News

#1363 Newsy z dnia 03.05.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Ethereum osiąga powyżej 3.000 USD, Vitalik został krypto-miliarderem; MetaMask ostrzega przed nowym botem pishingowym; Tajlandia: Osobista weryfikacja klienta na giełdach krypto; Sondaż: Mieszkańcy Korei Południowej wspierają nowe regulacje; Taproot w Bitcoin. Społeczność rozpoczęła proces decyzyjny; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Ethereum osiąga powyżej 3.000 USD, Vitalik został krypto-miliarderem:

Vitalik Buterin, współzałożyciel najpopularniejszej na świecie platformy inteligentnych kontraktów, blockchain Ethereum, oficjalnie został krypto-miliarderem. Publiczny adres Buterina w Ether, który opisał jako swój główny portfel w 2018 roku, osiągnął 1 mld dolarów, po błyskawicznym wzroście ceny Ether powyżej 3.000 dolarów w poniedziałek.

W chwili redagowania tego tekstu adres zawierł około 333.500 ETH o wartości 1.029 mld dolarów, według danych on-chain z Etherscan. Stało się tak gdy cena ETH wzrosła ponad czterokrotnie z około 700 dolarów na początku 2021 roku.

W momencie redagowania, największy altcoin na świecie jest wyceniany na 3.144 USD.

Wykres cen Ethereum z ostatnich 180 dni. Źródło: CoinGecko

Według niektórych internetowych graczy kryptowalut, 27-letni Buterin może być teraz najmłodszym miliarderem w branży kryptowalut.

W obliczu rosnących cen, Buterin wyciągał dłoń do potrzebujących sięgając do swoich zasobów krypto. Pod koniec kwietnia przekazał on 100 ETH i MKR funduszowi pomocy na rzecz COVID-19 w Indiach.

  • MetaMask ostrzega przed nowym botem pishingowym:

Dostawca portfeli kryptograficznych MetaMask ostrzegł swoich użytkowników przed nowym botem phishingowym.

W opublikowanym w poniedziałek tweecie MetaMask ostrzegł użytkowników, że bot próbuje skierować użytkowników do rzekomego portalu „natychmiastowego wsparcia”, w którym są proszeni o wprowadzenie informacji do formularza Google Docs.

Formularz prosi o podanie prywatnej frazy odzyskiwania, której można użyć do reaktywacji portfeli kryptograficznych użytkowników. MetaMask stwierdził, że nie ma systemu wsparcia opartego na Google Docs. Zachęca za to użytkowników do szukania wsparcia w opcji „Uzyskaj pomoc” w samej aplikacji MetaMask, aby uniknąć oszustwa. Dostawca portfeli krypto zachęca również użytkowników do zgłaszania prób oszustwa.

Pomimo ostrzeżenia użytkowników MetaMask o bocie phishingowym, niektórzy zostali już oszukani, a jeden z użytkowników Twittera odpowiedział:

Więc nie ma sposobu, aby odzyskać nasz token, prawda?

Ze względu na swoją popularność MetaMask jest jednym z głównych celów dla hakerów i oszustów. We wtorek deweloper stojący za portfelem ConsenSys poinformował, że osiągnął rekordową liczbę 5 mln aktywnych użytkowników.

Ataki phishingowe to technika wykorzystywana przez oszustów w celu nakłonienia użytkowników do wykonania czynności, która ujawnia dane osobowe lub szczegóły konta.

W grudniu 2020 roku MetaMask szczegółowo opisał atak, w którym złośliwa witryna naśladuje witrynę portfela, który użytkownik próbuje zainstalować. Fałszywa witryna generuje frazę początkową, która umożliwia oszustom kontrolowanie portfela po jego zainstalowaniu.

Ofiarą oszustw phishingowych mogą paść nie tylko początkujący użytkownicy. Haker oszukał założyciela Nexus Mutual, Hugh Karpa, a pod koniec 2020 roku przeniósł około 370.000 NXM o wartości 8 mln dolarów do swojego portfela.

Użytkownicy księgi Ledger zostali również zasypani próbami phishingu, przy czym dwa główne naruszenia serwerów firmowych skutkowały wyciekiem danych osobowych, w tym adresów e-mail, numerów telefonów, a także adresów fizycznych.

  • Tajlandia: Osobista weryfikacja klienta na giełdach krypto:

Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (AMLO) ogłosiło, że od 3 lipca giełdy kryptowalut muszą weryfikować tożsamość użytkowników platformy za pomocą maszyny „dip-chip”. Oznacza to, że weryfikacja klienta odbędzie się osobiście na lokalnych giełdach kryptowalut.

Proces weryfikacji będzie wymagał zeskanowania tajskiego identyfikatora klienta, aby można było przetworzyć odcisk palca osadzony na jego dowodzie osobistym. Ta procedura została już wykorzystana przez lokalne tajskie sklepy ze złotem i jest uważana za bardziej wydajną.

Wcześniej, aby uzyskać zatwierdzenie przez giełdę kryptowalut, inwestorzy mogli robić wszystko online, od przesłania formularza wniosku, po weryfikację tożsamości klienta i zatwierdzenie konta. Jednak wraz z wejściem w życie nowego systemu 2 lipca, sytuacja wkrótce się zmieni.

Celem jest zapewnienie bardziej rygorystycznych wytycznych, które są zgodne z celem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w zakresie egzekwowania polityki AML i ograniczania oszustw. Dzięki nowym wdrożeniom proces oficjalnego zezwolenia na otwarcie konta kryptograficznego może potrwać dłużej. \

Mówi o tym współzałożyciel Satang Corp Poramin Insom:

Większość giełd zasobów cyfrowych jest nadal zajęta przygotowywaniem systemów do obsługi rosnącej liczby klientów w miarę napływu nowych aplikacji kont. Jednak wzrost ten może zostać zahamowany, jeśli proces składania wniosków stanie się bardziej skomplikowany.

Wdrożenie tego kroku zostanie omówione bardziej szczegółowo na forum Thailand Digital Asset Operators Trade Association, które jest samoregulującą organizacją zaprojektowaną w celu wspierania dyskusji na temat polityki aktywów cyfrowych między organami rządowymi. W ich skład wchodzą Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Biuro ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy.

Dokumenty przedłożone przez potencjalnych klientów należy sprawdzić, czy są zgodne z wytycznymi SEC dotyczącymi procesu Know-Your-Customer (KYC). Następnie wniosek musi zostać rozpatrzony przez odpowiednie agencje rządowe.

Jeśli klient przebywa w kraju, w którym kryptowaluta jest zakazana lub jeśli okaże się, że dokumenty są fałszywe, wniosek zostanie odrzucony. Zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy transakcje o wartości ponad 1.8 mln bahtów muszą być kontrolowane przez organy regulacyjne.

Zainteresowanie kryptowalutami w tajlandii z pewnością rośnie. Inwestorzy w wieku 26-40 lat stanowią około 57% populacji inwestującej w krypto. Sekretarz Generalny SEC powiedział:

„Handel kryptowalutami na całym świecie jest taki, jak handel złotem. Inwestorzy muszą ściśle przestrzegać przepisów, ponieważ na całym świecie istnieje wiele giełd cyfrowych i istnieje ryzyko, ponieważ możemy regulować tylko graczy, których upoważniliśmy.

Wraz ze wzrostem liczby kryptowalut, wiele organów nadzoru finansowów na całym świecie przyspieszyło z opracowaniem lepszych zasad dotyczących aktywów cyfrowych.

  • Sondaż: Mieszkańcy Korei Południowej wspierają nowe regulacje:

Sondaż przeprowadzony przez południowokoreańską stację telewizyjną YTN wykazał znaczne poparcie dla planowanych regulacji podatkowych od kryptowalut w tym kraju.

Według raportu The Korea Herald, 53,7% z 500 uczestników ankietowanych przez firmę Realmeter z Korei Południowej wyraziło poparcie dla prawa podatkowego dotyczącego kryptowalut, które wejdzie w życie w styczniu 2022 roku.

Jednak respondenci w wieku 20 lat, najbardziej aktywna grupa demograficzna w wieku handlu kryptowalutami w Korei Południowej, sprzeciwili się przepisom podatkowym. Dane zebrane przez południowokoreańskiego ustawodawcę Kwon Eun-hee pokazują, że szacunkowo 2.35 miliona handlowców krypto w wieku od 20 do 29 lat handlowało na giełdach „wielkiej czwórki”: Bithumb, Upbit, Korbit i Coinone.

Szczegóły ankiety pokazały, że 47,8% respondentów w wieku od 20 do 29 lat było przeciwnych planowi podatkowemu na kryptowaluty. Kobiety uczestniczące w badaniu były również bardziej skłonne do poparcia przychodzącego prawa podatkowego.

Jak wcześniej informowały media, rząd jest chętny do kontynuowania prac nad ustawą podatkową, a minister finansów Hong Nam-ki nazwał ostatnio reżim podatkowy dotyczący kryptografii „nieuniknionym”.

Jednak kilku interesariuszy krypto w Korei Południowej jest przeciwnych nakładaniu podatków na waluty cyfrowe. Zgodnie z prawem zyski kapitałowe w wysokości 20% będą naliczane od zysków handlowych przekraczających 2.5 miliona wonów (około 2.234 USD).

Podatki od handlu walutami cyfrowymi to tylko jeden z kilku przepisów kryptograficznych nałożonych przez władze Korei Południowej. W marcu Komisja Usług Finansowych zmieniła swoje zasady sprawozdawczości finansowej, aby uwzględnić firmy kryptowalutowe. Komisja poinstruowała również swoich pracowników, aby zgłaszali swoje zasoby kryptograficzne.

  • Taproot w Bitcoin. Społeczność rozpoczęła proces decyzyjny:

Bitcoin tworzy historię… Jeśli górnicy zgodzą się na wdrożenie Taproot przed kolejnym dostosowaniem trudności wydobycia, sieć „króla kryptowalut” może stać się bardziej prywatna i skalowalna.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja koloru zielonego. W górę idzie Bitcoin o 2,97%, Ethereum o 7,87%, Binance Coin o 5,81%, XRP o 1,07%, Dogecoin o 1,54%, Cardano o 3,79%, Polkadot o 3,23%, Bitcoin Cash o 4,46%, Litecoin o 3,68% i Chainlink o 2,48%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.30 bln dolarów, a całkowity obrót 133.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, blockchain.news, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.