News

#1370 Newsy z dnia 10.05.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Szwajcaria: UBS Group rozważa wprowadzenie usług inwestycyjnych krypto dla bogatych; Piłkarska reprezentacja Hiszpanii uruchomi token kibica; Google: Zainteresowanie DOGE przewyższa BTC; RPA: Regulacje podatkowe dla inwestorów krypto; Deficyt MATIC na giełdach. Jak zareaguje cena?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Szwajcaria: UBS Group rozważa wprowadzenie usług inwestycyjnych krypto dla bogatych:

UBS Group AG bada możliwość oferowania swoim zamożnym klientom możliwości inwestowania w aktywa cyfrowe, twierdzą anonimowe źródła. Nowy raport BNN Bloomberg sugeruje, że możliwości inwestycyjne w kryptowalutach pozostaną ograniczone ze względu na obawy dotyczące zmienności rynków kryptowalut.

Źródła w szwajcarskiej firmie sugerują, że inwestycje w aktywa cyfrowe za pośrednictwem narzędzi inwestycyjnych innych firm mogą być jedną z opcji dostępnych dla klientów. Żadne ze źródeł nie zgodziło się na identyfikację ze względu na prywatny charakter planów UBS, które podobno są na wczesnym etapie.

Dyrektor generalny Ralph Hamers, który w 2020 roku, ku zaskoczeniu wielu, zastąpił Sergio Ermottiego, ma reputację silnego lidera w zakresie cyfryzacji i automatyzacji. Hamers był prezesem Grupy ING w latach 2013-2020.

Wiele osób chwaliło go za modernizację i dążenie do zyskowności, ale także krytykowało po tym, jak bank został oskarżony o zezwolenie na pranie setek milionów euro za pośrednictwem jego kont w latach 2010–2016. Kara w wysokości 775 mln euro za nieprzestrzeganie przepisów była najwyższa jaką kiedykolwiek nałożono na firmę przez prokuraturę w Holandii.

Teraz, UBS podkreślił potrzebę spełnienia „cyfrowych oczekiwań klientów”, szczególnie w bezpośrednim następstwie pandemii koronawirusa. Hamers koncentruje się na inwestycjach technologicznych w przeciwieństwie do poprzedniej strategii firmy w ujęciu rocznym.

Był także zwolennikiem wykorzystania sztucznej inteligencji do lepszego zrozumienia potrzeb klientów i priorytetowo traktuje cyfryzację platform i usług wykonawczych w banku. Usprawnia również usługi cyfrowe.

Źródła Bloomberga twierdzą, że UBS obawia się, że straci klientów, jeśli nie podejmie działań, aby móc zaoferować im możliwości inwestycyjne w aktywa cyfrowe. Przed UBS, takie firmy jak Goldman Sachs, Morgan Stanley i BNY Mellon pogłębili w tym roku swoje zaangażowanie w sferę aktywów cyfrowych.

  • Piłkarska reprezentacja Hiszpanii uruchomi token kibica:

Hiszpańska reprezentacja w piłce nożnej uruchomi pierwszy na świecie token kibica reprezentacji narodowej. Stanie się tak dzięki współpracy Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej i tureckiej platformie blockchain Bitci Technology.

Token zostanie uruchomiony na Bitcichain, a cała infrastruktura technologiczna zostanie dostarczona przez Bitci Technology. Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, firma będzie wyłącznym partnerem zespołu w zakresie blockchain podczas trzyletniego partnerstwa.

Bitci stał się również sponsorem koszulek reprezentacji Hiszpanii. Światowej sławy piłkarze, tacy jak Sergio Ramos, David de Gea i Paco Alcácer, podczas treningu będą nosić koszulki z logo Bitci.

Założyciel Bitci Technology, Çağdaş Çağlar, zwrócił uwagę na ogromny wpływ hiszpańskiej drużyny narodowej na światową piłkę nożną, stwierdzając:

Ten projekt jest pierwszym tokenem kibica narodowej drużyny piłkarskiej, opartym na blockchain.

Prezes Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Luis Rubiales podkreślił znaczenie korzystania z najnowocześniejszych technologii, stwierdzając:

Ta współpraca pozwala nam stworzyć większą synergię i jeszcze bardziej wzmocnić więzi z kibicami hiszpańskiej reprezentacji w piłce nożnej na całym świecie.

Bitci Technology wcześniej współpracowało z zespołem Formuły 1 McLaren Racing i turecką Narodową Reprezentacją Koszykówki, aby wypuścić tokeny dla fanów. Jak informowały media na początku tego roku, europejska drużyna piłkarska Rangers Football Club podpisała umowę sponsorską z Bitci. Zgodnie z nią, logo tureckiej platformy kryptograficznej pojawi się na spodenkach Rangers.

Chociaż tokeny kibiców zostały spopularyzowane głównie przez drużyny piłkarskie, takie jak FC Barcelona, Paris Saint-Germain i Juventus, to coraz częściej są wykorzystywane we wszystkich gałęziach sportu. W zeszłym tygodniu, największa na świecie organizacja MMA, UFC, nawiązała współpracę z Socios, aby wprowadzić tokeny fanów na platformie Chiliz.

  • Google: Zainteresowanie DOGE przewyższa BTC:

Globalne zainteresowanie Dogecoinem po raz pierwszy przekroczyło zainteresowanie Bitcoinem. Zgodnie z danymi z Google Trends, wartości przypisane każdej kryptowalucie w dniach 2–8 maja wynoszą 56/100 punktów dla DOGE w porównaniu z 48/100 dla BTC.

Jak pokazuje poniższy wykres, wyszukiwanie DOGE w ciągu ostatnich 12 miesięcy często było ściśle skorelowane ze szczytami i dołkami Bitcoina. Ten tydzień pokazuje jednak nie tylko brak powiązania, ale także wyższy poziom zainteresowania DOGE w wartościach bezwzględnych.

Porównanie danych wyszukiwania w Trendach Google między DOGE (czerwony) i BTC (niebieski) w ciągu ostatnich 12 miesięcy

W połowie kwietnia moneta zyskała 80% wartości w ciągu zaledwie jednego dnia, osiągając 5 000% rocznych zwrotów. Jako kwintesencja kryptowaluty memowej, wiele wzrostów cen aktywów było napędzanych przez wpisy w mediach społecznościowych. Dotyczy to głównie poparcia ze strony CEO Tesli, Elona Muska.

Jednak, jak zauważono w kwietniu, wysoki poziom zainteresowania aktywem niekoniecznie świadczy o jego powodzeniu na rynkach. Rzeczywiście, ten tydzień był wyraźnie niedźwiedzi dla DOGE, zbiegając się z debiutanckim rozgłosem dla monety podczas występu Muska w Saturday Night Live.

W ciągu miesiąca DOGE poszedł w górę o ponad 600%.

  • RPA: Regulacje podatkowe dla inwestorów krypto:

Najnowsze raporty z Republiki Południowej Afryki sugerują, że krajowa agencja podatkowa będzie atakować inwestorów kryptowalutowych, próbując zwiększyć całkowitą wartość zebranych przychodów. Wraz z zamożnymi osobami fizycznymi i inwestorami zagranicznymi posiadacze walut cyfrowych stanowią obecnie obszar, który „prawdopodobnie przyniesie znaczną część dodatkowego przychodu” dla poborcy.

Jednak według raportu wielu posiadaczy kryptowalut z RPA „nie zdaje sobie sprawy z faktu, że handel kryptowalutą powoduje, że podlegają opodatkowaniu”. Raport, który opiera się na opinii eksperta Thomasa Lobbana, mówi, że „South African Revenue Service bardzo interesuje się handlem kryptowalutami”.

Ponadto Lobban, który jest dyrektorem prawnym w Tax Consulting South Africa, powiedział:

Podobnie jak w przypadku każdej innej klasy aktywów, inwestorzy muszą zrozumieć swoje zobowiązania podatkowe związane z inwestycjami w kryptowaluty.

Tymczasem raport cytuje również Lobbana, wyjaśniając, w jaki sposób różne rodzaje transakcji kryptograficznych mogą mieć wpływ na rodzaj podatku. Na przykład twierdzi on, że „transakcje kryptograficzne można uznać za z natury kapitałowe, a zatem podlegające jedynie podatkowi od zysków kapitałowych”.

Z drugiej strony, niektóre transakcje „można by uznać za przynoszące dochody z natury, a zatem podlegałyby opodatkowaniu zgodnie z normalną stawką podatkową podatnika zgodnie z tabelami podatkowymi”. Doradca zwraca również uwagę, że gdy „transakcja dokonywana jest między, powiedzmy, BTC i ETH, hipotetyczne zyski z tej transakcji również podlegałyby opodatkowaniu”.

W międzyczasie Lobban ujawnił, że ​​SARS już żąda informacji o transakcjach kryptograficznych. Ponadto podmiot pobierający przychody podobno „intensywnie inwestuje w swoje możliwości informatyczne”. W raporcie dodano, że takie możliwości umożliwią mu „bardziej efektywną analizę danych finansowych i transakcyjnych oraz identyfikację transakcji na platformach kryptograficznych i poza nimi”.

  • Deficyt MATIC na giełdach. Jak zareaguje cena?:

Podczas gdy na początku stycznia 2021 r. na giełdach spot było 1,24 miliarda MATIC, teraz w maju 2021 r., w ciągu ponad 4 miesięcy, pozostało tylko 88,49 miliona monet. Nastroje w sieci sugerują, że handlowcy detaliczni są obecnie optymistyczni względem MATIC w dłuższej perspektywie. Opiera się to nie tylko na wzroście ceny, ale na ogólnych postępach w ramach projektu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 1,14%, Ethereum o 5,96%, Binance Coin o 0,73%, Dogecoin o 4,34%, XRP o 2,24%, Bitcoin Cash o 10,66% i Litecoin o 8,97%. Korektę notuje Cardano o -2,64%, Polkadot o -0,42% i Chainlink o -1,51%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.48 bln dolarów, a całkowity obrót 233.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.