News

#1368 Newsy z dnia 08.05.2021

Z sobotnich wydarzeń: Kazachstan: Bank Narodowy przygotowuje się do pilotażu CBDC; Korea Południowa nałoży 20% podatek od kopania krypto; Wenezuela: Binance najpopularniejszym tematem na Twitterze; Goldman Sachs zacznie oferować instrumenty pochodne Bitcoina; Solana dofinansowana kwotą 100 mln USD. Może być grubo!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kazachstan: Bank Narodowy przygotowuje się do pilotażu CBDC:

Zgodnie z zapowiedzią opublikowaną na stronie internetowej, bank przygotowuje się na pilotaż prototypu cyfrowego tenge w prywatnych spółkach z branży finansowej. Uczestnicy przyjmą CBDC do świadczenia usług płatniczych za pośrednictwem dwupoziomowej architektury, w której zostanie zbudowana cyfrowa waluta.

Aby zagwarantować uruchomienie kazachstańskiego cyfrowego tenge, Narodowy Bank z niecierpliwością oczekuje „kompleksowego badania korzyści i zagrożeń wraz z określeniem zadań, które rozwiązuje cyfrowa waluta, sposobu jej emisji i dystrybucji, zastosowania technologii, wpływu na politykę pieniężną, stabilność finansową i ekosystem płatniczy.”

Równolegle bank opublikował 34-stronicowy dokument do konsultacji publicznej, aby zebrać opinie mieszkańców i ocenić potencjalne skutki, które może wnieść wirtualny zasób dla gospodarki narodowej.

Jednak Narodowy Bank Kazachstanu nie ujawnił przybliżonego terminu, kiedy pilot zostanie uruchomiony, ani kiedy może się skończyć, co sugeruje, że może to zależeć od wyników CBDC wśród zaangażowanych uczestników.

Kraj wykazuje zainteresowanie branżą kryptograficzną pomimo swojego początkowego surowego stanowiska z 2018 roku, sugerując nawet możliwy zakaz handlu i wydobywania aktywów cyfrowych.

Aby przynieść ulgę w kryzysie gospodarczym wywołanym przez koronawirusa, Ministerstwo Gospodarki zaproponowało w sierpniu 2020 roku 15% podatek od wydobywania wirtualnej waluty.

Ponadto we wrześniu 2020 roku Bagdat Mussin, minister rozwoju cyfrowego Kazachstanu, ujawnił plany rządu dotyczące osiągnięcia celu inwestycyjnego w zakresie wydobycia kryptowalut o wartości 714 mln dolarów w ciągu najbliższych trzech lat.

  • Korea Południowa nałoży 20% podatek od kopania krypto:

Branża kryptowalut w Korei Południowej wciąż stoi w obliczu wyzwań regulacyjnych. Górnicy kryptowalut będą musieli płacić podatki, podążając tą samą ścieżką, co handlowcy aktywami cyfrowymi.

Według raportu opublikowanego przez Donga, górnicy powinni płacić podatki od swoich zarobków.

Wyraźnie widać, że urzędnicy z Ministerstwa Strategii i Finansów Korei Południowej dążą do zastosowania nowej regulacji dla tych, którzy zarabiają krypto powyżej 2.220 dolarów rocznie, nakładając na nich 20% podatek.

Jednak organy regulacyjne wyjaśniły, że górnicy kryptowalut mogliby odliczyć swoją energię elektryczną od całkowitego dochodu podlegającego opodatkowaniu, ponieważ są one uważane za „niezbędny wydatek”.

W sprawie wypowiedział się cytowany przez Donga urzędnik Ministerstwa Strategii i Finansów:

Musisz udowodnić, ile wydobyłeś wirtualnej waluty.

Opłaty transakcyjne z całkowitego dochodu zostaną również uwzględnione w schemacie podatkowym. Co więcej, górnicy aktywów cyfrowych w tym kraju powinni co roku w maju składać deklaracje podatkowe, wyszczególniając wartość wygranych wirtualnych walut wydobywanych w ciągu ostatniego roku finansowego – czytamy w raporcie.

Nowa interpretacja podatkowa może wejść w życie w przyszłym roku w styczniu.

Korea Południowa wzmacnia swoje stanowisko wobec nakładania podatków na wszystkie działania związane z kryptowalutami. Na początku tego roku media informowały, że rząd rozpocznie opodatkowanie zysków handlowych z wirtualnej waluty w 2022 roku.

Jednak organy nadzoru finansowego również aktywnie nadzorują i wykrywają oszustwa podatkowe, gdzie gracze krypto nie zadeklarowali własnych zasobów w swoich zgłoszeniach.

W rzeczywistości rząd Seulu przejął ostatnio aktywa cyfrowe o wartości 25 mln dolarów od setek inwestorów, którzy rzekomo popełnili przestępstwa podatkowe.

Niektóre partie polityczne wykorzystują taką koniunkturę, aby złapać młodszych wyborców na nadchodzące wybory prezydenckie. warto zaznaczyć, iż środki te wywołały negatywną reakcję wśród mieszkańców Korei Południowej.

  • Wenezuela: Binance najpopularniejszym tematem na Twitterze:

Ku zaskoczeniu wielu, Binance stało się popularnym tematem w Wenezueli, z ponad 200.000 tweetów skierowanych na kilka tematów, w tym na korzystanie z giełdy i jej usług w tym kraju. Podczas gdy większość tweetów pochwaliła giełdę i mnóstwo opcji, które oferuje swoim klientom w zakresie zarządzania kryptowalutami, niektórzy użytkownicy mieli też wątpliwości, jak system ten może być użyty do poprawy ich statusu ekonomicznego.

Fakt, że Binance staje się popularnym tematem w Wenezueli, jest jeszcze ważniejszy ze względu na niezliczone problemy i wydarzenia, które każdego dnia interesują Wenezuelczyków. Kwestia z Międzynarodowym Trybunałem Karnym, który obecnie prowadzi wstępne dochodzenie w sprawie możliwych przestępstw, które miały miejsce w 2017 roku, była również popularnym tematem w ten piątek, za Binance.

Chociaż prawdą jest, że Wenezuela jest jednym z krajów o większej penetracji krypto, to kryptowaluta jest nadal niszą dla grupy użytkowników, którzy znają ją od dawna. Właśnie dlatego Binance wkracza jako rodzaj pomostu, który może pomóc nowym użytkownikom w zapoznaniu się z tym, czym jest krypto i jakie są jej potencjalne zastosowania. Najwyraźniej jednak mają wiele do zrobienia. Mianowicie dużo tweetów krytykowało platformę jako zbyt trudną i niejasną dla przeciętnego użytkownika.

Binance istnieje jako giełda kryptowalut od 2017 roku i pozwala Wenezuelczykom na dokonywanie transakcji na swojej platformie od momentu jej uruchomienia, bez żadnych ograniczeń. W tym czasie Localbitcoins była platformą wybieraną do handlu peer-to-peer (P2P) w kraju, szczycąc się największymi wolumenami handlu w regionie Latam. Binance natomiast wstrząsnął rynkiem wraz z uruchomieniem swojej platformy handlowej P2P w kwietniu 2020 roku, oferującej bezpłatne operacje P2P.

  • Goldman Sachs zacznie oferować instrumenty pochodne Bitcoina:

Rozpalony do czerwoności rynek kryptowalut wykazywał niewielkie lub żadne oznaki spowolnienia, a banki zaczynają to zauważać. Gdy Bitcoin i inne główne krypto, takie jak Ethereum, osiągnęły rekordowe wartości, rośnie również popyt instytucjonalny.

Goldman Sachs był jednym z „początkowych” użytkowników przestrzeni kryptowalut, badając potencjalne możliwości, uruchamiając ponownie swoją placówkę na początku tego roku. Citigroup ogłosiła, że firma w końcu bada możliwość przyjęcia krypto w obliczu rosnącego zainteresowania klientów.

Goldman Sachs poszedł dalej, wprowadzając w marcu produkty oparte na Bitcoinie.

Teraz, co wydaje się być oznaką zaufania, Goldman Sachs zaczyna oferować swoim klientom produkty pochodne oparte na Bitcoinie.

Według Bloomberga, instrumenty pochodne, które bank inwestycyjny zaczął oferować, są kontraktami bezzwrotnymi. NDF to rozliczane w gotówce, krótkoterminowe kontrakty, które działają podobnie do kontraktów futures, w przypadku których aktywa bazowe nigdy nie są wymieniane.

Pozwoli to klientom na spekulacje zarówno na długiej, jak i krótkiej odsłonie akcji cenowej Bitcoina. Firma zabezpieczy się przed historycznie wysoką zmiennością BTC, kupując kontrakty futures na CME w transakcjach pakietowych. Według Bloomberga, bank wykorzysta firmę zajmującą się aktywami kryptograficznymi Cumberland DRW jako swojego partnera handlowego.

Indeks zmienności historycznej Bitcoin (BTC / USD) na Tradingview.com

Podobnie jak Citi, JPMorgan również zaczął oferować swoim klientom aktywnie zarządzany fundusz Bitcoin. Blackrock, największa na świecie firma zarządzająca aktywami, dodała również Bitcoin jako ofertę inwestycyjną w dwóch swoich funduszach.

Ponieważ inni główni gracze instytucjonalni wkrótce pójdą w ich ślady, masowa adopcja kryptowalut wydaje się bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek.

  • Solana dofinansowana kwotą 100 mln USD. Może być grubo!:

5 funduszy wesprze ekosystem Solana kwotą 100 milionów dolarów. W inwestycji partycypują: Huobi, Gate Labs, MATH Wallet, NGC Ventures, HashKey i Solana Foundation.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 3,73%, Binance Coin o 0,20%, Dogecoin o 15,86% i Chainlink o 0,47%. Korektę notuje Ethereum o -4,42%, XRP o -2,67%, Cardano o -5,50%, Polkadot o -3,87%, Bitcoin Cash o -0,81% i Litecoin o -4,52%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.44 bln dolarów, a całkowity obrót 223.3 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.