE wzrosła o 102% w ciągu ostatniego tygodnia, przechodząc od najniższego poziomu 21,90 USD 23 kwietnia do nowego rekordu 44,28 USD w dniu 30 kwietnia. Cena CAKE odnotowała stały wzrost w ciągu ostatniego tygodnia po uruchomieniu farm V2 23 kwietnia i pomyślnym zakończeniu migracji tokenów 24 kwietnia.

Linear Finance (LINA) to zdecentralizowany protokół aktywów delta-one, który umożliwia tworzenie syntetycznych tokenów aktywów reprezentujących tradycyjne aktywa, takie jak towary, forex, indeksy rynkowe i inne sektory tematyczne, którymi można następnie handlować na giełdzie liniowej.

Dane z TradingView pokazują, że cena LINA wzrosła o 70% w ciągu ostatniego tygodnia, od najniższego poziomu 0,069 USD 23 kwietnia do dziennego najwyższego poziomu 0,1164 USD 30 kwietnia z 196 milionami USD w 24-godzinnym wolumenie obrotu.

Ostatni rozwój projektu zaczął nabierać tempa przed sesją „ask-me-anything” z Moonbeam Network, który nazywa siebie „najłatwiejszą rampą do Polkadot”.

Interoperacyjność międzyłańcuchowa była jednym z głównych tematów hossy 2021 r., więc perspektywa obsługi LINA w sieci Polkadot, a także w sieci BSC i Ethereum mogła pomóc w zainicjowaniu nowej rundy zainteresowania protokołem.

  • Luka w zabezpieczeniach  Spartan Protocol skutkuje stratą 30 mln dolarów:

Spartan Protocol, platforma płynnościowa dla aktywów syntetycznych w Binance Smart Chain, została pozbawiona 30 mln dolarów w skoordynowanym ataku na jej pulę płynności w sobotę.

Exploit był ukierunkowany na „błędne obliczenie udziału płynności” w puli płynności SPARTA / WBNB, co umożliwiło atakującemu wycofanie środków, wyjaśniła firma zajmująca się bezpieczeństwem Blockchain PeckShield.

Ten konkretny atak zawyża saldo aktywów puli przed spaleniem tej samej ilości tokenów puli w celu odebrania niepotrzebnie dużej ilości aktywów bazowych.

kontynuuje firma.

Atak koncentruje się wokół manipulacji pożyczkami błyskawicznymi, które zostały użyte do zawyżenia salda puli przed spaleniem równoważnej liczby tokenów puli.

Spartan Protocol opublikował tweeta na temat exploita pod koniec soboty, wyjaśniając, że „Atakujący wykorzystał 61 milionów dolarów w BNB, aby pokonać pule […] nieznaną jeszcze ścieżką ekonomicznego exploita, aby usunąć z puli około 30 milionów dolarów”.

Według Rekt, atak został uznany za jeden z największych finansowych exploitów w historii DeFi. Tylko pięć innych exploitów DeFi spowodowało utratę większej ilości środków: EasyFi (59 mln USD), Uranium Finance (57,2 mln USD), Kucoin (45 mln USD), Alpha Finance (37,5 mln USD) i Meerkat Finance (32 mln USD).

Wartość SPARTA, natywnego tokena Spartan Protocol, spadła w niedzielę o 30% do 1,17 USD.

Kradzież i eksploatacja nie są niczym nowym dla społeczności kryptowalut. Według włoskiej agencji prasowej Finaria, oprócz niedawnych ataków DeFi, krypto-przestępcy w 2020 roku ukradli około 1,9 miliarda dolarów. Wiodącym przestępstwem związanym z kryptowalutami były oszustwa, zaraz za nimi znalazły się kradzieże i oprogramowanie ransomware. Rok wcześniej, w 2019 roku, przestępcy wykradli kryptowaluty warte około 4,5 mld dolarów.

  • Kwant kontra Bitcoin | Andrew Fursman o przyszłości kryptowalut:

Ekspert w dziedzinie obliczeń kwantowych Andrew Fursman jest przekonany, że ataki kwantowe w przyszłości będą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci Bitcoin (BTC).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się przewagą wzrostów wśród czołowych kryptowalut. Bitcoin, Binance Coin oraz Cardano są jedynymi czołowymi krytpowalutami z wynikiem ujemnym, notując spadek kolejno o 1,7%, 0,3% oraz 0,1%. Ethereum odnotowało wzrost o 1,6%, XRP a 1,2%, Dogecoin o 5,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.212 bln dolarów, a całkowity obrót 132 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl, bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.